
Rekonstrukce kanálů v Jaroměřicích začne na jaře
Jaroměřice nad Rokytnou – Jaké to je bydlet v ulicích Smetanova, Žerotínova a Panská v samém jádru historických Jaroměřic? Místní lidé by mohli vyprávět. Nevědí, co to je čisto, dýchatelno a zeleň.
Jaroměřice nad Rokytnou – Jaké to je bydlet v ulicích Smetanova, Žerotínova a Panská v samém jádru historických Jaroměřic? Místní lidé by mohli vyprávět. Nevědí, co to je čisto, dýchatelno a zeleň.
České Budějovice – Kdyby se vedle titulu Fotbalisty roku uděloval i titul Smolaře roku, či spíše „Smolaře posledního dvouletí“, určitě by k vážným kandidátům patřil třicetiletý záložník Dynama Petr Benát.
Znojmo - Desetitisíce korun navíc museli zaplatit nájemníci městských bytů z domu v Pražské ulici ve Znojmě. V opuštěném bytě protékal možná dva roky záchod.
Východní Čechy – Odborníci na stravování oceňují takové soutěže, jakou jsme pro čtenáře Deníku připravili.
Znojemsko - Do konce dubna hotové úpravy a od června otevřená nová místa pro první návštěvníky zříceniny hradu Cornštejn. Takový je harmonogram prací, který se už nyní snaží plnit dělníci na památce. Přestože je polovina ledna, na hradbách už nyní roste nový ochoz či vyhlídková plošina v jedné z věží.
Opava – Po Xterra challenge Opava chystá opavská odnož Insportline triathlon teamu další větší akci. Triatlon tak trochu jinak. A hlavně v zimě.
Ostrava/FOTOGALERIE/ -Co se zatoulanými pejsky? Takovou otázku řeší i v Klimkovicích u Ostravy. Radnice tam má v péči dva křížence už přes půl roku. Zatím se nenašel nikdo, kdo by si je vzal.
Hořice – Na hubnutí nebudou naši soutěžící sami.
Pelechy /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ - Jedinou, zato však velice aktivní složkou v malé obci je místní dobrovolný hasičský sbor.
Kdyně, Koráb - Zhruba před rokem se Milada Žáčková pustila do pro mnohé nejistého podniku, když se rozhodla vrátit zašlou slávu horské chatě na Korábu u Kdyně.
Znojmo /UVNITŘ VYJÁDŘENÍ MAJETKOVÉHO ODBORU/ - Desetitisíce korun navíc museli zaplatit nájemníci městských bytů z domu v Pražské ulici ve Znojmě. V opuštěném bytě protékal možná dva roky záchod.
Svitavy /HUBNĚTE S DENÍKEM/ – Naše tři dámy si vzal do „parády“ trenér a mistr republiky v kulturistice Josef Hýbl.
Zlín – Městské divadlo ve Zlíně přichystalo pro diváky několik novinek v prostorách stávajícího Divadélka v klubu. Tou pravděpodobně největší je změna jeho názvu.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Nové zázemí pro děti ze zlínské čtvrti Mladcová se zatím opravovat nezačalo. Radnice ale slibuje, že bývalou obecní školu do srpna zrekonstruovat stihne. Šedesátka nejmenších Zlíňanů od tří do šesti let se do ní přestěhuje proto, že současnou budovu mateřinky koupila před necelým rokem společnost Synot. Tento rok je tam město jako zřizovatel školky v nájmu.
Kladno - Kádr volejbalistů Kladna se v týdnu před utkáním extraligy v Ústí nad Labem rozrostl o jednoho ofenzivního hráče.
Jindřichův Hradec -Důsledky vánočního hodování přivádějí lidi do fitness center a posiloven. Hodně lidí chce po svátcích zhubnout, tělocvičny na Jindřichohradecku se plní.
Vnorovy – Jen dva týmy, Vlkoš a Svatobořice, nasbíraly na podzim více bodů než vnorovští fotbalisté. Celek z Veselska první část sezony zvládl dobře, Vnorovy přezimují v okresním přeboru na čtvrtém místě, což je pro Agro po polovině sezony solidní vysvědčení.
Klášterec n. Ohří - Obrazy, zimní i plesové šaty, hadrové panenky… Prodejní výstava je v Klášterci do 3. února.
Bechyně – Ženy naruby.
Frýdek-Místek – Fotbalový areál ve frýdecko-místeckých Stovkách bude mít od příštího týdne v provozu zbrusu nový komplex se sportovním zázemím.
Praha - Insolvenční zákon v současné době brání věřitelům napadat pohledávky svých konkurentů. To má změnit novela.
Žďár nad Sázavou - Rekonstrukce úpravny pitné vody Mostiště přibližně za půl miliardy korun by měla začít v polovině letošního roku.
Klatovsko – Léčba některých úrazů a onemocnění psích miláčků může být finančně náročná
Břeclav – Ve čtyřiatřiceti si chtěl vyzkoušet rakouskou nižší soutěž. Přišlo ale zranění kolene. A tak místo pokynů od trenéra musí Vladimír Malár poslouchat rady lékaře.
Karlovy Vary - Nové album má vyjít v březnu
Prostějov – Sportovní talent města Prostějova, výborný plavec, olympijský reprezentant, slušný a pracovitý kluk, student, který se připravoval na maturitu – takový byl osmnáctiletý prostějovský plavec Ondřej Palatka. Jeho slibnou sportovní kariéru přervalo v neděli večer tragické železniční neštěstí.
Prachatice – Zatímco město teprve zvažuje možnost využít pro předohřev teplé užitkové vody alternativní zdroje, vlastníci jednoho z panelových domů v Prachaticích už v listopadu loňského roku přešli od zásobování nejen teplou užitkovou vodou, ale také teplem na tepelná čerpadla.
Pojizeří – Zřejmě v létě začnou stavební práce na výstavbě úseku cyklostezky Greenway Jizera mezi Líšným a Turnovem.
Okres Louny /ANKETA/ - Kontroloři z České obchodní inspekce tam loni v létě odhalili naftu, která neodpovídala normám.
Brno – Velké sny rodí velká rozhodnutí. A ta jsou ne vždy správná. Své o tom ví i brněnský florbalový gólman Filip Kejík.
Chomutov – Naplno se rozběhl nový rok 2011 a naplno se rozběhnou také florbalové soutěže. Hráči FbC 98 Chomutov budou ve druhé lize bojovat o lepší umístění, než je současná devátá příčka. V tom by jim měla pomoci nová posila, Milan Zelenka z Litvínova.
Chomutov – Univerzální vozidlo s hákovým systémem a hydraulickým ramenem si pořídí Technické služby města Chomutova. Město jim na nákup uvolnilo tři miliony korun.
Jirkov - Školkovné spadlo o tisíce korun díky šanci čerpat státní dotace.
Zlín – Půl roku musel čekat brankář Aleš Kořínek, než si zachytá v zápase. Kvůli vyhřezlé ploténce promarodil celé loňské jaro, a když v létě téměř přestoupil ze Zlína do polského klubu Piast Gliwice, opět se ozvala bolest zad. Návrat mezi tyče mu tak v sobotním duelu Tipsport ligy nepokazila ani porážka 0:1 od slovenské Trnavy.
Jižní Čechy –Jednoznačná rada, jak zamezit krádežím, neexistuje.
Abertamy - Na 19. března chytají v Abertamech závod na historických lyžích
Brno – Nejvyšší jihoamerická hora Aconcagua, která se vypíná do výšky 6962 metrů nad mořem. Takový je hlavní cíl dvojice brněnských nadšenců, kteří dnes vyráží na víc než pětitýdenní putování po Chile a Argentině.
Tachovsko – Dobrovolný svazek obcí Stříbrský region získal dotaci na opravy a zlepšení vybavenosti dětských hřišť a sportovišť.
Liberec - V domě v centru Liberce hořelo. Po několikatýdenní odmlce se možná znovu ozval liberecký žhář. Policie případ vyšetřuje
Ostrov - V ostrovském zámku nyní sídlí střední průmyslová škola, která se v létě přestěhuje do nových, supermoderních prostorů. Připravuje město Ostrov rekonstrukci zámku? Víte, jaké finanční prostředky budete na opravy potřebovat? Kdo bude v zámku sídlit?
Děčínsko – /HLASUJTE/ Maminky, které chtějí nastoupit po rodičovské dovolené znovu do zaměstnání, mnohdy budou muset své plány přehodnotit.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Policie už obvinila muže, který měl v létě roku 2010 v Brně obtěžovat sedm nezletilých dívek ve věku 6 – 15 let. S nožem v ruce je napadal a sexuálně obtěžoval.
Rožnov pod Radhoštěm, Valašsko – O více než jednu třetinu stoupl v loňském roce počet sňatků, které uzavřeli lidé v Rožnově pod Radhoštěm. Své ano si ve městě řeklo devadesát čtyři párů.
Zlínský kraj – Teploty k deseti stupňům nad nulou. Podle meteorologů se dá očekávat, že díky oblevě půjde sníh rychle dolů.
Poděbrady -Cyklisté a in–line bruslaři se bezpečně a příjemně dostanou ze Žižkova do Pátku a zpět po nové cestě. Zisk dotace odstartuje stavbu už v dubnu a nemá narušit místní biotop.
Ostrava - V extralize zatím získává volejbalové zkušenosti a do zápasů většinou naskakuje až ve chvílí, kdy se týmu DHL nedaří a trenér potřebuje změnit rytmus hry.
Ostravsko - Zatímco loňskou sezonu si v pálenicích nemohli díky bohaté úrodě vynachválit, tu současnou označují za hodně mizernou. „Lidem se neurodilo skoro nic, takže ani nemáme z čeho pálit,“ tvrdí v pálenicích.
Mlékosrby - Pokud by si člověk odmyslel led na hladině bazénu a zbytky sněhu v okolí, mohl si v sobotu na místním koupališti připadat jako v létě.
Vysočina - Kominické služby na Vysočině zatím kvůli novému nařízení o podmínkách provozu komínů zřejmě moc nepodražily, ale není vyloučeno, že ceny ještě o něco stoupnou. Firmy na Jihlavsku a na Žďársku, které oslovila ČTK, účtují za kontrolu komína od 300 Kč. Částka se zvyšuje, pokud se komín dlouho nečistil nebo je těžko přístupný. Samotné vyčištění komína stojí kolem stovky.
Frýdek-Místek - Bývalého obránce frýdecko-místeckých Válcoven mohou fotbaloví fanoušci i v jeho dvaašedesáti letech stále vidět prohánět se po zeleném pažitu.