Komárovským vadí popílek. Padá na prádlo i ovoce
Brno-jih - Obyvatelé Komárova tvrdí, že tamní slévárna Feramo zamořuje okolí prachem. Firma se brání, dané emisní limity splňuje.
Brno-jih - Obyvatelé Komárova tvrdí, že tamní slévárna Feramo zamořuje okolí prachem. Firma se brání, dané emisní limity splňuje.
Plzeň - Nůžky na plech nebo použitý motorový olej. I takové pomůcky se vám mohou hodit, chystáte–li se vytvořit šperk. „Týká se to měděných šperků zdobených žíháním.
Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ – Minulý týden přinesl v Brně neobvyklé přívaly sněhu. Silničáři ze společnosti Brněnské komunikace, která se o zdejší silnice stará, pracovali prakticky nonstop a do boje se sněhem nasadili i všechny rezervy. Jejich šéf, provozní ředitel společnosti Leoš Chasák, se tak o víkendu moc nevyspal. Práce na odklízení kalamity totiž řídil osobně. Kvůli tomu tak vstával i ve tři hodiny ráno.
Stříbro - Mezi několika desítkami návštěvníků sobotního odpoledního koncertu dechové hudby Stavovanka v kulturním domě ve Stříbře byli také manželé Věra a Josef Tonovi. Z pravidlených koncertů, které se ve Stříbře konají, nevynechali zatím ani jeden.
Kralupy - Festival Lednový underground pokračuje v sobotu 16. lednadeseti koncerty a dvěma filmovými představeními.
Hodonín – Z rozhodnutí vedení klubu je evidentně zklamaný.
Evropa /SERIÁL/ - Bylo to mé páté léto, osm hodin, pět a někdy šest dnů v týdnu obklopen čtyřmi stěnami lakovny, pod slepými a nánosem štiplavého prachu zažloutlými světly, v nepřetržitém hluku otáček silného elektromotoru a vibrací plechové sací kabiny, chodidly loudajícími se materiálem zaskládanými uličkami a halami fabriky, v agónii divoce pracujících strojů, ženoucích se za splněním hořících termínů objednaných zakázek.
Ledeč nad Sázavou – Dívčí trio LušTěLa – Lucka Slavíčková, Štěpánka Vrbová a Larisa Khachatryan - se konečně dočkalo videoklipu k písničce Patnáctiny, na kterém pracovalo již od léta.
Opava /FOTOGALERIE/ – Tradičním křestem a koncertem uvedla v pátek 15. ledna na světlo světa své nové cédéčko opavská kapela Kolo kolo mlýnský. Koncert se uskutečnil v opavském Music klubu 13.
Krnov - Hodně článků bylo již věnováno soše krnovského Neptuna, který je již po dlouhé léta ozdobou a symbolem města. Tato socha byla do Krnova dovezena v roce 1814 ze zámku rozmařilého hraběte Alberta z Hodice ve Slezských Rudolticích.
Kralupy /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Festival Lednový underground pokračuje v sobotu 16. lednadeseti koncerty a dvěma filmovými představeními. „V sále kulturního domu Vltava začínáme koncertem skupiny Decoy deset minut před patnáctou hodinou, v kině Vltava promítáním filmu Ať žijí duchové ve čtrnáct hodin," uvedl ředitel pořádající Společnosti pro rozvoj Dvořákova gymnázia Filip Volák. Co nám ještě prozradil?
Orlickoústecko - Lea Johanidesová se pomalu připravuje na krok mezi ženy a tajně sní o hrách v Soči.
Třebíčsko – Síť sběrných dvorů na Třebíčsku se rozšiřuje. Nové přibudou v Třebíči a v dalších sedmi obcích v okolí.
Havlíčkobrodsko – Nejsou to paradoxně trvající mrazy, ani napadaný sníh, ale lidé, kteří v současné době nejvíce škodí lesní zvěři a ptactvu.
Šumperk – Bude jedním z dvacítky hráčů, kteří se perou o místo v sestavě divizního celku Šumperku. A i když patří mezi nejslavnější a nejzkušenější, říká na rovinu, že nemá nic jisté.
Chomutov - Takové předsevzetí si dávají každý rok miliony lidí. Většinou ale dlouho nevydrží.
Kralupy - Část domácností v kralupském Lobečku má za sebou další chladný den.
Děčín – Baby box musí být umístěn tak, aby ten, kdo do ní dítě odkládá, měl naprosté soukromí a zajištěnou anonymitu.
Polička – Město se pokusí letos získat na opravy hradu Svojanov evropské dotace.
Kájov - Stát se dobrým lyžařem, vyžaduje několik hodin tréninku.
Berounsko, Hořovicko - Sněhové podmínky nahrávají milovníkům zimních sportů. Záchranáři se cítí jako horská služba.
Věž - Nejsou to paradoxně trvající mrazy, ani napadaný sníh, ale lidé, kteří v současné době nejvíce škodí lesní zvěři a ptactvu. Takový je poznatek mnoha myslivců, nejen z havlíčkobrodského regionu.
Pelhřimov – První týden zimní přípravy mají za sebou fotbalisté pelhřimovského FK. Divizní kádr pod vedením trenéra Jiřího Cerhana ve srovnání s podzimní částí nedoznal žádných výrazných změn.
Blansko - Baseballista blanenského týmu Black Hill Štěpán Havlíček míří do zámoří. Ve čtvrtek večer podepsal na Základní škole Salmova šestiletou smlouvu s profesionálním týmem americkém MBL Tampa Bay Rays. Šestnáctiletý levoruký nadhazovač odlétá v březnu do přípravného kempu, kde se bude připravovat s dalšími mladými hráči. V létě pak Havlíčka čeká soustředění v Austrálii. Pokud se mu bude dařit, mohl by už příští rok nastoupit za některý z týmů Tampy v nižších soutěžích.
Nový Bor – Samotný běh Františku Bogarovi příliš nejde. To však neznamená, že by nemohl mít úspěchy v orientačních závodech.
Jindřichohradecko– Se změnou trestního zákoníku, platného od letošního ledna, přibude úředníkům práce. Některé trestné činy budou totiž nyní jen přestupkem.
Orlová - Maminky a tatínkové v Orlové znervózněli a své menší ratolesti teď moc nepouštějí samotné ven. Mohly by totiž narazit na nebezpečného pedofila, který minulý týden nedaleko pizzerie Alfredo zřejmě zneužil dvě děti.
Šumperk – Dvacátý leden by si měli zapsat do kalendářů fanoušci šumperské skupiny O5&Radeček. Právě tento den vychází její dlouho očekávané album Máš mě na svědomí.
Prostějov – Přestože se zdá, že Oděvní podnik míří kvůli obrovitým dluhům ke dnu, návrháři této firmy hledí vzhůru. Připravovaná kolekce „Jaro Léto 2010“ se dotkne nebe.
Jindřichův Hradec, Třeboň– Plesová sezona se šplhá kvrcholu a doby, kdy každá tanečnice musela mít vlastní róbu, jsou ty tam.
Třebíč – Malý Adam Kremláček z Třebíče je jedním z dětí, které půjdou příští týden v celém městě k zápisu do 1. třídy. On konkrétně na ZŠ Václavské náměstí.
Zlín – Čtyřiatřicetiletý Vojtěch ze Zlína je šestým rokem nezaměstnaný. Aby nedostával od státu pouze zkrácené existenční minimum ve výši 2020 korun měsíčně, přivydělává si v krajském městě už půl roku při veřejné službě.
Tachovsko – Hudební festival Plánský koupák zvítězil v internetové anketě Tachovského deníku o nejúspěšnější kulturní akci loňského roku. Proto jsme zakladateli festivalu a hlavnímu organizátorovi Jiřímu Fejtovi položili několik otázek.
Havířov – Vodohospodáři se zatím prudké oblevy nebojí. Vodu z přehrad neodpouštějí.
Hradec Králové - Zemědělství jako hlavní téma. České zemědělství vinou Unie skomírá.
Kutnohorsko - Nezaměstnanost na Kutnohorsku dosáhla na přelomu roku rekordních čísel. Zlepšení a odeznívání vlivu ekonomické krize se dá očekávat až na podzim.
Litoměřicko - Všude hromady sněhu a každá ruka je dobrá. Zatímco v létě a na podzim se pracovníci v rámci takzvané veřejné služby věnovali spíše údržbě zeleně a měst celkově, nyní pomáhají s odstraňováním sněhových závějí.
Podlipansko - Rozkvetlé vonící stromy, teplé červnové večery a léto ťukající na dveře. Tuto představu si většina z nás v současné sněhové záplavě nechává jen zdá. Někteří už na ní ovšem zcela vážně pracují.
Bystřice pod Hostýnem – Vyhláška zakazující požívání alkoholu na veřejných prostranstvích platí od nového roku v Bystřici pod Hostýnem. Opilce má vyhnat především z míst, kudy prochází děti ze Základní školy T. G. Masaryka.
Přerov – U přerovského soudu začalo ve čtvrtek hlavní líčení s mužem, který loni v srpnu vyhrožoval dvěma ženám z Potštátska zabitím. Podle obžaloby jim z oken autobusu hrozil loveckým nožem s patnácticentimetrovou čepelí, když stály na zastávce. Napadl je i slovně a tvrdil, že je „stejně jednou podřeže“.
Kouřim - V Kouřimi chtěli co nejrychleji zapomenout na loňskou druhou sezonu ve fotbalové I.A třídě skupiny B. Po perfektním a očekávání převyšujícím podzimu přišel strmý jarní pád a bodové paběrkování.
Jindřichův Hradec – Když se za mnou zavřely stylové dřevěné dveře hezky opraveného domu v Růžové ulici, uvítaly mne v chodbě výrobky klientů občanského sdružení Mesada.
Hrušky - Výbor hrušeckých fotbalistů se rozhodl nepokračovat v soutěži. Mohou za to hlavně finanční nároky obce
Krtely – Jeden z nejstarších hasičských sborů sídlí v Krtelích u Netolic. První zmínka o něm se vztahuje k roku 1895, kdy také dostal svou první ruční stříkačku. Na provoz přispíval v době založení i hrabě Schwanzerberg. Od doby svého vzniku byl vždy jeden z místních dobrovolných hasičů pověřen vypisováním všech finančních výdajů. Ty jsou zaznamenány v pokladních knihách, které jsou svými správci napsané velmi pečlivě.
Most - Zajímavou hru můžete vidět už dnes večer!
Opavsko – Paní Anežce Kolihové z Opavska bude za dva roky devadesát let. Po operaci kolena se i o dvou holích pohybuje jen velmi těžce. V létě, natožpak v zimě, když napadne tolik sněhu jako nyní.
Vimperk – Rozhodnutí o systému parkování na náměstí Svobody ve Vimperku prozatím vedení města odložilo. Sdělil to Deníku starosta města Pavel Dvořák.
Svitavy – Výstavba na pozemku města ve svitavské průmyslové zóně je zatím, podobně jako venkovní teploty, na bodě mrazu.
Hlubočec - Podle slov starosty SDH v Hlubočci Petra Najverta je Hlubočec malou obcí a nějakých extra akčních událostí mnoho není.
Východní Čechy - Částka za likvidaci přívalu sněhu je nejméně 40 milionů korun.