Plzeň - Vedení fotbalového mistra z Plzně se rozhodlo pojistit si služby zkušených opor a prodloužilo smlouvy s kapitánem Romanem Hubníkem a brankářem Matúšem Kozáčikem. Oba se Viktorii upsali až do léta 2019.
Střední Morava /ROZHOVOR/ - V posledních letech tolik oblíbená solária: jsou bezpečná? A když se chystáme do exotiky, je dobré se takzvaně předopálit? Dermatoveneroložka Kroměřížské nemocnice Eva Pospíšilová to nedoporučuje. Radí se vyhnout soláriům.
Dobříš – Letošní letní výstava na zámku Dobříš nese název Zbraně mušketýrů. Tematika se odvíjí od seriálu Tři mušketýři, který se na zámku minulý rok natáčel.
Klatovsko – Muchomůrka tygrovaná byla pravděpodobně příčinou všech pěti případů otravy houbami, které v červnu ošetřili v Klatovské nemocnici. Takový počet otrav houbami mívá běžně Klatovská nemocnice za celou houbařskou sezonu.
Zlín - Miliony korun spolykají přes léto stavební úpravy ve zlínských základních školách a mateřinkách. Už od začátku prázdnin v mnohých panuje čilý stavební ruch, děti tam vystřídali dělníci, kteří pracují na úpravách prostor.
Hrobce – Léto je nejen obdobím odpočinku, ale také archeologických objevů plánovaných či čistě náhodných. Jeden čerstvý objev byl v těchto dnech zachycen v Hrobcích.
Vlašim – Léto si můžete zpestřit mimo jiné i obyčejnou vycházkou za město do Jinošovského údolí. Vidět tu můžete pozoruhodný přírodní prvek v podobě soustavy rybníků a navazujících mokřadních luk se spoustou vzácných živočichů i rostlin. Utopenec, Kačák, Vápenský, Jírovec, Galilejský. To jsou romantické názvy rybníků, které staly oblíbeným cílem obyvatel města i četných cykloturistů.
Karvinsko - Stáváme se kulturnějším regionem, který se zajímá také o místní památky? Množství návštěvníků, kteří do těchto míst míří během letošního léta, říká ano. Dobré léto zažívá Archeopark, pochvalují si ho i na Zámku Fryštát.
Humpolec (Pelhřimovsko) - Rodinný pivovar Bernard v Humpolci zvýšil v prvním pololetí produkci piva o 11 % na 151 318 hektolitrů. Prodej moku se značkou Bernard se zlepšil na domácím trhu i za hranicemi. Export se na celkovém výstavu za letošních prvních šest měsíců podílel 23 %.
New York - Ve Spojených státech zaznamenali první případ přenosu viru zika sexuálním stykem z ženy na muže. Dosud přitom zdravotníci věděli jen o případech, kdy nákazu na ženu přenesl její partner. Informovalo o tom dnes Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC).
Zlín - Park Komenského v centru Zlína nově zdobí velký motýl. Autorkou tohoto floristického objektu je Eva Danieková z odboru městské zeleně magistrátu.
Praha - Prezident Miloš Zeman na hospodářském summitu v Mongolsku řekl německé kancléřce Angele Merkelové, že se těší na jednání v Praze na konci léta. Na twitteru to uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle informací ČTK ještě nebyl přesný termín schůzky stanoven a setkání nebylo oficiálně z německé strany potvrzeno.
Mělnicko – Zažil hodně netradiční sezonu. Hlavně její závěr. Fotbalový trenér Jiří Kabyl opustil po dlouhých sedmnácti letech Libiš a přešel ke konkurenci do Polabanu Nymburk. Mužstvo převzal po odvolaném Radku Kulhánkovi a podařilo se mu s týmem divizi zachránit. Nyní už se těší na novou sezonu.
Orlickoústecko – Letní horké počasí nepřeje jenom koupalištím, ale i požárům. Jejich výskyt se v parných dnech zvyšuje zvláště ve volné přírodě a nejinak je tomu i na Orlickoústecku. Během loňského léta se zde hasiči museli vypořádat s řadou požárů.
Nový Jimramov - Ve Žďárských vrších budou dobrovolníci o víkendu hrabat a vynášet trávu z chráněných podmáčených luk. Ochránci přírody potřebují pomoci v části území Široké Pole a na loukách poblíž vrchu Pickov, tedy skoro na dvou hektarech luk. S péčí o chráněné louky mohou lidé pomáhat i jinde na Vysočině. Hrabání trávy v přírodní rezervaci Kladinský potok na Pelhřimovsku se uskuteční v srpnu.
Praha - Teroristický útok ve francouzském Nice povede k dalšímu poklesu zájmu Čechů o dovolenou ve Francii. Podle Asociace cestovních kanceláří (ACK) do země letos v létě vyjede minimálně o 30 % Čechů méně než loni, zejména však kvůli loňským útokům v Paříži.
Slavný - Rodinný dům ve srubovém stylu, který už pátým rokem buduje ve Slavném u Police nad Metují stavebník Leoš Mallat, nemá stále potřebná povolení. Správa chráněné krajinné oblasti (SCHKO) Broumovsko sice na počátku stavebníkovi potvrdila, že srub postavit může, když ale do koupi pozemku a stavby investoval statisíce, obrátila.
Přerov – Zpátky do čela tabulky. Nezáviděníhodnou příčku obsadilo Přerovsko v krajských statistikách nezaměstnanosti za měsíc červen. Po osmi měsících převýšil podíl nezaměstnaných osob hodnotu na Jesenicku, kde se daří více sezonním pracím.
Plzeň – Je léto, čas prázdnin a dovolených. Boxer Josef Zahradník ale na lenošení u moře nebo grilování na zahradě či jiné letní radovánky nemá ani pomyšlení.
Kroměřížsko – Přemrzlé stromy, nedostatek vláhy a škůdci: to jsou důvody, proč bude úroda u většiny zahrádkářů na Kroměřížsku letos nejspíš mizivá. Někteří prý dokonce nebudou ani pálit: švestky půjdou nejspíš do koláčů, jestli vůbec. „Kvůli prvním vedrům nám vše rozkvetlo, ale hned potom to zase zmrzlo. Takže i u nás úrodu mráz opravdu pořádně zkrouhnul," povzdechl si například Oldřich Hlaváč z Troubek.
Rakovník - Kdo se chtěl podívat do cirkusu, nemusel vážit dalekou cestu třeba do Prahy. Stačilo zajít do Branky, kam v rámci Léta s knihovnou zajelo Kejklířské divadlo Vojty Vrtka s Velkou cirkusovou pohádkou.
Annín – Tradiční několikaměsíční cyklus akcí v šumavském kostele sv. Mořice na Mouřenci u Annína Mouřenecké léto je v plném proudu. Součástí Mouřeneckého léta je celkem 25 tematicky pestrých pořadů.
Hradec Králové - Tradiční dětská letní umělecká Ambroziáda se usídlila opět na prvních čtrnáct dní v červenci v areálu královéhradecké Základní školy Pouchov. Koná se pravidelně na začátku letních prázdnin od roku 2009, letos poprvé pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France.
Loket - Operní pěvkyně Dagmar Pecková míří do loketského amfiteátru. Její gala koncert se uskuteční tento pátek 15. července za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru pod vedením Jana Kučery. Na koncertě zazní díla Offenbacha, Bizeta, Masseneta, Glinky, Rossiniho, Saint-Saënse, Nováčka a Gershwina.
Valašské Meziříčí, Valašsko - Veronika Bukáčková je jednou z dětí, které zůstávají přes léto v dětském domově. Někdy si stěžuje na nedostatek volnosti, ale jsou dny, kdy se nenudí.
Svitavsko – Letní horké počasí nepřeje jenom koupalištím, ale i požárům. Jejich výskyt se v parných dnech zvyšuje zvláště ve volné přírodě a nejinak je tomu i na Svitavsku. Během loňského léta se zde hasiči museli vypořádat se značným množstvím požárů.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Busta Charlese Sealsfielda v Horním parku ve Znojmě se v uplynulých dnech stala terčem útoku vandala či vandalů. Snad v domnění, že je busta kovová a lehce na prodej, pokusil se kdosi sejmout ji násilím z podstavce. „Naši úředníci dostali oznámení od městské policie s tím, že busta je nahnutá. Proto jsme ji nechali sejmout a uskladnili. Po dohodě s autorem busty a po vyjádření památkářů ji bude autor opravovat a pak vrátí na místo," uvedla mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.
Praha /ROZHOVOR/ - Není to tak dlouho: Josef Hušbauer už si jednou zápas proti Levadii Tallinn vyzkoušel. A úspěšně. Dost možná si na to sami vzpomenete: ještě v dresu Sparty pomohl zničit tým z Estonska 7:0. To byl den!
Léto je v plném proudu a možná jste zjistili, že ty znavené plastové židličky už nebudou pro další sezonu to nejlepší pro zahradní posezení či na balkon. Jak z široké nabídky vybrat ten pravý zahradní nábytek, který oživí zahradu či terasu a zároveň vydrží co nejdéle?
Orlické hory – Dovolenkování v tuzemsku mělo být podle odborníků na cestovní ruch letos velkým hitem.Ačkoli někteří provozovatelé ubytovacích zařízení v Orlických horách chválí, že Češi zůstali letos ve větší míře v domovině, podle dalších se letní sezona té zimní nikdy nemůže vyrovnat.
Olomouc – Sedm měsíců nehrál kvůli podivnému zranění zadního stehenního svalu, doktoři si s ním nebyli schopni poradit. Diagnóza? Žádná. Nebylo tak překvapením, že se Denis Cana v létě se Sigmou po skončení smlouvy rozešel.
České Budějovice Letní tábory k prázdninám neodmyslitelně patří. Klasická varianta, kdy děti odjedou na týden nebo dva mimo domov, už ale není jedinou možností.