Kolín/ Na čtyři stovky lidí se na prvního máje sešly na projížďkách dobovým vláčkem taženým parní lokomotivou při příležitosti slavnostního zahájení druhé sezóny jízd kolínské řepařské drážky v Sendražicích.
Kadaň - Nové dopravní hřiště v Kadani na území bývalých kasáren se otevře nejpozději do konce května. Kolem něj bude navíc odpočinková zóna. S její výstavbou by se mohlo začít již v létě.
Pec pod Sněžkou - Investorka poštovny na Sněžce Jaroslava Skrbková se chystá na otevření objektu. „Čekáme jen na revizi elektřiny a až rozmrzne voda. Pak oslovím stvební úřad o vydání povolení k předčasnému užívání,“ řekla Skrbková.
Kutnohorsko/ Podobně jako s příchodem zimy přibývá enormně práce pracovníkům pneuservisů také nyní, s nástupem jara. „Především minulý týden se dělaly fronty, nevěděli jsme, kam dřív skočit,“ potvrdil provozovatel pneuservisu v Miskovicích Ondřej Dobiáš.
Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodské náměstí nebude v létě zívat prázdnotou. Namísto tradičního házenkářského turnaje Handball Help, který v Havlíčkově Brodě definitivně skončil, si totiž budou moci návštěvníci zahrát volejbal. Centrum plné písku totiž slibuje projekt H.B. Each volejbal, který vyhrál stotisícový grant od města.
Praha, Mostecko - Policii se nedaří snížit počet dopravních nehod. Po zavedení bodového systému předloni v létě sice řidiči krátkodobě začali jezdit opatrněji, ale statistiky poté opět vyskočily do dřívějších výšin.
Pec pod Sněžkou - Investorka poštovny na Sněžce Jaroslava Skrbková se chystá na otevření objektu. „Čekáme jen na revizi elektřiny a až rozmrzne voda. Pak oslovím stvební úřad o vydání povolení k předčasnému užívání,“ řekla Skrbková.
Praha - Chystáte se v létě na dovolenou? Pokud si vyměníte peníze už nyní, ušetříte. Podle ekonomů totiž rekordně silná koruna, která zlevňuje zájezdy a nákupy v zahraničí, začne ještě do začátku léta oslabovat.
Žatec - Japonští investoři vévodí průmyslové zóně Triangle. Společnosti Hitachi a IPS Alpha koupily celkem 67 hektarů pozemků, pro další zájemce zbývá ještě 228 hektarů.
Dvůr Králové - Africké safari bude pro návštěvníky otevřeno 1. května, kdy do jeho bran vjedou první safari busy. Letos bude na návštěvníky čekat rekordní počet zvířat.
Holešov - Další etapa budování kanalizace do místních částí Holešova spěje do cíle. Dělníci totiž v současné době směřují z města podél zámecké obory do Dobrotic.
Strakonice - Rodina Lindy Votavové, kterou zabil loni v červenci kámen z nezabezpečeného svahu u obce Strečno na Slovensku, chce zažalovat Slovenskou republiku.
Hradec Králové - Velká módní show jaro – léto 2008 Axcent Nigt v pondělí 28. dubna přinesla nejnovější trendy pro nadcházející sezonu tak, jak je nabízejí prestižní značky zastoupené na českém trhu, i novou kolekci návrhářky Milušky Čápové. Fotoreportáž Jana Jelínka.
Netolice - Jihočeské vítání léta 2008, tedy akce, která zahajuje turistickou sezonu v Jihočeském kraji, se v letošním roce koná v Netolicích, a to již ve čtvrtek 1. května.
Loučná nad Desnou - Třímetrový dřevěný král hlídá od pondělí dopoledne zahradu před školkou v Loučné nad Desnou. Zavěšeného na lžíci bagru ho zaměstnanci obce usadili na místo do betonové patky.
Jablonec n. N. - Neprůjezdnou se stane kromě zimních měsíců ulice Horská. Velí tak projekt na vybudování bulváru, kde je výjezd z ulice zakázán. Radnice chce věc napravit.
Hranice -Špičkové módní show patřila čtvrtek 17. dubna hranická Sokolovna. Novou kolekci zde mimo jiné předvedla i návrhářka Brigita Ročňáková z Olomouce, rodačka z Hranic.
Lanškroun/Svitavy - V sobotu odpoledne požehnal lanškrounský farář Zbigniew Czendlik motorkáře před začínající sezonou. Stejně jako vodáci odemykají řeky, motorkáři o víkendu vyrazili na silnice vstříc svobodě a létu.
Lanškroun/Svitavy - V sobotu odpoledne požehnal lanškrounský farář Zbigniew Czendlik motorkáře před začínající sezonou. Stejně jako vodáci odemykají řeky, motorkáři o víkendu vyrazili na silnice vstříc svobodě a létu.
Kadaň - Kadaňské maminky se již nyní můžou těšit na červen. V té době už bude určitě nové hřiště za budovou organizace Rodiče a děti Kadaně o.s. (RADKA), která sídlí v ulici Kpt. Jaroše, v provozu.
Přibyslav - „Našel bombičku, hodnej Buk!“ Tak tahle slova patřila psovi, který v jednom z pěti kufrů našel pachové stopy výbušnin. Nešlo ovšem o ostrou akci někde v Iráku nebo na pražském letišti, ale ukázku výcviku a práce speciálních psů vojenské policie. Přijeli s nimi odborníci z Tábora.
Kladno-Brzy začne platit zákon o hasicích zařízeních v novostavbách. Kdo bude dodržování kontrolovat však není jisté. Všechny nové rodinné domy budou muset být od července vybaveny alespoň jedním hasicím přístrojem se schopností 34 A. Písmeno A znamená určení na hašení pevných látek a číslo 34 značí velikost požáru o délce tři a půl a šířce půl metru.
Děčínsko - Stavebníky a majitele nových objektů čeká nová povinnost, musí mít hasicí přístroje i hlásiče požárů, které pomohou zabránit vzniku rozsáhlejších škod
Znojmo - Více služeb pro mladé klienty s postižením a větší počet míst bude mít od léta charitní stacionář sv. Damiána. Přibude logopedie a lepší třída.
Nymbursko/ Nechráněných železničních přejezdů už sice ani na Nymbursku nezbývá příliš, přesto na nich řidiči kašlou na vlastní bezpečnost a bohužel na to častoi doplácejí.