
Divadlo Exil láká v prosinci na výstavu, koncert i vánoční show
Pardubice – Pardubické Divadlo Exil si na měsíc prosinec připravilo pro diváky pestrý program. V úterý nabídne hru Z deníku židovky o druhé světové válce a pronásledování židů.
Pardubice – Pardubické Divadlo Exil si na měsíc prosinec připravilo pro diváky pestrý program. V úterý nabídne hru Z deníku židovky o druhé světové válce a pronásledování židů.
Družec - Také ve Družci o víkendu přivítali adventní čas. Zcela zaplněný kostel si vyslechl koncert žáků místní základní školy. Před budovou školy byl navíc připraven malý jarmark, dětem přivezl dárky na saních tažených malovaným ořem Mikuláš s obvyklým doprovodem. O program dětí se postaraly také družecké maminky, které připravily vánoční tvoření.
Pardubicko – Děti z dětského pěveckého sboru Zpěváčci ze Základní školy Prodloužená připravují koncert. V Aule Arnošta z Pardubic pardubické univerzity ve středu od 18 hodin vystoupí společně se zpěvákem a muzikálovým hercem Josefem Vágnerem.
Včelákov - Advent ve Včelákově zahájili už 1. prosince večer, a to v kostele sv. Máři Magdaleny.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ "Zmalovaná, Jožin z bažin, Kousavá deka nebo Rychlík jede do Prahy… Tyto písničky musíme hrát na každém představení, jinak by hodně diváků mělo pocit, že jsme je ošidili,“ říká hudebník Ivan Mládek. Jeho příznivci to mají možnost „zkontrolovat“ už v pátek 8. prosince od 19 hodin v ostravském kině Vesmír na Vánočním koncertě Banjo Bandu Ivana Mládka.
Hlavní hvězdou příštího ročníku festivalu Štěrkovna Open Music, který se koná ve dnech 26. až 28. července na břehu Hlučínského jezera bude písničkář Jaromír Nohavica.
Prachaticko - Trhy adventní či vánoční, zpívání koled, rozsvěcení vánočních stromků i zapalování první svíce na adventním věnci.
Český Krumlov - Folková skupina Spirituál kvintet přijede do Českého Krumlova, kde na Zámecké Jízdárně potěší posluchače společně s dětským pěveckým sborem Medvíďata svými vánočními zpěvy. Koncert proběhne 15. prosince od 19 hodin.
Litoměřice - Gabriela Beňačková se svým žákem Jakubem Pustinou a s klavíristkou Martou Vaškovou v neděli v podvečer elektrizovala nadupaný kostel Všech svatých v Litoměřicích. Adventní koncert proběhl traké v katedrále sv. Štěpána. Máme pro vás fotografie z obou akcí.
Písek - Akustický koncert Kamila Střihavky a skupiny Leaders se uskuteční ve středu 6. prosince v píseckém Divadle Fráni Šrámka.
Domažlicko – V sobotu se na domažlickém náměstí rozsvítil vánoční strom a spolu s ním i světelná výzdoba ve městě.
Hradec Králové - Swingové hity roztančí 11. prosince od 19 hodin návštěvníky Kongresového centra Aldis v Hradci Králové. Do swingových vod příchozí zavede Big band Jirky Pavlíka, který navazuje na slavnou tradici královéhradeckého swingu.
Žďár nad Sázavou – Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou v sobotu večer doslova praskalo ve švech. Návštěvníci obsadili všechna sedadla, mnozí další postávali a posedávali, kde se dalo. Charitativní koncert Zkoleduj se, který zorganizoval herec Petr Vaněk a jeho přátelé ve spolupráci se studenty žďárského gymnázia, přilákal davy lidí.
Seč – V Seči na náměstí se konal již každoročně vánoční jarmark.
Trutnov - Podobně jako v jiných městech i v Trutnově začal v neděli advent. Přilákal stovky lidí na akci Vánoční strom 2017.
Na příští rok chystají Wohnout novou desku. Vypustili z ní už první ukázku, song s Laczem Déczim Hudba léčí. Na koncertech je fanoušci nyní mohou slyšet akusticky.
Na příští rok chystají Wohnout novou desku. Vypustili z ní už první ukázku, song s Laczem Déczim Hudba léčí. Na koncertech je fanoušci nyní mohou slyšet akusticky.
Hronov /FOTO/ - V pátek večer se v hronovském Jiráskově divadle uskutečnil první ze šňůry adventních koncertů, které už tradičně pořádá David Novotný ve spolupráci s městy.
Morašice/ Orlickoústecko - Stalo se již tradicí, že kostel sv. Petra a Pavla v Morašicích před Vánocemi hostí dva koncerty skupiny Parkoviště pro velbloudy. Oba koncerty proběhly 26. listopadu a byly opět součástí festivalu Hudba pomáhá, který letos podporuje šestnáctiletá hendikepovaná dvojčata Jana a Radovana Jiskrovy z Dolního Újezdu.
Plzeň - Roman Janál vystudoval hru na housle na plzeňské konzervatoři a zpěv na Hudební akademii v Sofii.
Liberec – Anglické Vánoce, tak zní název koncertu, který se uskuteční 6 prosince v kostele sv. Antonína Velikého v Liberci.
Police nad Metují - V sobotu se v místním Kolárově divadle uskutečnily hned dva adventní koncerty, které pořádal David Novotný za podpory města.
/FOTOGALERIE/ Zklamání zažili fanoušci německé metalové legendy Scorpions, která měla zahrát v neděli večer v Ostravar Aréně. Několik hodin před koncertem se dozvěděli, že vystoupení bylo odvoláno. Vstupenky zůstávají v platnosti, náhradní termín bude oznámen.
Českokrumlovsko - Prakticky ve všech městech a obcích regionu se dnes rozzáří vánoční stromy a přivítáme příchod adventu.
Náchodsko - Tipy na vybrané společenské akce během aktuálního víkendu:
Milevsko - Od pátku máv Milevsku spolek Šrot, který vznikl letos v květnu, pronajatý městský dům.
Hradec Králové - Je tu tradiční celovečerní koncert v netradičním prostředí.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Litohlavy - Obecní úřad s Kooperativou v neděli ve 14 hodin zve do do kaple Navštívení Panny Marie na Vršíčku na koncert Na prahu adventu.
Jindřichohradecko - První adventní neděle bude na Jindřichohradecku ve znamení rozsvěcení vánočních stromů, chybět nebudou koncerty, kino nebo divadelní pohádka.
Žampach – První prosincový pátek patřil v Domově pod hradem Žampach tradičnímu vánočnímu jarmarku, kde nechybí ani dětské tvořivé dílny, vystoupení domácího souboru Barbušáci a živý Betlém. Na závěr zazpíval pěvecký sbor žamberského gymnázia Corale.
Královéhradecko - První prosincovou nedělí odstartuje adventní období, ve kterém si každý najde to své.
Liberec – Pavel Šporcl vyráží po dvou letech na velké turné Pavel Šporcl – Vánoce na modrých houslích – Generali tour 2017.
Několik tisíc lidí mohlo v sobotu večer sledovat slavnostní rozsvícení vánoční stromu, ohňostroj a koncert slovenské skupiny No Name.
/ANKETA/ Prezidentský kandidát Michal Horáček v závěru předvolební kampaně pořádá 11 koncertů napříč republikou, na kterých budou návštěvníci kromě hudby mít možnost s Horáčkem besedovat. Horáček to řekl při pátečním setkání s novináři v Praze.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Velkolepou světelnou show spojenou se slavnostním rozsvícením Pohádkového vánočního stromu splněných přání, které zahájilo Kladenské Vánoce, sledovalo v pátek řádně zaplněné náměstí Starosty Pavla.
Kdyně – Jumping Kdyně plní přání obyvatelům tamního Domu seniorů, chtějí pro ně uspořádat Vánoční koncert Dechového orchestru Oty Hellera.
Karlovarský kraj - První advent se blíží a s ním i vánoční trhy.
Houslový virtuos Václav Hudeček chystá předvánoční koncert ve Zlíně. Milovníci vážné hudby jsou zváni ve středu 6. prosince od 19 hodin do hotelu Baltaci Atrium.
Seč - Na náměstí v Seči probíhá již tradiční vánoční jarmark. Prodejci nabízí návštěvníkům převážně vánoční zboží. Komu je zima, může se zahřát svařeným vínem, medovinou nebo horkým rakytníkem.
Česká republika/ Východní Čechy - V září vydali Horkýže Slíže desku Pustite Karola a vyšla kniha s názvem Kontiňu… pokračujeme. Tím vším slaví známá rocková kapela své letošní výročí. A také velkým turné, které čítá symbolických 25 jubilejních zastávek.
Náchodsko - Čas Vánoc by neměl přinášet shon a nervozitu, ale pohodu, rozjímání i dobré skutky. Vydejte se proto třeba na některý z adventních koncertů, které připravil David Novotný za podpory měst v našem regionu.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Blanenským fotbalistům se na podzim v divizi moc nedařilo, takže trochu překvapilo, že si jejich fanoušci odmítli spravit chuť v blanenské futsalové premiéře mistrů světa v malém fotbale.
Zruč nad Sázavou - Do posledního místa obsazený Zrcadlový sál ve zručském zámku si přišel poslechnout adventní koncert skupiny Roháči z Lokte nad Ohří.
Uhlířské Janovice - Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen na náměstí v Uhlířských Janovicích v pátek 1. prosince.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Most - Do Mostu vstoupil duch Vánoc. První davy lidí si užily večerní adventní atmosféru u radnice, kam dorazil průvod horníků se světlem své patronky.
Janov n. N. – I v letošním roce je k vidění na první adventní neděli celý Loučenský betlém pohromadě před kostelíkem sv. Josefa.
Žatec - Představení v novém roce nabídnou pohádky, přenos opery i vystoupení ochotníků.