
Stromy v NP Šumava mají různé stáří
Vimperk – Zjištěná data projektu CHKO odhalila šumavský les v novém světle. Věková struktura lesů v NP Šumava je rozmanitá – průměrný věk stromů je 98 let, nejstarší strom má 513 let.
Vimperk – Zjištěná data projektu CHKO odhalila šumavský les v novém světle. Věková struktura lesů v NP Šumava je rozmanitá – průměrný věk stromů je 98 let, nejstarší strom má 513 let.
Pompeje, Řím – V Pompejích se zřítily po deštích další zdi. Drolí se i další skvosty, třeba v Římě.
Plzeň – Úterní charitativní koncert, který se konal ve středisku Křesťanské pomoci Plzeň sboru Maranatha pod záštitou organizace POINT 14, použije vybrané peníze na kulturu.
Karlovy Vary - Ve fotobance se v současné době nachází zhruba 750 fotografií od profesionálních, ale také amatérských fotografů.
Hradecko - Kam vyrazit za zábavou o víkendu? Přinášíme vám tipy.
Žďár nad Sázavou – Za 490 korun jsou již v předprodeji v Domě kultury k mání vstupenky na koncert přední české zpěvačky Heleny Vondráčkové.
Liberec /HLASUJTE/ - Pacienti liberecké i frýdlantské nemocnice si mohou oddychnout. Zdejší lékaři se podle všeho nechystají připojit ke hromadně organizovanému odchodu českých doktorů do Německa. Nynější péče bude zachována.
Rychnovsko - Zástupci samosprávy se učí jazyk sousedů, využijí ho při přeshraničních kontaktech.
Zlínský kraj – Obyvatelé Zlínského kraje jsou takřka denně nuceni dojíždět za prací, vzděláním či dalšími službami. Ti, kteří nejezdí osobními automobily, využívají služeb dopravních společností, jež se zaměřují na osobní přepravu.
Horažďovice - V Horažďovicích odstartují, ale i skončí významné investiční akce z dotací EU.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Multikulturní večer s názvem Poznejme třetizemě – Mongolsko se konal v úterý ve Zlíně. Smyslem bylo představit veřejnosti aktivity Centra na podporu integrace cizinců Zlínského kraje. Akci pořádalo Centrum na podporu integrace cizinců ve Zlínském kraji.
Třeboň – Třeboňačku Marii Košinovou, novou zastupitelku města, mohou lidé potkávat téměř na všech třeboňských kulturních akcích, a to většinou s fotoaparátem v ruce.
Prostějov - Sněhová kalamita zasáhla i do kultury. „Kvůli situaci na dálnici D1 jsme museli zrušit středeční představení Smíšené pocity. Vstupenky zůstávají v platnosti, náhradní termín je plánovaný na středu 19. ledna 2011,“ informovala Eva Zelená z Městského divadla v Prostějově. (mls)
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Výstavu uměleckých děl, která vytvořili lidé postižení roztroušenou sklerózou, si mohou zájemci prohlédnout v ostravské Galerii Mlejn na Nádražní ulici. Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží 23. listopadu a potrvá až do 31. prosince letošního roku. Organizátorem výstavy je sdružení Roska, které sdružuje právě osoby trpící roztroušenou sklerózou.
Lidečko – Lidé, kteří se chtějí v Lidečku vydat za kulturou, už nemusejí zacházet do nevyhovujících prostor kulturního domu. Obec totiž dokončila výstavbu moderního společenského centra.
Litoměřice – Stavební úpravy kulturního domu provedené tak, aby do něj na několika místech nezatékalo, vidí jako jednu z priorit městských kulturních zařízení nový místostarosta Litoměřic Karel Krejza.
Bučovice - Po letech přechází bučovická ČSSD do opozice. Starostou města se stal lídr vítězné Volby pro město Radovan Válek. Vládnout bude s lidovci a Věcmi veřejnými.
Přerov – Nezvyklý dárek dostal přerovský divadelní soubor Dostavník ke svému čtyřicetiletému jubileu. Pokud město nevyslyší jeho žádost, budou muset herci ke konci roku opustit prostory v Městském domě.
Hradec Králové - Lesníci nabídnou smrčky a borovičky zájemcům u hájoven. Cena bude odpovídat tomu, že půjde o stromky z výřezů.
Teplicko – S příchodem předvánočního času se stále častěji objevují krádeže vánočních stromků v našich lesích. Lesníci se snaží krádežím zabránit.
Bruntál -Vladimír Jedlička,prvního místostarosta města Bruntálu,se vyjádřil v rubrice Otázka pro. Znění otázky i jeho odpověd si můžete přečíst právě zde.
Starý Poddvorov – O obsáhlé knize mapující dějiny obce zatoužili ve Starém Poddvorově. Na podzim tohoto roku se přání místních i vedení radnice splnilo. Tým autorů pod vedením Václava Štěpánka a Libora Jana zpracoval více než čtyřsetstránkovou knihu nabitou informacemi z historie i současnosti Starého Poddvorova.
Olomouc – Tři muzea, bezmála pět set uměleckých předmětů a jedna výstava – to je výsledný součet největšího muzejního projektu Olomoucké baroko / Výtvarná kultura let 1620–1780, který odstartuje ve čtvrtek v 18.30 v chrámu Panny Marie Sněžné v Olomouci.
Valašsko - Trampové si vytvořili vlastní svět plný romantiky a kamarádství. Na osadách neplatily sociální rozdíly, všichni si byli rovni bez ohledu na výši příjmu, vzdělání a společenské postavení.
Karlovy Vary - Na trzích panuje příjemná atmosféra
Mělník - Mělničtí radní si na svém posledním jednání rozdělili kompetence, tak aby každý z nich měl na starost konkrétní oblast, která se týká chodu města v jeho působnosti.
Jihlava - V jihlavském domě kultury vystoupí po boku Petra Rezka již zítra.
Ústí nad Orlicí /FOTOGALERIE/ – Mírové náměstí sice lidé velmi slušně zaplnili, ozvaly se ovšem i kritické hlasy.
Police nad Metují /FOTOGALERIE/– Nedělní odpoledne patřilo ve město pod Ostašem především dětem a jejich rodičům. K příležitosti začátku Adventu byla uspořádána celá řada akcí, na kterých si přišli na své jak děti, tak i dospělí.
Železný Brod - Do 27. února: Muzeum na Bělišti Železný Brod říjen – duben: víkend 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 Nastala nám koleda.
Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - V pondělí 15. listopadu 2010 zemřel v Kutné Hoře Bohuslav Sajvera z Uhlířských Janovic, osobnost kultury a společenského života.
Pardubice - Na definici s tímto sloganem se na konferenci s názvem Kultura v době ekonomické krize shodli téměř všichni zúčastnění.
Šumperk /FOTOGALERIE/ - Fronta ve dvojstupu od pokladny až na Fialovu ulici se táhla v pondělí odpoledne před Domem kultury Šumperk. Přesně ve čtrnáct hodin začal předprodej vstupenek na koncert písničkáře Jaromíra Nohavici a už v osmnáct hodin nebylo co prodávat. Zdaleka ne na všechny se dostalo.
Lidečko – Lidé, kteří se chtějí v Lidečku vydat za kulturou, už nemusejí zacházet do nevyhovujících prostor kulturního domu. Obec totiž dokončila výstavbu moderního společenského centra.
Plumlov – Souboj mezi Oldřichem z Boskovic a Heraltem z Kunštátu nebo oslavy na dvoře Viléma z Pernštějna mohli letos naposled vidět návštěvníci nočního plumlovského zámku. Od začátku loňské sezóny urazili členové obecně prospěšné společnosti opravdu dlouhou cestu a z úst více než tří set spokojených diváků byla nejen tuto sobotu slyšet pochvalná hodnocení.
Jablonec n. N. /TŘI A JEDNA OTÁZKA PRO:/ - Jeho jméno je spojeno s Folkovou nocí na Frýdštejně. Mnoho mladých kytaristů vzpomíná na výuku pod jeho vedením. Jak se dívá muzikant Dalibor Cidlinský na svět dnes?
Jičín - OdpovídáTomáš Frýba, neuvolněný místostarosta Jičína:
Rokycany – Devět ´doktorek´ v dlouhých bílých pláštích předstoupilo v sobotu před malé čtenáře v rokycanském stánku kultury. Pracovnice knihovny se zapojily do republikové Knižní ordinace, určené mládeži.
Chrudimsko - Přinášíme vám to nej z regionálního sportu, zpravodajství i kultury za posledních sedm dní.
Hradec Králové - Nové Adalbertinum i Muzeum východních Čech o víkendu lidé vzali útokem.
Pardubice - /DOPLNĚNO O FOTO/ - Událostí prvního adventního víkendu bylo v neděli slavnostní rozsvícení obřího smrku na Pernštýnském náměstí.
Klatovsko – Zvuk rolniček a zvonečků odstartoval předvánoční čas na náměstí Míru v Klatovech už v pátek, kdy starosta města Rudolf Salvetr společně s přeplněným náměstím rozsvítil dvanáct metrů vysoký smrk stříbrný.
Třemošnice – Sdružení rodičů a přátel SOŠ a SOU technického v Třemošnici, o. s. ve spolupráci s SOŠ a SOU technickým v Třemošnici pořádali pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka první ročník celostátní soutěže odborných dovedností v oboru klempíř.
Spálov /FOTOGALERIE/ – Obec Spálov se po letech konečně dočkala důstojného kulturního stánku. V moderní centrum kulturního spálovského života se díky razantní rekonstrukci proměnila osm desítek let stará sokolovna.
Dolní Němčí – Celkem 67 dětí se v sobotu účastnilo mikulášského šachového turnaje v sále domu kultury v Dolním Němčí.
Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO/ – Setkání s „megarybářem“ Jakubem Vágnerem, ale i promítání zajímavých filmů a výstavy – to byly hlavní body 35. ročníku festivalu s ekologickou tematikou Týká se to také tebe (TSTTT), jehož hlavní část se konala v Uherském Hradišti od pátku do soboty.
Příbram – Město Příbram je podle některých lidí místem kulturních příležitostí a kulturního vyžití. Jiní cítí pravý opak.
Teplice – Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody v Teplicích si letos máte příležitost užít přímo pohádkově.Divadlo V Pytli Petra Stolaře totiž letošní oslavu 15 let existence divadla rozhodlo pojmout jako řadu akcí, které odstartovaly v lednu maškarním plesem v Krušnohorském divadle a skončí Vánocemi.
Ústí nad Labem - Ústečanům se nelíbí převod na kraj. K pátečnímu odpoledni jich petici podepsalo přes 900.
Orlík nad Vltavou – Tragikomický průběh mělo zasedání zastupitelstva v Orlíku nad Vltavou.