
Bezděkov si v přípravě vyšlápl na Milešov
Milešov – V posledním přípravném duelu nestačili fotbalisté Sokola Milešov (I. A třída) na domácím hřišti Bezděkovu, kterému podlehli 2:4.
Milešov – V posledním přípravném duelu nestačili fotbalisté Sokola Milešov (I. A třída) na domácím hřišti Bezděkovu, kterému podlehli 2:4.
Sedlčany /ROZHOVOR/ – Neodmyslitelnou součástí sedlčanské pouti se stala výstava králíků, drůbeže a holubů. V areálu chovatelů Pod duby si mohla veřejnost prohlédnout o uplynulém víkendu přes tisíc živých exemplářů, které byly pýchou 62 chovatelů drobného zvířectva.
Vranov /FOTOGALERIE/ - Devatenáctiletá Kristýna Hrodková se chystala do Polska jako divačka a doprovod hasičských veteránů na závody historických ručních stříkaček tažených koňmi. Do Vranova na Benešovsku se v pondělí vrátila s titulem a šerpou 1. hasičské vicemiss Evropy 2014.
Vranov – Devatenáctiletá Kristýna Hrodková se chystala do Polska jako divačka a doprovod hasičských veteránů na závody historických ručních stříkaček tažených koňmi. Do Vranova na Benešovsku se v pondělí vrátila s titulem a šerpou 1. hasičské vicemiss Evropy 2014.
Hořice /HLASUJTE/ - Město kamenné krásy v posledních čtyřech letech nabíralo dech a sklepávalo ze sebe únavu. Uplynulé volební období bylo ve znamení úsporných opatření a menších investic.
Praha – Zaměstnávání lidí se zdravotním postižením na ministerstvech se proti roku 2007 podle zjištění rady postižených výrazně zhoršilo. Žádný resort loni stanovené procento handicapovaných pracovníků nesplnil.
Tak je to tady. Po tříměsíčním úsilí jsou ženy krásné, štíhlé a učesané.
Praha /RECENZE, VIDEO/ - Tvorbu amerického režiséra Richarda Linklatera byste neměli – alespoň jednou – v kině minout. Má na kontě i pár komedií, nicméně jeho parketou jsou silné lidské příběhy a vztahy odehrávající se často během jediného dne. Nebo naopak dlouhé roky. Jako v jeho posledním filmovém počinu Chlapectví, který je pozoruhodný z několika důvodů.
Sušicko, Strakonice – Unavená, nervy tak trochu pocuchané, vyrazila Jana Pichlíková z Cehnic na Strakonicku na houby v okolí Sušice. Že ji čeká pořádný zážitek, nemohla tušit. Ale proč si – jak se říká – neposlechnout originál?
Z téměř neznámých kachen se přes noc stal doslova hit. Likvidují totiž účinně slimáky.
Sušice, Cehnice - Unavená, nervy tak trochu pocuchané, vyrazila Jana Pichlíková z Cehnic na houby v okolí Sušice. Že ji čeká zážitek, který nečekala, nemohla tušit.
Ústí nad Labem - Z téměř neznámých kachen se přes noc stal doslova hit. Likvidují totiž účinně slimáky.
Broumovsko - Výstava Play Broumovsko je unikátní už samotnou myšlenkou exponátů, se kterými si návštěvníci mohou hrát a tvořit jejich prostřednictvím. Když pak na padesát takových biostrojů na kreativitu, jak jim jejich autoři říkají, najde umístění v industriálním objektu bývalé textilní přádelny společnosti Veba v Broumově, je postaráno o další dimenzi projektu.
Broumovsko - Výstava Play Broumovsko je unikátní už samotnou myšlenkou exponátů, se kterými si návštěvníci mohou hrát a tvořit jejich prostřednictvím. Když pak na padesát takových biostrojů na kreativitu, jak jim jejich autoři říkají, najde umístění v industriálním objektu bývalé textilní přádelny společnosti Veba v Broumově, je postaráno o další dimenzi projektu.
Orlické hory – Poznávání krás a zajímavých zákoutí Orlických hor lze absolvovat pohodlně ze sedla bicyklu. Deník spolu s Euroregionem Glacensis, organizátorem projektu „Cyklobusy Orlických hor 2014", připravil seriál, který na stránkách nalézáte během léta vždy v sobotu. Tentokrát vyrazíme po nenáročné trase vedoucí v okolí Čenkovic na Orlickoústecku.
Nové Hrady – Úchvatné scenérie, nádhernou přírodu i cestu proti proudu času nabízí turistům naučná stezka podél novohradských příhraničních rybníků. Ty dlouhá léta zůstávaly skryté za ostnatými dráty hraničního pásma. Třebaže před šedesáti lety byly součástí otevřené zemědělské krajiny, dnes vytváří společně s blízkými lesy neopakovatelnou scenérii.
Úchvatné scenérie, nádhernou přírodu i cestu proti proudu času nabízí turistům naučná stezka podél novohradských příhraničních rybníků. Ty dlouhá léta zůstávaly skryté za ostnatými dráty hraničního pásma. Třebaže před šedesáti lety byly součástí otevřené zemědělské krajiny, dnes vytváří společně s blízkými lesy neopakovatelnou scenérii.
Žatec - Hlasovali jste pro tu nejkrásnější z původních dvanácti finalistek unikátní soutěže. Pořadatelé oznámili zásadní změny.
Jablonec n. N. - /VIDEO/ Novinkou na výstavě Křehká krása byl stánek Crystalexu, představilo se padesát firem.
Rokycany - V centru okresního města úřadují restaurátoři. Zjistili, že základy sloupu nevyhovují
Olomouc - V netradičním čase, v sobotu dopoledne, odehrají fotbalisté Olomouce svůj druhý venkovní duel sezony.
Denisa Slavíková, režisérka dokumentu o ženské kráse a majitelka modelingové agentury přijela do Jihlavy
Úštěk - Robert Douša Úštěk dobře zná, jezdil sem z nedalekých Kravař a jeho partnerce Aleně Lípové se město hned zalíbilo.
Jizerské hory - Z nejkrásnějších snímků Jizerských hor vznikne kalendář, který pomůže místním lesům. Nyní máte možnost vybrat snímek, který vás nejvíce oslovil a poslat ho tak do finále hlasování diváků.
Jizerské hory - Z nejkrásnějších snímků Jizerských hor vznikne kalendář, který pomůže místním lesům. Nyní máte možnost vybrat snímek, který vás nejvíce oslovil a poslat ho tak do finále hlasování diváků.
Bystřice nad Pernštejnem - Čtvrtý ročník bystřické fotografické soutěže Zrcadlení, který organizuje občanské sdružení KUMŠT, je v plném proudu. Ještě do 30. září mají zájemci možnost posílat své fotografie.
Chorvatsko - Nového šoféra musela pro svůj zájezd narychlo shánět cestovní agentura, jejíž řidič autobusu se mezitím, co vyložil turisty v historickém centru Dubrovníka, šel během svého volna ukájet na pláž plnou vnadných dívek.
Liberec - Nový pavilon leknínů na konci botanické zahrady rozkvétá v těchto dnech mnoha barvami. Návštěvníci ho teprve pomalu objevují.
Prostějov – Už jen na tři prázdninové čtvrtky plné zábavy se mohou těšit místní i návštěvníci, kteří v srpnu zavítají do Prostějova. Poté, co se náměstí proměnilo v dětskou farmu, lidé se prošli s Ekocentrem Iris za přírodními krásami regionu, druhá polovina srpnového Prostějovského léta se ponese v duchu renesance, kromě toho děti projdou s Kytičkovou vílou botanickou zahradou a vrcholem bude koncert kapely Chinaski.
Domažlice /FOTO, VIDEO/ – Fotografie FotoKomPostu, které rozhodně nejsou na vyhození, jsou k vidění v penzionu. Toto amatérské sdružení fotografů z našeho regionu navíc nedávno zvítězilo jako tým v mezinárodní soutěži fotografů.
Rokytnice – Žáci mateřské školky se mají na co těšit. Po prázdninách je totiž bude čekat zateplená budova. „Celé léto běží na plno projekt zateplení a výměny zdroje tepla v objektu mateřské školy. Projekt spolufinancovaný Evropskou unií počítá s kompletním odvlhčením obvodových stěn budovy, zateplením vnějších stěn včetně výměny oken a provedení rekonstrukce přístupového schodiště z ulice Horská," prozradil starosta Rokytnice Petr Hudousek.
Olomouc/Prostějov – Velký měsíc, který jsme mohli pozorovat na nedělní noční obloze, si zasloužil pozornost laické veřejnosti, ale ještě větší radost z něj měli odborníci. Velkolepou podívanou si nenechal ujít ani ředitel prostějovské Lidové hvězdárny Karel Trutnovský. V rozhovoru pro Deník objasnil příčiny tohoto úkazu a prozradil, jaké další krásy můžeme na nebi v nejbližší době ještě pozorovat.
Milkovice – Nechce se věřit. V devátém ročníku přinesly jedny noviny otázku, co že bude dál. Bylo a je. Kozí mejdan v Milkovicích pokračuje a nezdá se, že v menší míře. Naopak. Nikdo neví, kolik bylo účastníků, protože vstupenky se nečíslují. Nečíslují, protože nejsou. Tady se vstupné prostě nevybírá.
Dobrá Voda - Zeptali jsme se proto zpěvačky Aleny Schernstein Vítové: Jaký bude váš den?
Neratovice – Porážka se vztyčenou hlavou! Fotbalisté Neratovic byli prvoligovým Teplicím v úterním utkání 2. kola Poháru České pošty více než důstojným soupeřem, ač hrají v soutěži o tři patra níž. I přes porážku 0:2 si za to od většiny z více než tisícovky diváků vysloužili mohutný potlesk.
Londýn - Cena za poskytování sexuálních služeb v minulých osmi letech výrazně klesla. Zatímco v roce 2006 prostitutky za hodinu sexu žádaly od zákazníka v průměru 340 dolarů (7000 Kč), letos je to už jenom 260 dolarů (5400 Kč). Tématem se zabýval časopis The Economist, který srovnal situaci v 84 městech ve 12 zemích. Je mezi nimi i Praha a z přehledu vyplývá, že patří k těm levným.
Borotínsko – Rodiny, které jsou zvyklé trávit nejen prázdninové dny aktivně a rády poznávají krásy Táborska, ať na kole či pěšky, by neměly vynechat Borotínsko.
Hradec Králové - Ne nadarmo se Hradci přezdívá Salon republiky. V seriálu vám ukazujeme pozoruhodné stavby města. Tentokrát architekt Radek Horník okomentoval Dům kultury Střelnice.
Olomouc/Prostějov – Velký měsíc, který jsme mohli pozorovat na nedělní noční obloze, si zasloužil pozornost laické veřejnosti, ale ještě větší radost z něj měli odborníci. Velkolepou podívanou si nenechal ujít ani ředitel prostějovské Lidové hvězdárny Karel Trutnovský. V rozhovoru pro Deník objasnil příčiny tohoto úkazu a prozradil, jaké další krásy můžeme na nebi v nejbližší době ještě pozorovat.
Staňkov /FOTOGALERIE/ – Nové odrůdy květin mohli vidět návštěvníci víkendové zahrádkářské výstavy ve Staňkově. Byly označeny pouze číslem a laik se sice nad tím nepozastavil, ale milovníci a znalci barevné krásy ocenili fakt, že mohou vidět ´horké novinky´ jak mezi mečíky, tak i jiřinami.
Lovosice – Muzeální zubrnická železnice se připomene veřejnosti v sobotu 16. srpna, kdy organizuje zvláštní jízdu motorovým vlakem M 131.1, kterého znají vyznavači železniční historie pod označením Hurvínek. Do souprav bude zařazen přípojný vůz BDlm.
Pec pod Sněžkou /VIDEO// - Radostné očekávání a napětí vládlo včera před devátou ráno v penzionu u lanovky na Sněžku.
Uherské Hradiště – Za tím, že si můžeme prohlížet exponáty ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, stojí v podstatě tři lidé. Přesněji řečeno jejich talent, šikovnost a hodiny a hodiny práce. Pro Ludmilu Štefánkovou, vedoucí konzervátorského a restaurátorského oddělení, je její práce zábavou.
Hranice – Sochař, výtvarník, fotograf, medailér, básník či vysokoškolský učitel. Výčet oborů, které úzce souvisí se jménem profesora Zdeňka Přikryla, je více než široký. Rodák z Chomoutova u Olomouce ve čtvrtek zahájil výstavu svých děl v hranické Caffe Art Gallery. Slavnostní vernisáží tak odstartovala další expozice, kterou vedle prací držitele mnoha významných cen tvoří také umělecké výtvory známého výtvarníka Bořka Šípka.
Žatec - V Žatci bude po dvou letech přestávky obnovena tradice v podobě soutěže Miss Chrámu chmele a piva. Finále proběhne poslední srpnovou sobotu.
Pec pod Sněžkou - Radostné očekávání a napětí vládlo včera před devátou ráno v penzionu u lanovky na Sněžku.
Ústecký kraj - V Žatci bude po dvou letech přestávky obnovena tradice v podobě soutěže Miss Chrámu chmele a piva. Most má své zastoupení. Finále proběhne poslední srpnovou sobotu.
Hlinsko - Malebná krajina u Hlinska láká mnohé malíře zachytit krásu přírody do na svá plátna. V duchu této tradice v sobotu zorganizovali místní turisté už 36. ročník turistického pochodu Krajem malířů vysočiny.
Lanškroun – Dalším příjemným večerem pokračovalo Kulturní léto na farní zahradě 2014, prázdninový seriál pořadů, který připravuje lanškrounská římskokatolická farnost.
Kladno – Zatímco v jiné dny patří palubovka haly u kladenského Sletiště sportovcům, v sobotu se zde cenily jiné parametry. Uskutečnila se zde totiž krajská výstava psů a také klubové a speciální výstavy některých plemen, například černého ruského teriéra, pudlů či maltézských psíků.