Z Plánice vyrazil na kole do Řecka a zpět
Plánice – Rozhovor s cyklocestovatelem Františkem Vejčíkem.
Plánice – Rozhovor s cyklocestovatelem Františkem Vejčíkem.
Krnov - Mladý, skromný, pracovitý a úspěšný. Těmito slovy by se dal vystihnout dálkový plavec Libor Smolka, který má za sebou nejeden úspěch v podobě medailí a výborných umístění na světových soutěžích.
Zlínský kraj – Nedostatek švestek, meruněk, třešní, raných jablek či hrušek je letos ve Zlínském kraji. Jednu z nejhorších sezon za poslední roky pociťují pěstitelé ovoce, výrobci ovocných šťáv a destilátů i provozovatelé palíren.
Jablonec n. N. - Ve čtvrtek 12. srpna se na Letní scéně jabloneckého Eurocentra představí Wotienke. Původně krátkodobý projekt holandské písničkářky, tou dobou studující v Olomouci, a moravských muzikantů postupně přišel všem zúčastněným natolik zajímavý, že se vyvinul v regulérní kapelu.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – Extraligoví házenkáři Frýdku-Místku pokračují v přípravě na novou sezonu. V minulém týdnu čekala na svěřence kouče Jiřího Kekrta porce dalších tří přípravných duelů.
Blansko /ROZHOVOR/ – Blanenská plavkyně Silvie Rybářová, závodící za Kometu Brno, se v neděli v noci vrátila z mistrovství Evropy v maďarském Balatonu.
Budapešť - Maďarský státní vyšetřovatelský úřad (NNI) ukončil vyšetřování série protiromských útoků z let 2008 až 2009, při nichž bylo zabito šest Romů včetně pětiletého dítěte. Informovala o tom agentura MTI. NNI nyní navrhne prokurátorovi, aby čtyři zadržené podezřelé obžaloval.
Rožnov pod Radhoštěm /FOTOGALERIE/ – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v uplynulých třech dnech stalo centrem slovenského folklóru. V areálu Dřevěného městečka se konal dvanáctý ročník festivalu Jánošíkův dukát.
Brno, Budapešť - Svěřenci trenéra Jiřího Kyněry se od pondělí do neděle představí na mistrovství Evropy v maďarské Budapešti
Budapešť - Brněnský dálkový plavec Rostislav Vítek obsadil na mistrovství Evropy v Maďarsku v závodu na 25 km páté místo, čímž dosáhl životního úspěchu. Jeho dosavadním nejlepším výsledkem byla šestá příčka. Titul na Balatonu obhájil Ital Valerio Cleri.
Dluhoště – Ve skautském oddíle tráví ti nejmenší volné chvíle teprve krátce, přesto mají o čem vyprávět
Milotice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Kulturní dům, Šidleny, náves a areál státního zámku. Milotická místa, která o uplynulém víkendu obsadila tisícovka účinkujících. Ti se sešli na osmadvacátém ročníku Národopisného festivalu Milotice, který představuje především soubory kyjovského Dolňácka. Lahůdkou pak byl pro návštěvníky soubor z Maďarska.
Ostrožská Nová Ves – Navlas stejného výsledku jako v loňském roce při svém debutu na ME juniorů v polské Poznani dosáhl sedmnáctiletý kajakář Martin Mach na letošním šampionátu v Moskvě.
Tasov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Ani bahno a uplakané počasí neodradilo příznivce Besedy u Bigbítu k návštěvě v pořadí už osmnáctého ročníku osobitého multižánrového festivalu. Topolový hájek tentokrát viděl jednotnou módu–gumáky a nepromokavé bundy. Lidé si festival opět pochvalovali.
Kohoutov– Zajímavé projekty vobci nepořádá jen Občanské sdružení, ale také zdejší Keramická škola Jarmily Tyrnerové.
Valašsko – Třetí velký cyklistický ultramaraton v životě právě v těchto chvílích prožívá Svatopluk Božák. Cyklista z Rožnova pod Radhoštěm, jenž jezdí v barvách týmu Valašská 24, ve čtvrtek (5. srpna) v podvečer odstartoval v polském městě Pinczow do závodu s názvem Race around the central Europe.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Pro milovníky elektronické hudby začne víkend už v pátek. V Boskovicích se totiž koná největší moravský taneční festival Hradhouse.
Bad Kötzting – Již pošesté uspořádá Automobilsport– club (AC) Bad Kötzting prestižní jízdu pravidelnosti historických vozidel ADAC Bayerwald–Rallye Classic a podruhé povede její trasa také Domažlickem.
Budapešť - Ani druhý start na mistrovství Evropy v Maďarsku dálkové plavkyni Janě Pechanové medaili nepřinesl. Po čtvrtém místě v závodu na pět kilometrů ve čtvrtek na dvojnásobné trati obsadila brněnská závodnice páté místo, ale za stupni vítězů zaostala jen o dvě sekundy.
Přerov – Hned dvě akce, při kterých se zájemci mohou projet městem, se spojí v pátek večer v Přerově. Skupina dobrodruhů na elektrických skútrech, která vyjela na svou cestu kolem Česka 3. července, se totiž při své zpáteční cestě staví i v Přerově.
Karlovy Vary – Mezi půl stovkou dětí z Maďarska, Švýcarska, Slovenska a Česka na historicky prvním mezinárodním soustředění nohejbalové mládeže v Chabařovicích nechyběli ani žáci karlovarského extraligového klubu SK Liapor Witte.
Budapešť - Český reprezentant a závodník brněnské Komety Květoslav Svoboda obsadil jedenácté místo při své premiéře na velkém podniku v dálkovém plavání.
Budapešť /AKTUALIZOVÁNO/ - Český plavec Květoslav Svoboda skončil v závodu na 5 km na ME jedenáctý, vyhrál Ital Ferretti.
Kroměřížsko – Stavba, lešení a na něm zaměstnanci mluvící cizí řečí. Obrázek, který zná každý z nás, nicméně na Kroměřížsku to není tak časté jako v jiných okresech.
Boskovice – Největší moravský taneční festival, Hradhouse, letos slaví již třinácté narozeniny. Pomyslnou dortovou svíčku sfouknou příznivci elektronické hudby v pátek šestého srpna na boskovickém hradě. Na loňský festival dorazily čtyři tisícovky tanečníků.
Kroměřížsko – Stavba, lešení a na něm zaměstnanci mluvící cizí řečí. Obrázek, který zná každý z nás, nicméně na Kroměřížsku to není tak časté jako v jiných okresech.
Nový Jičín - Zatímco příprava basketbalistů Nového Jičína na nový ročník Mattoni NBL začíná, pod vedením trenéra Zbyňka Cholevy, až 11. srpna, proběhly v kádru během pauzy nemalé změny.
Brno – Už čtrnáct let skoro den co den trénuje obtížné sestavy v bazénu. A aby toho neměla málo, v posledním roce poznává taje čínštiny. „Obojí jde občas skloubit těžko,“ směje se jednadvacetiletá brněnská akvabela Romana Kohutková.
Tábor – Druhým místem se v Táboře blýskl Jan Čelůstka. Zlínský triatlonista sice bral závod započítávaný do série Mistrovství České republiky především jako přípravu před dalšími mezinárodními starty, přesto před sebe pustil pouze brněnského Filipa Ospalého.
Plzeň – Přes Plzeň projíždí na cestě do Maďarska. U Balatonu se totiž budou konat závody, kterých se zúčastní i jeho syn.
Vnorovy – Pořadatelé Vnorovské desítky představili největší hvězdy letošního závodu, který se poběží v sobotu 14. srpna. Jsou mezi nimi afričtí vytrvalci i šampióni Maďarska a Česka.
Holešov – Chce na bednu! Cyklistický ultramaratonec Patrik Bartík dychtí po obhajobě loňského třetího místa v mezinárodním silničním závodě Okolo centrální Evropy, který projede 5. až 8. srpna i částí Zlínského kraje.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ – Již šestý ročník cyklistické pouti Česká republika – Slovensko – Maďarsko připravuje na dny 5. až 15. srpna uherskobrodská křesťanská organizace Orel.
Olomouc – Hned čtveřice fotbalistů olomoucké Sigmy figuruje v nominaci reprezentačního výběru do sedmnácti let pro přátelský turnaj v Maďarsku.
Brno /UVNITŘ PROGRAM/ - V Maďarsku startuje mistrovství Evropy. V dálkových disciplínách se představí pět závodníků z Komety. Bazénová část začíná v pondělí
Krnov /FOTO/ - Libor Smolka bude startovat ani ne po šestnácti dnech od mistrovství světa na maďarském mistrovství Evropy. Víc než nabitý program má krnovský dálkový plavec Libor Smolka, který místo zaslouženého oddechu po mistrovství světa tvrdě trénuje na mistrovství Evropy, jež se bude konat za necelý týden v Maďarsku.
Plesná – Léto je také časem motorkářů
Plánice – Po loňské motorkářské výpravě do Kanady a na Aljašku, o které jste se mohli dočíst i na stránkách Klatovského deníku, vyrazil letos Stanislav Tikal z Plánice do střední Asie. V několika dílech nyní přinášíme jeho zážitky.
Budapešť - Mark Webber zvítězil před Alonsem a stájovým kolegou z Red Bullu Vettelem. Schumacher a stáje Mercedes a Renault byli potrestáni.
Budapešť - Sebastian Vettel si vyjel v Maďarsku počtvrté za sebou pole position. Druhý skončil jeho týmový kolega Mark Webber.
Třebíčsko - Víkend na třebíčsku bude ve znamení festivalů.
Tasov – O týden později, než bývá zvykem, letos oslaví festival Beseda u Bigbítu svou plnoletost. Osmnáctý ročník legendárního festivalu, jenž se uskuteční opět v areálu Topolového hájku, odstartuje v pátek šestého srpna a návštěvníkům nabídne na čtyřicet kapel z osmi zemí.
Bruntál, Maďarsko – Olympia Bruntál se utkala na mezinárodním turnaji v maďarském Kaposváru celkem ve třech fotbalových kláních. Ve dvou z nich díky své bojovnosti s přehledem zvítězila. V drsném boji byla zraněna Kuttlerová.
Třinec – Dramatická dopravní situace, která prakticky po celou středu trvala na Třinecku a Jablunkovsku, souvisela s havárií kamionu, který se v Karpentné před druhou hodinou ráno po nárazu do stromu převrátil do příkopu.
Brno /ROZHOVOR/ – Sedmadvacetiletý závodník brněnské Komety Květoslav Svoboda poplave na mistrovství Evropy v Maďarsku pětikilometrovou trať. Možná naskočí i do štafery.
Hradec Králové, Miskolc – Cyklisté hradecké stáje PSK Whirlpool–Author úspěšně absolvovali tříetapový podnik
Tuchořice - Od středy až do neděle patřil areál Ústavu sociální péče Tuchořice jubilejním padesátým sportovním hrám Decatlon. Účastnili se jich zdravotně a mentálně postižení sportovci ze sedmi zemí Evropy.
Třinec – Neradostně skončila jízda řidiče kamionu značky Volvo, který převážel tlumiče, ve středu 28. července před druhou hodinou po půlnoci v Třinci- Karpentné.
Moravská Třebová – Městem zněla týden maďarština, němčina i angličtina.
Komentář - V letošním roce se očekává mnohem nižší sklizeň obilovin včetně kukuřice než v loňském nadprůměrném roce. Místo 7,8 milionu tun je tu předpoklad přibližně 7,3 milionu tun. Je to způsobeno nižší osevní plochou o 69 tisících hektarech, což činí 4,5 %.