
Kulturních akcí bude v létě méně
Pelhřimovsko – Kulturní kalendáře měst na Pelhřimovsku o letních prázdninách o něco zchudnou. Lidé vyráží na dovolené a o kulturu v místě bydliště příliš zájem nejeví.
Pelhřimovsko – Kulturní kalendáře měst na Pelhřimovsku o letních prázdninách o něco zchudnou. Lidé vyráží na dovolené a o kulturu v místě bydliště příliš zájem nejeví.
Benešovsko - Jeden den vysvědčení a druhý? Tradá na letní tábor!
Chomutov – Podkrušnohorský zoopark Chomutov bude o letních prázdninách otevřen denně od 9.00 do 17.30 hodin, o víkendech do 18.00 hodin. Neznamená to ale, že by úderém šesté museli všichni návštěvníci areál opustit.
Tachovsko – Začaly prázdniny a z regionu odjely celé rodiny na dovolené. Ti, co zůstali doma a mají děti, mohli využít ještě letních činností, které každoročně pořádají domy dětí a mládeže.
Ostrava- Jeho název se píše ALE, číst se však má „EJL“. V minipivovaru na Zámku v Ostravě-Zábřehu ve čtvrtek představili další novinku – tentokrát svrchně kvašenou třináctku magicky jantarové barvy. „Naší snahou je nabízet lidem stále něco nového, proto jsme na léto připravili tuto pivní specialitu. Budeme ji servírovat i v ostřejší verzi, a to jako chilli ALE,“ uvedl Radovan Koudelka, manažer zábřežského zámku.
Blanensko – Nejen vybavené komnaty zámků, ale i jejich parky mohou obdivovat v létě lidé na Blanensku. Mezi okrasnými květinami či uprostřed na oko nespoutané přírody se dozví také o jejich historii. Léto otevřených zahrad vyhlásil Národní památkový ústav. K akci se připojují kastelánky z Rájce-Jestřebí či Lysic.
Linhartovy - Slavnostní trojvernisáž nových expozic polských a českých autorů vypukne na zámku už tuto sobotu 3. července v 17 hodin. Tato nová výstava bude na zámku přístupná vždy od pátku do neděle, a to až do 7. srpna.
Karviná - Ačkoliv měli provozovatelé restauračních zařízení téměř rok na to, aby se připravili na novelu protikuřáckého zákona, na Masarykově náměstí v Karviné byl včera povinnou nálepkou označen pouze Café Bar Dino. Jeho majitel se rozhodl pro kuřácké zařízení.
Východní Čechy – Přírodní koupaliště v Pardubickém kraji jsou na počátku prázdnin čistá a mohou se v nich koupat i alergici nebo těhotné ženy.
Východní Čechy – Přírodní koupaliště v Pardubickém kraji jsou na počátku prázdnin čistá a mohou se v nich koupat i alergici nebo těhotné ženy. Vyplývá to z měření krajských hygieniků.
Ostrava-Na dovolenou se ještě nechystáte, a tak přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit v blízkosti bydliště? Nezoufejte! Přinášíme přehled víkendových akcí, z nichž si určitě vyberete podle svých zájmů a nálady.
Hosín - Syn slavného otce léta v oblacích
Benešov - Fotbalisté SK Benešov bojovali na jaře loňské divizní sezony o holý život, ale nakonec díky výbornému závěru a vyrovnané tabulce poskočili na šesté místo. „Mužstvo prokázalo velkou vnitřní sílu, soudržnost a pracovitost, čehož si velmi vážím,“ poděkoval týmu kouč Benešova Jaroslav Tesař.
Jižní Čechy – Projekt Jihočeské léto s párou plánuje na letošek sérii osmnácti jízd doplněných o zajímavý doprovodný program.
Českolipsko - Pokud jste se rozhodli nelenit a léto využít ke snížení hmotnosti, abyste se zbavili špíčků, pak nezbývá než pogratulovat. V naší nové soutěži Hubněte s Deníkem! nehrajeme o počty shozených kilogramů, ale spíše o „hubnutí s šarmem“.
Liberec - Děti mohou každý den poznávat nejrůznější aktivity. Od sportu, přes techniku a umění
Březnice - V míčovně za kaplí březnického zámku se dvakrát během července představí skupina historického šermu Collegium 1570 z Milevska. Soubor, který se specializuje na evropské renesanční šermířské školy, zde poprvé vystoupí tuto sobotu a poté 17. července vždy od 16 hodin.
Orlickoústecko – Sjezdovka v Čenkovicích v Orlických horách se neplní milovníky lyžování jen v zimní sezoně. Na své si přichází i v létě, když rtuť teploměrů stoupá vysoko nad bod mrazu.
Klatovsko – Na tři fotbalové turnaje se mohou těšit hráči i fanoušci o nastávajícím prodlouženém víkendu.
Blanensko – Pravidelní dárci na prázdninách a na dovolených a větší spotřeba krve v souvislosti s úrazy. Tato kombinace vyvolává vždy začátkem léta obavy z nedostatku krve na transfuzních odděleních.
Sousedovice - Na podzim působil Roman Remeš u fotbalistů Sousedovic jako asistent trenéra, na jaře už vedl mužstvo coby hlavní kouč. A potvrdil s ním druhé místo v tabulce I. B třídy.
Rudoltice - S Knoflíkiádou se chce Krasava Šerkopová zapsal to české knihy rekordů.
Mostecko – Již tuto sobotu obec Polerady oslaví 760 let svého vzniku. Na obecním hřišti je pro všechny přichystaná zábava. Akcí pro veřejnost se chystá v regionu hned několik.
Praha - Pražané hromadně odjíždějí na dovolenou a nechávají byty napospas zlodějům.
Vrchlabí– Pro všechny milovníky vážné hudby připravil Kulturní dům Střelnice tradiční prázdninový seriál koncertů Vrchlabské hudební léto.
Jindřichův Hradec– Léto změnilo provoz vjindřichohradeckém vodním stánku.
Vysoké Mýto – „Festival svobody“ trval ve městě tři a půl měsíce. Nabídl zájemcům všech věkových vrstev šest desítek různých akcí. Značné úsilí, které pořadatelé před festivalem vyvinuli při zajišťování dramaturgie, se určitě vyplatilo.
Blanensko - I přes zákaz chodí lidé venčit psy k blanenské přehradě Palava. Mohou očekávat pokuty od strážníků, kteří zpřísní kontroly.
Potštejn/Vochtánka – První Westernový den letošního léta se uskuteční v sobotu 3. července v kempu Western Vochtánka Potštejn.
Ústecko /EXKLUZIVNÍ ŠANCE!/ - Nehrajeme o přesné počty shozených kilogramů, ale o hubnutí se šarmem, dobrou náladu účastníků i čtenářů.
Teplicko /JÍZDNÍ ŘÁD/ – Velký „žlutý“ návrat. To je comeback vlaků RegioJet na Kozí dráhu. „Od soboty 3. července zahájíme provoz, jezdit budeme o víkendech a svátcích - do konce července. Poté nás vystřídá jiný dopravce s historickou soupravou,“ řekl Jiří Schmidt, obchodní ředitel Student Agency, pod kterou spadá RegioJet.
Zlínský kraj – S blížícím se létem a dovolenými nastává plánování nejen pobytů zahraničních, ale také tuzemských.
Sobotka – Konec června a počátek července po mnoho desetiletí patří festivalu krásy a chvály českého jazyka a české řeči, poezii a také mnoha setkáním přátel, kteří přijíždějí z celé republiky do starobylého města Sobotky, aby vzdali hold jedné z nejkrásnějších řečí světa – českému jazyku.
Šumava – S novou zdravotnickou výbavou jdou do letní sezony členové Horské služby (HS) Šumava.
Jablonecko – Do plavek to už možná nestihnete, ale být o pár kilo lehčí na konci léta, rozhodně také není k zahození! A ještě šance na výhru.
Jindřichovice – Čtyři větrné elektrárny začnou zřejmě už v září vyrábět elektrickou energii v Jindřichovicích na Sokolovsku.
Zlín – Ansámbl Městského divadla Zlín od čtvrtku odpočívá, stejně jako řada dalších zaměstnanců zlínské scény. Začaly totiž divadelní prázdniny. „Během července a srpna dojde k omezení provozní doby pokladny. Půjčovna kostýmů bude po oba měsíce uzavřena,“ informovala mluvčí divadla Hana Šmardová.
Luhačovice – Mládí vpřed! Na talentované a dravé fotbalisty sází devátý celek uplynulého ročníku Zlínského krajského přeboru z Luhačovic.
Ústecko - Filmy na čerstvém vzduchu si vychutnáte v Letním kině, v Zubrnicích a přijedou i bratři Čadíci.
Pocinovice – Semněvičtí si vzali do parády kapli v Pocinovicích, bývalou prodejnu i semněvický hřbitov.
Vyškovsko - Zatím neznámý pachatel navštívil jednu prodejnu potravin na Vyškovsku. Ukradl tam několik kartonů cigaret a lahví rumu.
Svitavy /ROZHOVOR/ – Trenér druhého týmu krajského přeboru Zdeněk Válek není vždycky spokojen s přístupem svých svěřenců k fotbalu.
Všechov - Do soutěžního klání se budou mocizapojit i rodiče.
Třinec – V třineckých Oldřichovicích začíná stavba šedesátimetrového valu, který má odstínit část provozovny firmy Nehlsen. To, že areál není oddělen od okolí a je vidět i ze silnice I/11, kritizují místní obyvatelé. Jednatel Nehlsenu Tomáš Sabovčík redakci řekl, že stavební povolení bude pravomocné v pátek 2. července.
Rokycansko – „Konečně léto, jak má být,“ říkají jedni. Jsou ale i ti, co se veder děsí. K nim patří hlavně lidé se zdravotními obtížemi. Zatím si však třicítkové teploty mezi nimi daň nevybírají.
Jevíčko - Již padesát let letos uplyne od táboření Jevíčáků v Bobrovecké dolině na Slovensku.
Horní Bučice /FOTOGALERIE/ - Za z pětadevadesáti procent dobře provedenou stavbu označil kanalizaci a vozovku v Horních Bučicích místostarosta Miroslav Kováč. Obyvatelé vesnice si však stěžují.
Louny - Během dvou měsíců prázdnin budou mít ve školách napilno hlavně řemeslníci.
Ostrava - Klub náměstíčko byl v úterý odpoledne otevřen na Masarykově náměstí v centru Ostravy.
Pardubice - Ve čtvrtek začíná pardubická letní kulturní událost číslo jedna. Letní kino otevře režisér Renč.