CYKLISTIKA: V Maďarsku vždy na stupních vítězů
Hradec Králové, Miskolc – Cyklisté hradecké stáje PSK Whirlpool–Author úspěšně absolvovali tříetapový podnik
Hradec Králové, Miskolc – Cyklisté hradecké stáje PSK Whirlpool–Author úspěšně absolvovali tříetapový podnik
Tuchořice - Od středy až do neděle patřil areál Ústavu sociální péče Tuchořice jubilejním padesátým sportovním hrám Decatlon. Účastnili se jich zdravotně a mentálně postižení sportovci ze sedmi zemí Evropy.
Třinec – Neradostně skončila jízda řidiče kamionu značky Volvo, který převážel tlumiče, ve středu 28. července před druhou hodinou po půlnoci v Třinci- Karpentné.
Moravská Třebová – Městem zněla týden maďarština, němčina i angličtina.
Komentář - V letošním roce se očekává mnohem nižší sklizeň obilovin včetně kukuřice než v loňském nadprůměrném roce. Místo 7,8 milionu tun je tu předpoklad přibližně 7,3 milionu tun. Je to způsobeno nižší osevní plochou o 69 tisících hektarech, což činí 4,5 %.
Miskolc – Po závodě GP Gyomaendrőd zařazeného do 2. kategorie UCI absolvovala většina zúčastněných týmů v Maďarsku ještě následný třídenní etapový závod Central European Tour. Ten celkově ovládl Slovinec Resman z týmu Radenska, avšak na stupních vítězů každý den stál některý z jezdců českého týmu PSK Whirlpool-Author nebo i Dukly Praha. Blanenský Martin Mareš dokonce vyhrál druhou etapu.
ČR - S angličtinou při hledání práce uspějete, s němčinou je to horší a o ruštinu nestojí zaměstnavatelé vůbec. Znalost cizího jazyka požadují tři čtvrtiny firem.
Brno – Reprezentanti v dálkovém plavání dovezli ze světového šampionátu v Kanadě dvě umístění v elitní desítce.
Rožnov pod Radhoštěm /FOTOGALERIE/ – Účastníci Romské písně rozproudili krev nejednomu divákovi. Sobotní mezinárodní festival romské hudby se navzdory nevlídnému počasí těšil hojné účasti.
Rychnovsko - „Někdy to je jako na dálnici a někdy se trať téměř nedá dojet,“ popsal terén Karel Veyr.
Praha - Zřejmě nejproslulejší hlavolam světa dnes baví i v elektronické podobě, z kostek se dokonce skládají zvláštní obrazy.
Svitavy - Nejslavnější hlavolam maďarského vynálezce Erno Rubika slaví v letošním roce již třicet let
Jičín – V Maďarsku se uskutečnilo akademické mistrovství světa mužů i žen.
Krnov, Slovensko - Titul mezinárodního velmistra z otevřeného mistrovství Slovenska v šachu putoval do Krnova. Ocenění získal jednatřicetiletý krnovský šachový velmistr Robert Cvek.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Faráře Petra Dujku vystřídal v Uherském Hradišti pětačtyřicetiletý páter Jan Turko. O své první dojmy z příchodu do města se ochotně podělil pro čtenáře Slováckého deníku.
Dobré - Stolní tenistka z Dobrého reprezentuje na ME juniorů a kadetů 2010 v Istanbulu.
Gyomaendrof – Německý rychlík v barvách královéhradecké stáje PSK Whirlpool–Author skončil v Maďarsku na druhé pozici.
Kořenov - Astronomové nabízejí sobotní pozorování Slunce v Jizerce poblíž polských hranic, kde letos v květnu symbolicky otevřeli "jedinou přeshraniční rezervaci tmy na světě". "Veřejnosti tak chtějí připomenout oblast tmavé oblohy v Jizerských horách," řekl Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd.
Gyomaendrof – Alois Kaňkovský vyhrál v Maďarsku Velkou cenu Gyomaendrődu. Jezdec pražské Dukly v hromadném dojezdu závodu 2. UCI kategorie porazil sprintera královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author André Schulzeho.
Kavadarci, Brno – České basketbalistky do dvaceti let deklasovaly ve čtvrtfinále mistrovství světa divize B v Makedonii 71:37 Řecko a už jen jedno vítězství je dělí od návratu do elitní skupiny
Ústí nad Labem - Country, folk a trampská hudba bude znít do soboty 24. července ústeckými ulicemi, kulturními domy, náměstím a kinem.
Praha – Cena hamburgeru Big Mac je v Česku nyní díky oslabení koruny mírně nižší než v USA. Vyplývá to z nejnovějších údajů tzv. Big Mac Indexu týdeníku The Economist. V USA stojí Big Mac 3,73 dolaru, v Česku 3,43 dolaru (cca 67 Kč).
Uherské Hradiště - Mojmír I., Rostislav, Svatopluk, Mojmír II. Ti v historii zběhlejší už pochopili. Pro ty, kdož v hodinách dějepisu nedávali pozor, upřesním – panovníci Velké Moravy, státního útvaru, který vznikl v roce 833. Existoval sice „jen“ po dobu, která odpovídá délce jednoho lidského života, ale významně se zapsal do dějin.
Brusel - Průmyslu se v květnu dařilo jak v EU, tak i v Česku. To patří dokonce mezi první tři země, kde zakázky rostly nejrychleji.
Ústí nad Labem - Country, folk a trampská hudba bude znít od čtvrtka 22. do soboty 24. července ústeckými ulicemi, kulturními domy, náměstím a kinem.
Štítina - Jsou tradice, které po několika letech zapadnou. A jsou takové, které přetrvají doby dobré i zlé, a můžeme se z nich těšit i dnes. Takovou je Mládenecká ve Štítině, která se už tradičně koná předposlední pondělí v červenci.
Plzeň - Dva zcela rozdílné výsledky zaznamenal na mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu plzeňský moderní pětibojař Michal Michalík.
Praha - Mladá stolní tenistka MSK ČP Břeclav Gumotex Kristýna Mikulcová je v současnosti v plné permanenci v Istanbulu, kde se koná mistrovství Evropy juniorů. Ukončena již byla soutěž družstev, v níž juniorky ČR obsadily velmi solidní devátou příčku.
Děčín – Talentovaný multisportovec Matěj Zahálka (ročník 1993) dokázal minulou sobotu navázat na svůj nedávný titul dorosteneckého mistra republiky v krátkém silničním triatlonu.
Petrovice – Svému řemeslu – stříhání ovcí, je i přes všechny těžkosti, které přinesla doba.
Lednice – Také lednický zámek se potýká s úbytkem návštěvníků. Znát je především odliv turistů například z Rakouska
Stříbro - V Maďarsku se konalo mezinárodní klání juniorů Česka, Chorvatska, Slovinska a domácích
Otrokovice/Kostelec na Hané /FOTO/ – Největšího mezinárodního úspěchu v kariéře dosáhla počátkem července kušistka Jaroslava Nedělníková. Závodnice kostelecké Savany se v závodu Světového poháru v Otrokovicích prosadila na stříbrnou pozici a na letošním Bohemia Cupu tak vylepšila své třetí místo z roku 2008.
Mikulov – Na trati mezi Mikulovem a Lednicí proběhne tuto sobotu Mistrovství České republiky ve vytrvalostních dostizích, které je součástí nominací pro postup na Mistrovství Evropy. Závodníci budou závodit na trati dlouhé až 128 kilometrů.
Břeclav – Jedničkou mistrovského celku stolních tenistek MSK ČP Břeclav Gumotex bude v nové sezóně Vivien Ellö, šestatřicetiletá Maďarka, která plných sedmnáct let (1989–2006) reprezentovala svoji zemi, v dívčích a zejména ženských složkách vždy hodně úspěšnou v mezinárodním měřítku.
Maďarsko /KOLO OKOLO ČERNÉHO MOŘE/ - Studenti vyrazili na kole k Černému moři. Za Novym Sadem je opustil asfalt a začaly panely. Benzinky mají příšernou úroveň.
Blansko /ROZHOVOR/ – Nejdřív mistrovství republiky v bazénu a hned pár dní nato závod Evropského poháru v tureckém Kocaeli. Blanenská plavkyně Silvie Rybářová má za sebou perný týden.
Pardubice – Držitel světového rekordu Erik Akkersdijk se musel sklonit před uměním Francouze.
Brno, Blansko /ROZHOVOR/ - Nejdřív mistrovství republiky v bazénu a pár dní na to závod v tureckém Kocaeli. Plavkyně brněnské Komety Silvie Rybářová má za sebou perný týden.
Pardubice – Czech Open: České dívky živí naději na zisk jedné z medailí z evropského šampionátu.
Mělník - Tip na skvělou dovolenou u moře v Polsku.
Hodonín - Hodonínská atletka Sylva Škabrahová slaví první medaili v seniorské kategorii. Dvojnásobná juniorská mistryně České republiky skončila na víkendovém Mistrovství České republiky mužů a žen druhá na dráze.
Pardubice - /FOTOGALERIE/ - První víkend na festivalu Czech Open patří hrám. Je to prakticky jediný čas, kdy jsou šachy poněkud v ústraní. Nejinak tomu bylo i letos.
Praha - Stabilní koruna se jako jedna z mála měn okolních trhů drží. Jen nepatrně oslabila k euru a posílila k doparu.
Pardubice – Nejslavnější hlavolam maďarského vynálezce Erno Rubika slaví v letošním roce již třicet let.
Hodonínsko /STŘÍPKY ARCHEOLOGIE/ - Z Mikulčic známe gombíky s ptačími motivy ze tří hrobů od trojlodní baziliky
Bělá pod Bezdězem – Třeboňští házenkáři v době letní pauzy nelenili. Využili přívětivého letního počasí a zúčastnili se tradičního turnaje v plážové házené v Bělé, kde opět patřili mezi špičku.
Budapešť – Bývalý fotbalový reprezentant Marek Heinz, který během léta trénoval se Sigmou Olomouc, přestoupil do Ferencvárosu Budapešť. Ve slavném maďarském klubu podepsal roční smlouvu s roční opcí. ČTK o přestupu informoval hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest Group.
Horní Maršov – Životní příběh a válkou zasažené dětství Irmy Schleichové – Dufkové (1935) z krkonošské Čisté se rozhodla přenést na filmové plátno její vnučka, mladá režisérka Tereza Bílová.
Horní Maršov – Nezajímala mě fakta, ale emoce tehdy desetileté babičky, která to teď viděla dospělýma očima, říká v rozhovoru pro Krkonošský deník o filmu Malé dějiny Irmy Schleichové – Dufkové režisérka Tereza Bílová (25).