![](https://g.denik.cz/30/28/volyne-ilustracni-st170510-05_prazena-list-l.jpg)
Kam za kulturou 24. dubna
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Písecko - Připravili jsme nabídku tipů na volné chvíle.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Jindřichův Hradec - Už dříve zmiňovaný návrh na redislokaci kulturních zařízení v Hradci budou tuto středu řešit zastupitelé.
Jeho Excelence zvláštní a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael v České republice Daniel Meron má štěstí na výročí. V roce, kdy si samostatný český stát připomíná 100 let od svého založení, se v Praze konají také oslavy 70. výročí vzniku Izraele, jehož idea je pevně spjatá se jmény prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a jeho syna Jana.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Strakonicko - Tipy Deníku na volný čas.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Vysoko v Himálaji má svůj domov zhruba šestimilionový národ, jehož kultura uchvátila i Zuzanu Ondomišiovou. Tato česká etnoložka navštívila Tibet poprvé už v roce 1988 – těsně poté, co se země začala otevírat turistům.
Milevsko – Na čtvrtek 26. dubna se mohou těšit příznivci dětského divadla.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj - Sportovní hřiště, ohniště pro letní opékání, písečná pláž nebo třeba herní prvky poskládané do písmen STŘEKOV. Přesně těmito prvky už zanedlouho zazáří nábřeží řeky Labe na Střekově v Ústí.
V centru metropole se dnes odpoledne uskuteční 15. ročník akce Kulturou proti antisemitismu, jejíž součástí bude Pochod dobré vůle. Jeho účastníci vyjdou ve 14. hodin z náměstí Franze Kafky, aby před Rudolfinem uctili památku obětí holocaustu a připomněli si 70. výročí založení Státu Izrael. Ve Valdštejnské zahradě završí setkání kulturní program.
Jeho Excelence zvláštní a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael v České republice Daniel Meron má štěstí na výročí. V roce, kdy si samostatný český stát připomíná 100 let od svého založení, se v Praze konají také oslavy 70. výročí vzniku Izraele, jehož idea je pevně spjatá se jmény prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a jeho syna Jana.
České Budějovice - Budějovickou nabídku letní kultury zpestří akce k výročí republiky a ostrůvky na řece.
ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Vysoko v Himálaji má svůj domov zhruba šestimilionový národ, jehož kultura uchvátila i Zuzanu Ondomišiovou. Tato česká etnoložka navštívila Tibet poprvé už v roce 1988 – těsně poté, co se země začala otevírat turistům.
Písecko - Připravili jsme víkendové tipy na volné chvíle.
/VIZUALIZACE/ V „malém velkém“ obvodě sní o tom, že rovných dvacet let po vyhoření tehdejší Sokolovny se podaří postavit novou multifunkční halu pro sport i kulturu. Zatím se to jen komplikuje.
Písecko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.
České Budějovice - BosoNoha je název zelené oázy, která vzniká vedle Dlouhého mostu v Českých Budějovicích. Od června nabídne zábavu pro maléi velké, herní prvky, besedyi „Kavárnu Deníku“.
Oslavou Světového dne knihy a autorských práv, který připadá na 23. dubna, je tradičně kampaň Kniha ti sluší iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Stejně jako v minulých letech zůstává dominantním cílem kampaně podpora a propagace české knižní kultury.
Kolínsko - Přinášíme vám vybrané kulturní tipy z regionu.
Mladá Boleslav - Už zítra, v pátek, se uskuteční v rámci oslav 100. výročí založení republiky setkání Řádu strážců koruny a meče s veřejností.
Sekeromlat uložený patrně z rituálních důvodů se podařilo odrýt v úterý archeologům Slezského zemského muzea v Oticích-Rybníčkách. Na ploše rozsáhlého sídliště, v místech, kde se má rozšiřovat výroba jedné z místních firem, našli archeologové v nejmenší z jam sekeromlat a dvě hliněné nádoby, jejichž obsah budou ještě zkoumat další odborníci.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Písecko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.
Dlouho nevyužívaná lokalita podél Masarykova nádraží a ulice Na Florenci v Praze od června ožije. Prostor oživí projekt s názvem pop-up market Manifesto, který na místo přivede obchůdky, bistra a restaurace zaměřené na nabídku lokálních potravin. Chybět nebude také letní kino a sekce pro hudební akce.
Petra Kučerová Brandysová převzala žezlo vedoucí Klubu sportu a kultury ve Vlčnově (KSK) po Olze Floriánové. Z osmi kandidátů ucházejících se o post ředitelky KSK vybrala komise obce právě ji.
Strakonicko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.
Investiční skupina Penta Investments se bude podílet na projektu, který má ambice stát se centrem mladé pouliční kultury v metropoli. Centrem, kde se propojí dobré jídlo s kulturou. Část pozemků u Masarykova nádraží poskytne Penta projektu Manifesto zakladatele reSITE Martina Barryho, se kterým společnost spolupracuje i na dalších projektech.
Písecko - Přinášíme tipy na volné chvíle.
O současném společenském klimatu, o politické kultuře, o vlivu extremismu, masáži reklamou a komerčními médii i o nutnosti posunout se od kvantity ke kvalitě bude v kině Hvězda v Uherském Hradišti diskutovat profesor Tomáš Halík a Studenti pro Hradiště.
/ROZHOVOR/ Votice - Sto let od vzniku Československa oslavují letos obce napříč republikou. Město Votice nebude výjimkou. Díky místnímu městskému kulturnímu centru, kterému již řadu let šéfuje Jaroslava Pokorná, se zájemci z Voticka dočkají několika tématických akcí, které historii neopomenou.
Písecko - Připravili jsme pro vás tipy na volné chvíle.
Písecko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Pardubice - Téměř 4,5 milionu korun poputuje z kasy pardubické radnice mezi 111 projektů z oblasti kultury a cestovního ruchu.
Znojmo – Shluky kamenů a vrstvy hlíny ve výkopu v Hradní ulici ve znojemském pivovaru možná kolemjdoucím příliš smyslu na první pohled nedávají, šestatřicetiletý archeolog David Humpola už je ale má přečtené. „Taky jsem nad tím musel přemýšlet, ale nakonec jsem se postavil tamhle a začalo to dávat smysl,“ přibližuje badatel jeden ze tří záchranných výzkumů, které nyní vede.
/ROZHOVOR/ Shluky kamenů a vrstvy hlíny ve výkopu v Hradní ulici ve znojemském pivovaru možná kolemjdoucím příliš smyslu na první pohled nedávají, šestatřicetiletý archeolog David Humpola už je ale má přečtené.
Strakonicko - Připravili jsme pro vás tipy na volné chvíle.
Písecko - Přinášíme tipy na volné chvíle.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Pěvecký sbor Cantabile ve svých úspěších nepolevuje ani v roce 2018. Hranické pěvkyně a pěvci tentokrát obdrželi Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. Ocenění převzala ve čtvrtek 12. dubna během slavnostního večera v Městském divadle v Prostějově sbormistryně Markéta Lásková.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Strakonicko - Tipy Deníku na volný čas.
Strakonicko - Přinášíme tipy na volné chvíle.
Strakonicko - Tipy Deníku na volné chvilky.
Písecko - Připravili jsme pro vás tipy na volné chvíle.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.