České Budějovice, Brno – Dva sety to vypadalo na jasnou záležitost ze strany Českých Budějovic, následné vzepětí však přineslo volejbalistům hostujícího Brna aspoň bod, když obrat nedotáhli do konce a v osmém extraligovém kole prohráli na palubovce Jihostroje 2:3.
České Budějovice - Jihostroj vedl dva nula na sety, nakonec zachraňoval dva body až v tie beraku. Brno potvrdiílo, že nikdy neskládá před mečbolem zbraně. Nejlepším hráčem byl znovu Chilan Gevert.
České Budějovice - Volejbalisté Českých Budějovic se v letošní sezoně potýkají s nevyrovnaností svých výkonů. Z venkovních hřišť si body moc často nepřipisují, naposledy přivezli porážku z Ostravy. Domácí tvrz však zůstává nedobyta. Změnit to chtěli hráči Brna. Proti byl ale především univerzál Gevert, který byl nejúdernější silou domácích. Pět setů potřeboval k výhře i Zlín proti Benátkám.
Praha - Hokejisté vedoucích Českých Budějovic podlehli ve 28. kole první ligy Jihlavě 1:2 a v třináctém domácím zápase v sezoně poprvé prohráli. Náskok Motoru před druhým Kladnem se ztenčil na tři body, ale Jihočeši mají zápas k dobru. Kladenští Rytíři zvítězili v Havířově 2:1. Uspěla i třetí Slavia, která vyhrála 6:3 v Benátkách nad Jizerou.
České Budějovice - Adventní program v sobotu oficiálně začal na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Nazdobenou douglasku, kterou mnozí kritizují kvůli nesouměrnosti stromu, rozsvítil primátor Jiří Svoboda za pomoci Anetky Čížkové z Budějovic, jež zacinkala na "kouzelný" zvoneček.
Český Krumlov - Od 11. prosince nastanou v autobusové dopravě mezi Krumlovem a Budějovicemi změny. Největší pozdvižení budí mezi cestujícími omezení, či lépe řečeno neprodloužení licence autobusům RegioJet.
Otrokovice – Je jí teprve devět let, ale už nadšeně obsluhovala zákazníky toužící po párku v rohlíku, horké kávě, čaji či dětském pitíčku. Malá Barbora Kolísková z Vyškova se nezdráhala teple obléct a prostát od pátečního odpoledne až do večera několik hodin u stánku se svými příbuznými a známými na otrokovickém náměstí. Právě tam se konala akce Pomáháme potřebným, která nejprve předcházela a pak byla i součástí slavnostního rozsvěcení vánočního stromu.
Třešť - Betlémáře v Třešti čeká nejdůležitější doba v roce. Podrobnosti před nadcházející sezonou prozradil předseda betlémářského spolku Pavel Brychta
České Budějovice Dobíjecí stanice pro elektromobily chce do budoucna zřídit na svém území město České Budějovice. Potvrdil to náměstek primátora František Konečný.
Kladno - Volejbalisté Kladna si připsali do extraligové tabulky další tři body. Doma porazili bojovníky z Příbrami 3:0. Nebylo to však snadné vítězství, poněvadž hosté po hladce prohrané úvodní sadě v dalších dvou lídru soutěže tuze vzdorovali.
České Budějovice – Osm vítězství v řadě a letošní domácí neporazitelnost. To jsou úžasné série lídra hokejové WSM ligy ČEZ Motoru České Budějovice. O jejich prodloužení bude usilovat v sobotním očekávaném šlágru proti Dukle Jihlava (17), který bude s největší pravděpodobností sledovat vyprodané hlediště.
České Budějovice - V neobvykle hojném počtu jsou v posledních dnech k vidění strážníci městské policie na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a v přilehlých ulicích. Razie v centru krajského města má mimo jiné ukáznit řidiče a zejména vyhnat z ulic ty, kteří zde nesprávně parkují.
Tábor - Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen. Ročně si tuto diagnózu vyslechne až 400 Jihočešek. Před negativními vlivy ozařování je nyní může ochránit nenápadná věcicka.
Českobudějovicko – Nejen rozsvěcení vánočních stromů na náměstích či návsích slibuje nadcházející první adventní víkend. Užít si můžete i spoustu dalších akcí s přídechem blížících se Vánoc.
Ostrava - Tři dny po třísetové porážce s vedoucím týmem extraligy Kladnem volejbalisté Ostravy další domácí zápas se soupeřem z čela tabulky zvládli. Nad Českými Budějovicemi po prohraném prvním setu zvítězili 3:1 a vrátili se na druhé místo. Jihostroj klesl na čtvrtou příčku.
V prvním setu to nevyšlo, zřejmě jim v hlavách ještě doznívala hořká pondělní prohra s Kladnem (0:3), ale v dalších už to byla spanilá jízda. Volejbalisté VK Ostrava ve čtvrteční předehrávce 11. kola extraligy rozstříleli na své palubovce Jihostroj České Budějovice 3:1.
Ostrava - V extralize volejbalistů prohrály České Budějovice v Ostravě 1:3. Přísnější měřítka snesl výkon hostů jenom v úvodním setu. V sobotu Jihostroj přivítá Brno (19.30). Fanoušci se vstupenkou na hokej budou mít vstup zdarma.
Přerov – Pět titulů oblastních přebornic a tři stříbrná umístění vybojovaly před vrcholem závodní sezony moderní gymnastky Přerova. Závodnice se nyní připravují na souboje v královské disciplíně – moderních skladbách. Naděje starší se už tento víkend utkají na mistrovství republiky v Praze.
Počet vozidel na silnicích rok od roku stoupá. Tak hovoří statistiky. Automobil se pro mnohé stal pracovním nástrojem a kanceláří zároveň, pro jiné zase téměř členem rodiny. Víte jak správně sestavit pojistku, kdy je ještě havarijní pojištění užitečné a kdy se už nevyplatí? Tyto a další dotazy zodpověděli specialisté pojišťovacího makléřství F.M.Partner spol. s r.o.
České Budějovice – Osmá výhra v řadě. Hokejisté ČEZ Motoru v poslední době skutečně řádí. V těžkém utkání v Praze na Slavii vyhráli 5:2 a na čele první WSM ligy mají před druhým Kladnem už šestibodový náskok. Dvěma góly přispěl k vítězství i nejlepší střelec mužstva Miloslav Čermák (30 let). V sobotu čeká Jihočechy atraktivní domácí duel s Duklou Jihlava (17).
Ostrava /ROZHOVOR/ – Vyrovnaný duel Sigmy s největším rivalem z Ostravy rozhodlo několik klíčových momentů. Zaváhání forvarda Tomáše Chorého a také neshody v komunikaci olomoucké defenzivy. Gólman Miloš Buchta se k vysokému míči nedostal a Baník rozhodl šlágr jediným gólem zápasu.
Tábor - Nejrychlejší spojení Prahy s jihočeskou metropolí za necelé dvě hodiny chystají České dráhy (ČD) od 11. prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád.
Ostrava – Vyrovnaný duel Sigmy s největším rivalem rozhodlo několik klíčových momentů. Zaváhání forvarda Tomáše Chorého a také neshody v komunikaci olomoucké defenzivy.
České Budějovice – Sportovci ze ZŠ Oskara Nedbala se po roce opět radují z nablýskané trofeje. V konkurenci českobudějovických škol obhájili vítězství v Poháru primátora města.
Kladno – Dva domácí zápasy a dvě porážky. Hokejistům Kladna se duely proti silnějším týmům nedaří a Benátkám, v sezoně nejlepšímu týmu na kluzištích soupeřů, podlehli stejně jako v sobotu Budějovicím 1:4. Výkon byl slabý a návštěva (1600) rovněž.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - Depresivních lidí přibývá. Touto psychickou nemocí trpí každý desátý Čech. Není dobré silný dlouhodobý smutek podceňovat, i když ho v některých případech můžeme překonat sami s pomocí rodiny či přátel. Nebezpečí, že může deprese skončit sebevraždou, je reálné.
/FOTOGALERIE/ Domácí tvrz ostravští volejbalisté poprvé v této sezoně neubránili. Ve včerejší dohrávce 7. kola extraligy, která byla zároveň soubojem o první místo v tabulce, podlehli Kladnu 0:3 a zůstali dál čtvrtí.
Dubné - Na jedné straně radost, na druhé obavy pociťuje starostka Božena Kudláčková. Obec se chystá na přístavbu základní školy, kterou nyní navštěvuje 329 žáků. Do naplnění kapacity chybí jedno volné místo.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – O víkendu skončila podzimní část Krajské hokejbalové ligy. Céčko Horalů své utkání s Falconem odložilo až na jaro, béčko se utkalo s českobudějovickou Rosou.
Hluboká nad Vltavou - Kromě šumavského Kašperku je Karlův hrádek u Hluboké nad Vltavou jediným hradem, který na jihu Čech založil Karel IV. Ke zřícenině památky by v příštích letech mohlo najít cestu mnohem více turistů, možná i díky nové expozici.
Čakov – Upozorňují na kvality českého medu a jeho význam pro zdraví, vysazují aleje ovocných stromů a také chystají po letech obnovu včelařského plesu. To vše patří z Základní organizaci Českého svazu včelařů Čakov, která byla založena už v roce 1925.
České Budějovice – „Chtěl bych se prosadit do týmu a velice by mě potěšilo, kdybych se v něm udržel. Hrát za České Budějovice by pro mě byla pocta," říkal v létě po svém příchodu ze Skalice do Dynama třiadvacetiletý Adrian Čermák.
Madrid – Montér z jihomoravských Bučovic, čtyřiapadesátiletý Němec, již mrtvý Rakušan. To je částečný výčet mužů, kteří jsou údajně na varovnému obrázku na krabičkách cigaret. Všichni (nebo jejich blízcí) svorně tvrdí – jsem to já a zneužili moji fotografii.