V Českých Budějovicích útočil pitbul
České Budějovice - V sobotu 20. května před devátou hodinou ranní byli strážníci městské policie specializovaní na odchyt zvířat zavoláni k případu agresivního pitbulteriéra.
České Budějovice - V sobotu 20. května před devátou hodinou ranní byli strážníci městské policie specializovaní na odchyt zvířat zavoláni k případu agresivního pitbulteriéra.
Praha – Hokejbal se naučil hrát v Českých Budějovicích na Pedagogu a základy dostal na Branišovské ulici dobré. Gólman Petr Mikl (25 let) slaví v dresu Kert Parku Praha titul mistra republiky, na kterém měl skutečně výrazný podíl.
Čkyně - Festival dětských pěveckých sborů má ve Čkyni dlouholetou tradici. Jeho hlavním organizátorem je učitel prvního stupně ve čkyňské základní škole Jaroslav Fafejta.
České Budějovice - V pátek 19. května v 10 hodin večer zavolala obsluha jednoho z restauračních podniků na Lidické třídě strážníky městské policie. To kvůli ženě, která pod vlivem alkoholu nebyla schopná chodit, a tak místo toho před vchodem do baru „lezla po čtyřech" po zemi.
České Budějovice - Budějovický Majáles se blíží a přípravy jsou v plném proudu. Například od čtvrtka studenti a dobrovolníci pod dohledem odborníků ze studia Mjölk architekti staví stanové městečko, které bude sloužit jako pomyslné centrum festivalu.
České Budějovice - Český svaz včelařů oslavoval v rámci 150. výročí organizovaného včelařství na Českobudějovicku v sobotu. Při této příležitosti uspořádal Den otevřených dveří ve Včelařském chovatelském a vzdělávacím centru na plavské ulici.
České Budějovice – Dvoudenní dětský festival Bambifest v sobotu bude končit. Od rána mohou rodiny s dětmi přijít k areálu kolem Sportovní haly v Českých Budějovicích a prohlédnout si ukázku činností organizací pracujících s dětmi a dětských spolků.
Jižní Čechy – Příliv teplého vzduchu na území kraje v pátek vytvořil teplotní rekordy. Nová maxima platná pro 19. květen vznikla podle sdělení českobudějovické meteoroložky Evy Plášilové hned na několika stanicích.
Kladno - Měsíc květen je pro badmintonisty z BaC Kladno obdobím plným úspěchů. Hned první květnovou sobotu startovali starší borci na mistrovství republiky veteránů v Dobřanech, kde také sbírali cenné kovy.
Týn nad Vltavou – V sobotu se v Hněvkovicích otevírá čtvrtá plavební komora na stokilometrové vodní cestě z Budějovic k orlické přehradě. Slavnosti se zúčastní desítky lodí včetně parníků.
Drogerie dm představila výsledky svého hospodaření za obchodní čtvrtletí od října 2016 do konce března 2017. V Česku vykázala obrat 4 193 milionů korun, což je meziročně o 7,33 % více. Mateřská dm Rakousko se všemi svými 100% dceřinými společnostmi vykázala meziroční nárůst obratu o 8,7 %, celý koncern včetně dm Německo vykázal o 6,3 % více, v absolutních číslech je to 1 167 milionů euro.
Karlovy Vary – Extraliga nohejbalu má zítra na programu už osmé kolo a karlovarský SK Liapor Witte se v něm představí na domácím hřišti.
Strakonice - Zubní pohotovost ošetří pacienty v nezbytně nutném případě.
České Budějovice - Pamatujete chlapíka, který se brouzdával Budějovicemi s rádiem na rameni, nevynechal jediný hokejový zápas a jeho hlas i s charakteristickou vadou řeči zněl dokonce i z rozhlasu? I dneska miluje Láďa Kajbar Budějce, sport a salám.
České Budějovice –Již jistý vítěz na závěr soutěže zdolal Písek a prohrál s Třeboní.
České Velenice - Příznivci turistiky a pohybu na čerstvém vzduchu se mohou v neděli vypravit do Českých Velenic, kde Klub českých turistů České Budějovice pořádá Putování Vitorazskem, které bude současně setkáním českých a rakouských turistů a cykloturistů.
Planá u Českých Budějovic – Fotbalisté SK nastoupí v sobotu proti Nemanicím (13.30) s černými páskami.
České Budějovice - V jihočeském finále soutěže Mladý záchranář v akci zvítězili ve čtvrtek ze sedmi týmů kategorie mladších žáků Lions ze ZŠ Bavorov.
Znovuzavedení povinné vojenské služby je v poslední době často diskutovaným tématem. Pod názvem „Na tři měsíce na vojnu" se mu nedávno věnoval v úvodníku na Neviditelném psu i Ondřej Neff (Na tři měsíce na vojnu). Podle něj to prosazuje Jiří Čunek a Petr Robejšek.
České Budějovice - Dosavadní vedoucí Laboratoře molekulární ekologie vektorů a patogenů na Parazitologickém ústavu a někdejší rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer by se měl stát novým ředitelem Biologického centra Akademie věd České republiky.
České Budějovice - Územní plán u nemocnice se v Českých Budějovicích překreslovat nebude. Alespoň zatím. Radnice totiž nebyla úspěšná ve snaze změnit lávku přes Vltavu v regulérní silniční most.
České Budějovice - Od pátku do soboty se mohou děti bavit na festivalu Bambifest.
Poděbrady – Už žádné hledání mincí po kapsách a zjišťování, jestli je parkovací automat v provozu. Řidiči, parkující v oranžových zónách v Poděbradech, mohou pouze vytáhnout mobil a nacvakáním pár údajů ve stažené aplikaci mají o zaplacení parkovného postaráno.
Jižní Čechy - V sobotu 20. května bude ve 14 hodin slavnostně otevřena plavební komora na jezu v Hněvkovicích.
České Budějovice - Čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji mezi ČR a Ruskem bylo čtvrteční dohrávce II. ligy kopané zřejmě přílišnou konkurencí, ochozy Střeleckého ostrova byly notně prořídlé…
Komařice - Jedním slovem vynikající muzikant. Ale nejen to.
České Budějovice - Jsi důvod k radosti. S úsměvem ti to sluší víc. Život se nepíše, život se žije.
České Budějovice - O tom, že se člověk k okolní krajině, která jej živí, nechová právě vzorově, není sporu. Siatuace je ale vážnější, než se může na první pohled zdát.
Chabařovice – Tak tohle si za rámeček nedají! Nohejbalisté Slovanu Chabařovice v pokračování svých soutěží neuspěli. Muži podlehli v Praze na Pankráci 2:6 a dorostenci utrpěli výprask v Českých Budějovicích.
Netolice - Tradiční městské slavnosti na Linecké stezce v Netolicích jsou spojeny také s jízdami historickými vlaky. Letos vyrazí na železniční trať mezi Českými Budějovicemi a Netolicemi Hurvínek.
Jankov - Jedna z vesnic, která letos na Českobudějovicku usiluje o získání titulu Vesnice roku je Jankov. K zajímavostem obce patří například účast fotbalového klubu ve čtvrté nejvyšší české soutěži.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Sokol České Budějovice uspořádal ve čtvrtek krajské kolo (finále) Štafetového poháru 2017.
Českobudějovicko - Celkem 212 sídel se v České republice letos utká o prestižní titul Vesnice roku. Z budějovického okresu zabojuje trio obcí.
České Budějovice - S podporou petice, kterou podepsalo více než devět tisíc lidí, vyrazili za vedením krajského města a kraje zastánci zřízení hospicu v Českých Budějovicích.
České Budějovice - Valná hromada volejbalistů byla letos volební. Nejdůležitějším tématem byla volba předsedy. Zvolen sice byl Marek Pakosta, ale v hlavní roli, a to dokonce ještě před začátkem jednání, byl trenér reprezentace U19 Jiří Zach. Sbíral před sálem pražského hotelu Olympik (ale pak i v něm) jednu gratulaci za druhou…
Zliv - Zkušený obránce dostal pozvánku do reprezentace a bojoval o účast na mistrovství světa.
Strakonice - V honitbě mysliveckého spolku Banín Dražejov se konaly zkoušky vloh loveckých psů.
České Budějovice – Je to dvacet let od podpisu českoněmecké deklarace. Právě v souvislosti s tímto výročím vznikl projekt Česko-německé kulturní jaro.
České Budějovice – Jen chvíli si užíval svobody Jiří Kajínek, když se mu 3. července 1994 podařilo uprchnout z českobudějovické vazební věznice.
Další shromáždění namířené proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi se konalo ve středu v podvečer na Žerotínově náměstí u kostela sv. Michala v Olomouci.
Netolice - V sobotu se koná v Netolicích 11. Staročeský řemeslný jarmark na Linecké stezce, což přinese změnu pro cestující autobusovou linkovou dopravou.
České Budějovice - Transparenty s hesly proti prezidentovi Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi se po týdnu objevily na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.
Benešovsko – Samozřejmě také Benešovsko protínají trasy dálkového Pochodu Praha Prčice. Jeho 52. ročník startuje už pozítří.
České Budějovice - Policisté ve středu odpoledne na chvíli uzavřeli českobudějovický lesopark Stromovka.
Českobudějovicko – O tom, že příroda je mocná čarodějka, se v posledních dnech přesvědčují příznivci čápů v Dubném i Sedlci. Samička v Dubném snesla v úterý večer další vajíčko.
České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru hlásí další posilu. Vysoký a důrazný slovenský centr Peter Galamboš (27 let) má zkušenosti i z české extraligy, ale převážná část jeho kariéry je spojena s rodným Martinem, kde byl i kapitánem a zahrál si rovněž za slovenskou reprezentaci.
České Budějovice - Potřebu „hrabat se" v hlíně a mít z toho dobrý pocit lze uspokojit třeba i v krajském městě
Blatná - Tisíce aut denně prolétnou poměrně rovným úsekem mezi Tchořovicemi a Blatnou na cestě do Plzně nebo opačně.
Písek - Členové Tanečního centra Z. I. P. pokračují i v květnu ve výrazných úspěších na soutěžích a pohárech.
Slibnou budoucnost mají zřejmě před sebou čapí mláďata, která se donedávna snažil vyvést pár hnízdící v Sedlci nedaleko Pištína v jižních Čechách. Do jejich rodinného života ale zasáhla tragédie, kdy samce srazilo na nedalekém hlavním silničním tahu auto.