
Ligové mladší žákyně prohrály dvakrát o tři body
Strakonice - Referáty z duelů ligových družstev Basketbalového klubu Strakonice.
Strakonice - Referáty z duelů ligových družstev Basketbalového klubu Strakonice.
Opava /POZVÁNKA/ - Ostravská artrocková kapela Kazachstán přijede do opavského Jazz Café Clubu Evžen představit mimo jiné své nové album V hrudi pták, které vznikalo ve studiu v Dolním Benešově.
Deštné v Orlických horách - V areálu Marta II se v pátek a v sobotu uskuteční adrenalinová show O'Neill Soldiers. Velký skok slibuje zajímavou podívanou.
Studénka – Studénecký klub Peklo čeká pořádně tvrdý hudební útok. Vystoupit se tam chystá totiž nová kapela The Truth Is Out There, která je personálně spojená s Crashpointy. Čeká vás divoká elektronika a zběsilý ječák.
Karlovy Vary – První březnový symfonický koncert se koná v pátek 2. března
Krnov - Basketbaloví Kadeti BK Krnov vedou tabulku oblastního přeboru o jeden bod před ostravskými Snakes. Na svém kontě mají z dvaceti zápasů pouze dvě porážky. Jedna z nich je z vyrovnaného duelu proti Hladnovu, ta druhá a naprosto zbytečná, z utkání s Valašským Meziříčím.
Teplice - Minulý týden vystoupila v teplickém Krušnohorském divadle devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová. Vyprodaný sál „Písničce“ aplaudoval ve stoje, což je pro stále nesmírně populární umělkyni prý to největší ocenění jejich kvalit. Ještě před koncertem si svěže vypadající zpěvačka našla čas na rozhovor pro Teplický deník.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit.
Chotěboř – Smíšený pěvecký sbor Doubravan se připravuje na oslavy 150. výročí svého zrodu, které vyvrcholí na přelomu jara a léta koncertem v parku zámku rodu Dobrzanských z Dobrzan v Chotěboři.
Trutnov – Americký zpěvák a kytarista usazený v Praze Rene Trossman o své hudbě říká: „Hrajeme dřevní chicagské blues 50. a 70. let.
Jablonec nad Nisou /SOUTĚŽ, KONCERT/ - Opravdu netradiční hudební spojení míří do jabloneckého Eurocentra. Společnou show PSH a Monkey Business uvidí deset českých měst.
Liberec /VEŘEJNÁ SBÍRKA, KONCERT/ - Liberecké kapely JinxX a Cover Power zahrají na benefičním koncertu pro Tulipan
Louny - Ve Vrchlického divadle proběhla malá slavnost, když přišla jubilejní návštěvnice.
Český Krumlov - Tváří festivalu bude devětačtyřicetiletý barytonista. Program slibuje i Václava Hudečka, Pavla Šporcla, kanadské tenoristy nebo žhavý balkánský večer.
Nový Jičín – Novojičínský hudební klub Galerka si i na tento pátek připravil pro Novojičínské koncert hodně rytmických kapel. Tentokrát se na Staré poště bude odehrávat pod taktovkou mixu metalcorové a hardrockové muziky. Pozvání přijaly kapely Blood Manacle a Be Yourself.
Jemnice Amatérští fotografové a příznivci různých odnoží punku si přijdou na své v sobotu v Jemnici. V restauraci Na Podolí je čeká pořádná porce obojího. „Vlastně nejde o jen tak obyčejný koncert. Vše má širší souvislost,“ naznačil Ondřej Ferdan z pořadatelské Alternaivy.
Plzeň - Návštěvy amerických kapel mají své výhody a nevýhody. Nepochybným kladem je vždy skvělá a živelná show, která jde ruku v ruce s faktem, že turné v Evropě si žádná béčka nemohou dovolit. Koffin Kats, kteří nedávno vydali vynikající desku Our Way & The Highway, ji tak takřka dokonale plzeňskému publiku představili.
Jablonec n. N. - Narodil se 5. května 1966. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí. Od dubna 1999 je ředitelem jabloneckého Městského divadla a od loňského podzimu i Městského divadla v Kutné Hoře. S Pavlem Žurem zpívají Vrabčáci a Vrabčata. Lidé jej znají jako jabloneckého a krajského zastupitele.
Koncerty, výstavy, opravy památek. I když je ještě relativně daleko rok 2013, ve kterém si Slovácko i celá země připomene 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu, přípravy na oslavy už se rozbíhají naplno.
Domažlice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Ovacemi vestoje odměnili diváci dvou pondělních domažlických koncertů výkon zpěvačky Lucie Bílé. V komorně laděném programu vystoupila za doprovodu vyhlášeného klavíristy Petra Maláska. „Při několika písničkách mi běhal mráz po zádech a dvě mě přivedly k slzám,“ přiznala Alena Málková, která je fanynkou nejpopulárnější tuzemské zpěvačky dlouhá léta.
Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Přes čtyřicet gospelových zpěváků, živá hudba a zpěv, který při prvních tónech zvedne mnohé ze židle. I takto by se dal popsat znojemský pěvecký sbor Gospel Port, který se do povědomí místních, ale i zahraničních posluchačů dostal gospelovou hudbou.
Praha /ROZHOVOR/ – Rocker David Koller se svojí kapelou a symfonický orchestr specializovaný na soudobou hudbu Agon Orchestra – tato dvě žánrově naprosto odlišná seskupení se už koncem března sejdou na jednom pódiu. Stane se tak v Praze (Státní opera, 26. 3.), Brně (Janáčkovo divadlo, 1. 4.) a Plzni (velká synagoga, 5. 4.). „Nápad na tuto fúzi se zrodil asi před dvěma lety, kdy jsem se poprvé setkal s Petrem Kofroněm, dirigentem Agonu, skladatelem a uměleckým šéfem plzeňské opery,“ říká David Koller. „Jeho těleso už spolupracovalo s The Plastic People of The Universe a Psími vojáky Filipa Topola. Přes našeho pianistu Michala Nejtka, který v Agonu hraje, jsem si nahrávku se Psími vojáky poslechl a byl jsem nadšen. Aranžoval ji právě Petr Kofroň, který s ní udělal přesně to, co jsem si představoval – z mého pohledu přistupuje ke své práci velmi nekonformně. Říkal jsem si, že by bylo skvělé, kdyby upravil i naše písně, abychom si je mohli s Agonem zahrát. On na nabídku kývnul a začal na nich dělat. Mezitím mi jako hudební režisér zprodukoval desku Teď a tady,“ připomíná zpěvák, bubeník a skladatel. S Davidem Kollerem jsme si povídali o připravovaném turné s Agon Orchestra i zhudebňování básní Ivana „Magora“ Jirouse…
Trutnovsko, Semilsko - Datum 29. února 2012 není z astrologického hlediska ničím výjimečné a den má pouze svá specifika jako všechny ostatní dny v daném období. Uvedla to trutnovská astroložka Alena Kárníková.
Hranice – Velmi bohatý program čeká na kulturně založené diváky a posluchače v Hranicích v průběhu příštího měsíce. Městské kulturní zařízení v Hranicích (MKZ) totiž na březen přichystalo hned několik hudebních taháků, kterým zřejmě bude vévodit koncert slovenské skupiny Peha či bratří Nedvědů. Ten je dokonce posledním společným účinkováním této známé sourozenecké dvojice.
Slovácko – Koncerty, výstavy, opravy památek. I když je ještě relativně daleko rok 2013, ve kterém si Slovácko i celá země připomene 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu, přípravy na oslavy už se rozbíhají naplno.
Karlovy Vary – Karlovarský symfonický orchestr připravil na březen šest koncertů
Uherské Hradiště-Jarošov – Fanoušek skupiny Argema Radek Polášek z Uherského Hradiště si v těchto dnech zakoupil lístek na výroční vystoupení své oblíbené skupiny Argema.
Liberec /FESTIVAL, SOUTĚŽ/ - Město pod Ještědem čeká zřejmě největší hudební festival v jeho historii. Kromě zvučných jmen jako Plastic People of the Universe, Debill Heads nebo Miloše Doležala se mohou návštěvníci těšit i na liberecké bandy.
Domažlice /FOTOGALERIE A VIDEO/ – Na dvou koncertech v domažlickém MKS českou slavici doprovodil klavírista Petr Malásek.
Klatovsko – Slavnosti kaše v Horažďovicích, Sušické slavnosti i Slavnosti hudby a piva v Klatovech letos budou. Obyvatelé měst se mohou těšit také na pravidelné koncerty dechových kapel i na koncerty populárních umělců.
Hodonín – Koncert Čechomoru a Lucie Bíle, Hodonínské kulturní léto či nový hudební klub. To jsou novinky, které při pondělní veřejné diskuzi odtajnil ředitel hodonínského domu kultury Marcel Řimák. Nabitému knihovnímu sálu chyběly v diskuzi jen hlasy opozice.
Častolovice - Návrh, který vychází ze znaku, byl již zaslán komisi, která by měla zasednout v březnu.
Brno - Brněnský jazzový trumpetista a skladatel Jaromír Hnilička včera v premiéře odehrál Brněnskou suitu. Svoji novou skladbou se tak vyznal městu Brnu, s nímž jej pojí nejzásadnění mezníky jeho kariéry.
Hradec Králové – Proslulý japonský bubenický soubor Yamato uchvátil české publikum. Po beznadějně vyprodaných koncertech v předchozích letech soubor opět přijede do České republiky, zavítá i do Hradce.
Litomyšl /FOTOGALERIE/ – Plná Kotelna vítala v pátek pražskou skupinu Fast Food Orchestra.
Jihlava - V DIODu zazní třeba písně Krása či Lék a jed. Večer se ponese v instrumentálním duchu.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Připomenout výborného hudebníka Hirama Bullocka, představit živě světu své třetí CD „Many Face“, dobře pobavit publikum i sebe. To vše chce česká superkapela Work, Shop & More na turné. To už zasáhlo i Ostravu, Zlín, Brno, Turnov, Prahu či Plzeň. A ve středu pestrý pojízdný jazz & funky cirkus dorazí do Ústí, rozbalí to v Národním domě. Superkapela si jako hosta zve americkou černošskou zpěvačku Fredu Goodlett i držitelku Thálie Dashu plus DJs Ollgoye a Mersiho (zpěváka Děda Mládek Illegal Bandu). „Zahrají s námi živě, hudební show dotvoří projekce,“ slíbil Miroslav Barabáš, člen Work, Shop & More. Turné je věnováno památce Hirama Bullocka, jehož je CD „ Many Faces“ posledním studiovým počinem. Bohužel. „Lidé šli spíš na skupinu Vltava. Ani já úplně nevěděl, co od Work, Shop & More čekat. Ale překvapili, byli skvělí a publikum to ocenilo,“ řekl Tomáš Katschner, pořadatel trutnovského Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec 2012. „Výborná byla Freda Goodlett, další příjemné překvapení nás čekalo v podobě české zpěvačky Dashy,“ dodal pořadatel. Kapelu Work, Shop & More uvidíme v sestavě Lev Rybalkin (klávesové nástroje), Mirek Linka (elektrická kytara), František Raba ( basová kytara), František Hönig ( bicí), Milan Krajíc ( saxofony), Míra Hloucal a Miroslav Barabáš (trubka), Jan Šatra ( trombon) a Camillo Caller (perkuse). V rozhovoru pro Deník odpovídal Miroslav Barnabáš.
Jablonecko - Poznámka Jana Sedláka.
Ústí nad Labem - Vynikající komorní sbor Raspev se představí od 19.00 hodin v Císařském sále ústeckého muzea. Informovala o tom ústecká univerzita.
Olomouc – Divadlo na cucky opět povolalo hostujícího režiséra Jana Friče. Tentokrát se ujal tématu Červené Karkulky, kterou s olomouckým souborem nastudoval jako hororově poetickou koláž. S netradičním zpracováním Karkulky se lidé mohou poprvé seznámit v úterý od 19. 30 hodin v Divadle K3 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci (Konvikt).
Ostrava - Studenti Ostravské univerzity dnes stráví noc v budově menzy na Reální ulici, kde proběhne řada přednášek, koncertů a vystoupení. Zítra městem projde protestní pochod. Těmito akcemi chtějí vyjádřit nesouhlas s reformami ve školství.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit.
Plzeň /PROGRAM TURNÉ/ - Mezi očekávané kulturní události tohoto jara bude bezesporu patřit turné plzeňské kapely Mandrage. Držitelé nominací v kategoriích Kapela roku a Skladba roku v Cenách Anděl 2011 plánují návštěvu 19 měst v České republice a na Slovensku. Šňůra dostala název Moje krevní skupina Tour 2012.
Svéradice – Seriál U vás na návštěvě dnes pokračuje ve Svéradicích na Horažďovicku, kde jsme si o plánech obce povídali se starostou Václavem Duškem.
Trutnovsko – Chcete jít do kina? V regionu to v současnosti není problém, téměř každé město, až na výjimky, má své vlastní. V budoucnu ale možná narazíte na zavřené dveře. Příčinou je drahá digitalizace, distributoři totiž začali omezovat výrobu kopií na klasické filmové pásy.
Tachov – O víkendu se v Tachově uskuteční celostátní seminář sbormistrů dětských sborů. Třídenní akci po praktické stránce povede Josef Brabenec, sbormistr Tachovského dětského sboru.
Rokycany – Milovníci folklóru zamířili na seminář doplněný koncertem a Vejvoda prezentoval i publikaci lidových písní. Pověstné dudy ze známé písničky nezněly u Pobudy, ale v Rokycanech.
Písek - Na diváky v Písku čeká koncert Moravanky i Křeslo pro hosta
Ústí nad Labem - Skupina Work, Shop & More (ČR) na turné k CD „Many Faces“ vystoupí v Ústí ve středu 29. února v Národním domě.
Zlín - /SOUTĚŽ UKONČENA/ Soutěžili jste se Zlínským deníkem! Tentokrát o 4x1 vstupenku na koncert No Name, který se koná 11. března 2012 v novém koncertním sále Kongresového centra