Kam vyrazit o víkendu na Pelhřimovsku
Pelhřimovsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit za kulturou? Přinášíme několik tipů.
Pelhřimovsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit za kulturou? Přinášíme několik tipů.
Chomutov - Nové Oddychové a relaxační centrum s plaveckým bazénem na Zadních Vinohradech roste jako z vody. Hotové by mělo být již koncem letošního roku. Už nyní mohou všichni Chomutované přemýšlet o tom, jak by se měl tento areál jmenovat.
Tábor – Velká písmena. Komu při psaném projevu nedají zabrat, ať hodí kamenem. Moc by jich asi nelétalo. Jsou velmi ošemetná.
Plzeň /ROZHOVOR/ – Literární historik, divadelní kritik, vysokoškolský pedagog, znalec a milovník české beletrie. Čím především se cítí být plzeňský rodák, univerzitní profesor Viktor Viktora? Letos 20. ledna je tomu sedmdesát let, kdy se současný vedoucí katedry českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Západočeské univerzity narodil. A také, abychom nezapoměli, člen Kruhu přátel knižní kultury při Knihovně města Plzně. Lásce k literatuře a češtině učil a dosud učí nespočet studentů.
Hranice - Kam se o víkendu na Hranicku vypravit za zábavou a kulturou? Podívejte se na naše tipy.
Milevsko -V Domě kultury Milevsko se ve čtvrtek odpoledne uskutečnil první ze série pěti kurzů.
Uherské Hradiště – Prakticky samé ženy pracují v uherskohradišťské Diakonii ČCE – středisku CESTA pro klienty s postižením. Každodenní manipulace s klienty je pro ně náročná, proto se středisko rozhodlo pořídit speciální mobilní zvedák. Další peníze na nákup praktické pomůcky nyní diakonie získala od Nadace Děti – kultura – sport.
Dolní Žandov -Přiblížit život Čechů a nejzastoupenějších menšin u nás bylo cílem multikulturního projektu Žijeme tu společně
Příbram – Chcete pořádat sportovní turnaj, výstavu známého umělce nebo koncert? Do konce ledna můžete na tyto činnosti podat žádost o příspěvek od města.
Rychnovsko, Řím /INTERAKTIVNÍ ANIMACE+FOTOGALERIE/ - Před necelými třemi lety se Milena Tarkowská z Kostelce nad Orlicí rozhodla strávit týdenní dovolenou na luxusní lodi Costa Concordia. Její ztroskotání ji přímo šokovalo.
Nový Bor - Do výroby masek na každoroční masopust se o uplynulém víkendu pustili v Novém Boru.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Jana Ulrichová, Josef Fabián a Jan Timotej Strýček převzali ve čtvrtek ve velkém sále zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí Ceny města za rok 2011. Rozšířili tak řady patnácti dalších osobností, které stejné ocenění získali v minulých letech.
Stříbro – V kině Slavia se ve středu konala beseda s horolezci, kteří se v loňském roce pokusili o himalájskou osmitisícovku Manaslu.
Písek /ANKETA/- Pořadatelé jednají i s jinými sponzory než je město Písek.
Lužany –Vyhlášení evropských šampionů v autokrosu a rallykrosu proběhlo v Rize.
Rychnovsko /FOTOGALERIE/ - Před necelými třemi lety se Milena Tarkowská z Kostelce nad Orlicí rozhodla strávit týdenní dovolenou na luxusní lodi Costa Concordia. Její ztroskotání ji přímo šokovalo.
Písek - V Prácheňském muzeu se koná přednáška Jiřího Šindeláře o nových výzkumech rožmberské hrobky v klášteře ve Vyšším Brodě. Milevský dům kultury pořádá country taneční pro dospělé.
Hranice – Nahlédnout pod ruce chirurgům při jejich náročné práci umožňuje fotografická výstava v hranické Galerii severní křídlo zámku, kterou zahájila ve středu v podvečer slavnostní vernisáž. Kromě autora snímků Jindřicha Buxbauma se jí zúčastnil také známý fotograf Jindřich Štreit, který výstavu s názvem Hranická nemocnice uvedl svým proslovem.
Písecko - V Mirovicích se koná ples.
Vodňany – Digitalizace kina přijde na více než tři miliony korun. Polovinu může pokrýt dotace.
Jihlava -Organizátoři jihlavských kulturních akcí sepisují dopis pro radní, chtějí lepší podmínky.
Rychnovsko /FOTOGALERIE/ - Před necelými třemi lety se Milena Tarkowská z Kostelce nad Orlicí rozhodla strávit týdenní dovolenou na luxusní lodi Costa Concordia. Její ztroskotání ji přímo šokovalo.
Hranice – Atmosféru africké džungle na vlastní kůži na chvíli zažili obyvatelé hranického Domova seniorů. Ve středu odpoledne zde na dobročinné akcivystoupila konžská taneční skupina Balet Alinga Mansaka Etu.
Chrudim /DISKUSE/ - Na titul „Osobnost města Chrudim 2011“, jež je v Chrudimi udělován za mimořádný přínos životu města, jeho reprezentaci a propagaci v České republice či v zahraničí, byla navržena šestice mužů. Návrh prošel radou města, poslední slovo budou mít zastupitelé.
Turnov - Starší spolužáci a kantorky vítali malé děti, ředitele zajímají hlavně počty a naplnění tříd.
Praha - Tři sta tisíc návštěvníků za rok. To je číslo, které může Národnímu technickému muzeu (NTM) v Praze závidět nejen kterékoliv muzeum v naší republice, ale i mnohá muzea zahraniční.
Horní Lapač - Odvlhčení kaple: to je jeden z hlavních plánů obce Horní Lapač pro letošní rok.
Tachov – Na výroční schůzi pozval své členy Klub českých turistů Tachov. Schůze se uskuteční v sobotu 21. ledna od 14 hodin. O jejím programu i o činnosti tachovského odboru Klubu českých turistů Deníku více řekla jeho dlouholetá členka a mluvčí Marie Mirtlová.
Nový Bor - Zesnulý bývalý prezident Václav Havel by se mohl stát čestným občanem Nového Boru.
Písecko - V Divadelní kavárně v Písku čeká návštěvníky Brazilská noc plná samby.
Malá Strana - Žižkovskému nákladovému nádraží svitla naděje, že mu zůstane už jednou přidělený statut kulturní památky a že nebude zbouráno. Soudí tak zástupci občanského sdružení Tady není developerovo, kteří se v úterý sešli s ministryní kultury Alenou Hanákovou (TOP 09).
Česká Skalice -V sobotu 21. ledna 2012 uplyne již 150 let od úmrtí spisovatelky Boženy Němcové. Její jméno je trvale spjato s Českoskalickem a do České Skalice chodila Barunka do školy.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Nové studijní a životní zkušenosti pojedou získat do čínské Šanghaje v nadcházejícím letním semestru dva studenti Škoda Auto vysoké školy Petr Hájek a David Řípa. Spolupráce s Tongji University, kam míří, je poměrně mladá a byla navázána teprve v loňském roce.
Slovácko - Letošní zvýšení DPH z 10 na 14 procent příznivci kultury a sportu na Uherskohradišťsku příliš nepocítí. Vstupenky na společenské a jiné akce od začátku roku podražily mírně nebo vůbec.
Vimperk /FOTOGALERIE/ – Zámek, kterého se zbavuje Správa NP a CHKO Šumava (Správa), zřejmě nechce ani ministerstvo kultury.
Hradec Králové - V krajském městě a jeho okolí žije několik stovek lidí slovenské národnosti.
Mladá Boleslav - Fotoaparát, průvodce? Co vše nesmí chybět v batohu studentů, kteří z Boleslavi zamíří do Číny?
Litoměřice - Zápisy do prvních tříd základních škol se v Litoměřicích uskuteční 7. a 8. února.
Plzeň - Stavba nového divadla není potřebná. Stačí jen rekonstrukce nějaké starší budovy. Takový názor prosazovala bývalá umělecká šéfka projektu Plzeň 2015 Yvonna Kreuzmannová. Přitom od začátku byla plzeňská kandidatura na titul Evropského hlavního města kultury spojena právě s touto stavbou.
Česká Lípa - Statisíce korun vydává na mediální prezentaci městských akcí. Jinde si vystačí se vstupenkami do soutěže
Písecko - Ve Sladovně Písek začíná v 18 hodin vernisáž výstavygrafika a ilustrátora Františka Doubka.
Brno - Divadla či galerie, které nezřizuje město, bojují s nedostatkem peněz i prostor. Město totiž většinu peněz posílá vlastním příspěvkovým organizacím.
Plzeň – Stavba nového divadla není potřebná. Stačí jen rekonstrukce nějaké starší budovy. Takový názor prosazovala bývalá umělecká šéfka projektu Plzeň 2015 Yvonna Kreuzmannová.
Brno -Divadla či galerie, které nezřizuje město, bojují s nedostatkem peněz i prostor. Město totiž většinu peněz posílá vlastním příspěvkovým organizacím.
Praha /FOTOGALERIE/– Archeologové v pražské Bubenči odkryli brázdy, které označují za nejstarší doklad orby a za nejstarší pole v českých zemích. Vznikly v první polovině čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem.
Královo Pole – Staronová velká koalice vládne v Králově Poli jen dva měsíce a už se snaží o návrat k neprůhledné politice. Takový dojem mají zastupitelé v současnosti opoziční TOP 09 na nejnovější kroky radnice městské části.
Brno – Zbytečně vyhazujete skoro tři čtvrtě milionu korun. Objednáváte si studii, kterou máte už osm let na stole. Těmito výtkami počastoval v pondělí vedení města lídr opozičních lidovců Daniel Rychnovský.
Praha - Od pondělí přinese Televize Metropol pět nových magazínů, které budou zaměřeny na kulturu, sport, volný čas, zdravý životní styl a děti.
Lidice – Stále mezi námi žijí ti, kteří za druhé světové války prožili natolik kruté chvíle, že se většina z nás nedokáže představit. Sedmdesáté výročí vypálení Lidic je příležitostí nejen ke vzpomínání, ale i k novým projektům.
Kladensko – Program ministerstva kultury pro obnovu památek nyní poskytne další finance i pro objekty v kladenském okrese.