Brno – Po 52 dnech si házenkáři brněnského klubu znovu užijí atmosféru extraligového zápasu. Necelé dva měsíce „volna“ se věnovali především nabírání fyzické přípravy. Tu totiž v létě zanedbali a tak měli co dohánět.
Kutná Hora – Hokejový trenér Michal Procházka přidal ke své profesi ještě vedení hokejového klubu poté, co v létě vznikl oddíl SK Sršni Kutná Hora. „Naštěstí mě podporují kolegové i rodina,“ usmíval se při rozhovoru pro Kutnohorský deník.
Pro přezimování muškátů neboli pelargonií jsou nejvhodnější světlé, vzdušné a přiměřeně vlhké prostory s teplotou v rozmezí od tří do 12 °C. Takovými místy v domácnostech bývají zimní zahrady, verandy, schodiště, chodby sklepy a garáže.
Břidličná - Psychologové tvrdí, že rodičovská láska je nejhlubší cit. Poněkud jiný názor asi bude mít osmdesátiletý senior z Břidličné, kterému o víkendu vlastní syn vyhrožoval s nožem v ruce zabitím. A nebylo to poprvé.
Ach jo, už nás zase straší pomalu zákazem vycházení. V létě proto, že je příliš letně, v zimě kupodivu zima! Časně zjara a téměř po celý podzim halí krajinu proradná inverze.
Police nad Metují - Přežívat v současných mrazech v bytě, kde se netopí, musí téměř šedesátiletá Marie Podolánová.„Je mi hrozná zima. Mám na sobě bundu, tepláky, kalhoty, teplé ponožky, svetr, triko, na hlavě šátek. V noci jsem přikrytá péřovou dekou, ale stále je mi zima. Dýchám velmi studený vzduch a v poslední době se bojím, že do rána nepřežiji,“ svěřila se žena.
Ústí nad Labem - Vždy v úterý vycházely od léta v Ústeckém deníku fotografie v rubrice „Oko Deníku“, do které jste naposílali přes padesát fotografií z přírody Ústecka.
Ostrava /ROZHOVOR/ – V Ostravě basketbalově vyrostl. Za Novou huť hrál od osmi let. Teď se postavil proti „svým“. Lukáš Palyza (22), dvoumetrové křídlo, se poprvé po přestupu do mistrovského Nymburka ukázal v Tatranu a čtrnácti body přispěl k výhře 90:82.
Vrbno pod Pradědem - Nepříliš mnoho prostoru k odpočinku mají sportovci, kteří se věnují cyklistice. Jejich silniční sezona probíhá od dubna přes léto a její závěr bývá v září, kdy už se některé závody kryjí s úvodními závody cyklokrosové sezony.
Letovicko – Chtějí se napít vody, musí pro ni do obchodu. Potřebují prát prádlo nebo vařit, dojíždí autem pro vodu k příbuzným. A může být hůř. V létě v období sucha zase musí k řece s kýblem, aby doma mohli zalít záchod. Tyto problémy už letos lidem z Borové ztrpčovat život nebudou.
Choceň – Přírodní zajímavosti okolí města by turistům mohla už letos přiblížit nová naučná stezka Dívčí doly, kterou chtějí vybudovat Lesy ČR, lesní správa Choceň. Svou délkou by se mohla stát vyhledávaným cílem rodin s dětmi i místních školáků a předškoláků.
Šumperk - Bez vody zůstali od neděle 5. února obyvatelé části Šumperka v oblasti mezi ulicemi 17. listopadu, Banskobystrickou, Jeremenkovou a ulicí ČSA. Na dvou místech, u katastrálního úřadu a budovy Kooperativy, praskly hydranty, takže vodaři museli přívod vody do celé oblasti zastavit.
Kladno – Zdánlivě zdravé stromy smrk, jabloň i břízy byly nemilosrdně pokáceny před okny bytových domů na rohu Kordačovy a Studentské ulice v Kladně-Rozdělově.Manželé Dagmar a Zdirad Čechovi byli nenadálou skutečností natolik zaskočeni, že neprodleně zavolali do redakce Kladenského deníku.
Plzeň – Je to už obehraná písnička. Do Plzně sice každoročně míří velké množství turistů, ale většinou si jen prohlédnou pivovar, přespí tu jednu noc a odjedou do Prahy nebo do Českého Krumlova. Město se dlouhá léta snaží tento nešvar změnit.
Brno /ROZHOVOR/ - Když americká spisovatelka Donna Woolfolk Cross vydala před patnácti lety svůj první román Papežka Jana, netušila, jak velký ohlas vyvolá. Z knihy se stal světový bestseller, který byl přeložený do šestatřiceti jazyků a dvakrát zfilmován. Loni v létě byl v německé Fuldě poprvé uvedený i muzikál, který teď nově nastudoval s týmem Městského divadla Brno režisér Stanislav Moša. Autorka knižní předlohy se sobotní brněnské premiéry osobně zúčastnila a přitom vyšlo najevo, že má kořeny v Čechách…
Brno - Když americká spisovatelka Donna Woolfolk Crossová vydala před patnácti lety svůj první román Papežka Jana, netušila, jak velký ohlas vyvolá. Z knihy se stal světový bestseller, který byl přeložený do šestatřiceti jazyků a dvakrát zfilmován.
Terezín - Při loňském jubilejním 40. ročníku Závodu míru juniorů, který byl opět zařazen mezi pár elitních etapáků Světového poháru, pořadatelé z místního CK Slavoj nepropadli.
Brno – Zbourejte ji, nebo to uděláme sami. Jasný vzkaz firmě, která postavila na brněnském Římském náměstí oplocené parkoviště posílá stavební úřad městské části Brno-střed. Nařídil totiž odstranění stavby, které dominuje masivní zeď přímo uprostřed ústí Františkánské ulice.
Brno – Zbourejte ji, nebo to uděláme sami. Jasný vzkaz firmě, která postavila na brněnském Římském náměstí oplocené parkoviště posílá stavební úřad městské části Brno-střed. Nařídil totiž odstranění stavby, které dominuje masivní zeď přímo uprostřed ústí Františkánské ulice.
Otrokovice - S nadsázkou se dá říct, že venku mrzne, až i ptáci přimrzají k drátům. Noclehárna pro lidi bez domova v otrokovickém Samaritánu ovšem přeplněno nemá. Jak to v azylovém domě přes noc vypadá, zjišťovali reportéři Deníku uprostřed pracovního týdne.
Březová - Chodci, bruslaři, ale i čtyřkolky. To jsou všechno návštěvníci ledové plochy na nádrži Březová na Karlovarsku. Zde platí obecné varování před vstupem na zamrzlé vodní plochy stejně jako jinde.
České Budějovice - Martin Pokorný, redaktor a sportovní reportér z budějovického rozhlasu, autor výstavy Le Tour dve Liberty, slibuje, že se zúčastní i letos, Ale zase jenom jako fotograf.
Cheb - „Před dvaceti lety jsem se v chebské přehradě Skalka koupal docela často,“ říká nyní jednašedesátiletý Miroslav z Chebu. „Voda byla celkem čistá a člověk u ní strávil i celý den,“ dodal. Teď však již několik let zarůstá vodní hladina přehrady silnou vrstvou ze sinic.
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ – Stanování nebo nocování jen tak pod širákem má spousta lidí spojeno převážně s létem. Sbalit si však svých pět švestek a vyrazit přespat v lůně přírody uprostřed zimy, když teploty padají hluboko pod bod mrazu, to už vyžaduje zvláštní směsici odhodlání, odvahy a sebezapření.
Most - Napouštěné mostecké jezero je samé překvapení. Jakoby bylo léto. Led se tam utvořil jako na poslední vodní ploše na Mostecku. Hladina ledové krustě dlouho odolávala.
Brno - Spodničky vlastnoručně vyšité svými nositelkami už jsou k vidění málokde. Kromě šatníků prababiček je nyní lidé mohou obdivovat i na výstavě Spodní prádlo inspiruje. Ta je součástí veletrhů Styl a Kabo na brněnském výstavišti.
Komořany - „Jdeme ven, děti moje!“ zvolá Jaroslava Kladivová, majitelka psího útulku v Komořanech, který se nachází na klidném místě v těsné blízkosti zahrádkářské kolonie. „Máme tu bojové podmínky. Všechno zmrzlo, včetně vody,“ vypráví, zatímco obléká své čtyřnohé svěřence do oblečků
Uherský Brod /ROZHOVOR/ – Uherskobrodskému fotbalistovi Richardu Davidovi se splnil sen, když v polském týmu Wisla Plock podepsal ve středu profesionální smlouvu. Defenzivní záložník uspěl na měsíčkám testování a z krajského přeboru tak znenadání mizí ve druhé nejvyšší soutěži země, která bude v létě hostit evropský šampionát.