
Ve stodole u Poděbrad muži rozebírali kradené oktavie
Poděbrady -Dvěma mechanikům, kteří se také měli na konci roku vloupat do obchodu Elektro Oáza, hrozí až šest let za mřížemi.
Poděbrady -Dvěma mechanikům, kteří se také měli na konci roku vloupat do obchodu Elektro Oáza, hrozí až šest let za mřížemi.
Prachatice – Za několika krádežemi je podle prachatických policistů 28letý muž ze Strakonicka.
Plzeň – Aféra s fotoaparátem může stát technického náměstka primátora Petra Runda (ODS) v krajním případě až dva roky vězení, může z ní být ale také jen přestupek.
Ústecký kraj - Nejvíce škod na majetku a útoků zlodějů se škodou do 5000 Kč došlo na Teplicku a Ústecku.
Ústí nad Labem - Nejvíce škod na majetku a útoků zlodějů se škodou do 5000 Kč došlo na Teplicku a Ústecku.
Chrudim - Policisté v Chrudimi šetří od úterý případ krádeže ventilátoru s elektromotorem.
Kladensko – V době, kdy jsou ceny pohonných hmot více než vysoké, by se líbilo každému přijet k čerpací stanici, natankovat plnou nádrž a bez zaplacení odjet. Stejně tak to několikrát udělal devětatřicetiletý muž z Kladna, kterého nyní policie obvinila z trestných činů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Ústí nad Labem - Nejvíce škod na majetku a útoků zlodějů se škodou do 5000 Kč došlo na Teplicku a Ústecku.
Netolice – Problém s nevhodným umístěním autobusových zastávek Netoličtí konečně vyřešili. Vrátili je před budovu muzea JUDr. Otakara Kudrny. Právě tam podle starosty Oldřicha Petráška zaparkované autobusy překážejí nejmíň
Vroutek - Nyní dluží dodavateli milion korun.
Králicko – V druhé polovině ledna tohoto roku se policisté zabývali krádežemi horského kola, alkoholu, čokolád a mražených polotovarů.
Hradec Králové /OD SOUSEDŮ/ - Zloději stále častěji používají ke krádežím zboží v hradeckých obchodních centrech speciálně upravené tašky, které při průchodu pokladní zónou vyřadí z provozu bezpečností kód na kradeném zboží, a tím i výstražnou signalizaci.
Litvínov, Lounsko - Bicykl pak vyměnili za marihuanu u dealera z Lounska.
Děčínsko – Jen během ledna ukradli zloději v Děčíně o polovinu více kanálových krytů než během celého loňského roku.
Havířov – Do velkého podezření, že s plným vědomím vykupují kradené poklopy kanálů, se dostali pracovníci sběrny v Dolní Suché.
Teplice - Celkem tří trestných činů se dopustil zatím neznámý pachatel v horském středisku v Mikulově. Na parkovišti před pensionem si vyhlédl dvě vozidla, kdy majitelé nedbali rad policie a ve vozidle ponechali lákavé věci.
Mladá Boleslav - Muž si tak dlouho prohlížel mobilní telefon, až jej ukradl. Viděly ho ale bezpečnostní kamery.
Hodonín – Škodu přesahující patnáct tisíc korun způsobil rychlý zloděj dvěma ženám, které si šly vybrat zboží do hodonínských stavebnin. Ty se na policisty obrátily v úterý odpoledne.
Příbor - Nepříjemné zjištění čekalo na jednačtyřicetiletou ženu z Příbora. Ta začátkem února přišla na to, že z jejího účtu někdo, prostřednictvím bankovní karty, neoprávněně vybral z bankomatu větší hotovost.
Moravská Třebová – Od pondělí policisté vyšetřují krádež několika rozvodných skříní, elektrických motorů a prozatím neupřesněného množství hasicích přístrojů v hodnotě sto tisíc korun.
Jičín – Jindřich Francek seznámil přítomné posluchače v Porotním sále jičínského zámku s kriminalitou a jejím trestáním na Jičínsku v období 16. až 18. století.
Příbramsko – Banální chyba prozradila pětadvacetiletého zloděje, který se v osadě Obciny na Sedlčansku v únoru a podle policie možná i v lednu vloupával do chat. Zapomněl, že na jeho činy mohou upozornit stopy ve sněhu. A taky, že se tak stalo.
Českokrumlovsko – Nejméně dvě stě šest tisíc korun škody si připsali majitelé různých nemovitostí na Českokrumlovsku za posledních pět měsíců.
Sobotka - Již jsme krátce informovali o drzém zloději.
Ostrov - Policejní pes udělal čáru přes rozpočet třiatřicetiletému zloději z Jáchymova na Karlovarsku.
Hranicko – Nekonečný příběh o vykrádání aut v hranickém regionu má další pokračování. Neznámý zloděj tentokrát řádil v Bělotíně a Olšovci a na svůj účet si připsal dvě krádeže.
Kutnohorsko Policisté objasnili krádež vjezdové brány a kovových zárubní v Horkách.
Lubenec - Policista z obvodního oddělení v Kryrech na Podbořansku , který v té době nebyl ve službě, chytil zloděje vloupání do trafiky v Lubenci.
Liberec - Policisté varují před rozmáhajícími se kapesními krádežemi v libereckých autobusech a nákupních centrech. Jen minulou středu byla v Liberci okradena trojice žen.
Olomouc – Osmnáct případů krádeží během víkendu řešili olomoučtí strážníci. Dva pachatelé jsou kvůli trestní minulosti podezřelí ze spáchání trestného činu.
Ostrava – Osvědčený plynárenský trik vyšel dvěma neznámým zlodějům, kteří okradli devětaosmdesátiletého důchodce z Ostravy. Připravili o celoživotní úspory ve výši tři sta tisíc korun, vzali mu také vkladní knížku.
Holešov – Sklad s elektroinstalačním materiálem na Holešovsku už podruhé vybral zloděj.
Orlickoústecko – Policisté objasnili sérii krádeží propan butanových lahví, k nimž docházelo na celém území okresu. Způsob, jakým neznámý nenechavec propan butanové lahve a další věci kradl, byl ve všech případech stejný.
Ostrava – Osvědčený plynárenský trik vyšel dvěma neznámým zlodějům, kteří okradli devětaosmdesátiletého důchodce z Ostravy. Připravili o celoživotní úspory ve výši tři sta tisíc korun, vzali mu také vkladní knížku.
Šumpersko – Policejní zprávy ze Šumperska.
Heřmanův Městec - Policie řešila o víkendu krádež několika kartonů cigaret.
Bečov - V Bečově na Mostecku oslavili výročí dvacet let od založení obecní policie.
Plzeň - Více než stotisícovou škodu udělal Českým drahám jejich devětatřicetiletý bývalý zaměstnanec z jižního Plzeňska. Ten skončil v policejních sítích poté, co si vedení firmy všimlo, že se už delší dobu ztrácí měděné elektrické vodiče.
Frýdlant – Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Postrach čerpacích stanic v okolí Frýdlantu a Chrastavy byl dopaden.
Karviná – Protřelého třiatřicetiletého kriminálníka zadrželi v sobotu nad ránem karvinští policisté přímo při loupeži.
Přerov – Osmnáctiletého mladíka přepadli dva neznámí útočníci v ulici Kramářova v Přerově v neděli večer. Jeden chytil mladého muže za rameno a podkopl mu nohy.
Brno – Krádež krabičky cigaret a zapalovače se může vymstít sedmnáctiletému mladíkovi z Brna. Ten se o tyto předměty chtěl v neděli ráno obohatit v jedné z heren v brněnské ulici Cejl.
Lanškroun – Místní policisté se ve spolupráci s ústeckými kriminalisty zabývali případem mizejícího materiálu z firmy na Lanškrounsku.
Mikulov, Lanžhot – Útěkem skončil pokus lupiče získat v sobotu peníze ze směnárny, která stojí na odstavném parkovišti D2 u Lanžhota.
Pelhřimovsko - V článku Pelhřimovského deníku o pachových ohradníkách ze dne 1. února bylo uvedeno, že policejní statistiky nehodovosti nepotvrzují účinnost pachových ohradníků.
Mongu (Zambie) - Bývalá redaktorka Brněnského deníku Rovnost Lucie Hrabcová, zažívá po osmi měsících v africké Zambii další horké chvíle. Poté, co se trápila s místními úředníky, aby mohla v městečku Mongu otevřít učiliště pro tamní mládež, přišla nepříjemná událost. Líčí ji dnešní díl afrického seriálu.
Karlovy Vary - Při pátrání pomohly bezpečnostní kamery
Jičínsko –Předkládáme vám přehled kriminálních případů spáchaných v minulém roce.
Novostrašecko -Šest objasněných případů vloupání do chat na Rakovnicku, takový kousek se povedl rakovnickým kriminalistům.
Okres Louny - Nejvyšší podíl má majetková kriminalita, převládají krádeže vloupáním.