Polsko svou projednávanou kontroverzní reformou soudnictví ohrožuje i fungování visegrádské skupiny (V4), jejímiž členy jsou také Česko, Slovensko a Maďarsko. Dnes to na twitteru uvedl předseda opoziční KSČM Vojtěch Filip. Polské zákony, které mění fungování soudů, kritizovali v předchozích dnech i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
Praha /VIDEO/ – K překvapivému rozuzlení dospěli kriminalisté řešící krádež Alfy Romeo z autobazaru ve Vysočanech, kde muž vystupující v roli zákazníka po zkušební jízdě vrátil prodavači podobné klíčky – a ty pravé posléze použil k tomu, aby s vozem ujel. Když policisté zveřejnili kamerové záběry, požádali veřejnost o pomoc a s informacemi získanými od občanů si pro 46letého podezřelého zajeli do středních Čech, detektivové vyslechli, jak to vlastně bylo.
Na mezinárodní scéně úspěšně reprezentovali mladí olomoučtí atleti. Až do afrického Nairobi se vydala mládež celého světa na světový šampionát do 18 let.
Jihlava, Humpolec – Reprezentovat kraj na čtvrtém ročníku Mezinárodních her seniorů v Plzni se během minulého týdne vydalo i devět seniorů z Vysočiny. V zahraniční konkurenci nakonec získali čtyři medaile v různých disciplínách pro jednotlivce. Jako tým se nakonec umístili na celkovém dvanáctém místě.
Střední Čechy - Výlet do Bulharska se dnes jeví jako zcela běžná záležitost. Před více jak třiceti lety se ovšem cesta na Balkán mohla stát pořádným dobrodružstvím.
České Budějovice – Ještě ve středu devatenáctiletý stoper Daniel Frnoch hájil v přípravě s juniorkou plzeňské Viktorie v Písku barvy jednadvacítky Dynama, v sobotní přípravě A-týmu Dynama na Složišti ale měl žlutý dres Benešova…
Jihlava – Osmdesátikilová figurína, devatenáct kilo těžká hadice či čtyřkilové kladivo. To všechno bylo součástí mezinárodní hasičské soutěže, která poprvé zavítala do Jihlavy. Bojovnost hasičů a hasiček na červené a modré dráze obdivovali diváci po dva dny v jihlavském letním kině v Březinových sadech.
Trnava, Třebíč – Druhé místo přivezl z mezistátního čtyřutkání ČR – Maďarsko - Slovensko – Slovinsko v Trnavě třebíčský junior Tomáš Vilímek. Svěřenec trenéra Herese potvrdil suverénní postavení mezi českými koulaři a podlehl pouze Slováku Baranovi, který poslal šestikilové náčiní do vzdálenosti 17,57 metru.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Filip Kretschmer právě dnes v 10 hodin vyjíždí z kolínského náměstí na svoji cestu východní Evropou. Chystá se navštívit Slovensko, Polsko, Ukrajinu, Maďarsko a Rakousko. Cestu absolvuje na skládačce.
Daňová, Třebíč - Turčianským amatérským triatlonem pokračoval Slovenský pohár v Ďanové u Martina. Závod o objemu olympijského triatlonu 1,5-40-10 km je nezvyklý v tom, že je závodem „bezhákovým“. Přilákal na start více než stovku závodníků nejen ze Slovenska, ale i Maďarska a Čech, včetně člena TJ Spartak Třebíč Petra Mejzlíka.
Hned několik zemí střední a východní Evropy (CEE) v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenalo překvapivý růst ekonomiky. Nejvýraznější je tento trend zejména u Rumunska, Polska, Maďarska a České republiky.
Banská Bystrica - Na mládežnickém mistrovství Evropy v orientačním běhu, jehož dějištěm byla slovenská Banská Bystrica, se prezentovala jindřichohradecká dorostenka Kateřina Blažková.
Jedním z vrcholů letošních oslav 750. výročí založení města Rožnov pod Radhoštěm byl Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Ve Valašském muzeu v přírodě se o víkendu uskutečnil jeho devětatřicátý ročník.
/ROZHOVOR/ Na domluvenou schůzku dorazil černým šestkovým golfem, kterého brzy vystřídá za služební Ford. Český futsalový reprezentant Michal Seidler, jenž po sezoně odešel od maďarského mistra z Gyoru, bude od nového ročníku hájit barvy pro změnu polského mistra, když bude nastupovat za tým Rekord Bialsko-Biala, kam to má z rodného Bílovce autem něco přes hodinku.
Koper, Jindřichův Hradec - Pravidelnými každoročními účastnicemi velkého mezinárodního turnaje v házené, který se tradičně koná ve slovinském Koperu, jsou hráčky z Jindřichova Hradce.
Helsingborg - Znovu na sebe upozornili, znovu se neztratili! Přes dva tisíce hráčů stolního tenisu se zúčastnilo evropského šampionátu veteránů ve švédském Helsingborgu. Na sedmém mistrovství této kategorie startovala i trojice hráčů z Mělnicka.
Kvůli rozsáhlé výrobě amfetaminu určeného pro švédský trh obžalovala státní zástupkyně osm lidí. Hrozí jim deset až 18 let vězení. Uvedl to server iRozhlas.cz.
Brno – Rok v Turecku a pak zpět domů. Takový byl plán basketbalistky Edity Šujanové, který naplnila. Po sezoně odehrané v tureckém klubu Adana ASKI posílila opět KP Brno, odkud odešla do města na jihu Turecka nedaleko hranic se Sýrií.
Vysočina - Z poškozené boční stěny návěsu nákladní soupravy s českou registrační značkou, kterou řídil osmačtyřicetiletý zdrogovaný řidič, se na dálnici D1 na 142,7. kilometru vysypalo převážené krabicové víno. Stalo se tak ve čtvrtek krátce po šesté hodině ranní.
Praha - Trenér fotbalové Dukly Jaroslav Hynek zřejmě nemá v posledních týdnech klidné spaní. Můžou za to odchody opor zadních řad. Hned po konci minulé sezony zamířil na Letnou Lukáš Štetina a před pár dny ukončil profesionální kariéru Michal Smejkal. Vedení klubu ihned angažovalo srbského stopera Ivana Ostojiče, ale tím díru uprostřed obrany nezacelilo úplně, protože Julisku aktuálně opouští také jeden z nejzkušenějších hráčů, Jan Šimůnek.
Kolín - Tři kolínští junioři si svými výkony na mistrovství České republiky i v průběhu celé sezóny vybojovali právo reprezentovat na mezistátním čtyřutkání Česká republika – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko, které se uskutečnilo v Trnavě.
Východní Čechy, Ústí nad Orlicí - Tenisový turnaj Rieter Open kategorie Futures o 15 000 dolarů, který pořádá Agentura Vaněk Agency, zná semifinalisty.
Nyon (Švýcarsko) - Poslední futsalové EURO 2016 se hrálo v Srbsku a Češi se tam v září vrátí. V baráži o postup na ME 2018 ve Slovinsku vyzvou Srby nejprve doma a na odvetu zamíří k soupeři. Termíny zápasů si obě země domluví během několika dní. O všem rozhodl čtvrteční los v Nyonu.
Itálie povolala rakouského velvyslance ke konzultaci poté, co rakouská vláda oznámila, že je připravená zablokovat příliv migrantů nasazením armády. Rakouský ministr obrany oznámil, že posílá do oblasti alpského Brennerského průsmyku čtyři obrněnce. Pohotovost má 750 vojáků.
Východní Čechy, Ústí nad Orlicí - V tenisovém areálu V Lukách byla v pondělí rozehrána hlavní soutěž turnaje Rieter Open, který ITF zařadila do kategorie Futures a hraje se o 15 tisíc dolarů.
Nebanice – Krásní koně, umění vozatajů a podívaná, která brala dech. To byl 25. ročník mezinárodních vozatajských závodů v Nebanicích. Ty jsou pravidelně součástí Světového poháru spřežení.
Praha - Proti skupině údajných převaděčů, zabývajících se převozy nelegálních migrantů přes území několika evropských zemí do Německa, zasáhli za území Prahy detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu.
Pardubice – Letní měsíce patří nejen ke zvýšenému pohybu na silnicích, ale i k pohybu na basketbalové scéně. Hráči, manažeři, hráčští agenti jakoby si hráli dětskou hru „škatulata, hejbejte se", ale v té jejich často jde navíc o vylepšení finančního konta. Podívejme se, jak se tento letní pohyb zatím projevil v české Kooperativa NBL.
Lovosice - První mezinárodní mistrovství České republiky v netradičních hodech hostil lovosický atletický stadion. A byla to premiéra vydařená. Závodů se zúčastnilo více než 70 vrhačů ze čtyř zemí.
Hodonín – Neuvěřitelných šestatřicet medailí vybojovali mladí hodonínští zápasníci v první polovině letošní sezony na osmi mezinárodních turnajích v Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Polsku, Rumunsku, Srbsku a Slovenku. „Stali jsme se suverénně největšími sportovními propagátory svého mateřského města Hodonína v zahraničí," říká organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Jiří Baják.
Žďár nad Sázavou – Od soutěže Žďárský silák uplynulo dlouhých šest let, letos se ale Žďár nad Sázavou opět dočkal závodů strongmanů. V sobotu 24. června se v areálu Pilské nádrže uskutečnila jedna z největších strongman akcí v České republice.
Karlovy Vary – Čtvrtá zastávka. Do Karlových Varů se o víkendu sjede světová filmová smetánka, o pořádný kus dál, přesněji v Maďarsku, se sletí pro změnu světová letecká smetánka v rámci čtvrtého podniku Red Bull Air Race 2017.
Zástupci hokejového klubu z Nového Jičína mohli v minulém týdnu konečně definitivně potvrdit, že tým mužů bude součástí 2. ligy také v nadcházející sezoně 2017/2018.
Havířov, Těrlicko – Motocyklový závodník Horst Saiger se již v neděli může na Těrlickém okruhu zapsat do historie Havířovského zlatého kahance jako člověk, který se stal šestkrát absolutním vítězem závodu.
Praha - Plavci ze 7 zemí (ČR, Polska, Slovenska, Slovinska, Turecka, Ruska a Izraele) a 75 plaveckých oddílů startovali na závodech Praha 2017, které byly zároveň i 4. kolem ČP v plavání.
Nebanice – Jubilejní 25. ročník mezinárodních vozatajských závodů, které jsou tradičně součástí Světového poháru spřežení, si užijí všichni, jež dorazí do Nebanic. A budou se mít ve čtyřech dnech opravdu na co těšit. Do obce, která má necelé čtyři stovky obyvatel zamíří, světové špičky tohoto sportu.
Západoafrická Ghana bude mít v Česku novou velvyslankyni s neobvyklou kvalifikací. Na místo nastoupí 70letá dáma Virginia Hesse, kterou podle ghanských médií k funkci předurčil fakt, že je bývalou milenkou prezidenta země a matkou jeho první dcery. Další expartnerka hlavy státu se zase stane ambasadorkou v Brazílii.
Mikulov – Rozkládá se na devíti tisících metrech čtverečních. Zaměstnává přes to lidí. Majitelé za jeho vznik a rozšíření zaplatili zhruba devět milionů euro, tedy skoro čtvrt miliardy korun. Řeč je o Servisním centru elektrického nářadí v Mikulově. Na konci minulého týdne si tam připomněli deset let od jeho vybudování.