Lužkovice - „Začínali jsme jako malá vesnická zábava s pár značkami piv a letos jich nabízíme šedesát osm druhů," pochvaluje si hlavní organizátor Lužkovických pivní slavností Radim Masařík. Návštěvnost a velikost akce rok od roku roste. Letošní devátý ročník přilákal již odpoledne stovky milovníků piva ze širokého okolí.
Jižní Čechy – O prázdninách si dobře hlídejte nejen děti, ale i jízdní kola. V noci ze čtvrtka na pátek drzý zloděj z kempu ve Staňkově odcizil pánské horské kolo zn. Cannondale, které bylo uzamčené ke karavanu. Škoda je 75 000 korun. Zloděj v dalším kempu ve Staňkově ukradl jiné pánské horské kolo, uzamčené k vozíku, škoda je přes 10 tisíc korun. Svědectví o kolech zavolejte na na linku 158.
České Budějovice – To prostranství prakticky na dohled od historického jádra Budějovic vlastně ani náměstí nepřipomíná. Před půlstoletím se na Mariánském náměstí chystala stavba divadla. Záměru ustoupily některé domy, jež tu stály, jenže z projektu nakonec sešlo. Na Mariánském tedy zůstalo obrovské volné prostranství. V části je park, na dalších pozemcích vzniklo parkoviště.
Jižní Čechy – Měřit, jak velkou důvěru mají policisté u veřejnosti, je bezesporu velmi složité. „Záleží na úhlu pohledu každého, koho byste se zeptali. Jinak to vidí lidé ve vedení i policisté na obvodech, kteří vycházejíz jednotlivých konkrétních zkušeností. Odlišné budou i názory občanů, každý může mít trochu jiný postoj.
České Budějovice – Českobudějovičtí policisté vyšetřují dopravní nehodu s těžkým zraněním cyklistky. Ta se stala minulé úterý v 6.35 hod. na křižovatce ulic Průmyslová a Dvořákova.
České Budějovice – Fanoušci ČEZ Motoru ho vybrali za nejlepšího hráče uplynulé sezony. Důrazný obránce Jakub Suchánek (31 let) by měl být i letos pilířem Jihočechů v boji o postup do extraligy.
České Budějovice - Do poloviny právě dospěly práce na úpravách křižovatky ulic Nádražní a Žižkova v krajském městě. O tomto víkendu naposledy potřebují stavebníci prostor v Nádražní, která bude v úseku mezi Mercury centrem a křižovatkou s Lannovou třídou uzavřená. Jak uvedl náměstek primátora František Konečný, pak už se dělníci přesunou do Žižkovy třídy.
České Budějovice - Zvenku to vypadá, že Základní škola Emy Destinové zeje prázdnotou. Kolemjdoucí na první pohled nepoznají, že se za dveřmi vše intenzivně připravuje na znovuotevření po několika letech.
Kladno – Kladenský deník ve spolupráci s hokejovými Rytíři Kladno pořádá letní soutěž o dvě permanentní vstupenky k stání na nadcházející prvoligovou sezonu.
České Budějovice – Tři Jihočeši figurují v nominaci české hokejové reprezentace pro zářijový Světový pohár v Torontu. Kromě bratří Michálkových je jejím členem také českobudějovický odchovanec Martin Hanzal (29 let).
Jindřichův Hradec – Jihočeská deblová mise byla z hlediska středočeských hráčů na sto procent splněna. Na oficiálním a prestižním republikovém šampionátu veteránských volejbalových mixů opět kraloval M. Železný z Prahy před T. Kokojanem z Nymburka, kteří tak obhájili svá výsadní postavení posledních pěti let.
Záboří, Nemějice - Sbory dobrovolných hasičů z těchto obcí skončily v soutěži Českého rozhlasu na druhém a třetím místě. Výhry jim v úterý 26. července předal redaktor Zdeněk Zajíček.
Českobudějovicko - Šestadevadesát obyvatel přibylo od začátku do konce minulého roku ve Srubci. Po masivní výstavbě nových rodinných domů se z vesnice v těsné blízkosti Českých Budějovic stalo malé město.
Bludov – Velkou slavnost zažije v sobotu 30. července Bludov. Zdejší hasiči zvítězili v celostátním finále soutěže sborů dobrovolných hasičů, které se konalo v Nymburce. Postoupila do něj desítka týmů, které v jednotlivých krajích obdržely od svých příznivců nejvíce SMS hlasů. Soutěž Dobráci roku uspořádal Český rozhlas a jedním z partnerů byl i Deník.
Uherské Hradiště – Nahrávač Jihostroje České Budějovice Filip Habr si odskočil během reprezentační přestávky na beachové kurty a vedl si skvěle. Rozhovor v kompletním znění najdete ve čtvrtečním tištěném vydání Deníku.
Plzeň – Před minulou sezonou přišel Kristián Kolář do plzeňského mladšího dorostu z Písku. A změny vůbec nelituje, výkony v dresu Indiánů ho vynesly až do mládežnické reprezentace hráčů do 17 let.
Písecko - Myslíte, že udělá ještě radost jiné ženě? Přineste nám ji do redakce Píseckého deníku na Velké náměstí 180 nebo ve středu 10. srpna od 16.30 do 18 hodin do zasedací místnosti obecního úřadu v Záhoří případně během letních prázdnin v otevírací době do Obecní knihovny Záhoří, do 19. 8. na obecní úřad v Klukách nebo do 24. 8. do Obecní knihovny v Dobevi.
České Budějovice – Už deset let úspěšně válí v NHL. Odchovanec českobudějovického hokeje Martin Hanzal (29 let) však nikdy nezapomněl, kde se naučil hrát hokej. Každý rok se v létě vrací domů na jih Čech a letos již podruhé uspořádal pro malé adepty hokeje tréninkový kemp, kterému nejen propůjčil své jméno, ale především se v něm aktivně trenérsky prezentoval.
České Budějovice - Auto má každý druhý obyvatel Budějovic včetně nemluvňat. Všechna vozidla, i ta, která lidi do Budějovic vozí za prací nebo nákupy, se musejí vměstnat na území s rozlohou 55 kilometrů čtverečních. To je přibližně o polovinu menší plocha, než má třeba Olomouc se srovnatelným počtem obyvatel.
Zlín – Cestující ve Zlíně byli vůbec prvními v Česku, kteří si při jízdě trolejbusy mohli užívat klimatizovaného salonu pro cestující. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice totiž byla prvním dopravním podnikem, který si trolejbusy s klimatizací objednal a nasadil do provozu. Teď si DSZO připíše prvenství druhé. Do provozu jako první v ČR nasadí hybridní trolejbusy vybavené bateriemi.
České Budějovice – Pětigólovou nadílku, s níž se fotbalisté druholigového Dynama vrátili ze sobotního přípravného utkání z Jihlavy, trenéři probrali s hráči druhý den ráno u videa a včera ještě navíc i na koberečku u vedení klubu.
Plzeň – Před rokem dostala trojice mladých Plzeňanů pozoruhodný nápad. „Řekli jsme si, že by bylo zajímavé objet Českou republiku na kole," vzpomíná Ondřej Šertl. Myšlenka se začala postupně realizovat a letos na začátku července mladíci vyrazili.
Ostrava - Čekáte zásilku a vracíte se třeba z víkendu domů? Už nemusíte čekat jen na doručovatele nebo jít do pobočky. Česká pošta začátkem týdne oznámila, že zahájila nonstop výdej uložených zásilek.
Českobudějovicko - Stovky kabelek, šátků i dětských knih už jste věnovali do třetího ročníku charitativního Kabelkového veletrhu Deníku. Za štědrost dárcům děkujeme.
České Budějovice – Pořádně zvučná posila by mohla posílit hokejisty ČEZ Motoru, i když jenom v začátku letošní sezony. S mužstvem momentálně trénuje zkušený útočník Milan Gulaš (30 let), jenž se chystá na svou již čtvrtou sezonu v elitním švédském klubu Färjestad BK. Na sever Evropy ale odcestuje až v říjnu a do té doby by velice rád vypomohl svému mateřskému klubu v první lize.
České Budějovice - Krajský soud v Českých Budějovicích 17. března uznal JUDr. L. H. vinným podvodem a uložil mu trest pět let odnětí svobody ve věznici s dozorem. Na šest let mu zakázal výkon funkce statutárního orgánu.
České Budějovice – Na jihu Čech je dva týdny a zatím si zvyká. Na nové spoluhráče, město, kulturu. Kanadský obránce v barvách hokejistů ČEZ Motoru Mitch Fillman (26) se těší na novou výzvu a po čtrnácti dnech pobytu v nové zemi se podělil o své první dojmy.
Týn nad Vltavou /VIDEO/ – Zatopené sklepy a zahrady, vymletá dlažba na náměstí, zřícená opěrná zeď pod kostelem. To je jen krátký výčet škod, které v noci na neděli napáchal přívalový déšť v Týně nad Vltavou.
Hluboká nad Vltavou - Dvacet syslů obecných, převážně samiček, posílí populaci tohoto hlodavce na golfovém hřišti v Karlových Varech. Do západočeských lázní zvířata ve čtvrtek a v pátek přesídlila z Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, kde jejich expoziční chov čítal na 50 jedinců.
Mokrý Lom /VIDEO/ - Ani déšť a blesky neodradily v sobotu všechny milovníky traktorů od jejich spanilé jízdy po okolních obcích. Právě jim totiž v Mokrém Lomu nedaleko Římova patřilo sobotní odpoledne. U příležitosti srazu historické zemědělské techniky zdejší náves zaplnily více než dvě desítky traktoristů.
České Budějovice – V červnu se sice několikrát sklouzli, ale až v pondělí vyjeli hokejisté ČEZ Motoru poprvé naostro na led. A rádi by ho opustili zase až v dubnu, kdy končí baráž o postup do extraligy. Návrat do nejvyšší soutěže je pro českobudějovický klub jednoznačnou prioritou.
Holašovice - Jihočeské Selské slavnosti se o víkendu konaly na návsi v Holašovicích. Jako každý rok se nesly v duchu staročeského lidového jarmarku s ukázkami tradičních i netradičních řemesel. Nechybělo vyhodnocení nejlepších jihočeských koláčů a buchet, děti se mohly projet na koních nebo se povozit na dřevěném ručně poháněném kolotoči.
Holešov – Na folkový festival do Holešova dorazila například i kapela Epydemye až z Českých Budějovic. Folk se nesl ze zámeckého nádvoří už po čtvrté, letos dorazil také Banjo Band Ivana Mládka.
Milovice - Jako po vymření to často vypadá na pastvinách krav nebo ovcí. Vědci totiž zjistili, že některé přípravky používané k jejich ošetřování jsou prudce jedovaté pro brouky a jiné bezobratlé organismy.
České Budějovice – Velkého úspěchu dosáhla Barbora Havlíčková z Fischer Ski klubu Vimperk na mistrovství světa v běhu do vrchu, které se konalo v Janských Lázních.
Jižní Čechy - Jihočeští kriminalisté objasnili v uplynulých dnech případ podvodníka (43) z Klatovska, který v letech 2012 2014 vystavoval falešné směnky.
České Budějovice - Dlouholetou účinnou pomoc s hlídáním bezpečnosti na silnicích ocenil Jihočeský kraj své celníky věcnými dary. Za kontrolu přetížení kamionů a dodržování povinných přestávek dostal Celní úřad pro Jihočeský kraj technické vybavení v hodnotě 350 tisíc korun. Tablety, notebooky, tiskárny a dalekohledy převzal z rukou radního pro dopravu Antonína Kráka ředitel Celního úřadu Michal Kubát.