Liberec - V sobotním vydání Libereckého deníku se dočtete, že šetření auditorů dokázalo, že spolupráce dopravního podniku a BusLine je podle auditu v pořádku. Nadace Euronisa rozdělí ročně dva miliony, ale zájem o její podporu je trojnásobný. Dále tradičně zprávy z krimi, kultury a sportu.
Zlínský kraj - Nadcházející víkend znovu nabízí pestrou nabídku akcí. Nechybí lyžařské akce, hudební vystoupení nebo třeba koštování piva. Deník vám přináší přehled akcí i míst, které stojí za návštěvu.
Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Nové byty, kanceláře i komerční prostory vzniknou v samotném centru Uherského Hradiště. Na parkovišti před Klubem kultury v blízké budoucnosti vyroste komplex polyfunkčních domů.
Orlickoústecko – Nad některými českými radnicemi bude vlát o víkendu tibetská vlajka. Jsou to ty, které se zapojí do mezinárodní kampaně „Vlajka pro Tibet" (10. března), která má podpořit Tibeťany v jejich nelehké snaze zachovat si kulturu a národní svébytnost.
Liberec - Jen těžko najdete v Liberci kulturu, jejíž diváci by se dali počítat na desetitisíce. V Divadle F. X. Šaldy se to podařilo bláznivé komedii Raye Cooneyho Rodina je základ státu, která se v úterý 12. března v 19 hodin dočká padesáté reprízy.
Liberecký kraj /PLESOVÁ SEZÓNA 2013/ - Plesová sezóna roku 2013 se chýlí ke konci. Užijte si poslední bály ve vašem okolí. Nejvíce jich pořádá Eurocentrum a Dům kultury.
Písecko - V Kulturním domě v Mirovicích se konají tradiční šibřinky. Kina v Písku a Protivíně uváději fantasy komedii Jeníček a Mařenka - lovci čarodějnic.
Jičín – S myšlenkou vysazovat žluté krokusy jako vzpomínku na židovské oběti holocaustu přišla poprvé irská organizace HETI v roce 2005. Žlutý krokus symbolizuje žlutou židovskou hvězdu.
Břeclav /TIP NA VÍKEND/ - Odsvěcená a zrekonstruovaná synagoga v Břeclavi vyniká nejen krásným interiérem, ale i svou akustikou. V posledních letech tak slouží muzeu, které židovskou památku spravuje, i ke koncertům různých žánrů. Kromě jazzu a vážné hudby i bigbítu v akustickém hávu.
Český Těšín – Již o tomto víkendu proběhne v Českých Budějovicích krasobruslařské mistrovství republiky žákovských kategorií. Nebudou na něm chybět ani talentované děti českotěšínského Slavoje, které se v klubu připravují pod taktovkou trenérů Lukáše Rakowského a Michala Matlocha.
České Budějovice - Krajští zastupitelé ve čtvrtek zvolili nové radní pro školství a kulturu a pro zemědělství. První post bude zastávat advokát Tomeš Vytiska (KSČM) z Jindřichova Hradce, druhý obchodní zástupkyně kosmetické firmy Hana Rodinová (bezpartijní za KSČM) z Rohozné na Strakonicku. Nahradí Vítězslavu Baborovou a Václava Kučeru (oba KSČM), kteří na své posty rezignovali.
Lanškroun – Na zámku se ve středu udělovaly diplomy a finanční dary dětem a mladým lidem, kteří dosáhli úspěchu v nějakém oboru, ať ve sportu, kultuře nebo v soutěži vzdělávacího charakteru.
Opava - Vydrží v Opavě něco déle než pár dní? Nedávno zde kdosi během výtvarného happeningu zničil obří banán. Teď pro změnu ukradli balkánský symbol Martenicu, slavnostně vyvěšený uplynulý pátek.
Chlumec nad Cidlinou – Členové divadelního souboru Klicpera zahrají v pátek 8. března od devatenácti hodin v chlumeckém Klicperově domě divadelní představení Otylka. Celý výtěžek bude věnován na konto Vaneska, o které se v Deníku několikrát psalo.
Chlumec nad Cidlinou – Členové divadelního souboru Klicpera zahrají v pátek 8. března od devatenácti hodin v chlumeckém Klicperově domě divadelní představení Otylka. Celý výtěžek bude věnován na konto Vaneska, o které se v Deníku několikrát psalo.
Úspěšný třiatřicetiletý Martin Stiller z Broumova má v sedle jízdního kola najeto už téměř sedmdesát tisíc kilometrů a cyklocestování se stalo jeho největším koníčkem a vášní, bez které si dnes již nedovede představit život. Náchodský deník ho požádal o rozhovor.
Valašsko /SERIÁL TÝDENÍKU/ - Rodák z Hovězí (* 9. 1. 1926), původním povoláním zámečník na Vsetíně, kde také žil. Miloval nejrůznější činnosti a osobité záliby jej provázely po celý život – byl parašutistou, závodním střelcem, cyklistou, měl rád přírodu, byl nimrodem a kynologem.
Česká Třebová – S dětmi ze Základní školy praktické od loňského podzimu pracuje spisovatelka Eva Danišová. Skupina dětí se pravidelně jednou za čtrnáct dní schází v prostorách školy v Borku, kde probíhají umělecky laděné volnočasové aktivity v rámci projektu Romský mentor.
Praha /REPORTÁŽ/ - Ahoj, jmenuji se Andrea a dnes vám něco povím o mém domovu. O Peru," začíná svou hodinu Andrea Celi Villanueva, dvacetiletá černovláska. Její posluchači zpozorní. Malí pacienti z Nemocnice na Bulovce si na svých lůžkách ještě před chvílí hráli s technickými vymoženostmi, surfovali po internetu.
Olomouc – Naučit se vytvářet origami, dozvědět se něco o umění japonských šachů Go, ale třeba také ochutnat něco z tradiční kuchyně země vycházejícího slunce.
Ústí nad Labem, Jablonec nad Nisou - Návrat do rodného hnízda.Tak lze nazvat koncertní DVD „ARAKAIN XXX & LUCIE BÍLÁ" natočené loni za podpory fanoušků.
Pardubice - Na podzim minulého roku se pardubické Gymnázium Mozartova stalo partnerskou školou neziskové organizace AFS – Mezikulturní programy, která zprostředkovává zahraniční „stáže" pro středoškoláky. Ty spočívají v pobytu v hostitelské rodině a studiu na tamní střední škole.
Ostrava, Třinec - Akademický malíř a grafik Eduard Ovčáček, významná umělecká osobnost nejenom ostravské, ale především celostátní kultury, oslavil včera neuvěřitelné osmdesátiny. Vysokoškolský profesor z Fakulty umění Ostravské univerzity, kde stále vyučuje, má za sebou pestrý dosavadní umělecký život.
Mladá Boleslav - Díky takzvaným penězům z hazardu má radnice možnost podpořit více sdružení a aktivit. Spor o to, zda na území města herny úplně zakázat nebo je jen regulovat, na chvíli utichl.
Orlické hory – Přeshraniční spolupráce je pro horské obce šancí, jak dříve nevýhodnou polohu na periferii obrátit ve vlastní výhodu. Úředně posvěcené evropské projekty i neformální partnerství jsou přínosné v mnoha oblastech.
Broumov - Úspěšný třiatřicetiletý Martin Stiller z Broumova má v sedle jízdního kola najeto už téměř sedmdesát tisíc kilometrů a cyklocestování se stalo jeho největším koníčkem a vášní, bez které si dnes již nedovede představit život. Náchodský deník ho požádal o rozhovor.
Střeleč – Sklopísek Střeleč, a. s. není třeba dlouze představovat. Jde o jednu z úspěšných středně velkých firem v regionu, tradičního výrobce vysoce kvalitních písků.
Písecko - V galerii v Jungmannově ulici v Písku začíná v 18 hodin výstava obrazů Marcely Uhrové. V milevském domě kultury je prázdninová dílna pro školáky.
Broumov /ROZHOVOR/ - Úspěšný třiatřicetiletý Martin Stiller z Broumova má v sedle jízdního kola najeto už téměř sedmdesát tisíc kilometrů a cyklocestování se stalo jeho největším koníčkem a vášní, bez které si dnes již nedovede představit život. Náchodský deník ho požádal o rozhovor.
Březnice /FOTOGALERIE/ – Město Březnice zrovna nepatří k centrům kulturního dění, spíše je tomu naopak. Přesto se zde najde skupina nadšenců, která pro ostatní už léta připravuje různé kulturní vyžití.
Hlinsko – Jiří Černý platí po dlouhá desetiletí za významného českého hudebního kritika a publicistu. Kdo se jen trochu věnuje hudbě, z rádia i televize jistě zná jeho charakteristicky hluboký hlas, kultivovaný projev i obdivuhodně široký přehled v oblasti kultury.
Jindřichův Hradec – Je mu sedmnáct, navštěvuje Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště v Jindřichově Hradci a jmenuje se Gabriel Thomas Dotta.
Brno /RECENZE/ - Nová kniha spisovatele Artura Japina, jenž získal řadu prestižních literárních cen, odkrývá dojemný osud dvou černošských přátel… Pro ty, kteří si libují v krátkých a přímočarých příbězích, bude kniha Černoch s bílým srdcem z nakladatelství Vakát výzvou. Mistrovské spojení pečlivé práce, dobových reálií a filozofických otázek. Je možné chtít, aby černá byla bílou?
Litoměřice - Je to v povaze snad každého člověka. Rádi si připomínáme místa, která jsme v mládí důvěrně znali a kde jsme vyrůstali. A tak se vůbec nelze divit, že v Litoměřicích, jednom z nejkrásnějších českých měst, přilákal křest fotografické publikace s názvem Litoměřice jak jsme je znali, tolik lidí.
Litoměřice - Je to v povaze snad každého člověka. Rádi si připomínáme místa, která jsme v mládí důvěrně znali a kde jsme vyrůstali. A tak se vůbec nelze divit, že v Litoměřicích, jednom z nejkrásnějších českých měst, přilákal křest fotografické publikace s názvem Litoměřice jak jsme je znali, tolik lidí.
Ministryně kultury Alena Hanáková čelí jednomu protestu za druhým. Zatímco se kulturní obec diví, odkud tato nejsubmisivnější ministryně všech dob přišla, zapomínáme, že politické strany dělají pro kulturu přesto to, co měly ve volebních programech – kulové.
Kulturák je pravidelná, měsíční příloha Pražského deníku a všech dalších Deníků v kraji. Magazín stvořený ve volném čase pro radost nás i všech lidí, které štve, že kultura je v českých médiích často tou nejposlednější. Naopak si myslíme, že kultura je v době krizí účinnou zbraní, která může pálit ostré, aniž by působila nefér újmu.
Příbor - Příborské muzeum pořádá besedu s nezvyklým názvem Anekdoty, fámy, městské pověsti: Moderní folklor v České republice. Ačkoliv to není z názvu patrné, bude se jednat o přednášku českého etnologa Petra Janečka, který působí v Národním muzeu v Praze.