Kočičky přinášejí jaro. A vhání slzy do očí
Jižní Morava - Začátek pylové sezony na jižní Moravě letos pozdržela nebývale tuhá zima. I tak už na dveře ordinací alergologů klepou první pacienti.
Jižní Morava - Začátek pylové sezony na jižní Moravě letos pozdržela nebývale tuhá zima. I tak už na dveře ordinací alergologů klepou první pacienti.
Přestože podle kalendáře jaro na jižní Moravu zavítá až za tři týdny, pro mnohé obyvatele už díky rozkvétajícím stromům začalo. Alergickou rýmou.
Prusinovice – Již sedmnáctý ročník silničního běhu Rohálovská desítka odstartuje v sobotu 27. února v Prusinovicích. Tento podnik patří po tradičním závodu Běchovice – Praha k nejoblíbenějším silničním běhům u nás a bývá často dostaveníčkem celé české špičky.
Plzeň - Plzeňská boxerka Tereza Lukešová z oddílu JK BOX Plzeň se spolu s reprezentačním týmem žen zúčastnila přátelského utkání s maďarskými reprezentantkami v Budapešti.
Písek – V pátek dopoledne odcestuje běžec Václav Šejbl (Atletika Písek) na 4. halové mistrovství světa veteránů v atletice, které se uskuteční v kanadském Kamploosu.
Opava - David Kollár International Project je název dnešní akce, která se koná v kavárně Evžen na Beethovenově ulici.
Jalubí /FOTOGALERIE/ – Vůně vína se nesla v pondělí do pozdních večerních hodin sálem kulturního domu v Jalubí. Osmasedmdesát odborně zdatných degustátorů ze Slovácka posuzovalo 792 vzorků vína z různých míst jižní a východní Moravy, aby mohli udělit dvěma z nich titul šampion.
Tata/Dobré - Letošní premiérová konfrontace doberských stolních tenistek Simony Šlehobrové a Daniely Rozínkové se světovou juniorskou konkurencí.
Budapešť – S popíráním holocaustu bude teď konec, vzkazuje maďarský parlament.
Polička – /ROZHOVOR/ „Splněno“. To mohou ohlásit zdejší sálovkáři.
Havířov– Softtenista Slovanu Havířov Roman Fojtík vyhrál na mistrovství Evropy, které proběhlo v Brně, dvouhru i čtyřhru.
Prostějov – Tým boxerů DTJ Prostějov bude hostit v neděli 21. února od 10 hodin v prostějovské sokolovně v boji o další extraligové body celek Ostravy. Po prohře na severu Čech s týmem společenství Děčín-Most si už bodovou ztrátu hanáčtí svalnatí borci nemohou dovolit, chtějí-li dosáhnout na nabízející se titul mistrů České republiky.
Pardubice - Mezi úspěšné sporty Pardubicka patří tradičně orientační běh a jemu příbuzný - radiový orientační běh a orientační závody na horských kolech.
Bratislava - „Pokud Fidesz po získání moci začne uvádět do praxe to, co nyní slibuje jako opoziční strana, pak věci špatně dopadnou,“ řekl slovenský premiér Fico.
Bratislava – Když loni český soud zamítl vládní podnět na zrušení Dělnické strany, nebylo to kvůli nesouhlasu s názorem, že si strana zákaz zaslouží. Řekl tím jen, že v právním státě musí úřady takový návrh podložit silnými a podrobnými důkazy. Poučit by se z toho mohly i maďarské soudy, váhající se zákazem extremistických formací, napsal v komentáři k zákazu fašizující Dělnické strany slovenský deník SME.
Sosnová – Rallycrossová sezona Mistrovství Evropy 2010 začne sice až 2. května v portugalském Montalegre, ale už v těchto dnech pořadatelé společnosti Autodrom Promotion připravují finálový závod, který se uskuteční ve dnech 17. a 19. září 2010 v areálu Global Assistance Autodrom Česká Lípa.
Opava, Ostrava – Vladimír Birgus a Tomáš Pospěch se stali kurátory výstavy s názvem Nový život, nový dokument. V Galerii Opera v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě bude otevřena fotografická expozice právě dnes a potrvá do 17. března. Vernisáž začíná v sedmnáct hodin.
Brno, Podivín – Nejtěžší soutěž vČeské republice vpáce, mezinárodní Golemova ruka, pro svou náročnost a popularitu také přezdívaná „malá Evropa“, se konala na začátku února v jihomoravské metropoli.
Trutnov– Mezinárodní festival jazzu, blues a funku, Jazzinec, začne vpodkrkonošské metropoli ve čtvrtek 18.února večer dvěma koncerty vNárodnímdomě.
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem bude hostit generálku na červnové mistrovství Evropy v boxu
Žatec - Během jara budou v horách na Podbořansku cvičit dvě zahraniční armády.
Mladá Boleslav /FOTO/ - Evžen Krauskopf z Mladé Boleslavi si vybral netradičního koníčka. Jeho vášní jsou už téměř třicet let všechny možné druhy žárovek.
V. Mýto – „Běhali jsme tam trochu jako slepí koně,“ hodnotil kapitán Nejzbachu poslední duel.
Mladá Boleslav - Evžen Krauskopf z Mladé Boleslavi si vybral netradičního koníčka. Jeho vášní jsou už téměř třicet let všechny možné druhy žárovek.
Brno – I bez dvou reprezentantů, kteří vybojovali na lednovém evropském šampionátu v Maďarsku bronzové medaile, zvládli futsalisté brněnského Tanga duel proti Jistebníku. Svěřenci trenéra Radka Koreného zvítězili ve dvacátém kole první ligy na domácí palubovce 2:1.
Brno – Loni touto dobou pomýšleli pouze na záchranu první ligy. Před začátkem jarní části sezony mají tentokrát házenkáři KP Brno zaostřeno na úplně opačný cíl. Svěřenci trenéra Zdeňka Missbacha plánují udržet první místo v soutěži, a v baráži pak pro Brno vybojovat mužskou extraligu, která se ve městě naposledy hrála v sezoně 2006/2007.
Jižní Čechy – Zámky v Nemyšli, Bzí, Budči, Starém Hobzí nebo Lčovicích patří k osmi objektům, které se po prezentaci oddělení regionálního rozvoje Jihočeského kraje zalíbily zástupcům francouzské investorské společnosti Compagnie des chateaux d'Europe centrale.
Chrudim - Při vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovci Chrudimska za rok 2009 došlo ke kuriozní situaci, když dva z nominovaných adeptů do Síně slávy získali od odborné poroty shodný počet.
Karlovarský kraj – Komunikace druhé a třetí třídy se musejí sypat inertním materiálem, rozhodl Operační štáb.
Plzeň - Toužíte se prosadit v hlavním městě či vidět exhibiční utkání v kopané? Třeba máte jiné sny, ale možná podobné jako hrdinové hry Portugálie od současného maďarského dramatika Zoltána Egressyho.
České Budějovice – Do konce víkendového utkání boxerské extraligy v Ostravě chyběly tři poslední váhy a hostující Samson Č. Budějovice byl v tu chvíli jen krůček od vedoucí příčky v tabulce.
Nové Město na Moravě – Bude to smutný ročník. V pořadí třiasedmdesátá Zlatá lyže, která začne v pátek, se do lyžařských dějin zlatým písmem rozhodně nezapíše.
Praha - Mužům vévodí legendární Dukla, ženám zase slávistky.
Nové Město na Moravě – Bude to smutný ročník. V pořadí třiasedmdesátá Zlatá lyže, která začne v pátek, se do lyžařských dějin zlatým písmem rozhodně nezapíše. Nové Město na Moravě totiž, coby tradiční pořadatel, vypadlo jak z kalendáře Tour de Ski, tak i ze světového poháru.
Cheb – S českým reprezentantem, proslulým svými kličkami i tvrdou střelou, jsme si povídali o šampionátu, soupeřích a další budoucnosti.
Pardubice – Novou posilou do záložní řady či útoku vedoucího celku divize C FK Pardubice se již oficiálně stal futsalista roku 2009 a člen bronzové reprezentace z letošního ME v Maďarsku Lukáš Rešetár
Wien - Břeclavské stolní tenistky zajíždí do Maďarska, kde je čeká utkání o konečné umístění
Bratislava – Vysoký komisař Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Knut Vollebaek slovenské vládě doporučil takzvané „vyvažování“: navrhl, aby po zpřísnění zákona o slovenštině přistoupila k posílení zákona o jazycích menšin.
České Budějovice – Krůček od obhajoby medailového umístění byli v Ostravě boxeři budějovického Samsonu.
Brno - Brněnská čtvrť Černé Pole se stala v sobotu dějištěm třináctého ročníku mezinárodního turnaje v páce, Golemova ruka. Tento turnaj tradičně obsazuje i špičková zahraniční pákařská reprezentace.
Opava - Dva velcí konkurenti se spojili. A to společnost Hamé, s. r. o., a společnost Seliko Trading, a. s.
Evropa - Rumunsko zasáhla sněhová bouře a řada lokalit zůstala odříznuta od světa. Doprava je ochromena také v hlavním městě Bukurešti a úřady zrušily na pondělí školní vyučování.
Londýn - Britský zbrojařský koncern BAE Systems zaplatil nejmenovanému prostředníkovi až 19 milionů liber (nyní 570 milionů korun) na zajištění dodávek letounů Jas-39 Gripen do České republiky a Maďarska.
Pardubice - Futsal: Nejzbach přijede i do „Heřmaňáku“ s hrdinou ME v Maďarsku Liborem Gerčákem.
Brno - Odkaz rabiho Löwa, který vdechl život legendárnímu Golemovi, ožije v sobotu v brněnské Kinokavárně na náměstí Slovenského národního povstání.
Zubří – Nejlepšího výsledku od roku 2002 dosáhli házenkáři České republiky na nedávném mistrovství Evropy v Rakousku.
Jičín – V zaplněném Porotním sále zámku se uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec města Jičína za rok 2009. Přítomen byl senátor Jiří Liška, dále představitelé radnice, vedoucí funkcionáři OVV ČSTV, nechyběl ani Josef Letošník, čerstvý držitel Ceny města Jičína.
Břeclav– Odvetné utkání Superligy stolních tenistek mezi MSK ČP Břeclav Gumotex a chorvatskou Mladostí Zagreb přineslo očekávané vítězství favorizovaného domácího celku, a to vpoměru 6:2.
Praha – Pražský turnaj v karate Prague Open 2010 nabyl v letošním roce na popularitě.
Chrudim – V odloženém ligovém klání zdolali futsalisté mistrovského Era-Packu nováčka nejvyšší soutěže hladce dvouciferně, takže pražským „klokanům“ málem nestačila na góly jejich břišní kapsa…