Cyklus přednášek v jičínském muzeu
Jičín – Další podzimní cyklus přednášek v jičínském muzeu odstartoval 14. října.
Jičín – Další podzimní cyklus přednášek v jičínském muzeu odstartoval 14. října.
Liberec - Liberecká krajská asociace Sport pro všechny pořádala dvoudenní seminář cvičitelů. Ubytování i stravování měli zajištěné v rekreačním areálu Poslův Mlýn, kde se setkalo celkem 23 cvičitelů z 10 tělovýchovných jednot.
Novojičínská nemocnice rozšířila svou nabídku služeb o ambulanci plastické chirurgie. Přicházet mohou lidé s žádostí o korekci nejrůznějších vrozených vad nebo třeba ženy s přáním větších prsou.
Sokolov - Třídenní festival Film Sokolov je ojedinělou a netradiční akcí na poli filmových festivalů
Orlickoústecko – Vodákům končí sezona a k jejímu závěru neodmyslitelně patří „zamykání řek". Už tradičně se k rozloučení se sezonou sešla i parta vodáků z Ústí nad Orlicí, aby společně s pozvanými přáteli z Ostravska „uzamkla" před blížící se zimou Tichou Orlici.
Plzeňský kraj – V souboji dvou nejhorších celků fotbalové divize sice Sušice doma zdolala po pokutových kopech Milevsko, ale vlivem horšího skóre zůstala v tabulce poslední.
Mostecko - Podle horoskopu z nich vyrostou šarmantní a chytří lidé s vrozeným smyslem pro spravedlnost a krásu, kteří potřebují pro svůj růst lásku a harmonii. Blahopřejeme maminkám a tatínkům podzimních miminek.
/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Finálový večer Česko-Slovenské Tipsport Miss Aerobic v ostravském Gongu nabídl efektní podívanou a ukázal, že krása ženského těla tkví v ladnosti pohybu. Disciplíny podle poroty zvládla nejlépe dívka s číslem 11 Petra Tomková z Prešova.
Polička - V dohrávce druhého kola krajské hokejové ligy se poličský Spartak dočkal premiérového vítězství v sezoně. Na domácím ledě si poradil s Chotěboří a to je velmi cenný skalp. Rozhodující byla gólově bohatá třetí třetina a v ní trefa Vladimíra Szilvy těsně před koncem.
Brno – Do Brna o víkendu přijedou mistři v bubnování i bojových umění. Děti se mohou vyřádit na Halloweenu v Jungle parku.
Liberecko - Nemusíte sedět doma, organizátoři připravili na víkend zajímavé akce. Ve hře je discotramvaj, zabijačkové hody, turistika, společenské tance nebo Dívčí válka.
Rakovník – Děti, které navštěvují rakovnickou Mateřskou školu V Lukách, si užívají pohodlí dvou nových, moderních umýváren.
Brno – Do Brna o víkendu přijedou mistři v bubnování i bojových umění. Děti se mohou vyřádit na Halloweenu v Jungle parku.
Mělník – Střet dvou týmů, které ještě v nové sezoně nebodovaly, nabídne jeden z pátečních duelů čtvrtého kola Chance futsal ligy. Hráči Olympiku Mělník k němu nastoupí na palubovce brněnského Helasu.
Hodonín – Projít se podzimní přírodou Slovácka a prohlédnout si krásy Jižní Moravy. Takový je hlavní cíl projektu Nordic Walking Tour 2014, který svoji letošní pouť zakončí v sobotu 18. října v Hodoníně. Akce začíná v areálu lázní v 9.00.
Mladý pár z Loun poznává krásy Nepálu. Míří vstříc horám a samotnému Mount Everestu.
Plzeň - Krajská soutěž v ledním hokeji pokračovala dalším kolem.
Příbram – Oba víkendové závody Brdského běžeckého poháru měly v kategorii žen stejnou vítězku. Kateřina Hradecká si pro první místo doběhla v Bohutíně i Hořovicích s velkým náskokem.
Louny, Káthmándú – Mladý pár z Loun poznává krásy Nepálu. Míří vstříc horám a samotnému Mount Everestu.
Velké Hoštice - V bočním křídle místního zámku sídlí Dům s pečovatelskou službou. Jeho obyvatelé jsou zámkem i jeho parkem doslova nadšení a vůbec se tím netají.
Ústí nad Labem -Toužíte po elixíru zdraví a krásy? Už nemusíte utrácet peníze za různé medikamenty a kosmetické přípravky, ale stačí přidat na svůj jídelníček kozí mléko a výrobky z něj.
Hořice – Ve městě kamenné krásy zatím nesvítá. Ač ODS ve volbách zvítězila, zisk pěti mandátů není přesvědčivý. Obzvlášť, když hnutí Šance pro rozvoj obdrželo stejný počet mandátů. Ani v případě dohody těchto frakcí by v jednadvacetičlenném zastupitelstvu nevznikla většina.
Blansko - Jedovnice, Norsko, Rusko, Rájec-Jestřebí, Kanada, Olešnice, Tokio. Krásy regionálního i světového formátu natáčí rodák z Velkých Opatovic Břetislav Petr. Na kontě má filmy o obcích, školách a spolcích na Blanensku, ale také dokumenty s rybářskou tematikou z různých koutů světa.
Blansko – Vypadá to podle výsledku jako nuda, ale nebyla. Fotbalová krása sice také ne, ale akcí, které mohly skončit brankou, bylo v zápase dost. Třikrát zazvonila branková konstrukce. Ani jeden tým nehrál na remízu, přesto nakonec bod braly oba po remíze 0:0.
Blansko - Jedovnice, Norsko, Rusko, Rájec-Jestřebí, Kanada, Olešnice, Tokio. Krásy regionálního i světového formátu natáčí rodák z Velkých Opatovic Břetislav Petr. Na kontě má filmy o obcích, školách a spolcích na Blanensku, ale také dokumenty s rybářskou tematikou z různých koutů světa.
Litoměřice - V jediném derby dalšího kola A skupiny 1.A třídy šlo Travčicím a Křešicím o hodně. Ve hře bylo odpoutání se ode dna tabulky.
/FOTOGALERIE/ Multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovic hostí už v sobotu večer atraktivní finále soutěže Česko-Slovenská Tipsport Miss Aerobic. V naší fotogalerii najdete snímky všech dvanácti finalistek.
České Budějovice - David Plouhar je designérem a také obdivovatelem japonské kultury a nadšeným bonsajistou. „Ze zahraničí se k nám dováží velké množství dřevin a rostlin. Problém je však v tom, že jsou zvyklé na jiné podnebí a podmínky," říká.
Dobříš – Za adrenalinem vyrazí ve středu v Dobříši. Už potřetí zhlédnou na festivalu outdoorových filmů
Písecko - V písecké Sladovně se koná přednáška Fyzika mikrosvěta. O krásách Kalifornie budou návštěvníci besedovat v DK Milevsko.
Třebíč - Již po sedmadvacáté pořádá územní sdružení třebíčských zahrádkářů Oblastní výstavu ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají a léčivých bylin.
Hlinsko - Rozlehlost, barevnost, tvarová různorodost a geologické struktury planety, to jsou věci, které neustále fascinují jednoho z nejznámějších českých cestovatelů Jiřího Kolbabu.
Valašsko – Valašské Příkazy sází na totální ofenzívu a venku se jim nedaří. Fotbal na Sahaře ve Vidči krásy nepobral, důležité body zůstaly doma. Juřince výměna trenéra zatím nepomohla.
Nový Bor - Přední české modelky v čele s Miss Earth 2012 Terezou Fajksovou se představily na páté benefiční módní přehlídce, kterou ve čtvrtek večer hostil Parkhotel Morris v Novém Boru.
Staré Město – Na prestižní duel I. B třídy, skupiny C, dorazilo do Starého Města něco kolem tří stovek fotbalových příznivců.
Hněvotín – Fotbalisté Hněvotína si připsali velmi důležité vítězství, když v souboji dvou sousedů v tabulce zdolali béčko Holice 1:0.
Buenos Aires – Panenka Barbie a její přítel Ken se dokážou „vžít" do mnoha rolí, ale coby světce je lidé neuvidí. V argentinském Buenos Aires byla kvůli protestům a výhrůžkám zrušena výstava, na níž se tyto plastové hračky měly představit jako osobnosti uctívané v různých náboženstvích.
Svatý Mikuláš – Po dvou letech se dnes na Kačinu ve Svatém Mikuláši vrátily Zámecké jezdecké slavnosti. Návštěvníci se mohou potěšit pohledem na ušlechtilé koně a jejich um, ale i na veterány na kolech a stále oblíbenější disciplínu Králičí hop.
Ústí n. L. - Rozhovor s paní Aničkou Walterovou, které bylo v červnu neuvěřitelných 103 let, končil tradičně vtipnou poznámkou. „Když fotku, tak s heslem pro život. S touhle igelitkou už toho moc po obchodech nenaběhám, ale nápad se cení. Láska je přeci mocná čarodějka a člověk potřebuje něčemu věřit."
Bruntál - Skupina bezcitných lidí povzbuzená alkoholem přilákala kocourka Bondíka k ohni, nad nímž se peklo maso. Kocourka toužícího po dobrotě pak banda obklíčila, na ocásek mu přivázala kus hadru a cár zapálila. Bondík se ve velkých bolestech a v šíleném strachu snažil dostat ze spárů násilnické tlupy, která mu bránila dostat se z obklíčení.
Bruntál - Skupina bezcitných lidí povzbuzená alkoholem přilákala kocourka Bondíka k ohni, nad nímž se peklo maso.
Krušné hory stále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody.
Český Krumlov – Skalní masiv nad českokrumlovskou Rybářskou ulicí se odhaluje do své původní skalní krásy.
Strakonice - Jakub Hubáček se chce jednou vypravit do hor
Krnov – Vláda schválila financování obchvatu Krnova, takže zahrádkáři, kteří hospodaří kolem této plánované stavby, vidí svou budoucnost pesimisticky. A kolegové z jiných zahrádkářských kolonií na Krnovsku s nimi soucítí.
Královéhradecko /FOTO/ - Fotbalový krajský přebor a I. A třída měly na pořadu další duely. Trable Libčanských s marodkou zřejmě nemají konce, neboť tým přišel o další hráče.
Krušné hory - Krušné hory stále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody.
Turín - Skandál? Pavel Nedvěd se ohradil proti výrokům kapitána AS Řím Francesca Tottiho, který se po vypjatém nedělním šlágru italské fotbalové ligy na hřišti Juventusu zlobil na soupeře, jemuž pomohly k vítězství i dvě sporné penalty.
Táborsko – Ze sto deseti obcí Táborska má svůj heraldický znak zhruba padesátka. V uplynulých pěti letech byl udělen jedenácti obcím, letos si o znak v tomto jihočeském regionu zažádaly další dvě, a to Myslkovice s Budislaví.
Opava /POZVÁNKA/ - Galerie Hřivnáč na Ostrožné ulici 10 uvede v úterý 7. října od 17 hodin v prvním poschodí vernisáž výstavy koláže na papíru od Phily Primus a linorytů Terezy Smetanové s názvem Zevnitř ven.