Kolín – Je mu osmapadesát, je připoutaný na invalidní vozík a bez přístřeší. Tak by se dala stručně shrnout těžká situace bezdomovce Stanislava Dostála. Bezdomovcem je už od roku 2004. Po několika letech na ulici přišel o nohu. Po omrzlinách. „Už to vypadalo, že umřu, ale mám tuhý kořínek, něco vydržím," říká sám o svých problémech.
Kroměřížsko – Zápach spáleniny a následný kouř: tak se většinou zprvu projeví technická závada na autě, která může vyústit až v požár. A podle hasičů nejsou v poslední době tyto případy na Kroměřížsku zdaleka ojedinělé. K zatím poslednímu vyjížděli minulé úterý.
Jičín - Sauny v jičínském Aquacentru nebudou přes léto v provozu. Na paškál si je vezmou stavební pracovníci, kteří vymění zdejší dlažbu. Výběrové řízení vyhrál David Klaban, který nabídl cenu necelých 850 tisíc korun. Jednalo se o jediného zájemce o zakázku.
Prostějov – Na devět prázdninových čtvrtků plných zábavy se mohou těšit místní i návštěvníci, kteří během letních měsíců zavítají do Prostějova. Šestý ročník Prostějovského léta 9 + 1 nabídne hry, soutěže, koncerty, promítání filmů i vycházky. Letní kulturně-zábavný seriál startuje už tento čtvrtek a na své si přijdou děti i dospělí.
Se začínajícími letními prázdninami se zvyšuje riziko úrazů dětí, upozorňují jihomoravští hygienici. Podle vedoucí odboru hygieny dětí a mladistvých jihomoravské hygienické stanice Hany Pokorné se děti mohou zranit při dopravních nehodách, sportu či při koupání. V péči zdravotníků mohou skončit také při nedodržování pitného režimu nebo po poštípání hmyzem. V České republice lékaři ročně řeší půl milionu úrazů dětí. Z toho kolem 500 je vážných zranění.
Hlučín /POZVÁNKA/ – Speciálním pivem uvařeným pro letošní ročník Hlučínských pivních slavností, které se uskuteční 4. a 5. července v Hlučíně u jezera, bude konopné pivo.
Jihlava - Klasická hudba bude v Jihlavě ke slyšení i během léta. Postará se o to Filharmonie Gustava Mahlera (FGM) projekcemi svých úspěšných koncertů během tří letních večerů. To vše pod názvem Proms Jihlava 2014.
Jihlava - V jihlavské zoologické zahradě se před očima návštěvníků narodilo mládě tuleňům. Pokud se ho podaří odchovat, bude to u tuleňů první přírůstek, sdělil mluvčí zoo Martin Maláč.
Prázdninový provoz se nevyhnul ani ostravským knihovnám. Kromě nejrůznějších akcí pro veřejnost, které k létu neodmyslitelně patří, musí čtenáři počítat i s omezením otevírací doby a zvýšeným zájmem o některé žánry.
Lipník nad Bečvou – Již v pátek 4. července startuje Lipenské kulturní léto, které organizuje hudební večery na terase Kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou.
Dolní Benešov – Fotbalisté divizního Dolního Benešova se za minulou sezonu rozhodně stydět nemusí. Nakonec obsadili famózní čtvrté místo a přes léto budou chtít udržet talentovaný tým pohromadě.
Kuřim – Funkce kuřimského místostarosty nejspíš nestačila Jiřímu Koláčkovi. Podle Okresního soudu Brno–venkov si proto loni v létě ještě přisvojil pravomoci vedoucího tamního sociálního odboru a neoprávněně chodil na kontroly do domácností. Soud ho za to odsoudil k podmíněnému čtrnácti měsíčnímu trestu.
Východní Čechy - V létě přichází čas výletů, pikniků a hlavně dovolených. S vysokými teplotami se ale stává velmi aktuální i otázka správného skladování a uchovávání potravin. V horkém létě totiž více než kdy jindy záleží na správném obalu pro skladování i přepravu.
Východní Čechy - V létě přichází čas výletů, pikniků a hlavně dovolených. S vysokými teplotami se ale stává velmi aktuální i otázka správného skladování a uchovávání potravin. V horkém létě totiž více než kdy jindy záleží na správném obalu pro skladování i přepravu.
Plzeň - Ve středu v pravé poledne vyrazili fotbalisté Viktorie Plzeň na několikahodinovou cestu autobusem. Cílem výpravy je rakouský Westendorf, který se vždy na začátku léta už několik let stává na deset dnů domovem viktoriánů.
Severní Čechy, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Tvrdí to Martin Kráľovský, pořadatel a zakladatel Střekovského hudebního léta. Letos zve na hrad Střekov na rock, boogie a blues.
Chcete si projít historické centrum města, poznat jeho nejzajímavější místa, nebo zjistit, kde stála synagoga? Nejenom to se dozvíte a uvidíte, pokud si projdete Městský památkový okruh ve Dvoře Králové nad Labem. Je dlouhý zhruba 1,7 kilometru a na sedmi místech jsou umístěny cedule s informacemi, kde stojíte a co se na daném místě nachází včetně historické fotografie.
Třeboň má co nabídnout milovníkům historie a kultury. Historické centrum i zámek pravidelně ožívá slavnostmi a festivaly, koncerty a divadly, výstavami, kostýmovanými prohlídkami, farmářskými i řemeslnými trhy. Letos se opět konají vyhlášené festivaly Okolo Třeboně, Třeboňská Nocturna, Léto v Třeboni a na Třeboňský divadelní festival. Hlavními hvězdami letošního léta budou skupiny Kryštof, Hradišťan, Čechomor, Dasha s Moondance orchestra Martina Kumžáka, Karel Plíhal a bratři Ebenovi.
Kuřim – Funkce kuřimského místostarosty nejspíš nestačila Jiřímu Koláčkovi. Podle Okresního soudu Brno–venkov si proto loni v létě ještě přisvojil pravomoci vedoucího tamního sociálního odboru a neoprávněně chodil na kontroly do domácností. Soud ho za to odsoudil k podmíněnému čtrnácti měsíčnímu trestu.
Praha - Červenec a srpen nepatří k jejich nejsilnějším měsícům. Naopak. Podobně jako hudební kluby a divadla, pokud na prázdniny nezavřou, musejí kina v Praze přes léto o diváky mnohem víc „bojovat". A těžit z toho mohou právě diváci.
Vyškov /ROZHOVOR/ – Hráči si užívají dovolenou. Zaslouženou, protože dokázali vyhrát D skupinu moravskoslezské fotbalové divize. Nejhektičtější léto za několik posledních roků naopak prožívá vedení Městského fotbalového klubu Vyškov, protože ani ve vyšší soutěži nechce hrát druhé housle. „Do každé řady chceme přivést zkušeného fotbalistu," říká předseda klubu Štěpán Pataki.
Jičín – Sauny v jičínském Aquacentru nebudou přes léto v provozu. Na paškál si je vezmou stavební pracovníci, kteří vymění zdejší dlažbu.Výběrové řízení vyhrál David Klaban, který nabídl cenu necelých 850 tisíc korun. Jednalo se o jediného zájemce o zakázku.
K létu neodmyslitelně patří krásné ženy a dívky. Regionální Deník se proto rozhodl v Moravskoslezském kraji vyhlásit soutěž o Kočku léta 2014. Vítězka si užije víkendový pobyt pro dva ve SPA**** HOTELU LANTERNA v malebném Resortu Valachy.
Praha /SOUTĚŽ/ - Červenec a srpen nepatří k jejich nejsilnějším měsícům. Naopak. Podobně jako hudební kluby a divadla, pokud na prázdniny nezavřou, musejí kina v Praze přes léto o diváky mnohem víc „bojovat". A těžit z toho mohou právě diváci.
Břeclavsko - Rozpačitý. Takový je začátek letošních žní na Břeclavsku. Někteří zemědělci hlásí, že kombajny před nedávným deštěm stihly poséct pole s ozimým ječmenem, jinde z obilí rychle vycouvaly zpět. Jasné je jedno. Bohaté žně zemědělce nečekají. Jejich odhady hovoří spíše o podprůměrné sklizni obilovin.
Mezno – Letos se hlavního programu přivítání léta v Mezně ujali dobrovolní hasiči, kteří dětem a zahraničním dobrovolníkům představili požární techniku a vybavení.
Chyšky – Měřič rychlosti brzy přibude v Chyškách na příjezdu do obce od Milevska. Chyšečtí už čekají jen na vyjádření odboru dopravy milevského městského úřadu.
Novoměstský horolezec Radek Jaroš se dnes vydá do Pákistánu. V plánu má konečně zdolat svou osudovou horu, K2. Druhý nejvyšší vrchol planety mu už čtyřikrát odolal.
Krnov - Před dvěma týdny upozornil Deník na problém Azylového domu Armády spásy v Krnově. Zařízení se dnes a denně potýkalo s nedostatkem oblečení pro lidi v nouzi. Nyní dostali nový kontejner.
Newcastle - Fotbalový Newcastle získal z Ajaxu Amsterdam Siema de Jonga. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník s anglickým klubem podepsal šestiletou smlouvu.