Zlín – Mohl se v brance přetrhnout, jen aby zabránil pardubické euforii. Předvedl několik zázračných zásahů, kterými extraligové hokejisty Zlína ve čtvrtfinálové sérii podržel. Přesto se gólman Tomáš Duba vrací zpět do Třince, odkud do Baťova města přišel, zdrcený.
Kostelec na Hané – Výtvarnice, publicistka a kantorka Lilian Amann vydala pohádkovou sbírku Desatero pohádek z dávného Kostelce na Hané. Inspirovala ji k tomu pravidelná Čteníčka podle ročních období, která pro děti pořádá kostelecká knihovna. Právě zde si knížečku mohou zájemci půjčit. Všech deset pohádkových příběhů má společného jmenovatele.
Břeclav /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Mrňaví i obří brouci, ještěrky, také pavouci nebo štíři, ale hlavně kvanta pestrobarevných motýlů. To vše bylo v sobotu k vidění v kulturním domě Delta Břeclav. Vystavené exempláře byly samozřejmě vypreparované. Tedy převážná většina.
Žďár nad Sázavou – Potřebu větší opalovací loučky, která souvisí s aktuálními stavebními pracemi na rozšíření bazénu u Základní školy Švermova, nyní řeší zástupci Žďáru nad Sázavou.
Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Doma mají různobarevné kostýmy, po škole spěchají trénovat choreografii a mezi desítkami medailí, které jim visí na stěně, se nejvíc třpytí bronz z mistrovství Evropy z loňského léta. Sestrám Sadloňovým z Lulče je třináct a čtrnáct let, jsou mažoretky a jsou na to hrdé.
Pardubice /HUBNĚTE S DENÍKEM/ - Přestože je naše hubnoucí soutěž již minulostí, ženy, které se jí zúčastnily rozhodně prý s posilováním a formováním svého těla nekončí. I nadále se chtějí sportu věnovat.
Ktiš -Měsíc březen je posledním měsícem mysliveckého roku, tudíž měsícem, ve kterém myslivci vystavují účet za svou celoroční činnost. Nejinak je tomu i v Mysliveckém sdružení Vilém Ktiš, které hospodaří na pronajaté honitbě honebního společenstva Ktiš o celkové výměře 1 829 ha, kde se myslivci na své výroční členské schůzi sejdou dnes od 14 hodin v Březovíku.
Hradec Králové – Přesto, že supermarkety lákají na velké slevy, lidé si jdou raději koupit maso do pojízdné prodejny. Ve frontě na některých zastávkách pak stojí i dvě hodiny. Malé obchody jsou čím dál více prodělečné.
Moravičany/Loštice - Obyvatelé Loštic, Moravičan a Mitrovic čeká poslední jaro a léto obav z přívalových dešťů. Na konci roku už jim voda z Moravy a Třebůvky hrozit nebude.
Frýdek-Místek – Theodor Barczi je jedním ze dvou majitelů hudební hospůdky U Arnošta ve Frýdku. Zde má na starost například kulturní program, kterým se snaží přilákat návštěvníky.
České Budějovice – Permanentního svolávání mimořádných valných hromad v městské teplárně se bojí českobudějovická radnice. Vedení města se obává, že tak bude postupovat menšinový akcionář firma Forum Energy, která do teplárny nedávno majetkově vstoupila.
Rtyně v Podkrkonoší – Je zdejším patriotem, starostou města a nově také předsedou Svazku obcí Jestřebí hory. Zdeněk Špringr, čtyři roky zastávající funkci místopředsedy, byl minulý měsíc představiteli dvanácti členských obcí zvolen do pozice nejvyšší. Nahradil tak Iljanu Beránkovou, která v komunálních volbách neobhájila post úpické starostky.
Plzeň - Když vyjde Plzeňanka Veronika Krondlová se svým domácím mazlíčkem na procházku, vzbudí vždycky poprask. Do ulic totiž vyráží s prasátkem. „Venčím Kennyho jako pejska, má svoje vodítko a na zavolání přijde,“ říká majitelka pětiletého miniprasátka.
Krnov -Obyvatelé Chářovské ulice v Krnově se hrozí budovatelských záměrů v této lokalitě. Bojí se, že se kdysi klidná ulice pomalu mění v průmyslovou zónu.
Letovice – Ztemnělý sál letovického kina lidé většinou nezaplní ani do poloviny. Přestože promítání mohou navštívit jen dvakrát týdně, občas i o víkendu. Letovičtí se tak rozhodují, jestli biograf zavřít. V nejbližší době o tom budou jednat radní města.
Vyškovsko - V minulých dnech se policisté na Vyškovsku zaměřili na dopravně bezpečnostní akci, jejímž cílem byla kontrola, zda jsou řidiči při jízdě připoutaní bezpečnostním pásem.
Břeclav – Údery, které normálně platí na většinu extraligových hráček, se tentokrát míjely účinkem. V Břeclavi se v superligovém zápase představil elitní rakouský tým SVS Ströck a nedal domácím stolním tenistkám šanci. Vyhrál jasně 6:0.
Rakovník - Někdo ho zná z haly, jiný z fotbalového trávníku. Jan „Balta“ Bartyzal si prošel více týmy a je známý hlavně svým vybíháním z branky na halových parketech. Podzimní část odchytal v týmu Sokol Branov, hrající I. B třídu - zde Honzovi skončilo na konci roku celkem úspěšné podzimní hostování.
Moskva - Na obzoru se údajně rýsuje další rusko-americká výměna polapených špionů jako loni v létě, kdy si USA a Rusko na vídeňském letišti vyměnily deset ruských špehů zadržených v USA za čtyři ruské vězně odsouzené ve vlasti za špionáž pro Západ.
Miroslav /SBĚRATELSKÁ VÁŠEŇ/ - Přes třicet velkoplošných obrazů a desítky menších. Všechny poskládané z malých dílků – puzzlí. Anna Počarovská je sbírá dvacet let.
Vyškovsko – Přes sto šedesát tisíc litrů mléka vytočili za loňský rok z mlékomatů lidé na Vyškovsku. Zájem o čerstvé mléko sice není tak vysoký, jako byl při otevření automatů, ale podle zemědělců se pokles zájmu zastavil a lidé už se naučili pro mléko chodit pravidelně.
Nymbursko - Fotbalová sezona je na startu. Před prvními zápasy jsme oslovili několik fotbalových funkcionářů, aby se vyjádřili, zda věří Litoli v bojích o záchranu v divizní skupině A.
Karviná – V posezonním rozhovoru s kapitánem karvinských hokejistů Martinem Kytkou jsme se ptali na důvody neúspěchu mužstva v uplynulé sezoně krajské ligy a jeho možný budoucí vývoj.
Ostrava – Ani deset vstřelených branek a výborný výkon Romany Tomečkové nepomohl k tomu, aby DHC Sokol Poruba v dramatickém interligovém utkání bodovala proti Olomouci (29:30). Kapitánka nováčka soutěže byla i po porážce na svůj celek právem hrdá.
Přerov – Barevný vzhled fasády, výměna starých oken za nová plastová a rekonstrukce střechy – takový rozsah prací čeká již v letních měsících další dvě základní školy v Přerově. Po rozsáhlých stavebních úpravách na ZŠ Trávník, Velká Dlážka a J. A. Komenského v Předmostí, které probíhaly v loňském roce, jsou nyní na řadě ZŠ Svisle a U Tenisu. Jejich rekonstrukce si vyžádá celkové náklady za bezmála 38 milionů korun.
Třinec – V Třinci začínají práce na železničním koridoru. Složité dopravní situace se dají očekávat v Lyžbicích, ale zejména v okolí takzvané myší díry.
Semily – Zajímavé a vskutku lákavé kulturní menu si připravilo na pátek 11. března Kulturní centrum Golf Semily. Od 20 hodin tu vystoupí legendární formace Arakain. Kapela momentálně dokončuje svoji novou řadovou desku s názvem Homo Sapiens ..?, kterou se chystá představit i na jarních koncertech. Celé turné s Arakainem absolvuje vsetínská formace ASCENDANCY, mladá metalová kapela, která vznikla teprve v létě 2009.
Po sněhu už není ani památky, mrazíky se objevují jen v horských oblastech a vše živé na zahradě se jen a jen probudit. Ale z krásné rozkvetlé zahrady se nemůžeme těšit bez práce. Celou zimu jsme všechny květiny, trávník, stromy nebo jezírko nechali v klidu odpočívat a na jaře je jen na nás, abychom je probudili do jejich původní krásy. V paprscích sluníčka a při pohledu na první posly jara to však půjde samo!
Zadní Chodov - Nováčkem mezi starosty na Tachovsku je Jiří Šmejkal. Ten do úřadu nastoupil teprve po podzimních komunálních volbách. Úřad vykonává jako neuvolněný, jeho hlavní pracovní činností je finanční poradenství.
Třinec – V Třinci začínají práce na železničním koridoru. Složité dopravní situace se dají očekávat v Lyžbicích, ale zejména v okolí takzvané myší díry.
Miroslav – Zpátky v bodě nula je podle starosty Miroslavi situace kolem tamního zámku. Potenciální kupec, kterého loni vybralo zastupitelstvo, vypověděl nájemní smlouvu a město s ním bude zřejmě jednat už jen o vypořádání smluvních vztahů.
Zlín – Vyprodaná hala Euronics ve středu od 17 hodin požene české házenkáře v boji proti Norsku. V duelu dvou aspirantů na postup na ME v roce 2012 v Srbsku budou v rámci třetího duelu kvalifikační skupiny mírnými favority hosté, kteří na nedávném světovém šampionátu obsadili 9. místo, zatímco Češi zůstali před branami.