Praha 3 – Nikdy nebyla klasická bulimička, která by vyjedla na posezení celou lednici. Nikdy nebyla tlustá, nikdy se nepřejídala. Přesto dvaadvacetiletá Tereza ještě o prázdninách s touto nemocí bojovala. „Mám strašně ráda sladké. V hlavě jsem měla stanovenou jeho hranici. A když jsem to přešvihla, v hlavě se něco zlomilo a já si říkala to musí jít ven! Jinak se to bude ukládat jinam do zadku, do stehen a to jsem nechtěla."
Praha /ROZHOVOR/ - Ví, že má na co navazovat. Když sparťanský kapitán David Lafata přišel za novináři, hned k němu přilétla otázka od legendárního kanonýra Václava Maška: „Dal jsi v nějakém zápase čtyři góly jako já proti Teplicím?"
Mělnicko – Mezi skoro osmdesáti závadami na železničních tratích v Česku, které v rámci preventivních kontrol odhalila Drážní inspekce, je i špatný stav železničního svršku ve Všetatech. Není to však nebezpečné.
Karlovy Vary - Co by si měl motorista důkladně zkontrolovat před zimním provozem, pokud hodlá automobil užívat denně například k cestám do práce? Na toto téma jsme hovořili s odborníkem na servis vozidel Arnoštem Donthem.
Krnov - Část z ryb zamířila hned na místě na pekáč. Z tváří všech, kteří tam dorazili na rybí speciality, bylo poznat, že chutnají náramně. Výlovu menšího ze soustavy dvou rybníků u Krnova, Výtažníku, využilo Povodí Odry k uspořádání dne otevřených dveří. Lidí přišlo více než dost.
Kralupy - Anonym kritizoval kralupskou radnici za to, že nedělá nic pro ochranu města před povodněmi. Projekt na opatření proti vodě je přitom téměř hotový.
New York - Český basketbalista Jan Veselý nedostal příležitost ani ve druhém utkání Washingtonu v nové sezoně NBA. Jeho tým v pátek prohrál úvodní domácí zápas s Philadelphií 102:109. Před utkáním vedení Wizards oznámilo, že na Veselého nevyužije opci, takže český reprezentant se v létě stane volným hráčem.
Holoubkov - Ve čtvrtek odpoledne holoubkovskou mateřinku zaplnili dospělí. Vedení obce a školy je pozvalo, aby se přesvědčili, jak dopadla rekonstrukce. „Za poslední čtyři roky jsme do zařízení průběžně investovali asi pět milionů. Výsledek ale stojí za to, děti mají hezké prostředí," informoval starosta Lukáš Fišer.
Olomouc – Výrazně k lepšímu se proměnil areál kolem bývalé chirurgie v Řepčíně. U budovy, kde má nyní třídy základní a mateřská škola, radnice kompletně zrekonstruovala zanedbaný park a další velké úpravy se chystají.
Ústí nad Labem - Za poslední dva měsíce u nás na Skřivánku třikrát sekali trávu. Proč se takto často neseká na jaře a v létě, kdy nás obklopuje doslova džungle vzrostlé trávy a proč úřad na podzim místo sekání nevěnuje víc pozornosti úklidu spadaného listí? To jsou slova čtenářky Ústeckého deníku.
Jablonec n. N. - „Oslavy připravujeme už od začátku kalendářního roku. Dopisem jsme oslovili skoro tři sta absolventů a požádali je o spolupráci. Kontaktoval jsem okresní archiv i městský stavební, ale žádné materiály k historii školy se nenašly. Čerpali jsme tedy z dokumentů, které jsme objevili ve škole. Některá léta jsou úplně neznámá, třeba devadesátá." Tak si připomenul ředitel Jiří Vondráček začátky nápadu oslavit náležitě padesáté narozeniny základní školy na Žižkově Vrchu.
Domažlice – Zápasy 4. kola pokračovala na ledě Karpem arény Domažlická NHL. Rezerva Rakonu měla volno, utkání Nýřan s Ice Barons Waldmünchen v sestavě s Pavlem Voldánem se rovněž nekonalo.
Benešov - Pavlovské mokřady na území obce Benešov jsou přírodní rezervací rozkládající se na ploše více než sto dvaceti hektarů. Jedinečná lokalita rašelinišť přechodového až vrchovištního typu však postupně vysychá. Vedení obce tomu chce zabránit. Zastupitelé proto do konce listopadu podají žádost o dotaci. Pokud se jim podaří peníze získat, pustí se obec už příští rok do úprav, které pomohou cenné území zachovat.
Tachov - I když pozůstalí v Tachově mohou takzvaný Hrob v dáli využívat už od léta, teprve teď se mu dostane církevního požehnání. Hrob v dáli je určen těm lidem, jejichž zemřelí jsou pohřbeni daleko a pozůstalí nemají možnost se ke skutečnému místu posledního odpočinku dostat.
Hradec Králové, Stellenbosch (Jižní Afrika) – Fantastický úspěch! Karatistka SK Karate Spartak Hradec Králové Radka Krejčová se stala mistryní světa ve stylu goju ryu. Na světovém šampionátu v jihoafrickém Stellenboschi ovládla kategorii kumite žen nad 68 kilogramů, když ve finále porazila Rusku Taťánu Jarovajovovou.
Hradec Králové, Stellenbosch (Jižní Afrika) – Fantastický úspěch! Karatistka SK Karate Spartak Hradec Králové Radka Krejčová se stala mistryní světa ve stylu goju ryu. Na světovém šampionátu v jihoafrickém Stellenboschi ovládla kategorii kumite žen nad 68 kilogramů, když ve finále porazila Rusku Taťánu Jarovajovovou.
Přerov – Smutný pohled se naskytl v pátek ráno lidem, kteří se procházeli po nábřeží Edvarda Beneše v Přerově. Před zraky starousedlíků mizelo letité stromořadí, které tvoří typickou dominantu tohoto zákoutí u řeky Bečvy.
Ševětín – Když fotbalisté Ševětína na začátku sezony vévodili I.A třídě a aspiranti postupu mu hleděli na záda, těžko by někdo hádal, že trenér Mičan na lavičce nedokončí ani podzimní část…
Hodonín – Házenkářkám Hodonína proti Velkému Meziříčí odveta vyšla. Svěřenkyně kouče Milana Adiho, které minulý týden prohrály na Vysočině o jedenáct branek, si v domácím prostředí i bez střelkyně Simony Višňovské se stejným soupeřem poradily a po těsné výhře 29:28 si do druholigové tabulky připsaly další dva body.
Šumperk – Šumperská radnice už vyřizuje stavební povolení na úpravy křižovatky ulic Vančurova, Zábřežská a Nerudova. Jenže je pravděpodobné, že úřední lejstro bude ležet nějakou dobu u ledu. Práce totiž mají navázat na opravu kanalizačních sítí a ty jsou součástí obřího projektu VHZ za jednu miliardu a 600 milionů korun. A vůbec zatím není jisté, zda se tento velký projekt, zasahující celý šumperský region, rozjede.
Zlín – Šlágr třetího extraligového kola ve volejbale mužů hostí zítra v 17 hodin zlínská sportovní hala Euronics. Aktuálně druhá Fatra přivítá vedoucí Příbram. Zatímco Středočeši byli již před startem ročníku pasováni za jednoho z černých koňů soutěže, se Zlínem se příliš nepočítalo.
Teplicko - Sport centrum Bouřňák si připravuje na novou sezonu. Během léta došlo ve ski areálu k několika zásadním změnám. Bouřňák vede nový ředitel. Tomáše Tvrdíka vystřídal Pavel Tetřev. A také došlo k transformaci společnosti. Ze tří zakladatelů je už jenom jeden a to TJ Lokomotiva Teplice. Obce Moldava a Mikulov po hlasování ve svých zastupitelstvech ze SC Bouřňák vystoupily.
Český Krumlov – Do začátku adventu není daleko a už nyní je jasné, že se na krumlovském náměstí Svornosti budou opět konat jak adventní trhy, tak společné rozsvícení vánočního stromu, zpívání koled, mikulášská nadílka nebo Ježíškova pošta.
Liberecký kraj - Lijáky a následné povodně vyhnaly letos v červnu a červenci z domů desítky lidí. Kraj proto zřizuje fond, ze kterého lze rychle čerpat peníze
Zruč nad Sázavou – Protipovodňovou ochranu za 110 milionů korun dokončili ve Zruči nad Sázavou. „Město, často zkoušené záplavami, tak bude chráněno před stoletou vodou," sdělila mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková.
Brno – Zapáchající losos, všudypřítomná špína a majitel, který dluží kuchařům. Tak před dvěma lety ukázal divákům brněnskou restauraci Bohéma Zdeněk Pohlreich ve známém televizním pořadu Ano, šéfe! Šéfkuchař se v nové řadě seriálu do Bohémy vrátil a nestačil se divit. Ze dna se podnik odpíchl na špici. V epizodě, kterou diváci viděli ve středu, udělila gastronomická hvězda Bohémě dokonce hned dvě hvězdičky a chválila restauraci za příkladnou čistotu.
Plzeň - Velká party svátku Halloween proběhla ve čtvrtek na parkovišti u nákupního centra Area Bory, kam dorazily děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol.
Brno /ANKETA/ – Zapáchající losos, všudypřítomná špína a majitel, který dluží kuchařům. Tak před dvěma lety ukázal divákům brněnskou restauraci Bohéma Zdeněk Pohlreich ve známém televizním pořadu Ano, šéfe! Šéfkuchař se v nové řadě seriálu do Bohémy vrátil a nestačil se divit. Ze dna se podnik odpíchl na špici. V epizodě, kterou diváci viděli ve středu, udělila gastronomická hvězda Bohémě dokonce hned dvě hvězdičky a chválila restauraci za příkladnou čistotu.
Benešov - Pavlovské mokřady na území obce Benešov jsou přírodní rezervací rozkládající se na ploše více než sto dvaceti hektarů. Jedinečná lokalita rašelinišť přechodového až vrchovištního typu však postupně vysychá. Vedení obce tomu chce zabránit. Zastupitelé proto do konce listopadu podají žádost o dotaci. Pokud se jim podaří peníze získat, pustí se obec už příští rok do úprav, které pomohou cenné území zachovat.
Liberecký kraj - Lijáky a následné povodně vyhnaly letos v červnu a červenci z domů desítky lidí. Kraj proto zřizuje fond, ze kterého lze rychle čerpat peníze
Moskva – Azylant Edward Snowden si po několika měsících hledání konečně našel v Rusku práci. Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb prostřednictvím svého advokáta oznámil, že ho zaměstnal jistý komerční ruský internetový portál. Bližší informace Snowden s ohledem na vlastní bezpečnost veřejnosti nesdělí.
Liberecký kraj - Lijáky a následné povodně vyhnaly letos v červnu a červenci z domů desítky lidí. Kraj proto zřizuje fond, ze kterého lze rychle čerpat peníze
Olomouc - Ve čtvrtek v Olomouci nadobro skončilo armádní Velitelství společných sil. Do Žižkových kasáren se místo něj stěhují vojenské útvary z různých částí Olomouce a spousta zajímavých objektů ve městě už hledá jiné, civilní zájemce.
Olomouc - Ve čtvrtek v Olomouci nadobro skončilo armádní Velitelství společných sil. Do Žižkových kasáren se místo něj stěhují vojenské útvary z různých částí Olomouce a spousta zajímavých objektů ve městě už hledá jiné, civilní zájemce.
Praha – Pod svícnem by mohla být největší tma, řekl si zřejmě pachatel, který se na pražském Žižkově rozhodl krást přímo u soudu. V justiční budově v Jagellonské ulici vnikl nezamčenými dveřmi do jedné z kanceláří, kde sebral volně odloženou pánskou peněženku se zhruba sedmi tisíci. Stalo se to již 27. srpna – pachatele se ale zatím odhalit nepodařilo a pátrání stále trvá. I přesto, že policisté vědí, jak dotyčný vypadal, a mají informace i o tom, co u soudu pohledával.
Žďár nad Sázavou – Akustickou verzi svých největších hitů připravila na podzim slovenská kapela Team v ele s Paľem Haberou. Těšit se na ně mohou i fanoušci ve Žďáře nad Sázavou. Team unplugged tour 2013 tam zavítá právě dnes.
Havlíčkův Brod – Víkendové okresní derby fotbalového krajského přeboru mezi brodským Slovanem a Přibyslaví (1:0) byl pikantní taky pro Vopršalovu rodinu z Přibyslavi, neboť proti sobě stáli bratři Miroslav a Matěj.
Strakonice – Co nejrychlejší úpravy spojovacího krčku mezi hlavní budovou a pavilonem Základní školy Dukelská, aby co nejdřív mohl sloužit pro potřeby školy. Tak rozhodli ve středu odpoledne zastupitelé. Je to přitom víc než rok poté, co byl uzavřený kvůli azbestu.
Jablonec n. N. - „Oslavy připravujeme už od začátku kalendářního roku. Dopisem jsme oslovili skoro tři sta absolventů a požádali je o spolupráci. Kontaktoval jsem okresní archiv i městský stavební, ale žádné materiály k historii školy se nenašly. Čerpali jsme tedy z dokumentů, které jsme objevili ve škole. Některá léta jsou úplně neznámá, třeba devadesátá." Tak si připomenul ředitel Jiří Vondráček začátky nápadu oslavit náležitě padesáté narozeniny základní školy na Žižkově Vrchu.
Praha – Strašidýlka a jiné příšerky se stanou velkou atrakcí na svátek duchů v Botanické zahradě v Troje. Ve venkovní expozici si pořadatelé připravili na Halloweena 31. října dětský program, který vyvrcholí v šest hodin večer průvodem rozsvíceným dýní.
Londýn – Obránce Tomáš Kalas má za sebou soutěžní debut v dresu Chelsea. Při úterní výhře 2:0 v osmifinále anglického Ligového poháru na hřišti Arsenalu nastoupil dvacetiletý český fotbalista na poslední minutu, když v nastavení vystřídal Juana Matu.
Praha – Radnice Prahy 11 společně s výtvarníky vyzdobila trafostanice a podchody na území městské části. V první vlně nechal úřad společně s Pražskou energetikou (PRE), které trafostanice patří, pomalovat 11 trafostanic. Novinářům to dnes řekla mluvčí Prahy 11 Šárka Cicvárková a výtvarník Pasta Oner, který celý projekt pro radnici koordinoval.