Ostrava - Klinickým a forenzním molekulárně genetickým vyšetřením se věnují pracovníci nové laboratoře, která sídlí v porubské poliklinice MephaCentrum. Ostravská laboratoř je součástí brněnské společnosti Laboratoř forenzní genetiky.
Dobřany - Olejová skvrna na hladině řeky Radbuzy vyděsila v úterý dopoledne obyvatele Dobřan na jižním Plzeňsku. Obavy z ekologické havárie se naštěstí nepotvrdily.
Benešov - Trochu slin setřených vatičkou z dásně horní čelisti stačí pro zpracování vzorku DNA. Po jeho uložení v národní počítačové databázi má sloužit při pátrání po pachatelích i obětech trestných činů nebo při identifikaci obětí leteckých, lodních, autobusových nehod či teroristických útoků.
Frýdek-Místek - Pacientů s akutními respiračními onemocněními na Frýdecko-Místecku přibylo, v kraji se ale průměrný počet nemocných nezvyšuje. Chřipkové viry však hygienici zachytili jen u čtyř pacientů, jinak jde pouze o různé záněty dýchacích cest.
Liberec - Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace chce zřídit Technická univerzita v Liberci (TUL). Sídlit by měl časem v plánované budově L, která významně rozšíří univerzitní areál na Husově ulici.
Prostějov - Jako úplně první v celém Olomouckém kraji má prostějovská nemocnice k dispozici nový analytický systém. Ten nejen zrychluje zpracovávání výsledků vyšetření v laboratořích, ale hlavně snižuje možné riziko jejich záměny.
Liberecký kraj - Na kvalitní vodu se mohou těšit návštěvníci MS 2009 v klasickém lyžování. Prokázaly to mimořádné kontroly kvality pitné vody, ke kterým přistoupily právě před startem této sportovní události Severočeské vodovody a kanalizace.
Hradecko - Po šesti letech se policie rozhodla zopakovat amnestii na nelegální zbraně. Bezpečnostní opatření, při kterém mohou lidé beztrestně odevzdat pušky a pistole, jež mají doma načerno, se i tentokrát vyplácí.
Liberecký kraj - Na kvalitní vodu se mohou těšit návštěvníci MS 2009 v klasickém lyžování. Prokázaly to mimořádné kontroly kvality pitné vody, ke kterým přistoupily právě před startem této sportovní události Severočeské vodovody a kanalizace.
Kutná Hora - Novou laboratoří televizní a zvukové techniky se bude moci pochlubit Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky v Kutné Hoře.
Ústí nad Labem - Ústečtí policisté uzavřeli případ plánovaného pronájmu laboratoří v pěti krajských nemocnicích sloučených pod Krajskou zdravotní. Po několika měsících rozhodli, že nejvyšší představitelé společnosti trestný čin nespáchali.
Ústí nad Labem - Ústečtí policisté uzavřeli případ plánovaného pronájmu laboratoří v pěti krajských nemocnicích sloučených pod Krajskou zdravotní. Po několika měsících rozhodli, že nejvyšší představitelé společnosti trestný čin nespáchali.
Topolná - Aktivaci tolik proklínaných vysílačů mobilního operátora, které děsí některé obyvatele Bílovic, naopak snetrpělivostí očekávají vTopolné. Tam, stejně jako vBílovicích, jsou komponenty vysílače umístěné na škole. Stím rozdílem, že topolenská škola už neslouží svému původnímu účelu. VBílovicích ale podobné zařízení vyvolalo obavy některých místních obyvatel.
Topolná - Aktivaci vysílačů mobilního operátora, které děsí některé obyvatele Bílovic, naopak s netrpělivostí očekávají v Topolné. Komponenty vysílače jsou tam umístěné na střeše bývalé školy.
Vodňany - Laboratoře pro analýzu vody ve školním pokusnictví, multimediální technika do učeben a víceúčelové hřiště. To přinese střední rybářské školevíce než čtrnáctimilionová dotace z fondů Norského království. Pro rybáře to není jediná velká investice. Další mají následovat.
Moravská Třebová - Vedení kulturních služeb města bude také letos pokračovat v nastoleném trendu, využívat v turistické sezoně nejen vnitřní prostory renesanční památky, ale také nádvoří.
Lipník nad Bečvou - Sklenice s chemikáliemi a litrovou láhev s kyselinou, určené k nedovolené výrobě drog, objevili při kontrole řidiče v Lipníku nad Bečvou policisté.
Lipník nad Bečvou - Sklenice s chemikáliemi a litrovou láhev s kyselinou, určené k nedovolené výrobě drog, objevili při kontrole řidiče v Lipníku nad Bečvou policisté.
Po smrti milované matky opouští mladý Viktor Frankenstein svého otce a Elizabeth, adoptivní sestru, kterou vášnivě miluje, a jde studovat na univerzitu.
Příbram - Okresní soud v Příbrami poslal ve středu na dva a půl roku do vězení podnikatele Petra Budila, který zřídil v bývalém vepříně v Nalžovicích na Sedlčansku skládku nebezpečných chemikálií. Sklad naprosto neuspořádaných jedů naházených v papírových krabicích byl objeven v prosinci roku 2006.
Ústí nad Labem - Jedovatému Biolitu, prvnímu spreji v Československu, který se v ústecké Spolchemi začal vyrábět v roce 1958, bude věnován dnešní pořad Činoherního studia (ČS) – další díl série Ústecká NEJ.
Stará Červená Voda/ Černá Voda - O tři koruny vzrostla od Nového roku cena vody ve Staré Červené Vodě a v sousední Černé Vodě na Jesenicku. Lidé ze dvou obcí dosud platili jen deset korun za kubík vody.
Zlín - Zdravotnické hadičky snižující počet kvasinkových infekcí, antibakteriální gely na dezinfekci rukou, materiály likvidující nádorové buňky či inseminační sady sloužící k oplodnění prasat.
Třebíč - Ředitel Střední průmyslové školy v Třebíči Miroslav Votinský včera v prostorách své školy uspořádal malou konferenci, která měla za cíl přiblížit nový čtyřletý obor energetika. Deník se zeptal na několik podrobností.
Brno – K podezřelé dopisní obálce, ze které se adresátovi zatočila hlava, vyjížděli dnes hasiči v Brně. Poplach však způsobil parfémovaný reklamní leták pojišťovny.
Brno - Elektrické spotřebiče dálkově ovládané z centrálního dispečinku, robota UTARA, který bude chodit bludištěm nebo speciální mikroskop. To všechno mohou dnes vidět lidé, kteří zavítají na den otevřených dveří Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně v ulici Kolejní 4.
Zlín - Zdravotnické hadičky snižující počet kvasinkových infekcí, antibakteriální gely na dezinfekci rukou, materiály likvidující nádorové buňky či inseminační sady sloužící koplodnění prasat. Takovými výsledky se může během devítiměsíčního provozu pochlubit Vědeckotechnický park při Univerzitě Tomáše Bati (UTB) veZlíně.
Libchavy - Už v neděli vyjádřil jistou pochybnost vedoucí lékař zdravotnické záchranné služby Otomar Kušička, včera to uvedl i Jiří Řezníček, náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice.
Želčany - Každoroční výstava chovatelů drobného zvířectva přilákala o víkendu stovky návštěvníků do Želčan u Chválenic. Lidé neznalí zvláštních druhů drůbeže, nebo králíků si mohli chvílemi připadat jako ve výzkumné laboratoři šíleného šlechtitele.
Rokycany - Učitelé v gymnáziu a střední odborné škole (SOŠ) během pátečního odpoledne a sobotního dopoledne chvílemi ani nezavřeli pusu. Zájemců, kteří se přišli informovat na možnosti dalšího studia a prohlédnout si vybavení obou částí spojeného školského celku, byla spousta.
Ždírec nad Doubravou - Stačí jen tři kapky krve z prstu, aby rodiče malého pacienta věděli, proč jejich děťátko stůně, a lékař mu mohl cíleně nasadit potřebná antibiotika.
Benešov - Škola byla postavená v roce 1907 v novorenesančním slohu. „Vznikala téměř v době nastupujícího kubismu a už tehdy lze hovořit o zastaralosti stavby,“ potvrzuje Jiří Šafr, který vytvořil projekt nové školní budovy
Most - Mostecká Základní škola profesora Zdeňka Matějčka ve středu 21. ledna zprovoznila takzvanou jazykovou čtecí laboratoř pro výuku cizí řeči a multimediální vzdělávání.
Ždírec nad Doubravou - Stačí jen tři kapky krve z prstu, aby rodiče malého pacienta věděli, proč jejich děťátko stůně, a lékař mu mohl cíleně nasadit potřebná antibiotika.