Blansko – Zatopený lom u hlavního vlakového nádraží v Blansku. Stále stejné panorama. V létě stovky slunících se lidí na dekách, kteří tam přijíždějí kvůli průzračné vodě. Těsně za zády jim však projíždějí vlaky. K vodě chodí návštěvníci lomu přes kolejiště, kam je vstup zakázán. Navíc se opalují přímo mezi kolejnicemi, kudy jezdí vlečka do strojovny. I tím porušují zákon. Policie je na ně však krátká. Cedule se zákazem vstupu a koupání na březích lomu chybí. I přes to všechno zatím v těsné blízkosti lomu nikdo pod koly vlaku neskončil.
Vlašim – Fotbalisté Graffinu Vlašim odehráli ve Fotbalové národní lize vyrovnanou bitvu s aspirantem na postup do ligy Českými Budějovicemi, přesto po brance Brunclíka nakonec slavili úspěch hosté, i když se před rozhodujícím momentem domácí velice zlobili na rozhodčího Marka.
Praha – Last minute zájezdy zejména do Egypta a Turecka by letos v létě mohly zlevnit. Kvůli rusko-ukrajinské krizi a oslabujícímu rublu vyjede na dovolenou méně ruských a ukrajinských turistů, hotely tak nezaplní kapacity a možná sníží ceny. Uvedla to ERV Evropská pojišťovna.
Chrudim - Ahoj, a v cukuletu je tu léto. Dnes, neb to píšu v pátek ráno, je noc kostelů, mám v úmyslu se nechat vozit autobusem po Železných horách, které miluji, a omrknout málo známé kostelíčky.
Ingolstadt/Praha /FOTOGALERIE/ - I když na pohled vypadá omlazené Audi A7 Sportback skoro stejně jako před faceliftem, v oblasti techniky došlo k poměrně významným změnám.
Bystřice pod Hostýnem – Lidé v Bystřici pod Hostýnem se v anketním hlasování přiklonili k tomu, aby tamní radnice odkoupila za 19,5 milionu korun objekt bývalého hotelu Podhoran.
Londýn - Může to být přestup léta. Brazilský fotbalista David Luiz odejde z Chelsea do týmu francouzského mistra Paris St. Germain. Podle britských médií se přestupní částka pohybuje mezi 40 a 50 miliony liber (1,36 až 1,7 miliardy korun), což by ze sedmadvacetiletého reprezentanta udělalo nejdražšího obránce v historii.
Náchod – Prvoligoví házenkáři Náchoda mají za sebou trochu rozporuplnou sezónu. Dvě třetiny soutěže bojovali o posty nejvyšší, v poslední třetině si to však pokazili a nakonec skončili šestí.
Londýn/Praha - Italští lékaři vytvořili přístroj přímo určený pro dialýzu u velmi malých dětských pacientů. Dosud se jen upravovalo standardní zařízení pro dospělé, což ale přináší rizika spojená s přesným nastavením filtrace. Miniaturní přístroj loni poprvé zachránil novorozence, informovala agentura AP s odvoláním na aktuální studii zveřejněnou v lékařském týdeníku Lancet. Jedno až dvě procenta z hospitalizovaných nemluvňat trápí problémy s ledvinami, které mohou vyžadovat dialýzu.
Vyškov – Po sedmnácti letech na sídlišti Hraničky ve Vyškově dojde k modernizaci soustavy, která dodává domácnostem tepelnou energii. Kvůli sporům obyvatel některých domů přibudou i tři nové stanice. Lidé však můžou zůstat klidní, akce na cenu tepla podle všeho nebude mít vliv.
Brno – Nadprůměrně teplá zima, která ale definitivně skončila až tento týden. Tak charakterizují právě ukončenou sezonu představitelé Tepláren Brno. Průměrná rodina tak letos ušetří asi dva a půl tisíce korun. Naopak teplárny mají o 138 milionů nižší tržby. Přesto letos nebude městská společnost zdražovat.
Východní Čechy /ROZHOVOR/ - Moravská kapela Medicimbal je tak trochu zvláštním úkazem na domácí hudební scéně: ve svém repertoáru má hity U2, Stinga, Coldplay, Pink Floyd, Queen, Beatles a Petera Gabriela, ale rozhodně nejde o žádný revival.
Ukrajinské studio 4A Games zabalí své dvě povedené hry do jednoho výhodného balíčku. Nebude se ovšem jednat o pouhou změnu balení a ceny. Metro 2033 se dočká výrazných změn a jeho starší sourozenec také nebude ochuzen. Série také poprvé zavítá na novou generaci konzolí.
Brno – Nadprůměrně teplá zima, která ale definitivně skončila až tento týden. Tak charakterizují právě ukončenou sezonu představitelé Tepláren Brno. Průměrná rodina tak letos ušetří asi dva a půl tisíce korun. Naopak teplárny mají o 138 milionů nižší tržby. Přesto letos nebude městská společnost zdražovat.
Mělnicko – Školákům už brzy začnou letní prázdniny. Rodiče si však nemohou vzít dvouměsíční dovolenou, aby byli se svými potomky doma. Co mají dělat ti, kteří nemají dostatek příbuzných nebo známých, ke kterým by své ratolesti mohli poslat na prázdniny?
Vykáň – Má herní nadhled, protože ten čerpá z bohatých zkušeností. Tibor Fülöp (1976) totiž oblékal dres mimo jiné Českého Brodu, Mladé Boleslavi, Bohemians, Admiry Praha, druholigového Xaverova. „Na Xaverov velmi rád vzpomínám. Už proto, že jsme měli super mančaft a bojovali jsme dokonce o postup do první ligy. Tuhle štaci považuji za pozitivní čas své fotbalové kariéry," uvedl zkušený Tibo Fülöp.
Ústí n. L. – Až na desáté příčce tabulky zakončili házenkáři ústecké Chemičky své vystoupení v letošním ročníku druholigové soutěže. Omlazený tým kouče Tomáše Veleka se v jarní části sezony nevyhnul výsledkové krizi a ztrácel body i v dobře rozehraných zápasech.
Jablonec n. N. - Juniorský tým Baumitu Jablonec ve čtvrtek dohrával nedohrané utkání 35. kola. Jablonečtí v něm na začátku května vedli po půlhodině hry 1:0, pak se nad stadionem v Břízkách přehnala silná bouřka a hostům stihl vyrabovat šatny neznámý zloděj.
Třeboň – Jejich poslední jihočeský koncert v českobudějovickém KD Vltava se vyprodal během 24 hodin. Podobným tempem mizí vstupenky na festival Okolo Třeboně, který se 27. června stane jediným místem na jihu, kde skupina Kryštof s Richardem Krajčem v létě zahraje.
Hříměždice – Otevřené mistrovství České republiky ve skocích do vody ve volné přírodě, známé ve světě jako cliffdiving, se znovu uskuteční v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami. Termín je 1. a 2. srpna.
Plzeň – Poslední volné místo mezi dvěma zvony na dřevěné konstrukci na náměstí Republiky ve čtvrtek zhruba půl hodiny před polednem obsadil třítunový Hroznata. Zvon vznikl díky veřejné sbírce, kterou pořádá Biskupství plzeňské a katedrální farnost společně se společností CrossCafé provozující síť kaváren.
Drnovice – Už jen několik málo dní a rozsáhlé stavební práce v lokalitě zvané Zákostelí v Drnovicích skončí. „Začali jsme s nimi už loni. Jedná se o opravy celé silnice, parkovacích stání a chodníků," popsala starostka Drnovic Zuzana Hermanová.
Zlín – Úspěšnou sezonu oslavili již po skončení základní části šampaňským a doutníky. A nic na tom nezměnila ani série šesti proher v následných vyřazovacích bojích, po kterých na zlínské interligové házenkářky zbyly bramborové medaile.
Mostecko - Mostecký Aquadrom přivítal první plavce už včera, další koupaliště se k němu přidají na přelomu května a června. Pozitivní zprávou je, že vstupné se nikde měnit nebude. Provozovatelé doufají, že letošní léto napodobí to loňské, kdy návštěvnost díky dlouhotrvajícím tropickým teplotám trhala rekordy.
Frýdek-Místek, Třinec - Před týdnem bičovaly region deště a silný vítr. Teď už lidé díky slunnému a teplému počasí vyhlížejí blížící se začátek letní koupací sezony. Dočkat by se měli příští víkend.
Jablonec n. N. - Díky štole bude vody dost… čistotu hlídají také rybáři, bahno v jablonecké přehradě nenajdete, ale do jejich přítoků odhazují lidé kde co
Třebíč - S náročnými komplikacemi v dopravě musí přes léto počítat řidiči na Třebíčsku. Objízdná trasa Náměště nad Oslavou se pro kamiony a nákladní dopravu ztíží i kvůli opravě silnic v ulicích Sportovní a Hrotovické.
Blanensko – Rájec-Jestřebí, Černá Hora nebo Okrouhlá. V těchto obcích museli v minulých dnech zasahovat hasiči. Kvůli možnému nebezpečí, které představoval zvýšený výskyt bodavého hmyzu. Likvidovat roje začali o něco dřív než v minulých letech. Kvůli slabé zimě a aktuálním vysokým teplotám. Situaci však za výjimečnou nepovažují. Alergologové i vedení škol jsou na případné problémy s bodavým hmyzem připravení.
Ústí nad Labem - Milovníci koupání si mohou v příštích dnech vychutnat vodní radovánky hned na dvou koupalištích na Ústecku. Otevřená jsou ta, která mají teplou vodu z termálních pramenů. Na rozdíl od přírodních koupališť tak nikdo nemusí čekat, až slunce vodu prohřeje.
Hodonínsko – S oteplením na silnicích přibývá cyklistů. A s tím souvisí i zvýšený počet dopravních nehod s jejich účastí. Loni od května do září museli policisté řešit celkem čtyřiapadesát těchto případů. Za celý rok 2013 jich přitom bylo jen sedmasedmdesát.
Litoměřice - Stání na blátě? Už ne. Povrch parkoviště v ulici Na Valech získá brzy nový povrch. Hlína, která se po dešti mění v bláto s kalužemi, zmizí. Nahradí ji žulové kostky v kombinaci s asfaltem.
Staré Purkartice, Vraclávek - Vlek ve Vraclávku má za sebou kvůli teplé zimě špatnou sezonu. Ve středu lyžaře nahradí bikeři, kteří si mohou zkusit sjet na kolech trať dlouhou asi 3700 metrů.
Staré Purkartice, Vraclávek - Vlek ve Vraclávku má za sebou kvůli teplé zimě špatnou sezonu. Ve středu lyžaře nahradí bikeři, kteří si mohou zkusit sjet na kolech trať dlouhou asi 3700 metrů.