Z kabiny vozu lapka odcizil peněženku
Žacléř – Šestapadesátiletý muž se stal obětí dosud neznámého zloděje. Policisté zjistili, že oznamovatel zastavil s nákladním vozidlem před obchodem v Bernarticích.
Žacléř – Šestapadesátiletý muž se stal obětí dosud neznámého zloděje. Policisté zjistili, že oznamovatel zastavil s nákladním vozidlem před obchodem v Bernarticích.
Kryry - Neznámý pachatel poškodil a následně vykradl jednu z chatek ve středisku Údolí zlatého potoka v katastru obce Kryry.
Zdice – Policistům ze zdického obvodního oddělení se podařilo objasnit záhadu odcizeného semaforu z Plzeňské ulice v obci Žebrák.
Břeclav – Policisté šetřili v pátek ráno krádež v břeclavské pizzerii. V noci se tam dostal neznámý zloděj. Rozbil okno do kuchyně, kterým se dostal dovnitř.
Mladá Boleslav - Obrovskou sérií podvodů odhalili mladoboleslavští kriminalisté.
Na pomoc veřejnosti spoléhají pražští kriminalisté, kteří už půl toku marně pátrají po zloději, jenž využil příležitosti. Stalo se to loni v září, kdy si pachatel v pražské Uhříněvsi přišel na více než 110 tisíc korun.
Mladá Boleslav - Obrovskou sérií podvodů odhalili mladoboleslavští kriminalisté. Na případu pracovali dva měsíce. V Praze pak oba podvodníky zadrželi.
Kaplice -V opravované budově a jejím dvoře někdo kradl.
Jeseník /TABULKA/ – S nárůstem kriminality se v minulém roce potýkali jeseničtí policisté. Počet trestných činů dosáhl v loňském roce symbolické tisícové hranice. Na vině je především zhoršující se sociální situace lidí.
Ústí nad Orlicí – Dva muži ve věku 29 a 24 let si chtěli v noci z neděle na pondělí z jedné restaurace odnést alkohol, cigarety, sladkosti a pivo.
Kryry -Neznámý pachatel poškodil a následně vykradl jednu z chatek ve středisku „Údolí zlatého potoka“ v katastru obce Kryry.
Sokolovsko – Zloděj způsobil škodu za více než 32 tisíc korun
Slatiňany - Chrudimští policisté se od úterý zabývají případem, na jehož konci je škoda přesahující 70 tisíc korun.
Plzeňský kraj - Myslíte si, že když se vyhnete lidem na ulici, kteří nabízejí výhodné smlouvy, máte vyhráno a nic vás nemůže překvapit? Omyl, smlouvu totiž můžete uzavřít i po telefonu s někým, koho jste nikdy neviděli a kdo si vaši totožnost ověří jen zběžně.
Praha - Policie navrhla obžalovat bývalého člena realizačního týmu české fotbalové reprezentace Jaroslava Johna.
Morkovicko – Více než dvacet stromů někdo pokácel ve Zborovském lese.
Bojkovice – Dvojice vykutálených šibalů rafinovaným způsobem okradla v neděli 19. února večer opilého muže v Bojkovicích. Mladíci na oko nabídli nešťastníkovi, že jej doprovodí domů, vzápětí jej ale bezcharakterně obrali o peněženku.
Kroměřížsko – Třiadvacetiletého zloděje mobilu, peněz z pokladny supermarketu i tržby herny nedávno dopadli kroměřížští policisté.
Valašské Meziříčí – Až dva roky vězení hrozí dvěma devatenáctiletým mladíkům z Valašského Meziříčí, kteří se pokusili ukrást Škodu Felicii. Při činu je totiž přistihli policisté. Útěk, o který se darebáci pokusili, nevyšel.
Prostějov – Two voices trio, které se svou hudbou jezdí převážně po Čechách, uslyší v pátek večer publikum v prostějovském Botanico café. Na své koncerty láká netradiční vokální uskupení takto: „Chačaturjanův Šavlový tanec o krádežích, Mozartův Turecký pochod o fotbale, Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji o jídle. Slavné perly klasické hudby pojímáme tak, že se budete zaručeně dobře bavit.“
Plzeňský kraj – Myslíte si, že když se vyhnete lidem na ulici, kteří nabízejí výhodné smlouvy, máte vyhráno a nic vás nemůže překvapit? Omyl, smlouvu totiž můžete uzavřít i po telefonu s někým, koho jste nikdy neviděli a kdo si vaši totožnost ověří jen zběžně. Své o tom ví Jaroslav S. z Vejprnic.
Desná - Dopravní přestupky, vandalství, krádeže, rušení veřejného pořádku. To jsou jen některé z problémů, k nimž dochází v centru Desné a které častěji než je zdrávo zůstávají bez trestu. Důvod? V centru pátého největšího města na Jablonecku citelně chybí kamerový systém. V dohledné době by se to ale mělo změnit. Město už na Ministerstvu vnitra zažádalo o dotaci.
Vysoké Mýto – V pátek v 17.35 hodin vyjížděla hlídka Městské policie Vysoké Mýto společně s hlídkou Policie České republiky do ulice Lipová, odkud bylo přijato oznámení, že si tam dva podezřelí mladíci obhlížejí zahradu a rodinný dům.
Krušovice -V úterý v noci se do objektu pekárny v obci Krušovice pokusili znovu vlézt zloději.
Liberec /GALERIE/ - Za rekordně krátký čas se podařilo libereckým a polským policistům vypátrat cenné malby, které zloději uloupili v kostele v Pertolticích.
Netolice – Škodu za téměř dvacet tisíc korun způsobili zloději na zdejší smuteční síni.
Břeclavsko – Rozmach krádeží ve vinicích zaměstnává policisty v břeclavském regionu stále více. Zloději řádili už v okolí Lednice, Valtic, Velkých Bílovic a dalších obcí v okolí Mikulova. V minulých dnech přišel o roxory také vinař z Dobrého Pole. Zloděj mu vzal přes patnáct set tyčí a stejný počet ocelových sponek.
Jince - Strážný vojenských lesů v opuštěných kasárnách ve vojenském prostoru v Brdech u Jinců slyšel krátce po půlnoci v pondělí podezřelý zvuk na plechové střeše. Ihned kontaktoval policii. Ta po příjezdu zajistila opodál dva dvaatřicetileté muže.
Vyškov – Neobvyklou kořist si odvezl od jednoho z vyškovských obchodních domů čtyřiapadesátiletý muž v úterý v poledne. Jeho cílem se stal prázdný nákupní vozík.
Jičín -Jičínští kriminalisté si v těchto dnech posvítili na sedmnáctiletého mladíka, který se víc než o školu zajímal o cizí škodovky. I když neměl řidičské oprávnění, přesto se v nich rád povozil.
Kroměříž – Návštěva relaxačního centra hotelu v Kroměříži vyšla v úterý odpoledne pořádně draho dvaapadesátiletého muže.
Morkovice – Krádež šroubů z trati oznámil v úterý ráno policistům v Morkovicích pracovník železnic.
Hodonín – Osmačtyřicetiletá barmanka má na krku krádež, o které policii sama informovala.
Most - Devětačtyřicetiletá zdravotnice Romana bydlí nedaleko slumu bezdomovců a narkomanů, ale nebojí se. U nejzničenější části bývalých mosteckých kasáren venčí ráno psa. „Cítím se tu bezpečně, i když je to tu hrůzostrašné. O půlnoci bych tudy sama nešla. Zdržují se tu podivné existence,“ říká.
Lopeník – Nemilé překvapení čekalo na dvaačtyřicetiletého muže, který v úterý 21. února večer pomáhal na Lopeníku přátelům rolbovat sjezdovku. Když se vrátil ke svému vozu, zjistil, že mu ze služebního mercedesu zmizela peněženka s platební kartou a třiceti tisíci korunami.
Ústí nad Labem - Chcete o něco přijít? Dejte si to do sklepa. Platí to již řadu let. Ale v poslední době ústečtí policisté zaznamenávají ještě větší nárůst vloupání do sklepních kójí a krádeží z kočárkáren.
Bučovice - Dvakrát stejný dům v Bučovicích si vybral během dvou únorových týdnů mladý zloděj. „Nejprve nahlásila rodina policistům začátkem měsíce krádež šperků a nářadí. Z rodinného domu zmizely zlaté prsteny, řetízky, přívěsky, náramek, náušnice, dokonce i zlaté zuby. Tehdy neznámý nenechavec si přibral i úhlovou brusku,“ vyjmenovala mluvčí vyškovských policistů Alice Navrátilová.
Brno – Zbili ho a donutili přiznat se ke krádeži, kterou nespáchal. Mladík si jednání ostrahy supermarketu nenechal líbit a svěřil se policejní hlídce. František Buček, Michal Krayzel a Zdenko Veselý, tři zaměstnanci bezpečnostní agentury, kteří muže v únoru loňského roku v obchodě na brněnském náměstí Svobody napadli, se dnes ráno postavili před odvolací senát Krajského soudu v Brně.
Havířov – Škrábance v obličeji, bolestivý kousanec do ruky a rozbité brýle. To je výsledek snahy zadržet zlodějku, která si do kabelky nacpala dvacet sýrů.
Zlínský kraj – Vypátrat zloděje kyselých okurek anebo třeba dioptrických brýlí – i takové přestupky řeší policisté ve Zlínském kraji. Lapkové totiž často kradou vše, co jim přijde pod ruku, a lidé také hlásí strážcům zákona kdejakou ztrátu.
Čeští teenageři se více opíjejí, 21 procent z nich pravidelně, říká průzkum.
Brno venkov – Zloděje kovů odhalila v minulých dnech policie na Tišnovsku. Ve středu o tom informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek. Hlídka podle něj byla na kontrole výkupny kovů, když zloděj do výkupny přijel prodat kradený materiál. „Když se policisté zajímali o původ kovu, nedokázal jim již dříve trestně stíhaný šestatřicetiletý muž prokázat, jak kov získal. Po krátkém vyšetřování přiznal, že materiál odcizil na farmě ve Štěpánovicích,“ informoval Malášek.
Domažlice – Nenechavost ho neopustila ani po dosažení zletilosti a předchozí zkušenosti u soudu.
Velké Poříčí - Dvacetiletého mladíka i s částečně naplněnými látkovými taškami zohýbaného a znehodnoceného oplechování v hodnotě dvou tisíc korun zadržela v uplynulých dnech policejní hlídka.
Kdyně – Ani ne půlhodina stačila neznámému zloději k vyloupení prodejního stánku v kdyňské základce.
Kroměříž – Krádež notebooku v pondělí odpoledne ohlásila kroměřížským policistům vedoucí jedné z prodejen elektra v Kroměříži.
Brno /FOTOGALERIE/ – Vykradl minimálně čtyři zahradní chatky a do dalších se pokusil vloupat. To v úterý zjistili zahrádkáři, kteří přišli zkontrolovat svůj majetek na Kraví hoře v Brně.
Frenštát pod Radhoštěm - Pražádnou radost nemá ze svého syna jistý muž z Frenštátu pod Radhoštěm. Jeho potomek jej okradl.
Nymbursko -Loni se na Nymbursku stala jedna vražda a výrazně poklesl počet loupežných přepadení.
Nové Město na Moravě – Po pětadvacetiletém Jiřím Sýkorovi pátrají policisté. Mladý muž, který má trvalé bydliště v Novém Městě na Moravě ve žďárském okrese, je hledán již od 9. června uplynulého roku.