
Tipy na čtení: Shakespeare nebo Cestovatel stoletím
Plzeň - I druhý červencový pátek přinášíme čtenářům tipy na novinky ve fondech plzeňských knihoven, kterými si mohou zpříjemnit dny volna.
Plzeň - I druhý červencový pátek přinášíme čtenářům tipy na novinky ve fondech plzeňských knihoven, kterými si mohou zpříjemnit dny volna.
Chomutov - Nejradši bych si tě vzala domů.
Berounsko – Na tábory velmi ráda vzpomíná Klára Matásková z Hořovic. Na jeden z nich ale obzvláště ráda. Našla si na něm první lásku.
Praha - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.
Český Krumlov /FOTOGALERIE/ - Písničkář zahrál ve vyprodané českokrumlovské jízdárně Hlídače krav či Petěrburg, připomněl ale i pařížské a bruselské oběti teroristů. A hodně pobavil, třeba verši Už v tom lásko, bruslím/ smutný jsem jak muslim…
Amsterodam - Těžká porucha sluchu neodradila britského dálkaře Grega Rutherforda od dalších závodů. Dnes se pokusí v Amsterodamu obhájit evropský titul a za měsíc v Riu zopakovat zlatou olympijskou medaili. Devětadvacetiletý atlet přiznal, že kvůli sportu riskuje trvalé poškození levého ucha.
Praha - Před 230 lety, 8. července 1786, začaly ve Vlasteneckém divadle Bouda na tzv. Koňském trhu v Praze (dnešní Václavské náměstí) česká představení. První hrou byla Vděčnost a láska k vlasti. Již o tři roky později však byla Bouda z hygienických a dopravních důvodů zbořena a Vlastenecké divadlo se přemístilo do budovy kláštera U Hybernů.
Rokycany - Představujeme další miminka uveřejněná v novinách
Most - Městská policie Most zveřejnila nové případy. Nešťastná láska, sražená žena na přechodu, otevřená auta a další.
Přesně 350 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Nemocnici Nový Jičín.
Dokumentarista Denis Dvořák jako bakalářskou práci natočil dokument Hovadíci naruby. Na zámku ve Slezských Rudolticích film představili jeho hlavní hrdinové. Mladá rodina, kterou obrátil naruby těžký úraz tatínka.
Praha - Před 230 lety, 8. července 1786, začaly ve Vlasteneckém divadle Bouda na tzv. Koňském trhu v Praze (dnešní Václavské náměstí) česká představení. První hrou byla Vděčnost a láska k vlasti.
Mladá Boleslav - Noc na karlštejně a navíc v podání oblíbeného Divadýlka na dlani z Mladé Boleslavi, to zní jako sázka na jistotu. Přípravy nové inscenace s vyšperkovanou výpravou a geniální hudbou Karla Svobody vrcholí. Bezpochyby dosud nejodvážnější počin boleslavského amatérského souboru má premiéru již v pátek 8. července v 21 hodin v zahradě Centra 83
Ústí nad Labem - Koncert Z lásky k hudbě v pátek večer v Letním kině v Ústí sázel na pop interprety a hity.
Bezvěrov – Dnes je mu 78 let a jeho celoživotní láskou je fotbal. Jaroslav Jelínek, který už léta žije v Toužimi, v sobotu v Bezvěrově vzpomínal na dobu před desítkami let, kdy hrál za zdejší fotbalový klub.
Strakonice - Již 43 let předává své vědomosti Marie Souchová dětem.
/FOTOGALERIE/ Někdo s pilou, jiný s dlátem či s řezbářským nožem se pustil do díla. Jedno mají ale tihle řezbáři společné: lásku ke dřevu a vzájemné přátelství.
Berlín - Téměř milion lidí se dnes zúčastnil pochodu homosexuálů v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem. Akce pod názvem Christopher Street Day, která sahá do roku 1969, kdy gayové a lesbičky protestovali proti policejní brutalitě v New Yorku, byla dnes věnována památce obětí nedávného masakru v nočním podniku v americkém Orlandu.
Chvojen - V kostele sv. Jakuba a Filipa prožil doslova část svého života Václav Potůček z Benešova. Proto není divu, že právě na Chvojně oslavil také své osmdesáté narozeniny.
Michaela Bugrisová z Krnova si jela do Asie splnit svůj cestovatelský sen. Jejím cílem je mimo jiné cestovat s nízkým rozpočtem a trávit co nejvíce času s místními lidmi, v Asii chce zůstat zhruba půl roku. Vyrazila v lednu.
Plzeň - Závěr divadelní sezony v Plzni nemohl vypadat lépe. Na páteční operu Aida zavítalo do Lochotínského amfiteátru přes šest tisíc lidí.
Jevíčsko – Pronásledování bývalé manželky a fyzické napadení se nyní může pětapadesátiletému muži z Jevíčska vymstít.
Vlachovice – Usedlost s číslem 115 ve Vlachovicích se díky nadšencům proměnila v útulné muzeum.
Plzeň - Co nového nabízí Knihovna města Plzně?
Karlštejn – Velké ovace sklidilo první představení muzikálu Noc na Karlštejně. Magické prostory hradu Karlštejn znovu ožily divadlem.
Buštěhrad - Ve čtvrtek před devatenáctou hodinou spáchala mladistvá dívka v Buštěhradu sebevraždu. Oběsila se v lesním porostu za tamní školou.
Jihlava – Teprve devatenáctiletý Daniel M. z Jihlavy se kriminalistům přiznal, že přinutil o tři roky mladší dívku, s níž měl milostný vztah, k tomu, aby spáchala sebevraždu.
Královéhradecko /OD SOUSEDŮ/ - Tak trochu kuriózní případ se dostal na stůl policistům na Náchodsku. Kontaktoval je totiž zoufalý pěstitel, kterému z políčka na chalupě poblíž Červeného Kostelce nečekaně zmizelo 20 kilogramů domácího česneku.
Brno – Kondiční část přípravy, kterou většina sportovců nemá v lásce, je z velké části za nimi. Hokejisté brněnské Komety teď mají před sebou tři týdny dovolené. Na led vyjedou k přípravě před přátelskými zápasy 20. července. „Trochu si oddychneme, ale musíme cvičit doma, jinak ztratíme vše, co jsme nabrali. Ale už jsem na dovolenou čekal. Díky bohu, že je tady," vtipkuje brněnský obránce Jozef Kováčik.
Vary začínají, v soutěži mají dvě domácí želízka a v porotě herečku Marthu Issovou. Maminka tříleté Františky v zásadě souhlasí s Woody Allenem, že hodnocení filmů je subjektivní věc.
Jihlava – Teprve devatenáctiletý Daniel M. z Jihlavy se kriminalistům přiznal, že přinutil o tři roky mladší dívku, s níž měl milostný vztah, k tomu, aby spáchala sebevraždu.
Královéhradecko - Tak trochu kuriózní případ se dostal na stůl policistům na Náchodsku. Kontaktoval je totiž zoufalý pěstitel, kterému z políčka na chalupě poblíž Červeného Kostelce nečekaně zmizelo 20 kilogramů domácího česneku.
Buštěhrad - Ve čtvrtek před devatenáctou hodinou spáchala mladistvá dívka v Buštěhradu sebevraždu. Oběsila se v lesním porostu za tamní školou.
Nový Bor - Už rok obtěžuje pětadvacetiletý mladík z Novoborska svou pozorností o dva roky mladší ženu. Ta na něj tento týden podala trestní oznámení.
Praha - Krajský soud v Praze začal ve středu projednávat případ 21letého dělníka mladoboleslavské Škody Auto, který letos 6. ledna sledoval bývalou parťačku jdoucí z odpolední směny a před domem ji pobodal čerstvě koupeným nožem.
Sokolov - Dříve pracoval v nemocnici, ale přístup k pacientům se mu nelíbil. Pak narazil na inzerát hospicové služby Motýl, která sháněla zdravotní sestry. Neváhal a hned se přihlásil. Teď dělá práci, která pro něho má smysl. Více v rozhovoru se zdravotní sestrou Josefem Schoberem.
Vsetín - Nechejte se inspirovat naší nabídkou pro celou rodinu.
Neveklov – Fotbalový Sokol Neveklov je v euforii. A tým vyhrál okresní přebor a po dlouhých čtyřiadvaceti letech si zahraje krajskou I. B třídu. Jaká do ní byla cesta a jaké jsou další plány, o tom hovořil v rozhovoru pro Benešovský deník trenér vítězného týmu Marian Král.
Rokycany - Představujeme další miminka uveřejněná v Rokycanském deníku
Litoměřicko – Se začátkem letních prázdnin se obyvatelé regionu mohou těšit i na řadu hudebních událostí, mezi které rozhodně patří tradiční festivaly Litoměřický kořen a Altros Rockfest, malý Underground Jezzz nebo novinka s názvem Festival Osmička.
Vitiněves - Jak se říká „uteklo to jako voda „ a ve Vitiněvsi se slavila další diamantová svatba. Tentokrát si v červnu připomněli krásných šedesát let společného života manželé Květuška a Josef Kholovi.
Praha - Denisa Bartošová se pohybuje hlavně ve světě gastronomie, a to ne ledajaké. Její kniha Láskominy, která je plná návodů na přípravu jedlých a kreativních dárků a receptů na celý rok, nedávno získala 1. místo v celosvětové soutěži Gourmand World Cookbook Awards v kategorii Zábava. Předešlá Denisina kniha Láska prochází kuchyní zase vyhrála cenu o nejkrásnější kuchařku na světě za rok 2013. Jejím světem je ale také Praha, už proto, že se tu narodila. „Dětství a dospívání jsem prožila na Smíchově. Právě proto má pro mne velké kouzlo Petřín a Malá strana.
Olomouc - Přechodná pěstounská péče je pro děti v mnohém riziková a na rozdíl od dlouhodobé péče má značná úskalí, zjistili psychologové z Univerzity Palackého v Olomouci. Výzkum provedli mezi 50 lidmi, kteří vyrostli v pěstounské péči. Podle autorek výzkumu jakékoli dočasné umístění ohrožuje vývoj identity dítěte a naplňování jeho psychických potřeb, mezi které patří potřeba lásky, bezpečí nebo sounáležitosti s rodinou.
Semetín /REPORTÁŽ, ANKETA/ „Vidíte, že láska kvete v každém věku. I láska k sečení," promlouvá moderátor Velké ceny Valašska v sečení kosou do tlampače, když svůj výkon předvedl nejstarší z účastníků v mužské kategorii. V té chvíli přicházím k chatě Nivka ve vsetínské místní části Semetín, u níž sobotní soutěž pořádají členové Spolku pro zachování valašských tradic.
Běchary – Místní kulturní dům ožil dětskými hlasy. Děti Základní a mateřské školy v Běcharech se přišly ve čtvrtek 23. června rozloučit s letošním školním rokem a svými kamarády, kteří opouštějí zdejší školu, a pochlubit se před svými rodiči a rodinnými příslušníky, co všechno se naučily a jakých úspěchů dosáhly.
Řím - Stres může mít své kladné stránky. Je to útěcha pro ty, kdo mají příliš mnoho povinností a málo volného času. Podle studie Texaské univerzity, která zahrnovala přes 300 účastníků, mají ti, kdo jsou zatíženi příliš mnoha úkoly, větší pravděpodobnost, že se jejich mozek udrží ve zdravém stavu. Mají jasnější mysl, lépe si vybavují vzpomínky a s postupujícím věkem tyto schopnosti přetrvávají, napsal italský deník La Repubblica.
Medový Újezd - K hrůzné události došlo v Medovém Újezdu. Neznámý pachatel doslova přibil malé jehně k podlaze. To několik hodin trpělo. Podle serveru Krimi-Plzeň se jednalo o dlouhodobé pronásledování rodiny.
Ústí nad Labem - Parný den v krajské metropoli končil v pátek 24. června 2016 koncertem Michala Davida v Letním kině. Takový zájem publika amfiteátr dva roky nezažil.
Lásky mladých žen se v těchto dnech zachtělo dvěma seniorům z Ostravy. Oba se nakonec obrátili na policii s tím, že byli okradení.
Olomouc – Evu Vrabcovou znají především fanoušci zimních sportů jako úspěšnou reprezentantku v běhu na lyžích. Ale pozor! Všestranná sportovkyně se dala na vytrvalecké běhy. A opět patří ke špičce. Po vítězství mezi českými ženami na olomouckém půlmaratonu ji čekají také olympijské hry v Riu.