Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Sychravo a deštivo charakterizuje prozatím letošní podzim. Podle meteoroložky Dagmar Honsové vydrží až do konce měsíce, s příchodem listopadu se více ochladí. A Vánoce? „Samozřejmě nelze předpovědět počasí takto dopředu, ale na bílé Vánoce se netěšte předčasně!" uvedla v rozhovoru pro Deník.
Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Sychravo a deštivo charakterizuje prozatím letošní podzim. Podle meteoroložky Dagmar Honsové vydrží až do konce měsíce, s příchodem listopadu se více ochladí. A Vánoce? „Samozřejmě nelze předpovědět počasí takto dopředu, ale na bílé Vánoce se netěšte předčasně!" uvedla v rozhovoru pro Deník.
Buchlovice - České charitativní prostředí je od nedělního odpoledne bohatší o pátý ročník charitativního projektu s názvem Buchlovice pomáhají. Podobně jako v přecházejících ročnících, pomohla pátá charitativní akce, pořádaná Misijním klubkem Buchlovice, dívčímu sirotčinci Girls´Orphanage at Badulla na Srí Lance, v němž je věnována péče dětem, které přišly o rodiče při ničivých povodních.
Kuks /ROZHOVOR/ - V Kuksu se sice nachází pouhý necelý půlhektar vinic, ale málokdo v kraji už neslyšel o zdejším vinobraní, kde teče víno po schodech, snad jako za doby největší slávy Kuksu, kdy se tu o rozkvět staral František Antonín hrabě Špork.
Kosmonosy - Spor, který se rozhořel mezi radnicí v Kosmonosích u Mladé Boleslavi a tamním Muzejním spolkem asi jen tak neskončí. Úřad trvá na vystěhování z domu na koupališti i ze suterénu zámku.
Prostějovsko – Novou kapitolu může už brzy napsat snaha o zbudování cyklostezky v údolí Romže. Zatímco dřívější pokus skončil podezřením z podvodu a práce na stezce prakticky ani nezačaly, nově by první její část měla vyrůst.
Část turistů, kteří v létě na leteckou dovolenou kvůli obavám o bezpečnost neodjeli, přesunula svoji dovolenou na podzim či zimu a zamíří do vzdálených destinací.
Havlíčkův Brod – Rodiče v Havlíčkově Brodě mají už několik týdnů strach pouštět své děti ven samotné. Ve městě totiž zhruba od začátku letních prázdnin řádí minimálně jeden gang dětských zlodějů, lupičů a násilníků.
Berlín - O úřad německého prezidenta by se mohl ucházet současný ministr zahraničí ze sociální demokracie Frank-Walter Steinmeier. Myslí si to alespoň jeho stranický šéf Sigmar Gabriel, podle něhož zatím žádná ze stran s lepším návrhem nepřišla. Řekl to německému deníku Bild.
Sviňovice - Jednou takhle v sobotu šli dva sousedi ze Sviňovic na trh do Prachatic, aby tam prodali něco vajec a másla a nakoupili to, co doma chybělo.
Vrchlabí - Celkové vítězství ve Světovém poháru a medaile z mistrovství světa. To jsou cíle snowboardistky Evy Samkové před novou sezonou. Olympijská vítězka ve snowboardcrossu podstoupila na začátku dubna operaci levého ramena, v létě byla na dovolené v Norsku, v září dokončila první ročník FTVS a nyní už je v plné přípravě na zimu. A touží po úspěších.
Litomyšl – Týden paměti národa se plánoval v létě. Ukázalo se, že se zcela neplánovaně sešlo několik akcí na jeden týden. Dali jsme jim společně rámec a nelitujeme.
Brno - Studentka Jitka Vlková z Brna se snaží kupovat si ovoce i zeleninu od místních zemědělců. Platí to i o bramborách. „Nedělám si velké zásoby, takže nakupuji častěji v menším množství. Přes léto jsem chodila na farmářské trhy, teď nakupuji především v supermarketech," uvedla Vlková. Na pultech obchodů ovšem brambory z okolí nemá příliš šanci najít.
Region - Počasí v létě hrálo zemědělcům do karet. Letošní úroda některých plodin převyšuje až o desítky procent tu minulou, která byla poznamenaná extrémním suchem. Přestože „mokřejší" léto plodinám přálo, podzim by zemědělci uvítali sušší. Časté přeháňky jim sklizeň ztěžují.
Sychravo a deštivo charakterizují prozatím letošní podzim. Podle meteoroložky Dagmar Honsové vydrží až do konce měsíce, s příchodem listopadu se více ochladí. A Vánoce?
Olomoucký kraj - Sychravo a deštivo charakterizují prozatím letošní podzim. Podle meteoroložky Dagmar Honsové vydrží až do konce měsíce, s příchodem listopadu se více ochladí. A Vánoce?
Strachotice – Potichu a nenápadně se podle některých zastupitelů Strachotic snaží vedení obce řešit změnu v systému získávání a distribuce pitné vody ve vsi. A to údajně přesto, že obec má vlastní vrt s kvalitní pitnou vodou a další vrt plánuje. Problém by podle některých obyvatel Strachotic mohl být i v tom, že starosta obce Luděk Müller je zároveň tajemníkem vodárenského svazku (VAK) a má tedy zájem obec do svazku zapojit.
Praha - Evropské země zapojené do mezinárodního projektu Foedus nabídly během 16 měsíců provozu specializovaného internetového portálu 263 orgánů, pro které neměly vlastní využití. Z nich bylo 42 transplantováno, Česko jich přijalo devět. Projekt financovaný Evropskou unií letos skončil, zapojené země se tento týden v Praze dohodly na pokračování, sdělil Přemysl Frýda, zástupce ředitele Koordinačního střediska transplantací, který byl tento týden zvolen prezidentem projektu.
Ledečsko - Lidé z okolí Ledče nad Sázavou, Zruče nad Sázavou, případně Vlašimi, ale i řidiči, kteří potřebují sjíždět z dálnice D1 u Lokte a pokračovat po silnici II/150 směrem na Vysočinu, budou muset využívat objízdné trasy až do druhé poloviny prosince.
Kroměřížsko – Noční klid se od prvního října zpřísnil: pořadatelé s předstihem musí hlásit městu či vesnici datum akce a žádat o povolení. Úřad pak musí akci zařadit do veřejné vyhlášky, kterou ale vedení menších obcí vydávají jen jednou do roka. Podle ředitelů kulturních domů, ale i podle mnoha starostů na Kroměřížsku je to opravdu nešťastné řešení. Jenže lidé se dělí na dva tábory – jedni novelu vítají, druzí si myslí, že to kulturu v malých městech doslova pohřbí.
Břeclavsko – Konečně. Už tuto sobotu ochutnají nedočkavci první letošní mladá vína. V Mikulově na Pálavském gulášfestu bude k dispozici na dvanáct set lahví odrůd Müller Thurgau a Modrý Portugal z velkopavlovického Vinařství V & M Zborovský. „Je to krásné svěží pití v pozdním sběru s příjemnou kyslinkou," lákal organizátor akce v areálu Hotelu Zámeček Josef Ševčík. Vína z roku 2016 budou aromatická, shodují se vinaři. Ročník má nakročeno těm nejlepším.
Zlín - Středopolař Zlína Miloš Kopečný svým premiérovým ligovým gólem vystřelil fotbalistům Zlína v domácím duelu s Bohemians alespoň bod po remíze 1:1. Úspěšná cesta svěřenců trenéra Bohumila Pánika se v posledních třech zápasech trochu zadrhla, neboť v nich získali jen dva body. A potřetí za sebou na domácím trávníku jen remizovali.
Olomouc – Až ve druhém soutěžním kole vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc do nového ročníku extraligy, která má letos opět lichý počet devíti členů. V brněnském Králově Poli nečekal vysokoškolačky rozhodně lehký zápas, proti značně posílenému soupeři však podaly solidní výkon, díky němuž se radovaly z vítězství 3:1.
Zlín – Los jim připravil nejatraktivnější, ale zároveň také nejtěžší premiéru před domácím publikem. Volejbalisté Zlína se ve 2. kole extraligy střetnou s obhájcem titulu z Liberce. Utkání začne ve Sportovní hale Euronics zítra v 17 hodin. „Je sice teprve úvod sezony, ale tento zápas hodně prověří naši výkonnost," uvedl hrající asistent Přemysl Obdržálek.
Zlín – Los jim připravil nejatraktivnější, ale zároveň také nejtěžší premiéru před domácím publikem. Volejbalisté Zlína se ve 2. kole extraligy střetnou s obhájcem titulu z Liberce. Utkání začne ve Sportovní hale Euronics zítra v 17 hodin. „Je sice teprve úvod sezony, ale tento zápas hodně prověří naši výkonnost," uvedl hrající asistent Přemysl Obdržálek.
Slavkov u Brna – Motor, převodovku, nápravy, brzdy, elektroinstalaci a několik dalších dílů má ze Škody Favorit. Karoserie s výztužným rámem už je původní. Stejně jako světla, sedadla, zpětná zrcátka a další drobnosti. Dohromady to dělá model auta Kaipan 14, jak ho popisuje výrobce na svých webových stránkách. Už zanedlouho ho dostanou žáci Integrované střední školy ve Slavkově u Brna. Ovšem rozložený na díly.
Teplice – Zlepšené výkony, více bodů, nikterak drastické zimní změny v kádru a pokračování rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. To jsou nyní hlavní vize a přání ředitele porvoligových Teplic Petra Hynka, kterému ke spokojenosti po první třetině nejvyšší soutěže chybí více bodů. Zejména tři z Příbrami…
Manchester - Francouzský záložník Manchesteru United Paul Pogba zazářil ve čtvrtečním utkání skupiny Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul a k domácí výhře 4:1 přispěl gólem a proměněnou penaltou. Trenér "Rudých ďáblů" José Mourinho nejdražšího fotbalistu světa chválil a rýpl si do jeho kritiků.
Praha - Vodácká sezona v České republice se chýlí ke konci a velké řeky jsou bez problémů sjízdné. Občasný déšť zlepšil na řadě míst průtok a dodal vodu, která chyběla vodákům v létě. O následujícím víkendu mohou lidé sjíždět i pražské potoky Rokytku a Botič, a to díky vypuštění vody z vodních nádrží.
Praha - Celkové vítězství ve Světovém poháru a medaile z mistrovství světa. To jsou cíle snowboardistky Evy Samkové před novou sezonou. Olympijská vítězka ve snowboardcrossu podstoupila na začátku dubna operaci levého ramena, v létě byla na dovolené v Norsku, v září dokončila první ročník FTVS a nyní už je v plné přípravě na zimu. A touží po úspěších.
Radim – V Radimi se omítají zídky mostu. „Tato konečná úprava byla dohodnutá na konci dubna," upozornil starosta obce Martin Sýkora, že oprava měla být původně dokončená v teplých měsících roku nikoli na podzim.
Náchodsko - Když nebudeme počítat poslední dešťové dny, tak prakticky celé léto trápilo lesy sucho. A to jsou podmínky, které nahrávají populaci kůrovce.
Dvůr Králové - Královédvorská zoologická zahrada slaví třetí letošní mládě vzácného nosorožce dvourohého. Po dvojčatech chlapců z června se dočkala i dívčího pohlaví.
České Budějovice – Volejbalový kapitán Jihostroje Filip Habr prožil pekelné léto. S reprezentací oslavil postup na ME, teď se ale chystá na první domácí zápas v extralize. Večer před premiérou v Praze prožil s přítelkyní v kině. „Byl jsem na filmu Inferno. Nebylo to špatné, ale po předchozích dvou dílech jsem měl větší očekávání," vypráví o pekle Dana Browna.
Kosmonosy - Spor, který se rozhořel mezi kosmonoskou radnicí a tamním Muzejním spolkem asi jen tak neskončí. Úřad trvá na vystěhování z domu na koupališti i ze suterénu zámku.
Sedlčany – Sedlčanská filmová školka vstupuje do třetího ročníku. Malý filmový festival, na kterém mají dospělí i děti možnost shlédnout snímky, které jinak v kinech budou těžko vyhlížet, se uskuteční už v sobotu a v neděli v místním kině. Pořadatelem je Petr Sokol za Filmový klub Sedlčany za podpory Muzea Karla Zemana, Národního filmového archivu Praha a Asociace českých filmových klubů. Mediálním partnerem akce je již potřetí Příbramský deník. Více nám Petr Sokol řekl v rozhovoru.
Dvůr Králové - Královédvorská zoologická zahrada slaví třetí letošní mládě vzácného nosorožce dvourohého. Po dvojčatech chlapců z června se dočkala i dívčího pohlaví.
Pro ortodoxního pivaře je něco takového nemyslitelné: sedět v hospodě či na zahrádce a pít pivo z plastového kelímku. Se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) se ale takové situace mohou množit.
Praha - Vodácká sezona v České republice se chýlí ke konci a velké řeky jsou bez problémů sjízdné. Občasný déšť zlepšil na řadě míst průtok a dodal vodu, která chyběla vodákům v létě. O víkendu mohou lidé sjíždět i pražské potoky Rokytku a Botič, a to díky vypuštění vody z vodních nádrží, sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.