
Oslavy zakončí v Moravských Budějovicích Trio Martinů
Moravské Budějovice - Vzácní hosté vystoupí v Moravských Budějovicích na oslavách výročí vzniku československého státu. V sále Besedy se v úterý s večerním koncertem představí Trio Martinů.
Moravské Budějovice - Vzácní hosté vystoupí v Moravských Budějovicích na oslavách výročí vzniku československého státu. V sále Besedy se v úterý s večerním koncertem představí Trio Martinů.
Šumperk – Přes dvacet kapel a hudebníků nabídne od 14. do 16. listopadu v Šumperku devatenáctý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive, který patří k největším středoevropským přehlídkám svého žánru.
Louny - Program slavností by mohla ozdobit další známá jména české hudební scény. Víme, o kom konkrétně se jedná!
Orlickoústecko - Samostatný československý stát byl vyhlášen 28. října 1918. Jednalo se o jeden z nástupnických států rozpadlého Rakousko-Uherska.
Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.
Boršice – Cimbálová muzika Pentla slaví letos své desáté narozeniny. Připomene si je v sobotu 1. listopadu v 19 hodin v boršickém kulturním domě slavnostním koncertem, na němž by měly zaznít dvě desítky skladeb z různých období ansámblu.
Strakonice - Je mu třicet a jeho jméno je známé i za hranicemi Strakonic. Fotografie Václava „Wonky" Krále tu zná téměř každý. „Je pravda, že mi – jak se říká – lidé sami zvoní na zvonek," říká fotograf, který si svůj první fotoaparát pořídil před pěti lety. Od soboty do 28. listopadu můžete vidět jeho fotografie v galerii ArtWall ve Strakonicích.
Vsetín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Občasné stesky na kvalitu vsetínské kultury vzaly v sobotu za své ve zdejším hudebním klubu Tři opice.
Bratislava/Žilina – Vystoupením v Žilině na severu Slovenska zahájí dnes Karel Gott své další česko-slovenské turné. Šňůru koncertů zakončí hvězda české populární hudby v prosinci v Praze.
Ústí nad Labem - Ostatní slečny musely mít vztek, když mladý (a ženatý) zpěvák v sále často komunikoval s návštěvnicí, kterou oslovoval holubičko.
Děčín – Návštěvníci děčínského zámku si mohou na podzim vybírat.
Sušice - Po dlouhých 12 letech se letos sejde ke společným koncertům osvědčený tandem Karel Paul a Dan Dobiáš, kteří napsali drtivou většinu písniček pro skupinu Kečup.
Sokolov – Padesát tisíc sedm set korun se podařilo vytěžit pro nemocného šestiletého chlapce Františka
Andělská Hora - V celé své kráse se lidem představil opravený poutní kostel sv. Anny na Anenském vrchu nad Andělskou Horou. V sobotu se zde konalo slavnostní otevření, jejíž hlavní součástí byla děkovná mše.
Krnov - Úterní státní svátek v Krnově doprovodí slavnostní koncert, v jehož programu nebudou chybět ani Smetanovy a Dvořákovy skladby. Začne v Koncertní síni sv. Ducha v 18 hodin. Předcházet mu bude položení květin u památníku ve Smetanových sadech a také na městském hřbitově. Vstup na koncert je volný.
Dobřichov- Nikola Kaniová žije v Dobřichově, ale pochází z Prahy. Již od malička se věnuje hudbě a po přestěhování na malou ves začala milovat také fotbal. Obojí však už měla v genech.
Nymburk - S kapelou Crossband slavilo dvě stě fanoušků na Malé scéně Hálkova divadla v Nymburce.
Třebíč - Charitativní akce s koncerty či výstavou fotografií a obrazů spojená s finanční sbírkou pro nemocného Vojtíška se v pondělí koná v třebíčském Klubu B.
Ústí nad Labem - Ostatní slečny musely mít vztek, když mladý (a ženatý) zpěvák v sále často komunikoval s návštěvnicí, kterou oslovoval holubičko.
Vsetín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Občasné stesky na kvalitu vsetínské kultury vzaly v sobotu za své ve zdejším hudebním klubu Tři opice.
Prostějov – Nejprve koncert známého hudebníka, skladatele, herce a moderátora Ondřeje Brzobohatého, dva dny po něm baletní představení Macbeth jako připomínka shakespearovského výročí.
Hranice – Fanoušci Borise Carloffa si jeho hudební kousky budou moci opět poslechnout i v Hranicích. Tento čtyřicetiletý zpěvák, textař a skladatel vystoupí v pondělí 3. listopadu od 19 hodin v Divadle Stará střelnice.
Žďársko – Hattrick Marka Ondřejky, který v Rapoticích zkompletoval dvěma góly v samém závěru, ozářil 12. kolo I. A třídy – skupiny B. Nová Ves díky slepeným brankám duel otočila a přivezla si ze hřiště posledního celku soutěže tři body. Rezerva Žďáru vyhrála podruhé za sebou 1:0 gólem Lukáše Filippiho, výhra pro ni může být pro jaro klíčová. Štěpánov v poslední desetiminutovce přestřílel Třebíč. Náměšť si počínala ve Velkém Meziříčí příliš opatrně, vítězství domácím usnadnila.
Vyškov - Vyškovský big band. Pro mnohé legenda, pro jiné, zejména mladší ročníky, uskupení téměř neznámé. Kdo by si chtěl rozšířit obzory a současně se zaposlouchat do trochu jiných tónů, než jaké nabízejí třeba komerční rádia, má jedinečnou příležitost. Už v úterý se totiž big band postaví na prkna Sokolského domu ve Vyškově.
Blanensko – Šestadevadesát let uplynulo od doby, kdy vznikl samostatný československý stát. V některých obcích osmadvacátého října jen vyvěsí státní vlajku, jinde pořádají vzpomínkové akce u památníků.
Jablonec nad Nisou - Zpěvák k nové desce naplánoval 40 koncertů. Zastaví se i v Eurocentru 7 listopadu.
Lišany – Krásný kulturní zážitek znamenal pro všechny přítomné poslední podzimní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lišanech. Koncert se tentokrát uskutečnil u příležitosti havelského posvícení a oslav sto třicátého výročí založení místní školy.
Česká Lípa - Ve středu večer kvůli němu praskal jazzový klub U bílýho černocha v České Lípě ve švech. Jazzový kytarista Rudy Linka přijel po roce znovu zahrát do Lípy.
Hradec Králové - „Na divadlo i na město mám mnoho vzpomínek," nechal se slyšet známý herec a zpěvák.
Přerov /ROZHOVOR/ – Šediváci ani po pětadvaceti letech nezpomalují. Naopak. V sobotu 1. listopadu chystá přerovská trampgrassová skupina koncert, kde pokřtí nové CD. Zákulisí jeho vzniku a další plány oblíbené skupiny přiblížil zakládající člen Lubomír Blechta.
Jihlava – Žáci jihlavské základní školy Jungmannova měli toto úterý volnou hodinu plnou písniček a rad do života. Přijela k nim totiž policie s preventivní akcí Nepokoušej osud, kterou doprovází nejen moderátor Josef Kudrna, ale také finalista soutěže Česko hledá SuperStar Michal Hudček.
Plzeň - Ke spojení dvou koncertních hvězd došlo v rámci Gajdy & dudy tour, brázdit pódia spolu vyrazily kapely Pipes and Pints a Horkýže slíže. Jako doprovod na koncertní zastávky přibrali slibně se rozjíždějící kapelu Boy.
Teplice - Velké hity Mekyho uvidí návštěvníci na „The Best of Tour" živě i jako projekce Žbirkových klipů tak, jak budou na novém 2DVD „The Best of Video". Vydá ho Universal Music.
Ústecký kraj - Osm statečných! Namířeno má do Litoměřic a do Kadaně. Už na ně máte lístky?
Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku… A pokud jimi ještě nejste, nechte se zlákat a prostudujte naši nabídku.
Třebíč - U příležitosti slavnostního večera, který připomene výročí vzniku Československa, zahrají v Třebíči legendy české písničkářské a folkové scény. Ve foyer divadla Pasáž vystoupí v úterní podvečer 28. října trio Vladimír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl.
Zlín – Další noční nakupování ve Zlatém jablku přilákalo do obchodního centra v srdci Zlína opět stovky návštěvníků. Akce, která se opakuje vždy na jaře a na podzim se stala v krajském městě již tradicí a to bylo poznat i na její návštěvnosti.
Krnov – Krnovská kapela Maryband se představí domácímu publiku v pondělí 27. října v klubu Kofola.
Ústí nad Labem, Kočkov - Nová akce Na Kopečku bude vzpomínkou na oblíbeného Jindru Šťáhlavského.
Hradec Králové - Mimořádně povedený koncert absolvoval minulou neděli vpodvečer v beznadějně vyprodaném královéhradeckém Studiu Beseda populární herec, zpěvák, textař a muzikant Jan Budař, společně se svým kolegou, kytaristou Romanem Jedličkou.
Dubné - Rodinnou záležitostí u Pospíšilových je muzika. Manželé Renáta a Josef se díky hudebnímu nástroji seznámili a dnes už vystupují se svými dětmi. „Manžel působil dlouhá léta jako hudební redaktor Českého rozhlasu v Plzni, já tam studovala hru na harmoniku. Tak jsme se poznali," vzpomíná Renáta Pospíšilová.
Uherské Hradiště – Zaplněný sál Reduty a tleskající publikum, žádající o přídavek. Šestý ročník Hradišťského folkoláčku, který v pátek 24. října představil místní kapelu Děvčice, legendární Poutníky a rockový Yantar, se mimořádně vydařil.
Mladá Boleslav – První listopadový týden ve Škoda Muzeu vypukne 41. Dětská nota. Jak se na ni Paprsek a celý organizační tým připravuje?
Brno - Vystoupení víc než dvaceti kapel a dýdžejů si mohou dnes Brňané užít zcela zdarma. Začíná totiž klubová noc s názvem Hrnem Brnem. Zapojilo se do ní sedm míst. Kromě volného vstupu do podniků je zdarma také doprava mezi kluby.
Praha /ROZHOVOR/ - Jeho hlas a v nejlepším slova smyslu písničkářství okouzlil takové hudebníky, jako jsou Robert Plant nebo Morrissey. Loni zaujal i české publikum na festivalu Colours of Ostrava. Teď se k nám vrací, ale v úplně jiné produkci.
Plzeň - Ke spojení dvou koncertních hvězd došlo v rámci Gajdy & dudy tour, brázdit pódia spolu vyrazily kapely Pipes and Pints a Horkýže slíže. Jako doprovod na koncertní zastávky přibrali slibně se rozjíždějící kapelu Boy.
Písek, Čepřovice - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ V komedii Ženu ani květinou neuhodíš je také jihočeská stopa. Collegium Musicum odehrálo koncert v Rytířském sále Prácheňského muzea, filmaři se krátce zastavili i v Čepřovicích na Strakonicku
Jihlava – Žáci jihlavské základní školy Jungmannova měli toto úterý volnou hodinu plnou písniček a rad do života. Přijela k nim totiž policie s preventivní akcí Nepokoušej osud, kterou doprovází nejen moderátor Josef Kudrna, ale také finalista soutěže Česko hledá SuperStar Michal Hudček.
Praha /ROZHOVOR/ – Poprvé se na stejném jevišti potkali před dvaceti lety, teď spolu vyrážejí na turné – řeč je o skupinách Support Lesbiens a finských Waltari. Společně odehrají koncerty ve dvanácti českých a moravských městech. „Dá se říct, že jsme u nás s Waltari začínali. Někdy v lednu roku 1993 jsme odehráli náš druhý koncert v klubu U zoufalců v Celetné, den před námi tam vystupovali Waltari. Od té doby se v Česku etablovali, mají tady spoustu fanoušků, později jsme se potkali ještě na mnoha dalších akcích," říká kytarista Support Lesbiens Hynek Toman – rozhovoru se s ním účastní i zpěvák Czenda Urbánek.
Jičín - Oslavou kulatých narozenin loučící se sbormistryně Ivany Hanzlové, ale především oslavou krásné hudby se stal jeden z říjnových večerů v jičínském Porotním sále zámku. Celý večer se rozdávaly a přijímaly dárky – nejen v podobě hudebních vystoupení, ale i slov ocenění dlouholeté práce hudební pedagožky a šéfky mnoha souborů.