
Štval je čínský česnek. A tak si založili pěstitelský spolek
Strašov - Šestadvacet pěstitelů Strašovského paličáka vrací na stůl tradiční plodinu a hýbe kulturou.
Strašov - Šestadvacet pěstitelů Strašovského paličáka vrací na stůl tradiční plodinu a hýbe kulturou.
Albrechtice – Stejně jako ostatní okresní mančafty v soutěži, i Albrechtice prohrály. Jako jediné však daly alespoň gól. To je pro ně ale asi slabá útěcha.
Stonava – Největší „nářez" dostala o víkendu v I.A třídě Stonava, která měla před sezonou okupovat čelo tabulky, ale start jí vůbec nevyšel a naopak je po dvou kolech nejhorším týmem.
Dolní Lutyně – Ne, to skutečně nebyl vydařený víkend ve fotbalové I.A třídě. Jediný tým Karvinska, který v minulém úvodním kole bodoval – Dolní Lutyně – prohrál na hřišti Starého Města a podobně dopadli i další tři okresní účastníci této soutěže.
Dillí - Bývalý dlouholetý obránce Liverpoolu John Arne Riise je dalším hvězdným jménem v indické fotbalové lize. Bude hrát za tým Dillí Dynamos, v němž působí Francouz Florent Malouda a také Brazilec Roberto Carlos, který mužstvo zároveň i trénuje.
Na mimořádný kulturní zážitek se dnes, v úterý 25. srpna mohou těšit všichni, kdo se večer chystají na koncert skupiny Hradišťan & Jiří Pavlica. Toto ojedinělé hudební seskupení vystoupí dnes od 19 hodin v kostele sv. Martina na náměstí Osvobození v Krnově.
Rychvald - Do posledního místečka zaplněný sál, který se umí zasmát odlehčujícímu vtipu, i když se hovoří o tak vážném tématu, jako je kriminalita páchaná na seniorech.
Zlínský kraj – /ROZHOVOR/ Bude nej, a hlavně největší a nejnovější – CREAM Safety a Fan zóna Barum Czech Rally Zlín – to je název největší fanzóny v areálu bývalého Svitu, kde na diváky už tento pátek čeká impozantní motoristická podívaná. Mluvčí a vedoucí marketingu skupiny CREAM Robert Jašek v rozhovoru pro Deník prozrazuje, jak nápad zřídit fanzónu ve Svitu vznikl a na co se diváci mohou těšit.
Třebíčsko – Děti mají stále ještě prázdniny, avšak další školní rok se nezadržitelně blíží.
Orlová – Oba mohli vyhrát, oba prohrát, nakonec si rozdělili po bodu. Střetnutí 3. kola fotbalového krajského přeboru mezi Markvartovicemi a Orlovou však nabídl více než jen remízu 2:2.
Břeclav – Vlastnictví je vyjasněné několik měsíců, budoucnost stále nikoliv. Budova v centru Břeclavi, kde před lety fungoval EmM Klub, dál chátrá. Soud ji přiřkl státu. Jak s ní naloží, zatím úředníci netuší. „V současné době připravujeme podklady pro další nakládání s tímto majetkem, o konkrétním způsobu tak zatím není rozhodnuto," sdělil Břeclavskému deníku Rovnost mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.
Kadaň - Česká republika má další výčepní legendu. Prazdroj ocenil Juliuse Vanyu z Kadaně za to, že čepuje pivo s úctou a láskou už dlouhých 25 let.
Plzeň – Když Petr Forman před třemi a půl lety do projektu Plzeň 2015 naskočil, prý netušil, jak moc časově náročné to bude. Říká, že celý projekt kulturního titulu vnímá ve vlnách, kdy nadšení střídají deprese.
Písek - Aktuální informace k financování kultury a školství z rozpočtu města mohou zájemci získat na besedě, kterou odbor školství a kultury MÚ Písek chystá na 14. září. Začátek bude v 16 hodin v Debatních trámech Sladovny.
Litoměřice – Mladý slovenský režisér Miro Remo přivezl na Filmový festival Litoměřice svůj dokumentární film Comeback o osudech vězňů z ilavské věznice. Premiéru snímku mohli diváci zhlédnout loni na MFF v Karlových Varech.
Liptál /FOTOGALERIE/ – První vesnicí, která získala Zlatou Europeu se nejen v České republice, ale i v Evropě stala valašská vesnice Liptál. Valašská dědina ji získala za dlouhodobý přínos a podporu umění a kultury. Vybrána byla ze čtyř nominovaných kandidátů. Kromě Česka ze Slovenska, Švýcarska a Ukrajiny.
Dětmarovice /FOTO/ – Okresní derby v Dětmarovicích, kam přijel v sobotu Bohumín, bylo vyrovnané a domácí jej rozhodli zásluhou zkušeného Hrtánka v 77. minutě.
Soubor ostravského divadla Komorní scéna Aréna vyjede na festival Mezinárodní setkání s židovskou kulturou YiddishLand.
Teplice - Novinář Ren Peng, který v Čechách používá jméno Vojta, je korespondentem listu Guang Ming Daily, což jsou po oficiálním státním Lidovém deníku, věnujícímu se především politice, druhé nejdůležitější noviny v Číně. Přečtěte si zajímavý rozhovor.
Týnec nad Labem – Až po třetí hodině ranní skončil již čtrnáctý ročník festivalu Rockový Týnec, který v areálu Ostrov v Týnci na Labem pořádá samo město.
Havířov /FOTO/ – Prakticky totožný zápas s tím, který odehráli v prvním kole proti Dolnímu Benešovu, mají za sebou fotbalisté divizního Havířova. V neděli doma podlehli nováčkovi z Frýdlantu nejtěsnějším poměrem.
Velehrad /FOTOGALERIE/ – Viditelným znamením na hrudích sedmi stovek poutníků, kteří dorazili v sobotu dopoledne do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na posvátném Velehradě byly malé i větší dřevěné cyrilometodějské kříže. Někteří z nich si je na krk pověsili, když se minulé pondělí vydávali z Vítochova na 15. ročník pěšího putování na Velehrad, jiní v průběhu týdne, když se přidávali ve vesnicích a městech k některému z poutních proudů, směřujících ke kořenům víry, vzdělanosti a kultury.
Ústí nad Labem - O záchranu artefaktů z ústecké prehistorie se postarali archeologové. Zjistili, že na Ústecku žili lidé už v době ledové, byli to lovci mamutů.
Český Těšín – Loni nejhorší tým krajského přeboru z Šenova si dojel v sobotu do Těšína pro další výprask.
Seniorden se jmenovala sobotní akce rychvaldské organizace Červeného kříže, která v tamním domě kultury připravila den plný zábavy, zajímavých přednášek i poučení.
Milevsko - I na přespolní se dostalo. Milevští radní znovu posuzovali žádosti o podporu v rámci kulturních grantů organizátorů z okolí a většině schválili příspěvek. Peníze tak dostane Sbor dobrovolných hasičů Chyšky na podzimní rockový festival i například pražský divadelní spolek Kašpar na zářijový festival ve Vlksicích.
Petrovice – Fotbalisté divizních Petrovic udrželi neporazitelnost, ale na výhru se nadřeli.
Český Těšín - Na tom, že přeshraniční spolupráce má smysl a její efekty jsou přínosné, se shodli účastníci konference konané ve středu v KaSS Střelnice. Sešli se na ní představitelé samospráv z české i polské části Euroregionu Těšínské Slezsko Śląsk Cieszyński.
Ústí n. O. – Roškotovo divadlo bude až do konce září kvůli zásadní rekonstrukci interiéru sálu a balkonu zcela uzavřeno, nemůže proto promítat ani kino Máj. V září ale budou moci příznivci stříbrného plátna několikrát zamířit do ústecké Malé scény.
Písek /FOTOGALERIE/ - Na fotografiích známého píseckého fotografa Pavla Komase si účastníci připomněli, jak vypadaly ulice a náměstí města v minulosti.
Hodonínsko – Obětují svůj čas, pomáhají těm, kteří pomoc potřebují, a nechtějí za to peníze. Dobrovolníci pro mnohé organizace poskytující sociální služby představují něco navíc. Na Hodonínsku mají lidé o takové pozice zájem.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V šesti dílech seriálu umožníme čtenářům pod pokličkou příprav slavností vína, které se uskuteční 11.-13. září. Dnes odpovídá Dušan Jakšík, která se stará o technické zabezpečení slavností vína
Litoměřice - Hned dvě akce se na konci letních prázdnin sešly v litoměřickém skateparku. První v tomto týdnu uspořádali pracovníci Naděje z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.
Rousínov – Čtvrtý měsíc mají možnost farníci a jiní návštěvníci kostela svatého Václava v rousínovské místní části Rousínovec obdivovat historický unikát s jedinečným příběhem. Je jím čerstvě zrestaurovaná, asi metr vysoká dřevěná socha Panny Marie s Ježíškem v náručí, která v současnosti představuje nejvýznamnější movitou památku města.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Mladá Boleslav - Rekonstrukce čtyřicet let starého objektu je nevyhnutelná, podílet se na ní budou také studenti architektury
Vaše slova, s nimiž jste vešel do sbírek citátů slavných, mi znějí teď v uších skoro pořád. „Každé lidské utrpení se týká každé lidské bytosti", řekl jste kdysi a já přemýšlím, jak byste reagoval dnes při pohledu na zástupy zbědovaných lidí, pro něž je Evropa poslední nadějí. A jaká slova byste asi tak našel pro zdejší politiky, kteří o nich mluví jako o invazi kobylek a místo aby pro ně organizovali pomoc, mobilizují proti nim armádu.
Pelhřimovsko - Nevíte, kam o vkendu vyrazit za kulturou na Pelhřimovsku? Přinášíme několik tipů.
Praha - Sasko a Českou republiku spojují již více než dvě desetiletí úzké přeshraniční vztahy v celé řadě oblastí. Stále výrazněji se ukazuje, že klíčem ke společné budoucnosti je meziregionální spolupráce. Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko se sídlem v Lužickém semináři v Praze podtrhuje dlouhou historii česko-saských kontaktů a ujímá se v této souvislosti různých úkolů.
Protivín - Cyklistický závod bude startovat v Protivíně. V Heřmani chystají jarmark.
Kvasiny – Letní měsíce přímo vybízejí k výletům po okolí. Na Rychnovsku je hned několik míst, kam stojí za to vyrazit.
Karviná – Krajské derby bude v sobotu na programu ve Frýdku-Místku, kam v rámci 4. kola FNL míří Karviná.
Broumov - Třetí letošní výstavou pokračuje v těchto dnech program Galerie Dům broumovského kláštera. Od soboty 8. srpna do 27. září zde vystavuje svá díla Michal Kindernay.
Havlíčkův Brod – Pokud strávíte více než polovinu svého produktivního života s fenoménem italského espressa, nemusí být k otevření vlastní kavárny příliš daleko.
Sekyrka, sekeromlat, část obytného domu či úlomky keramiky s výzdobou připomínající notovou osnovu. To je jen část předmětů, které nyní archeologům z Filozoficko přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě (FPF SU) vydala země na poli v Pustějově u Fulneku.
Mladá Boleslav - Vznik amfiteátru na Michalovické putně provázela zpočátku nelibost některých obyvatel příměstské části, opozice zase kritizovala místo, kde přírodní scéna vyrostla
Sobotka – Letošní Sobotecký jarmark zahájí v pátek 21. srpna koncert skupiny Wanastowi Vjecy revival. Vystoupí v 18.30 hodin na náměstí, od 20.30 hodin zahraje ABBA Stars.
Prostějov – Informace o tom, že by ministerstvo vnitra mohlo přestěhovat část imigrantů do prostějovské části Vrahovice, ministerstvo popřelo. Zprávu o tom zveřejnil na svých webových stránkách prostějovský magistrát.
Chomutov - Chomutovský zastupitel a člen kontrolního výboru za hnutí ANO 2011 Aleš Gelhof rezignoval na svůj post. Vedení města své rozhodnutí oznámil dopisem, který dorazil na magistrát 27. července. Jde tak o první obměnu nového složení pětatřicetičlenného zastupitelstva po opakovaných komunálních volbách v Chomutově letos v lednu.
Písek - Senioři se musí hlásit sami, město má svázané ruce zákonem o ochraně osobních údajů.