
OBRAZEM: Na odběry krve do nového
Hradec Králové - Klinické laboratoře na poliklinice na hradeckém Slezském Předměstí fungují ve zrekonstruovaných prostorách. Fotoreportáž Jana Jelínka.
Hradec Králové - Klinické laboratoře na poliklinice na hradeckém Slezském Předměstí fungují ve zrekonstruovaných prostorách. Fotoreportáž Jana Jelínka.
Stochov - Doslova ráj všech huličů trávy objevili v úterý odpoledne kladenští policisté ve Stochově. Stovky rostlin zde ve speciálně upravených místnostech dvoupodlažního domu pěstovali Vietnamci. Echo dostala policie, jak už to v podobných případech bývá, od energetiků, kteří ji upozornili na nezvykle vysoký odběr elektřiny.
Plumlov - Hygienici v pondělí poporvé v letošním roce odebírali vodu z Plumlovské přehrady. Vzorky sebrané nedaleko pláží odvezli do laboratoří. Výsledky rozborů vody zveřejní koncem týdne.
Břeclav - Lidé na Břeclavsku si na dárcovství krve potrpí. Pokud jde o pravidelné dárce, jejich počet dosahuje téměř sedmi tisíců.
Děčínsko - Ještě před lety figurovalo v evidenci čestných dárců krve na Děčínsku okolo čtyř tisíc jmen. Teď jejich počet o necelé dvě stovky překračuje třítisícovou hranici. Navzdory tomuto poklesu je to pro zdravotnictví regionu stále dostatečná dárcovská základna.
Zlín - Nové vyšetření ke zjištění míry rizika vzniku zubního kazu nabízí jako zatím jediná v kraji zlínská Baťova nemocnice.
Zlín - Nové vyšetření ke zjištění míry rizika vzniku zubního kazu nabízí jako zatím jediná v kraji zlínská Baťova nemocnice.
Třeboň - Budova zdravotního střediska se zahradou v Riegrově ulici mění majitele. O prodeji za částku 6 130 000 korun rozhodli zastupitelé města na svém pondělním zasedání.
Třeboň - Lidé budou chodit dál za svými lékaři na stejné místo. Dům však koupil lékař a laboranti.
Jindřichohradecko - Pěkné počasí svědčí nejen milovníkům přírody, ale i klíšťatům.
Moravská Třebová - Oživit a zatraktivnit moravskotřebovský zámek bylo cílem vedení města Moravská Třebová, Kulturních služeb města i součástí Strategie rozvoje cestovního ruchu. Zámek v Moravské Třebové se již druhou sezónu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby.
Boškov -(FOTOGALERIE) Dřevěné bedny s bojovými chemickými látkami, které zřejmě sloužily při výcviku vojáků bývalé Československé lidové armády, našel v sobotu 17. května po poledni během úklidu majitel stodoly v Boškově u Potštátu.
Boškov -(FOTOGALERIE) Dřevěné bedny s bojovými chemickými látkami, které zřejmě sloužily při výcviku vojáků bývalé Československé lidové armády, našel v sobotu 17. května po poledni během úklidu majitel stodoly v Boškově u Potštátu.
Olomoucký kraj - Dřevěné bedny s bojovými chemickými látkami, které zřejmě sloužily při výcviku vojáků bývalé Československé lidové armády, našel v sobotu po poledni během úklidu majitel stodoly v Boškově u Potštátu.
Chodníky se možná už brzo zbaví nevzhledných rozšlapaných žvýkaček. Na trh totiž přijde žvýkačka, která se nelepí a snadno se rozpustí ve vodě.
New York - Bývalý vynikající atlet bude pykat za falšování šeků.
VOCHOV - Tři tisíce amurů a 750 kilogramů kaprů zemřelo v chovném rybníce ve Vochově. Zabily je fekálie, které tam někdo podle všeho vypustil.
Brno – Společnost Honeywell ve čtvrtek v CTParku Brno na Černovických terasách oficiálně otevřela brány nového vývojového centra Honeywell Turbo Technologies Engineering Test Center. Práci tam najde dvě stě lidí. Do roku 2010 se počet pracovních míst zvýší na tři sta.
Tišnov - Speciální jednotka hasičů vyjížděla dnes dopoledne na poštu v Tišnově na Brněnsku. Z jednoho balíku se totiž vysypal podezřelý bílý prášek.
Krnov - Přes pět set těhotných žen už využilo během jednoho roku možnosti projít screeningovým programem krnovské nemocnice na včasné odhalení Downova syndromu.
Vochov - Rozsáhlý úhyn ryb zaznamenali ve středu v podvečer hasiči ve Vochově na severním Plzeňsku. Hovoří až o stovkách mrtvých ryb.
VOCHOV - Rozsáhlý úhyn ryb zaznamenali ve středu v podvečer hasiči ve Vochově na severním Plzeňsku. Hovoří až o stovkách mrtvých ryb. Vodu v chovném rybníce pravděpodobně kontaminoval postřik, kterým se hnojilo vedlejší pole. Hasiči vyjeli i se člunem, ale s odlovem nezačali. Čekají na kolegy z třemošenské chemické laboratoře, kteří přijedou udělat rozbor. Jeho výsledek má být známý v pozdních večerních hodinách.
Prostějov - Rychlejší a přesnější výsledky vyšetření moči budou mít k dispozici pacienti prostějovské nemocnice. Ta totiž za téměř dva miliony koupila nový analyzátor močového sedimentu, který dokáže s velkou přesností provést až šedesát vyšetření za hodinu.
KUNĚJOVICE - Hasiči v úterý po poledni bojovali s ohněm v prostorách firmy v severoplzeňských Kunějovicích.
Chrudimsko - Klíšťovou encefalitidou se letos v okrese nakazil muž z Třemošnicka, kterému je třiapadesát let.
Hůry - Bude tady hluk, po obci to bude smrdět a silnice zničí kamiony.
Liberec - Speciální autobus s laboratoří, která bude ve všech větších městech republiky zdarma vyšetřovat bezdomovce a narkomany. Taková je podstata v rámci Česka nevídaného projektu liberecké humanitární organizace Hand for Help. Finančně náročný projekt se v minulém týdnu dočkal podpory Libereckého kraje.
Moravská Třebová -Před měsícem lidé poprvé navštívili v renesančním zámku expozici alchymistické laboratoře Mistra Bonaciny. Novinka přilákala do dnešního dne více než tisíc návštěvníků. Historikové ale tvrdí, že laboratoř i mučírna činí z renesanční památky spíše Disneyland než expozici o historii regionu.
Moravská Třebová -Na začátku dubna letošního roku otevřely Kulturní služby Moravská Třebová, které mají ve svém statutu péči o kulturu ve městě, v prostorách věže moravskotřebovského zámku novou expozici. Ta nahradila někdejší stálou expozici věnovanou humanizmu a renesanci v Moravské Třebové, která byla za spolupráce předních odborníků, profesorů Ivo Hlobila a Zdeňka Kudělky, zpřístupněna na konci devadesátých let minulého století.
České Budějovice - Na jednotce intenzivní péče infekčního oddělení českobudějovické nemocnice leží mladá pacientka z Českokrumlovska. V pátek se u ní projevily první příznaky životu nebezpečného onemocnění meningokokovou meningitidou.
České Budějovice - Gymnazistka odolává v nemocnici útoku zákeřné meningokokové infekce.
New York -Human Rights Watch se zajímalao kšefty s orgány, které měly být odebírány zajatcům v tajné laboratoři v Albánii.
Dolní Věstonice, Pavlov - Nejznámějším archeologickým nalezištěm na Břeclavsku je bezesporu areál v Dolních Věstonicích. Archeologové zde stále nalézají nové předměty.
Prvními olejovými barvami se nemalovaly portréty evropských panovníků 13. století, ale stovky let předtím portréty Buddhy. Na stěnách jeskyní v Afghánistánu.
Jihlava - Projekt Vědeckotechnologického parku se začíná probouzet do reality.
Jekatěrinburg/AKTUALIZOVÁNO- Testy DNA provedené v amerických laboratořích odhalily, že úlomky kostí nalezené minulý rok u Jekatěrinburgu patří dětem posledního ruského cara Mikuláše II.
Brno - Podle rektora Masarykovy univerzity Petra Fialy je téměř nemožné, aby projekt Středoevropského technologického institutu CEITEC za deset miliard korun nezískal peníze zEvropské unie. Uvedl to na úterním setkání svědci zbrněnských vysokých škol, kteří se na přípravách CEITECu podílejí. Konkurenčního projektu Akademie věd, synchrotronové laboratoře CESLAB, se nebojí.
Brno - Je vrtošivá a každých osm dní večeří porce kyseliny chlorovodíkové a hydroxidu sodného. Adéla neboli automatická demilinka sídlí v osmnáctém patře brněnské fakultní nemocnice už pětadvacet let a vyrábí pro zdravotníky denně dvě tuny destilované vody.
Technické firmy se v současné době potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Jednou z cest je hledat nové zaměstnance už během studia.
Kunovice - V Kunovicích začne za několik měsíců fungovat nová bioplynová stanice. Její součástí bude mimo jiné také unikátní výzkumná laboratoř, která nemá v rámci ČR obdobu.
Kunovice - V Kunovicích začne za několik měsíců fungovat nová bioplynová stanice. Její součástí bude mimo jiné také unikátní výzkumná laboratoř, která nemá v rámci ČR obdobu.
České Budějovice - „Docela mě to vyděsilo,“ uvedla ve čtvrtek vedoucí oddělení inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Táboře k telefonickému oznámení z 2. září 2005 o údajných praktikách zacházení s potravinami v provozovně Julius Meinl na Lannově třídě v krajském městě.
Břeclavsko - Žáci mají druhou šanci dostat se na střední školu. Ředitelé soukromých škol a učilišť doufají, že se rozhodnou pro ně.
Neratovice/ Na nemocnici sice není cedule Lékařská služba první pomoci, nepřetržitě tam ale je nejméně šest lékařů. V provozu je i laboratoř a rentgen. To platí i o víkedech a svátcích
Žďár nad Sázavou - Spadla klec! Žďárským kriminalistům se dostal do rukou další obávaný zloděj. Jde o osmnáctiletého Marka G. ze Žďáru nad Sázavou.
České Budějovice - Dvě nové budovy by měly v příštích letech vyrůst v areálu Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Okružní ulici v Českých Budějovicích.
Liberec - Vědci z liberecké Technické univerzity si připsali na své konto další úspěch. Jejich vynález používají výrobci textilu ve dvaadvaceti zemích světa.
Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín - Kvalita vody ve studánkách na Rožnovsku je po zimním období dobrá.
Praha - Dvakrát v jednom týdnu internetoví podvodníci využili zvýšeného zájmu veřejnosti o nejpopulárnější sportovní událost a pokusili se nakazit počítače nic netušících internetových uživatelů.
Znojmo - Osm desítek historických fotografií Znojma a okolí představí od čtvrtka výstava v Jihomoravském muzeu. Zájemci si zde kromě archivní snímků mohou prohlédnout i staré fotografické přístroje.