Ústí nad Labem - Již na podzim letošního roku budou operováni první pacienti v novém robotickém centru, které během léta vyroste v Masarykově nemocnici. Půjde teprve o šesté pracoviště v České republice.
Kunovice - (FOTOGALERIE) Ivan, Nastěnka, Matka a Marfuša, tyto postavy přivítaly v sobotu 21. června návštěvníky kunovického areálu sokolského hřiště, kteří přišli zhlédnout soutěžní pořad folklorních souborů nazvaný Před naším, za naším. Své vystoupení tam předvedlo celkem čtrnáct souborů.
Jablonec n. N. - Tradičně první týden v červenci probíhá v jabloneckém Eurocentru letní dílna pohybu, rytmu a tance. Nabízí účastníkům ojedinělou možnost seznámit se s několika žánry umění během jednoho týdne, v příjemném prostředí a mezi mladými lidmi.
Rychnovsko - Patnáctý jubilejní ročník Poláčkova léta se těší velké návštěvnosti. Festival divadelních představení a řady koncertů a výstav zahájilo v pondělí Těšínské divadlo Český Těšín muzikálem Petra Markova, který má k Poláčkovu rodnému městu vřelý vztah, Jedna noc na Karlštejně.
Křimov, Celná - Po největší vietnamské tržnici Křimovska na Celné zbylo jen smetiště. Ani po dvou měsících, kdy asijští obchodníci strhli stánky a opustili svá prodejní místa, nedokázal majitel zajistit úklid. To by se mělo v nejbližší době změnit.
Blanensko - K létu patří na Blanensku již tradičně festivaly. Rock, folk, techno ale i španělské rytmy budou znít v Blansku, Boskovicích, Letovicích, Skalici či Olešnici.
Pardubice - Podle psychologů je každoroční jistotou, že když se výrazně oteplí a ženy začnou zkracovat sukně a nosit větší výstřihy, objeví se i muži, kteří se před nimi pak obnažují. Někteří však zajdou i dále a svůj chtíč se snaží ukojit právě před nimi.
Olomouc - Přivydělat si sběrem rybízu z vlastní zahrady od víkendu mohou pěstitelé, kteří přebytky přivezou do některé z výkupen ovoce na Olomoucku. Jejich provozovatelé se však shodují v tom, že zahrádkáři už většinu ovoce mají jen pro vlastní potřebu.
Česká Lípa - Okrasné keře a rozkvetlé květiny jsou určitě příjemnou součástí sídlišť, ale jen do chvíle než jejich přítomnost začne ohrožovat bezpečnost lidí.
Kroměřížsko - Léto ještě ani pořádně nezačalo, a na Kroměřížsku se už pět lidí nakazilo lymeskou boreliózou. Mírná zima i teplé jaro mají vinu na přemnožení klíšťat. Ta se podle odborníků objeví i tam, kde by je lidé dříve nečekali.
Brno - Astronomické léto začalo jen před několika dny, ale počasí v Brně mu rozhodně ostudu nedělá. Předpověď meteorologů na dnešní den slibuje opět teploty kolem třiceti stupňů Celsia a většinou jasnou oblohu bez deště.
Valašsko - Letní kino, fenomén prázdninové zábavy sedmdesátých a osmdesátých let, je na Valašsku až na jednu výjimku už jenom vzpomínkou. Zatímco ještě na konci minulého století byly takzvané letňáky v každém městě a na film pod širým nebem se mohli těšit dokonce obyvatelé malých obcí, dnes se venku promítá pouze na Bystřičce.
Rychnov nad Kněžnou - Patnáctý, jubilejní ročník Poláčkova léta se těší velké návštěvnosti. Festival divadelních představení a řady koncertů a výstav zahájilo v pondělí Těšínské divadlo Český Těšín muzikálem Jedna noc na Karlštejně. Autor Petr Markovmá k Poláčkovu rodnému městu vřelý vztah.
Praha - Češi začali před nadcházejícími prázdninami ve velkém nakupovat pivní pípy. Největší tuzemský prodejce elektroniky, společnost Electro World, včera oznámila několikaprocentní nárůst prodeje malých výčepních zařízení za poslední měsíc.
Olovnice - Po dvou měsících od narození se v úterýolovnické hříbě konečně dočkalo jména. Ze třinácti návrhů dětí z kladenského a stochovského domova, jste vy čtenáři Kladenského deníku na webových stránkách 84 hlasy zvolili jméno Isabell. Křest se uskutečnil samozřejmě za asistence dětí a kmotrou hříběte se stala pětiletá Gábinka.
Moravskoslezský kraj - Lidé, kteří si kupují bagety, obložené croissanty či obložené housky a podobné studené pokrmy v bistrech na čerpacích stanicích, by si měli bedlivě všímat data doby použitelnosti i toho, jestli tyto výrobky nejsou nevhodně skladovány.
Dalším hostem pravidelných on–line rozhovorů Deníku byla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. O zajímavé a náročné práci záchranářů si můžete přečíst ZDE
České Budějovice - Česká komedie Venkovský učitel rozeběhla v pátek poprvé po roce opět promítačku českobudějovického letního kina Háječek. Vedle už prověřeného zapůjčování podsedáků a možnosti občerstvení v malém stánku zlepšil provozovatel Háječku také zvukovou úroveň projekcí.
HORNÍ SUCHÁ - Skvělá muzika, soutěže, výborná kuchyně a hlavně dobrá zábava čekala v sobotu odpoledne na návštěvníky amfiteátru v Horní Suché, kde se konalo tradiční Vítání léta.
Hradec Králové - V občanském kalendáři má dnes svátek Jan. Je totiž výročí narození Jana Křtitele. Svátek se slaví již od 5. století. K dnešnímu dni se vázaly i mnohé lidové obyčeje. Při trhání zlatého kapradí je třeba dát pozor na čerty, čarodějnice a bludičky.
Nový Hrádek - Sdružení Divadlo připravilo na léto několik lidových řemeslnických trhů, na kterých si zájemci koupí originální předměty přímo z rukou výrobců.
Doksy - Přestože v zimě převzal dokské A–mužstvo jen do konce jarní sezony, už dnes je jisté, že Milan Bubla bude u Máchova jezera v roli trenéra pokračovat.
Ostrava - Lidé, kteří si kupují bagety, obložené croissanty či obložené housky a podobné studené pokrmy v bistrech na čerpacích stanicích, by si měli bedlivě všímat data doby použitelnosti i toho, jestli tyto výrobky nejsou nevhodně skladovány.
Praha - Zuzana Bydžovská, Karel Roden, Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný jsou premiérovými osobnostmi letošní přehlídky Léto hereckých osobností, která se bude až do 14 září konat ve Švandově divadle, na Letní scéně Vyšehrad a poprvé také v Divadle v Dlouhé.
Ostrava - Letní zahrada Domu kultury Akord v Ostravě-Zábřehu se během letních prázdnin stane místem konání malého letního festivalu. Pravidelně každou středu se návštěvníci mohou těšit na nejrůznější kulturní akce.
Ústí nad Labem - Měl to být přestup volejbalového léta. Ústecký smečař Jakub Salon podepsal smlouvu se španělskou prvoligovou Tarragonou a snil o jedné z elitních evropských soutěží.
Kolínsko - Snaží se zveřejňovat zprávy tak, aby nikoho eticky nepoškodily. Zároveň se zasazují o to, aby práce záchranářů byla vnímána pokud možno v pozitivním světle. Dalším hostem pravidelných on–line rozhovorů se čtenáři internetových stránek Deníku byla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.
Olomouc - Chovatelé, kteří teprve teď začínají řešit problém s tím, komu během letní dovolené svěřit svého psa nebo kočku ještě mají šanci uspět a sehnat pro ně dočasné ubytování ve speciálních hotelech.
Praha, Ústí nad Labem - O víkendu se Plavecký klub Pandora zúčastnil hned dvou významných plaveckých akcí. Nejlepší čáslavská plavkyně a trenérka v jedné osobě Andrea Balášová se díky výkonům během jara a léta probojovala do české plavecké reprezentace.
Olomouc - Hned několik speciálních "ubytoven" pro domácí zvířata funguje na Olomoucku. A chovatelé, kteří teprve teď začínají řešit problém s tím, komu během letní dovolené svěřit svého psa nebo kočku tam ještě mají šanci uspět. Psí hotely většinou zatím mají na červenec a srpen volné kapacity.