Do restaurace pošlou čtyři miliony korun, kompletní rekonstrukce dostala zelenou
Milevsko - Zastupitelé řešili navýšení peněz na rekonstrukci zařízení. Návrh prošel čtrnácti hlasy, dva opoziční zastupitelé se hlasování zdrželi.
Milevsko - Zastupitelé řešili navýšení peněz na rekonstrukci zařízení. Návrh prošel čtrnácti hlasy, dva opoziční zastupitelé se hlasování zdrželi.
Domažlice – Šedesátiletí Konrádyho dudácké muziky, stejný počet let, které společně prozpívaly sestry Kuželkovy nebo odhalení pomníku husitské bitvy u Domažlic, na který se čekalo od začátku 30. let minulého století. To jsou některá z hlavních témat, která budou provázet letošní Chodské slavnosti.
Praha /ROZHOVOR/ - I v botanické zahradě trápí tamní pracovníky nekonečné sucho a vysoké teploty. Pokud se chtějí ochladit, mohou například zajít do skleníku Fata Morgana. Kurátor dřevin mírného pásma v trojské botanické zahradě v Praze Tomáš Vencálek, který se věnuje také kresbě a malbě rostlin a živočichů, zase řeší, jak rostliny zalévat.
Olomouc - Milionové škody způsobilo tuzemským pěstitelům okrasných rostlin nebývale teplé a suché počasí, kvůli kterému hynou květiny, keře i mladé stromy. Škody každým dnem narůstají a mohu se vyšplhat až na několik stovek milionů korun, řekla dnes tajemnice Svazu školkařů ČR Marie Horáková.
Jičín – Jičín, brána do Českého ráje, město čtyř krajin či město pohádkové. K těmto přízviskům se dá přidat i město kultury. Na to už přišel i Albrecht z Valdštejna, který z něj chtěl vytvořit jedno z center kultury střední Evropy.
Poličsko – Gypsy Celebration bývala oslavou Romů, jejich kultury i toho, co nám všem ostatním zůstává ukryté, nebo s tím nejsme v bezprostředním denním kontaktu.
Kroměříž - Tým restaurátorů si vzal na starost kašnu na kroměřížském Velkém náměstí. „Během prázdnin by měl náročný zákrok zajistit celkovou opraVu kašny s maximálním zachováním její historické hodnoty. Z rozpočtu na tuto opravu vyčlenili zastupitelé částku 450 tisíc korun," informoval vedoucí kroměřížského odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.
České Budějovice - Už po desáté zavítala skupina izraelských studentů do Českých Budějovic. Kromě prohlídky města se během devítidenní expedice, která minulý týden skončila, podívali i na Šumavu nebo sjeli Vltavu.
Bonětice – Bonětice jsou vyhlášeným dětským táborem s dlouholetou tradicí, účastníci jsou z různých koutů republiky i Německa.
Východní Čechy - Problémy se suchem se nadále zhoršují. Meteorologové už prodloužili a hlavně zpřísnili výstrahu před požáry.
Mikulov - Pavlovské vrchy opět přivítaly skupinu dobrovolníků z celého světa. Část svých prázdnin věnují práci v Česku
Východní Čechy - Problémy se suchem se nadále zhoršují. Meteorologové už prodloužili a hlavně zpřísnili výstrahu před požáry.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Východní Čechy - Problémy se suchem se nadále zhoršují. Meteorologové už prodloužili a hlavně zpřísnili výstrahu před požáry.
Východní Čechy - Problémy se suchem se nadále zhoršují. Meteorologové už prodloužili a hlavně zpřísnili výstrahu před požáry.
Litoměřicko, Podřipsko - Pokračování Varhanního léta v Litoměřicích nebo premiéra nového filmu v kině Máj. Více v krátkých zprávách.
Bohumín /FOTO/ – Fotbalisté Bosporu Bohumín, jak se v létě fotbalový klub přejmenoval, prokletí s názvem Markvartovice o víkendu neprotrhnuli. Tradiční účastník krajského přeboru ani do třetice s mužstvem z Markvartovic nebodoval a v úvodním kole sezony padl na hřišti soupeře 1:2.
Litoměřicko, Podřipsko - Zvýšení omezené rychlosti v Lovosicích nebo stížnosti na hluk ve Štětí. 8 krátkých zpráv pohromadě.
Liberecký kraj - Kraj vyhlašuje stav zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, je to i reakce na sobotní ohňostroj.
Újezd /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na dvůr u Kozinů se nastěhovali kejklíři a se svými stánky pak také řemeslníci.
Ústecký kraj - Největší sportovní hvězdy regionu, recesistický běh na lyžích, lokální dobroty nebo soutěž s redaktory regionálního Deníku. To vše nabídne Den s Ústeckým krajem, který se k oslavě 15 let kraje koná v pátek 4. září v Ústí nad Labem.
Šumpersko/Jesenicko - Pár tipů, kam se vydat za kulturou či příjemnou společností.
Jičín – Každou středu od 16 do 20 hodin se konají pravidelné odpolední čaje v kempu Rumcajs v ulici Maršála Koněva. Jsou určeny pro střední a starší generaci, hraje Medikament.
Poličsko - V Hamrech u Poličky na Svitavsku bude od 13. do 16. srpna mezinárodní festival romské kultury ROMALE. Akce má zviditelnit romské umělce.
Poličsko - Festival Romale naváže na tradici setkávání Romů a Neromů, který dříve poskytoval festival Gypsy Celebration
Hranice – „Každá Partička je stoprocentní improvizace, nikdy se nic nebude opakovat. Přesvědčí vás o tom Richard Genzer, Ondra Sokol, Michal Suchánek, Igor Chmela, Dano Dangl a hudební doprovod Marián Čurko ve svých originálních kostýmech," láká milovníky improvizovaného humoru dramaturg střediska kultura Městských kulturních zařízení Martin Kapek.
Český Těšín – Mít v kádru ligového borce s 270 starty v nejvyšších soutěžích se určitě vyplácí. Minimálně Těšínu se vyplatil start Petera Kišky v utkání s Kravařemi. Slovenský borec dvěma góly otočil průběh zápasu z 0:1 na 2:1.
Výhody nového pavilonu N budou ve Slezské nemocnici využívat nejenom pacienti a zdravotníci z interny, ale i z plicního oddělení. Sice později, ale ještě letos se do pátého patra přestěhuje oddělení tuberkulózy a respiračních onemocnění.
Dětmarovice /FOTO/ – Stejný výsledek jako sousední Petrovice, jen s odlišnými poločasy, si na úvod krajského přeboru připsali také v Dětmarovicích. S exligistou Alešem Bestou v základu přehráli Kobeřice.
Havířov – Jako jediní z okresních týmů při vstupu do nového ročníku prohráli. Havířovští fotbalisté doma podlehli po herní, ale neúčelné převaze Dolnímu Benešovu.
Petrovice /FOTO/ – Vstup do nového ročníku divize se fotbalistům Petrovic povedl. Brzy dali gól, pak vedení pojistili, ještě do poločasu dali i třetí branku a bylo vymalováno.
Kladensko – S letošními extrémními vedry se musí vypořádat také zemědělci. Znamenají pro ně speciální opatření v chovech hospodářských zvířat a nejistou sklizeň.
Moravský Krumlov /REPORTÁŽ/ – I v pozdním odpoledni se vzduch tetelí horkem. Po pěšině, které milosrdně poskytují stín okolní stromy, se pohupuje usměvavá žena v dlouhých pestrobarevných šatech. Dívka vedle ní poskakuje, a nic nedbá na to, že se rtuť teploměru vyšplhala bezmála k čtyřicítce. Zdálky je slyšet rytmické bubnování na africké bubínky djembe, které doplňuje australské didgeridoo. Kulisami pro exotickou podívanou je krumlovský Vrabčí hájek, který již druhý den hostí festival Djembe Marathon.
Chomutov - Už čtyři roky stará zpráva potápěčů varovala, že hlavní molo je v havarijním stavu.
Sedmihorky - Tři měsíce kultury, hudby, divadla, které každoročně Sedmihorské léto přináší, se pomalu dostávají ke svému závěru.
Uherské Hradiště - /ROZHOVOR/ V letošním roce tomu bude 120 let od nejvýznamnější kulturně-společenské akce 19. století, a to Národopisné výstavy českoslovanské v Praze. Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Klubem kultury, Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana a Slováckým muzeum k tomuto výročí připravili na sobotní podvečer 15. srpna od 19 hodin vzpomínkový pořad s názvem Měšťanská beseda aneb Spolková slavnost.
Sokolov – Rekonstruovala se i řada věcí, které přímo s filmem nesouvisí, ale s pohodlím diváka ano
Jindřichohradecko – Kabelkový veletrh Deníku pokračuje i v srpnu, kdy můžete i nadále přinášet nejen tašky, ale i kravaty a šátky na čtyři sběrná místa na Jindřichohradecku.
Mikulov – Ze stinného úkrytu přihlížely desítky lidí dění na pódiu stojícím na Náměstí v Mikulově. V pátek a v sobotu se tam konal folklorní festival Sousedé. „Folklor milujeme, proto jsme neváhali a přijeli," říká za sebe i přítele například Jitka Traburová ze Zlína.
Milovníkem a obdivovatelem černého světadílu je Jiří Čížek, provozovatel Afrického muzea, Penzionu Safari v Jelení u Holčovic a ve spolupráci s obcí Holčovice i rozhledny Na skalce v Horních Holčovicích.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Písek - Městská knihovna bude ve čtvrtek 13. srpna zavřená. Důvodem je údržba a výměna serveru.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V šesti dílech nového seriálu umožníme nahlédnout čtenářům pod pokličku příprav slavností vín. Dnes odpovídá Antonín Mach, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti a hlavní organizátor akce, jež se uskuteční 11.–13. září
Vysočina – Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v pátek vyhlásil, a to na návrh ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a předsedy Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina, období déle trvajícího nadměrného sucha. Během něj jsou občané povinni dodržovat stanovená preventivní opatření.
Jindřichohradecko - Na čtyři sběrná místa můžete stále přinášet kabelky, kravaty a šátky.
Pelhřimovsko - Nevíte, kam o víkendu vyrazit za kulturou v okrese? Přinášíme vám několik tipů.
Litoměřicko, Podřipsko - Několik tipů na víkend nebo nová kompostárna ve Vražkově. Více v krátkých zprávách.
Přerov – Festival amatérského divadla se přehoupl do své druhé poloviny a ten, kdo ještě na letní divadelní scénu mezi přerovské hradby nezavítal, by neměl váhat. Pestrý program uspokojí nejednoho divadelního fanouška.
Projekt Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 vstupuje do druhé půle, podle organizátorů si vede výborně.
Jedna z hlavních dominant Novojičínska, která se i ve 21. století hrdě tyčí na vrcholku Starojického kopce (496 m. n. n.) v letošním roce oslavuje 775 let od první písemné zmínky.