Všechno je romantické. I když si jen tak sedneme na pivo, říká Adéla Jonášová
České Budějovice /AUDIO/ – Mladá Jíšová. V některých kruzích jí jinak neřeknou. Adéla Jonášová, dcera zpěvačky Pavlíny Jíšové, přichází s novou deskou Dobrodruh
České Budějovice /AUDIO/ – Mladá Jíšová. V některých kruzích jí jinak neřeknou. Adéla Jonášová, dcera zpěvačky Pavlíny Jíšové, přichází s novou deskou Dobrodruh
Poděbrady - Obrazy – má láska je název výstavy Dagmar Jelínkové na radnici v Poděbradech. Umělkyně se malbě a kresbě, svému celoživotnímu koníčku intenzivně věnuje čtyři roky. Od té doby, co je v důchodu
Karlovy Vary - Prázdniny pomalu končí, ale to neznamená, že by knihovny zely prázdnotou. Děti chodí do knihovny častěji, než když mají školu.
Sokolov - Poslední zvonění na drtivé většině škol bývá na pořadu dne v měsíci červnu. V Sokolově bude letos 1. září. Loučit se zde budou totiž lidé s bývalou 4. ZŠ v ulici Sokolovská. Naposledy si mohou projít chodby, třídy, šatny a při posledním zvonění zavzpomínat na svá školní léta. Vzpomenout na své učitele, první lásky, první průšvihy či naopak úspěchy. Poté již škola veřejnosti přístupná nebude. V říjnu se totiž chystá její demolice.
/FOTOGALERIE/ Martin Dejdar jako vyhaslá hvězda, Pavel Kříž jako Izzi, pražští hudebníci na kempu. Ve středu padla první klapka Muzzikantů. Nový film slibuje emoce, písničky i hvězdné obsazení.
/FOTOGALERIE/ Martin Dejdar jako vyhaslá hvězda, Pavel Kříž jako Izzi, pražští hudebníci na kempu. Ve středu padla první klapka Muzzikantů. Nový film slibuje emoce, písničky i hvězdné obsazení.
Praha - Dobročinný blešák na podporu kuchařek bez domova, jak je akce pojmenovaná, začne ve čtvrtek od 16 hodin v Coffee imrvére na Olšanském náměstí. Organizace Jako doma chystá otevření bistra, kde budou ženy bez přístřeší moci vařit, především vegansky. Na pátečním trhu mohou zájemci objevit knihy, oblečení, boty a plno jiného zajímavého zboží.
Praha /FOTOGALERIE/ - Zhruba osmdesát muslimů z Česka i zahraničí se ve středu večer sešlo před katolickým kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech, aby protestovali proti vzrůstajícímu násilí v Evropě. Někteří z nich se za velkého zájmu médií symbolicky zúčastnili mše v kostele, který byl zaplněn do posledního místa. Po mši před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad přibližně dvě stovky lidí včetně muslimů odsoudily terorismus. Nakonec vytvořili lidský řetěz. V davu byli hlasitě slyšet i odpůrci islámu.
První klapka historicky prvního celovečerního filmu z těšínského Slezska s názvem Muzzikanti padne ve středu.
Pardubice - V multikině CineStar, které se nachází v prostorách Obchodního centra Grand, se ve středu 10. srpna uskuteční předpremiéra nového filmu Zdeňka Trošky Strašidla.
Mladí fotbalisté se sjeli na další ročník Kempu fotbalových nadějí.
Litomyšl – Obdivovat nábytek, krásné obrazy a nádobí v hodovních místnostech je na zámcích a hradech běžné.
Chlumětín – Láska na šest písmen? Mužská část obyvatel Chlumětína má na tuto otázku jednoznačnou odpověď. „Přece babeta," říkají Chlumětínští unisono.
Horní Pěna – Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Tato věta ze slavného románu Bohumila Hrabala a stejnojmenného filmu Postřižiny už v budoucnu asi platit nebude.
Rokycany - Představujeme další miminka uveřejněná v novinách
Plzeň – Festival lásky nabídl přednášky i tanec.
Jihlava – Oblastní charita Jihlava slaví vždy v srpnu své narozeniny. Vznikla totiž před 26 lety právě v osmém měsíci roku. Organizace zahrnuje celkem širokou škálu zdravotních i sociálních služeb. Pomáhá lidem nemocným, starým, znevýhodněným, ale i závislým a vyloučeným na okraj společnosti.
Brniště - Ideální možností, jak si odpočinout od rušné metropole a všech moderních vychytávek, byla návštěva Festivalu Jurt.
Rokycany - Představujeme další narozená miminka
Praha - Velmi zvláštním způsobem si přivodil oplétačky kvůli drogám i svému agresivnímu jednání muž, jemuž v sobotu odpoledne na Strahově kontrolovala doklady hlídka pražských strážníků. A situace se vyostřila natolik, že došlo i na použití slzotvorného prostředku.
Vlachovice – /SERIÁL HODINA NA VENKOVĚ/ Obyvatele Vlachovic nedávno velmi sblížilo budování vlastního muzea. Přesto, že tento sen se zdál zpočátku nereálný, po několika letech mají v malé obci skutečně unikátní expozici.
Tasov /FOTOGALERIE/ – Střelbu z pušek nahradily melodie a rytmus. V pátek odstartovala na střelnici za Tasovem Beseda u bigbítu. Stavět se začalo už ve středu ráno. Za dva dny se už tyčily tři hudební scény i různé stánky. Někteří lidé využili možnosti si svou návštěvu odpracovat. „Jsem zde jako dobrovolník. Rozdělili nás do skupin, každý pomáhá s něčím jiným. Denně odpracuji asi tři hodiny a pak se můžu bavit," vysvětlila Martina Bedakovič z Brna. Zrovna trávila čas se skupinou přátel, kteří na festival přijeli v malém nákladním volkswagenu. Nepotřebovali ani stan.
Pardubice - Pernštejn(l)ove nabízí komedie i vážnější kusy o vztazích a lásce.
Hodonínsko – Vladimír Večeřa z Kyjova už houbaří více než čtyřicet let. Lásku k houbám v něm probudil otec, sbírat chodil také často s dědou. Dnes učí poznávat houby své syny, kteří s ním často vyrážejí do lesa kolem Vracova. Naposledy byl „na lovu" ve čtvrtek, kdy si s sebou vzal na pomoc nejmladšího Štěpána. ,,Našel jsem nějaké kozáky, pár babek, žluťáky, kováře a také hřiby koloděje. Minulý týden jsme byli s rodinou na Vranově a přivezli jsme si jen jednoho kozáka a tři kuřátka. Zatím je to na Moravě slabé, nejsme v jižních Čechách," uvedl Večeřa.
Region – Emil Zátopek je legenda. S láskou na něj vzpomínají kamarádi a dokonce i soupeři. Kdysi si přitom zahraniční běžci stěžovali, že „Zátopek při olympiádě pořád žvaní a stále se směje". Mnohým soupeřům neváhal pomoct a podpořit je. Jsou dokonce doloženy citace komentátorů, kteří se zpočátku smáli „nemožnému běžeckému stylu českého závodníka". Nakonec si ho snad všichni oblíbili.
Praha /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ - Legendární oštěpařka exkluzivně pro Deník vypráví o slavném manželství, olympiádě a nekonečné lásce k atletice
Nový Bor - Putovní výstavu fotografií Klubu příznivců Pentaxu můžete zhlédnout do konce prázdnin v Městském kině v Novém Boru.
Čechticko – Miluje knihy a sama je i píše. Je autorkou několika povídek publikovaných v různých časopisech, písňových textů, CD a audio knih pro děti a loni vydala svou první knihu, které dala titul Rock na vsi.
Holín – Rybářský tábor, který se již pošesté koná v Holíně, si za krátkou dobu získal velkou oblibu nejen u malých rybářů. Někteří se sem pravidelně a rádi vrací.
Mělník - Skupina historického šermu Rytíři Mělničtí pořádá šestý ročník Bitvy na Mělníku, která se i tentokrát ponese v pohádkovém duchu.
Pardubice - Na velkém nádvoří pardubického zámku se během čtyř dnů představí šest divadelních souborů z celé republiky. Do Pardubic přivezou inscenace, které se týkají lásky a vztahů.
Paříž - Paříž chce nadále zůstat hlavním městem zamilovaných, ale ne díky takzvaným zámkům lásky zavěšovaným ve velkém na mosty přes Seinu, uvedla místní radnice. Hodlá proto podle agentury AFP spustit kampaň, která by turisty od umísťování zámků odrazovala. Zámky jsou podle památkářů příliš těžké, mosty poškozují a mimo jiné kazí výhled.
Kroměřížsko – Podezření z poškození cizí věci a porušování domovní svobody čelí třiadvacetiletý muž z Vyškovska. Mladík letos na jaře zjistil, že jeho milá navštěvuje nového přítele v obci u Kroměříže a vydal se tajně za ní.
Jizerské hory - /ROZHOVOR, PROGRAM/ Hojně navštěvovaný turistický cíl se nachází nad městem Desná v Jizerských horách. Přehrada byla vybudována v roce 1915 na řece Bílá Desná. O zhruba rok později, 18. září, se její hráz protrhla a zničila část Desné.
Jizerské hory - /ROZHOVOR, PROGRAM, VIDEO/ Hojně navštěvovaný turistický cíl se nachází nad městem Desná v Jizerských horách. Přehrada byla vybudována v roce 1915 na řece Bílá Desná. O zhruba rok později, 18. září, se její hráz protrhla a zničila část Desné.
V Rychnově si vychovávají svoji fotbalovou budoucnost
Písek – Na písecké radnici byla v sobotu zlatá svatba. Byl to pro ně výjimečný okamžik. Po padesáti letech znovu zamířili na radnici. Manželé Zdeněk a Miluše Drůbkovi z Písku oslavili v sobotu spolu se svými blízkými zlatou svatbu.
Praha – Michala nakazil virem HIV jeho tehdejší přítel. „O své nemoci věděl, ale neřekl mi o ní. Zjistil jsem to náhodou po ukončení vztahu, když kolega v práci onemocněl infekční mononukleózou a já jsem z obavy, že ji mohu mít také, šel k lékaři. Když mě volali, abych si pro výsledek přišel osobně, šel jsem tam se strachem, že mám mononukleózu. Jejich sdělení, že jsem HIV pozitivní, pro mne byl naprostý šok," svěřuje se Michael Jettmar, kterému HIV pozitivitu oznámili lékaři před téměř pěti lety.
Břeclav – Kroje se mi neskutečně líbí odjakživa, říká o své lásce Břeclavan Jan Záhora. Svým nadšením pobláznil i členy své rodiny. Manželku a také dvouletého syna. „I jeho vedu ke kroji. Vyrůstá v tom, v podstatě nemá na výběr. Když mu pustíme dechovku nebo cimbálku, už se kroutí," vypráví nadšenec, který stojí za velkou folklorní akcí Setkání přátel jižní Moravy.
Lednice – Prostory lednického zámku opět přilákaly filmaře. Až do čtvrtka natáčí v Lednici vánoční televizní pohádku Zázračný nos.
Praha - Festival Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), opět vyvrcholí sobotním průvodem Prahou. Letos se na cestě z Václavského náměstí na Letnou zastaví, aby jeho účastníci minutou ticha uctili památku obětí červnového útoku v nočním klubu v Orlandu. Na dnešní tiskové konferenci to řekla ředitelka festivalu Kateřina Saparová. Festival se koná od 8. do 14. srpna, průvod je na programu v sobotu 13. srpna.
Sobotní večer se ponese v Shakespearovském duchu, ve Štramberku divadelníci odehrají komponovaný pořad s názvem Shakespeare: Sonety jakou podobu má láska?
Bohuslavice – Tradiční akce s názvem Benefice pro Koňskou záchytku se bude konat v sobotu 6. srpna odpoledne v Hospodářském dvoře v Bohuslavicích u Telče.
Paříž - Nebezpečný svůdník, přelétavý sukničkář… Má všechno, proč by se neměl líbit, ale máte oči jen pro něj. Vaše přítelkyně vás varují a snaží se vás přesvědčit, abyste se mu vyhýbaly. Ale nic naplat, je pánem vašeho srdce. Proč nás takoví špatní muži přitahují? Co je na nich tak zvláštního, že jednáme iracionálně? Píše o tom francouzský deník Le Figaro.
Praha - Čas od času se na hudební scéně objeví osobnost, která vás fakt dostane – charismatem, nezaměnitelnou barvou hlasu a originální autorskou tvorbou. Právě takovou osobností je sedmatřicetiletý David Stypka, svérázný hudebník, zpěvák, kytarista a textař z Frýdku Místku, který k posluchačům přichází s čtyřpísňovým EP Jericho se singlem Vrány taky (EP je předzvěstí plnohodnotné desky, vyjít by měla v únoru příštího roku).
Lenora (FOTOGALERIE, VIDEO) - Po několika letech, kdy na Kubově Huti skončily s kláním o nejlepší guláš, chytili se téhle kuchařské soutěže v Lenoře.
Ne každý dům je bílý a s vyhlídkou do zahrady. Ten, o němž snili hrdinové muzikálu Ladislava Rychmana, ovšem neměl chybu. Starci na chmelu to po více než půl století znovu dokládají.
Spálené Poříčí - Letní barokní festival o víkendu doputoval na Plzeňsko.
Kladruby – Jednou z tradičních prázdninových akcí je Keep Respect, neboli sraz všech motorkářů, kterým se stal motocykl součástí života, láskou i osudem.
Písek/FOTOGALERIE A VIDEO/ - Na písecké radnici byla v sobotu zlatá svatba.