
Projekt na podporu cestovního ruchu
Svitavy - Zastupitelé se aktivně zapojili do přípravy projektu, který podpoří cestovní ruch.
Svitavy - Zastupitelé se aktivně zapojili do přípravy projektu, který podpoří cestovní ruch.
Doubravčice /FOTO/ -V Doubavčicích nedaleko Českého Brodu se zrodilo nové sdružení. Číhadlo je občanské sdružení, které si bere za cíl navrácení kultury a kulturních akcí zpět do Doubravčic.
Ústí nad Labem - Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční tento víkend v ústeckém domu kultury. O FIFe tituly bude soutěžit přes 200 koček různých plemen.
Frýdlant - Do Frýdlantské výstavní síně zavítala putovní výstava Architektura podstávkových domů. Výstava začala slavnostní vernisáží ve čtvrtek 2. července a k vidění bude až do konce měsíce července. Přístupná je vždy od úterý do pátku v čase od 9 do 15 hodin.
Brno - Exbrněnský volejbalový smečař před sezonou vitalské druhé lize změnil dres. Na „brněnské místo činu“ se chce vrátit. Ale až zadlouho.
Krkonoše, Pojizeří - Vyberte si z nabídky Deníku, jakou zajímavou kulturní akci regionu v těchto dnech navštívíte.
České Budějovice - Děti se od nynějška mohou hravou formou seznamovat s českobudějovickými památkami.
Teplicko - Nechte se inspirovat kulturními tipy na pátek. Snad si vyberete.
Veselí nad Moravou - S posledním červnovým dnem se veselské kino Morava rozloučilo s jeho ředitelem Miroslavem Beinhauerem. Muž, který se výrazně podílel na výběru kvalitních filmů, ale Veselí zůstane věrný.
Uherské Hradiště - Krátký přehled kulturních událostí na Slovácku v pátek 10. července a o víkendu 11.-12. července.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník letní dílny pohybu, tance a rytmu navštěvuje čtyřicet tanečníků.
Krkonoše, Pojizeří - Vyberte si z nabídky Deníku, jakou zajímavou kulturní akci regionu v těchto dnech navštívíte.
Drahanovice /FOTOGALERIE/ - Vysoká gotická věž se střechou čnící jako ostrý hrot k nebi je už několik staletí dominantou hanáckých Drahanovic.
Mladá Boleslav - Stovky lidí se přišly podívat na koncert Jiřího Schmitzera. Novináře z jeho koncertu ale vyhodil
Teplicko - Nechte se inspirovat kulturními tipy na čtvrtek.
Klášterec nad Ohří - Výstava představí kláštereckou větev slavného rodu Thun, představí portréty rodiny Thun –Hohenstein a také jejich kompletní dějiny a heraldiku.
Praha - Výstavu Prokletí zlata – 1000 let zlata Inků si mohou zájemci prohlédnout v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, kde zároveň probíhají Letní shakespearovské slavnosti.
Hořice - Jednání výboru pro kulturu (zastupitelstvo Královéhradeckého kraje) před prázdninami bylo „výjezdní“. Předsedkyně výboru Václava Domšová totiž dostala pozvání od starosty Hořic Ivana Doležala.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ - Zkrátit čekací dobu vozů Městské hromadné dopravy na světelných křižovatkách na minimum a ušetřit tak cestujícím několik minut času.
Teplicko - Nechte se inspirovat kulturními tipy na Teplicku a vyražte třeba do divadla anebo do kina. Možností je plno.
Teplice - Tradičním zpestřením okurkové sezóny v Teplicích je Filmové léto bratří Čadíků. Také letos “rozbijí“ svůj Kinematograf na kolonádě za domem kultury a promítat začnou hned v den svého příjezdu, ve čtvrtek 23. července ve 22 hodin.
/KOMENTAŘ/ - Píši tyto řádky ve chvíli, kdy sdělovacím prostředkům dominují dvě velká témata, seslaná náhle shůry coby údery blesku: záplavy v České republice a úmrtí Michaela Jacksona v USA.
Kravaře - Roubenka z Kravař bude součástí gigantického projektu v Rusku.
Proč se koná rok co rok v Karlových Varech filmový festival, není žádné tajemství.
Frýdlant - Do Frýdlantské výstavní síně zavítala putovní výstava Architektura podstávkových domů. Výstava začala slavnostní vernisáží ve čtvrtek 2. července a k vidění bude až do konce měsíce července. Přístupná je vždy od úterý do pátku v čase od 9 do 15 hodin.
Karviná - Seznámením a volejbalem začal včera příměstský tábor pro děti od 6 do 15 let, který pořádá volnočasové středisko Juventus v Karviné.
Plzeň - „Nic tak hnusného jsem v životě neviděl.“
Plzeň - „Nic tak hnusného jsem v životě neviděl.“ „Je to výborné rozvíření plzeňské umělecké scény.“ I takto rozporuplné reakce vyvolává výstava děl mladých umělců, která je v plechových skladových kontejnerech k vidění přímo v srdci plzeňského historického jádra, na náměstí Republiky.
Benešovsko - Umístit dítě do mateřské školy je v současné době problém takřka neřešitelný. Rodičům ale mohou pomoci soukromníci.
Mikulovice - FOTOGALERIE/VIDEO - Muž pracovníky Východočeského muzea v Pardubicích zaujal svou mohutnou postavou
Veselí nad Moravou /ROZHOVOR/ - S posledním červnovým dnem se veselské kino Morava rozloučilo s jeho ředitelem Miroslavem Beinhauerem. Muž, který se výrazně podílel na výběru kvalitních filmů ale Veselí zůstane věrný. Počítá totiž s tím, že se do kina bude vracet na seminář ruského i asijského filmu. Těžký osud ale čeká i kino, které v součastnosti promítá jen tři dny v týdnu, a to v pátek, sobotu a neděli.
Beroun - Nápad uspořádat poetický festival v Čechách vyplynul po několika letech mé spolupráce s mezinárodním literárním časopisem Pobocza. Jde o rozsáhlý projekt představujícítvorbu básníků z různých evropských zemí čtenářům z různých koutů Evropy.
Jičín - Organizátoři festivalu již vyzvali různými formami školy a veřejnost o možnosti zapojení do festivalu prostřednictvím tvorby labyrintů.
Popovice - Finišuje první ze tří plánovaných etap rekonstrukce bývalé střelnice a muničního skladu v Popovicích. Nevzhledný prostor se promění v rozsáhlý sportovně kulturní areál. Po nejasné budoucnosti se tak začalo rýsovat reálné využití.
Mikulovice - FOTOGALERIE/VIDEO - Muž pracovníky Východočeského muzea v Pardubicích zaujal svou mohutnou postavou
Kladno - V zámecké zahradě se budou konat koncerty i divadelní představení. Obyvatelé a návštěvníci Kladna se mohou opět těšit na oslavy sv. Vavřince a zářijové Dny města.
Sobotka - V rámci letošní 53. Šrámkovy Sobotky byla otevřena galerie pojmenovaná po věhlasném vědci a milovníku kumštu a dobrých lidí, který v původním rodném domě básníka Václava Šolce žil a pracoval, Karlu Samšiňákovi.
Libochovice /FOTOGRAFIE OD ČTENÁŘKY/ - Další ročník Rock co rok Open Air festivalu, který proběhl o prodlouženém víkendu v krásném prostředí zámeckého parku v Libochovicích, se vydařil.
Holice - Kulturní dům města Holic zahájil druhý ročník dvou letních soutěží. První nese název Holičáci na cestách, ta druhá pak Holice očima turistů.
Frýdlant - Do Frýdlantské výstavní síně zavítala putovní výstava Architektura podstávkových domů. Výstava začala slavnostní vernisáží ve čtvrtek 2. července a k vidění bude až do konce měsíce července. Výstava bude přístupná vždy od úterý do pátku v čase od 9 do 15 hodin.
Jablonecko - Daňový odborník Vladimír Opatrný.
Havířov - Akademie třetího věku, dvouletého vzdělávacího cyklu pro seniory, jen už v Havířově tradiční. V současnosti byla organizována Institutem celoživotního vzdělávání při nově založené Vysoké škole sociálně správní a opět byl o ní obrovský zájem.
Mikulovice - /FOTOGALERIE,VIDEO/ - Muž pracovníky Východočeského muzea v Pardubicích zaujal svou mohutnou postavou.
Mikulovice - FOTOGALERIE/VIDEO - Muž pracovníky Východočeského muzea v Pardubicích zaujal svou mohutnou postavou
Mikulovice - FOTOGALERIE/VIDEO - Muž pracovníky Východočeského muzea v Pardubicích zaujal svou mohutnou postavou
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Jediným římskokatolickým kostelem v Ostravě zasvěceným svatému Cyrilu a Metodějovi v Pustkovci se v neděli ráno rozléhala modlitba a zpěv svátečně naladěných věřících.
Horní Kalná - Na slovo vzatí fachmani zumělecké slévárny vHorní Kalné na Trutnovsku vytvořili sousoší Cyrila a Metoděje pro zahraničního objednatele.
Velehrad /FOTOGALERIE/ - Tradiční účast v řádu desítek tisíc lidí má za sebou jubilejní desátý ročník Dnů lidí dobré vůle, jež se od pátku konaly bez mimořádných dopravně-bezpečnostních komplikací na Velehradě.
Velehrad /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Tradiční účast v řádu desítek tisíc lidí má za sebou jubilejní desátý ročník Dnů lidí dobré vůle, jež se od pátku konaly na Velehradě. Třídenní akce vyvrcholila nedělní slavnostní mší, uskutečněnou v rámci národní cyrilometodějské pouti na prostranství před místní bazilikou.
Krkonoše, Pojizeří - V neděli 5. července je den patronů Evropy, slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.