Jursa na jaře zůstane v Karviné
Karviná – Tomáš Jursa v jarní části fotbalové sezony 2009/10 nakonec zůstane v Karviné. Dohodly se na tom kvůli zdravotní indispozici mladého hráče všechny zainteresované strany.
Karviná – Tomáš Jursa v jarní části fotbalové sezony 2009/10 nakonec zůstane v Karviné. Dohodly se na tom kvůli zdravotní indispozici mladého hráče všechny zainteresované strany.
Kozlovice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Areál Na mlýně v Kozlovicích zažil opět po roce poctivou domácí zabíjačku, a to i s výkladem. O vše se postaral trojanovický řezník Břetislav Hrachový se svými pomocníky.
Přerov – O sedmnáct tisíc návštěvníků více než v roce 2008 zavítalo loni na přerovský bazén.
Brno - Základní škola v rostoucím Žebětíně nestačí náporu žáků. Proto tam za 220 milionů korun vznikne nový areál. Jinde v Brně jsou školy i přes babyboom nenaplněné.
Domažlice - Úvod léta se nesl ve znamení řádění živlů, Na obloze byl spatřen i vzdušný vír. Chodské slavnosti v Domažlicích navštívil prezident!
Louny - V dvacetitisícovém městě tak chybí důstojný sál k pořádání plesů, maturanti musí do Dobroměřic.
Strakonicko – Průměrně šedesát obcí týdně navštíví Jaroslav Kořánek se svou pojízdnou prodejnou.
Žebětín - Základní škola v rostoucím Žebětíně nestačí náporu žáků. Proto tam za 220 milionů korun vznikne nový areál. Jinde v Brně jsou školy i přes babyboom nenaplněné.
Mutěnice /FOTOGALERIE/ – Brněnský obránce Martin Hanák se vpremiérovém zápase za Mutěnice blýskl parádním gólem do sítě slovenského Holíče.
Fejeton Libora Želinského
Příchovice - Představujete si dnešní skauty jako kdysi? Znalost semaforu, morseovky nebo orientace v přírodě například podle sklonu mraveniště, letokruhů na pařezu nebo podle lišejníků? Tak to už dnes až tak neplatí. Dnešní skauti se učí zacházet se zaměřovací technikou GPS.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Ovoce bylo dost, jen meruňky hnily. Přesto si majitelé pálenic letošní sezonu pochvalují
České Budějovice – Onemocnění způsobuje bakterie Campylobacter Jejuni.
Komín, Bystrc – Desítky nových rodinných domků mají vyrůst na hranicích brněnských městských částí Komín a Bystrc pod zoologickou zahradou. Přestože zatím ještě brněnský magistrát neschválil studii nové zástavby, začne se v lokalitě Pod Mniší horou stavět už letos v létě. Brněnské komunikace tam totiž vybudují novou cestu, která bude navazovat na stejnojmennou ulici.
Týnec - Dobrovolní hasiči z Týnce hodně pomohli občanům obce především při povodních.
Březolupy – Návštěvníci diskoték nejsou jen lehkovážnými zabíječi času, ale dokáží projevit účast s lidmi, kteří potřebují pomoc. Svědčí o tom i aktivita podnikatele Pavla Tichopádka, který v Březolupech provozuje bar.
České Budějovice - Zvýšení počtu průjmových onemocnění na několik desítek případů za měsíc zaznamenali v krajském městě hygienici.
Praha 6 - Stovky cestujících čekají po půl roce stejné potíže jako loni v létě. Pokračující stavba tunelového komplexu Blanka totiž opět omezí část kolejové trati v Dejvicích. Tentokrát na více než měsíc. Výluka zasáhne spoje směřující z Prahy na Kladno a Rakovník a zpět.
Drahlov – Rozporuplné reakce vyvolává mezi obyvateli Drahlova, který je místní částí Kroměříže, záměr tamních radních. Ti tam totiž chtějí letos nechat vybudovat takzvané výletiště, prostor pro pořádání venkovních akcí.
Nymburk - Podivný případ vandalismu řeší nymburští kriminalisté. Na náměstí vedle Cíle v noci někdo prohazuje cihly výlohami lékárny. Zatím nikdo neví proč, na kamerách prý není.
Hrabice – Sedlák Johann se vracel z vimperského trhu vzteky celý bez sebe. Jaro i léto se vydařilo, slunce i deště akorát.
Rožmitál /POČASÍ V ROCE 2009/ - Letos jsme si už v lednu užili sněhu dosytosti. Na své si přišli i lyžaři. Podobný průběh ale mělo i počasí v lednu 2009. Sníh ležel v našem regionu, tedy alespoň v těch vyšších místech, nepřetržitě od 3. do 31. ledna. Ještě v únoru ležel v Brdech až jeden metr sněhu a v březnu i 70 centimetrů.
Hradec Králové – Královéhradecký pilot se po třídenním pobytu u domovského týmu Super Nova v Anglii vydá v pondělí do Spojených arabských emirátů.
České Budějovice – Zvýšení počtu průjmových onemocnění na několik desítek případů za měsíc zaznamenali v krajském městě hygienici.
Brumov – Bez svého nejlepšího střelce se musejí v odvetné části divize E obejít fotbalisté Elserema Brumov. Autor deseti podzimních branek Bartošák odešel na půlroční hostování do druholigového Hlučína, kam už v létě zamířil z Brumova slovenský záložník Sokol.
Pasov – V Lohu (okres Freyung) v Bavorském lese bylo ve čtvrtek už na tisíc účasníků každoročního zimního srazu „elefantů“, majitelů silných motocyklů.
Praha – V létě prodělala zánět mozkových blan a skoro tři měsíce pauzírovala. Ve středu biatlonistka Veronika Vítková odletěla společně s týmovým kolegou z klubu SKP Jablonex Jablonec nad Nisou Michalem Šlesingrem do Kanady na závěrečné soustředění před olympijskými hrami ve Vancouveru.
Opava /FOTOGALERIE/ - Zatímco v hale probíhala zkouška Jarka Nohavici před jeho čtvrtečním koncertem, opavští basketbalisté se pomalu trousili do fitness centra na spinning a do posilovny.
Sokolovsko - Statek Bernard se zase chystá na úpravu dvora, vznikne tam naučné centrum řeky Ohře
Trutnov – Pololetní vysvědčení musejí v těchto dnech školáci předkládat mámě a tátovi, aby ukázali, jestli dostáli jejich představám.
Lindava – Obrovský žár z načervenalé žhnoucí hmoty připomínající lávu v jícnu sopky nás provází na každém kroku. Za okny mrzne až praští, ale uvnitř sklárny Ajeto Lindava na Novoborsku je příjemné teplo. Až moc.
Mladá Boleslav - Nejméně stovku obyvatel Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi v těchto dnech čeká návštěva dvojice techniků.
Pardubice - Jednomu z nejlepších hokejových brankářů světa Dominiku Haškovi je právě dnes 45 let. Slaví v plné kondici na pardubickém ledě.
Přerov – Divoká řeka, lezecká stěna nebo umělé vlnobití – takových vodních atrakcí se už v létě dočkají obyvatelé Přerova. Městu se totiž podařilo získat evropskou dotaci 16 milionů korun na generální rekonstrukci přerovského bazénu.
Skuhrov nad Bělou – Žáci 9. třídy skuhrovské ZŠ, kteří budou zanedlouho stát na prahu středoškolského vzdělání, dostali netradiční zadání: Jejich úkolem bylo zhodnotit práci těch, kdo rozhodují o věcech veřejných v obci – tedy zastupitelů obce Skuhrova nad Bělou. Podle vysvědčení je zřejmé, že dospělí mohou být na sebe pyšní – prospěli totiž s vyznamenáním.
Dvůr Králové– Restaurace, kde se nekouří, je vnaší republice stále ještě „bílou vránou“. Jak to funguje, zkouší od Nového roku USlunce.
Ústí nad Orlicí – O unikátní díla mladých sochařů je zájem, ujišťuje ústecký starosta Richard Pešek.
Žatec – Školáci dnes dostávali pololetní vysvědčení. Proč by nemohli dát známky i oni a dospělým, kteří mají dětem pomáhat?
Pardubice - Pokračovatelka rodinné tradice čeká na šestnácté narozeniny a pak hurá na La Manche…
Luhačovice – Trpět horkem už nebudou návštěvníci sálu Rondo v Městském domě kultury Elektra v Luhačovicích. Zážitek z kulturních akcí tam konečně hostům zpříjemní klimatizace, která doposud chyběla i přes rekonstrukci z roku 2002.
Žatec - Město ale i přesto bude muset ze svého doplatit přes čtyřicet milionů korun.
Karviná, Ostrava – Velká výzva čeká na talentovaného fotbalistu karvinského MFK OKD. Tomáš Jursa, o kterého se v zimě intenzivně zajímalo Brno, skončil nečekaně v sousedním Baníku Ostrava.
Jihlava – Otevře vedení Jihlavy oči a začne konečně stabilizovat svůj kádr? Za poslední tři roky se půlrok co půlrok prožene kabinou vichřice. Jenže kdyby alespoň k nečemu vedla. Časté příchody a odchody zatím své ovoce nenesou. Celek z Vysočiny je stále ve druhé lize. A o návratu mezi elitu tak může zatím jen snít.
Jihlava – U výpadovky na Pelhřimov staví provozovatel autoškoly Antoním Musil jediné autocvičiště na Vysočině, kde si řidiči budou moci odmazat trestné body.
Česká Lípa – Pozemky pro stavbu rodinných domků město pro své občany v tuto chvíli nemá. Ale devětačtyřicet parcel v lokalitě U Kola čeká na vybudování inženýrských sítí.
Blatnice – Fotbalový brankář Zdeněk Podolan možná opustí Vlkoš. O kvalitního brankáře má eminentní zájem další tým 1.B třídy skupiny C, Blatnice.
Holešov – Je krásná, talentovaná a její obrazy jsou v soukromých sbírkách po celém světě. Přesto je plná pochyb.
Velká Bíteš – Druhý pokus. Tak by se dala nazvat právě zahájená modernizace bítešského učiliště, nyní odborné školy Jana Tiraye. S prvními stavebními pracemi bylo započato už v létě minulého roku, avšak po pár dnech stavba osiřela, protože se dodatečně objevily nesrovnalosti ve výběrovém řízení.
Bor – Přes padesát žádostí o koupi stavebních parcel eviduje k dnešku radnice v Boru a podle slov starosty Petra Myslivce se měsíčně hlásí jeden až dva noví zájemci o bydlení v třítisícovém městě.
Jihlava – U výpadovky na Pelhřimov staví provozovatel autoškoly Antoním Musil jediné autocvičiště na Vysočině, kde si řidiči budou moci odmazat trestné body.