
Maďarsko-slovenské vztahy jsou na bodu mrazu
Komárno - Fico s Gurczánym se opět navzájem obviňovali z nacionalistických tendencí.
Komárno - Fico s Gurczánym se opět navzájem obviňovali z nacionalistických tendencí.
Třebíč (OBRAZEM) - Naprosto ucpané parkoviště a příjezdové cesty okolo Městské sportovní haly v Třebíči na Hájku dnes svědčily o tom, že se děje něco mimořádného.
Děčín - Cizinci požádali o pomoc zastupitelský úřad v Praze
Zlín -To byla sezona! Po sedmnácti letech prolomil české mužské medailové prokletí v závodech jednotlivců na mistrovství světa, doma se pak po loňském výpadku opět dočkal titulu mistra republiky. K tomu suverénně ovládl Český pohár a obhájil titul akademického mistra světa. Zlínský orientační běžec Michal Smola může být spokojený. Stihl toho opravdu hodně!
Kutná Hora - Ve Vlašském dvoře se uskutečnilo setkání Evropského regionu Mezinárodního společenství skautů a skautek (ISGF). Představitele hnutí uvítal zastupitel Jindřich Bartoň.
Moskva, Český Krumlov - Krumlovský badmintonista prošel v Moskvě do třetího kola, na světě je už devadesátý.
Trutnov - Dva jezdci týmu Racing ATS Trutnov získali poháry v národním seriálu RW2008. Stalo se tak během slavnostního vyhlášení vítězů skupin národního i mezinárodního seriálu KW Berg-Trophy 2008. Akce se uskutečnila v Dolním Němčí u slovenských hranic, kam dorazili jezdci ze Slovenska, Maďarska, Polska i Čech.
Ostrava - Volejbalisté DHL Ostrava se ve třetím kole Challenge Cupu, kam postoupili přes finské Tampere, utkají s maďarským celkem Kometa Kaposvar.
Plzeň - Dvě vítězství vybojovala česká hokejová reprezentace do 16 let ve třech zápasech se Švýcarskem na západě Čech.
Dunaújváros, Liberec - Stejně jako před týdnem doma, i v odvetě v Maďarsku vyhráli volejbalisté Dukly Liberec nad Dunaferrem Dunaújváros 3:0 a bezpečně postoupili do 2. kola Poháru CEV, mezi posledních šestnáct účastníků druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.
Lázně Kundratice - Relaxaci a lázeňskou péči si v minulých dnech společně užívali těžce zdravotně postižení obyvatelé Domova v Nové Vsi u Chrastavy a klienti příspěvkové organizace APOSS Liberec.
Kecskemét - Hráčky MSK Břeclav vybojovaly po vyrovnaném výkonu na stolech Spartacu Kecskemét superligovou remízu.
Hranice -Mladí judisté Femaxu Hranice se v sobotu zúčastnili dvou turnajů. Třináctičlenná skupina mladších a starších žáků odcestovala na Slovensko do Galanty a jejich mladší kolegové navštívili turnaj benjamínků ve Vsetíně.
Polsko, Milevsko - Moderní gymnastky RG Proactive se v polském Krakově zúčastnily mezinárodního závodu s názvem Stříbrný Sokol.
Šumperk -Pestrou nabídku hudebníků a skupin přinese devatenáctý ročník festivalu Blues Alive. Na pódiích v Šumperku a polském Chorzóvě se představí celkem devatenáct interpretů a skupin z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska, Irska, Německa, Kanady a USA. Mezinárodní bluesový festival se uskuteční ve dnech 13. – 16. listopadu 2008 v Šumperku.
Pokus Maďarské gardy demonstrovat sílu přímo na slovenských hranicích nevyšel. Přesto nelze maďarské radikály podceňovat.
Region/ V tomto roce si připomínáme 90. výročí vzniku samostatného Československa. Stalo se tak 28. 10. 1918 vyhlášením samostatnosti a tento akt znamenal fakticky zánik Rakousko-Uherska.
Přerov -Světový šampionát v nohejbale se koná vždy po dvou letech. V roce 2006 hostila mistrovství světa juniorů a žen Opava, odkud si česká výprava odvezla pět ze šesti zlatých medailí.
Přerov -Světový šampionát v nohejbale se koná vždy po dvou letech. V roce 2006 hostila mistrovství světa juniorů a žen Opava, odkud si česká výprava odvezla pět ze šesti zlatých medailí.
Herálec - Jakub Suchý z Herálce absolvoval Rakouský pohár silničních běhů. Pohár se skládal z pětadvaceti závodů rozmístěných po celém Rakousku.
Bratislava, Budapešť - Extrémisté blokují přechody mezi Slovenskem a Maďarskem. Prý to má přispět k uklidnění slovensko-maďarských vztahů.
Břeclav - Po průměrné herní zátěži v extralize se Sokolem Bor a SKST Vlašim odjíždějí stolní tenistky MSK Břeclav A Gumotex v úterý 11. listopadu k těžkému utkání mezinárodní Superligy do Maďarska.
Praha - Britský maloobchodní řetězec Electro World, který se zaměřuje na prodej elektronického zboží, je na prodej.
Bratislava - Omezené skupiny posilují národnostní nesnášenlivost mezi Slováky a Maďary.
Bílovec - Tradičními trhy je na Novojičínsku znám především Frenštát pod Radhoštěm, který jich pořádá každoročně několik. Martinský trh se stal v jeho režii vyhledávaným střediskem předvánočních nákupů.
Hodonín (GALERIE) - Jak se dá psát čínsky na české klávesnici předváděla studentka pekingské univerzity Erika Gao na 14.ročníku Mezinárodní soutěže vpsaní ZAV 2008.Ovíkendu ji pořádala hodonínská Obchodní akademie. Vrychlém psaní soutěžilo na devadesát studentů zpřibližně dvaceti obchodních akademií ižáků základních škol zČeské republiky, Slovenska, Rakouska, Bavorska Hesenska a Maďarska.
Šumperk - Pestrou nabídku hudebníků a skupin přinese devatenáctý ročník festivalu Blues Alive. Na pódiích v Šumperku a polském Chorzóvě se představí celkem devatenáct interpretů a skupin z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska, Irska, Německa, Kanady a USA. Mezinárodní bluesový festival se uskuteční ve dnech 13. – 16. listopadu 2008 v Šumperku.
Praha - Neobvyklý koncert, který byl hudebně-vizuální zprávou z cest po Balkáně a Turecku, zhlédli v pátek 7. listopadu 2008 návštěvníci Divadla Dobeška.
Zlín - Další úspěšnou sezonu má za sebou zlínský atlet Adam Pašiak. Český juniorský reprezentant dosáhl několika hodnotných výsledků, a to i navzdory mononukleóze, která jej nečekaně zastihla v úvodní čtvrtině tohoto roku. Zároveň se jednalo s největší pravděpodobností o poslední kompletní sezonu, kterou strávil ve Zlíně.
Strání – Květná - Poslední závody v kategorii do 50 ccm má za sebou mladý motokrosař Petr Kolaja. Sezonu ukončil dvěma umístěními na stupních vítězů na závodech Moto X Show v ostravské ČEZ Areně. Mezi čtyřiadvacítkou účastníků patřil jezdec z Květné vedle Fialy a Rakušana Wolfa mezi trojici favoritů.
Ostrava - Zemi zpustošenou tornádem připomínaly lokality, které tento týden vznikly na několika místech Ostravy. Pomocí těžké techniky a vrtaček je vybudovali hasiči a vojáci z hlučínské základny.
Ostrava - Ostrava v některých místech vypadala jako město zpustošené tornádem. USAR týmy nacvičovaly záchranu v oblasti zasažené živelní katastrofou
Vyškov (AKTUALIZOVÁNO) - Vyškovský pivovar je stále ztrátový. Letošní prodej odpovídá stavu v roce 1948. Nový ředitel chce propad zvrátit.
Kuortane /AKTUALIZOVÁNO/ - Čeští florbaloví reprezentanti na Světové univerziádě ve Finsku uhráli divokou remízu 6:6 s favorizovanými Švédy.
Olomouc -Na Prague Open, turnaji v teakwondo WTF se dařilo členům oddílu Scorpions Olomouc. V konkurenci třech stovek závodníků z Polska, Maďarska, Slovenska a ČR olomoučtí závodníci brali řadu medailí.
Liberec - Středeční výhra bez ztráty setu nad maďarským Dunaújvárosem je pro volejbalisty Dukly Liberec ideálním vstupem do Poháru CEV.
Sádek - Vinařství Sádek, oblíbený cíl místních i turistů, pro letošek hlásí sklizeno. A tak přichází tradiční dvě akce. Jednak Martinská husa, na které si jedlíci mohou pochutnat tento víkend od pátku do neděle. Zapíjet se bude mladým vínem.
Pelhřimov/Humpolec - V Praze ve sportovní hale Slavie se uskutečnil 6. ročník mezinárodního turnaje Prague Open 2008 Taekwondo WTF-ETU, jehož výsledky se započítávají do národní ligy.
Zlín - Ploutvoví plavci z německého Lipska ovládli tradiční zlínskou soutěž Nemo Trophy 2008, a obhájili tak zisk loňských zlatých medailí. Na druhém místě v soutěži týmu skončil favorizovaný maďarský Gyongyes, třetí příčku obsadil pražský klub Modrá hvězda. Domácí Nemo obsadilo ve zlínském padesátimetrovém bazénu konečnou osmou pozici.
Maďarský tisk přiznává, že tvrdé jádro maďarských fanoušků (v Dunajské Stredě) tvořili pravicoví extremisté. „Bojovníci“, jak se sami nazývají.
Český Krumlov - Badmintonisté SKB ČK Florián a Benešová startovali na prestižních mezinárodních turnajích ve Francii a v Maďarsku.
Liberec - Plán je splněn. Volejbalisté Dukly Liberec v úvodním utkání 1. kola Poháru CEV porazili včera maďarského vicemistra Dunaferr Dunaújváros 3:0, což je přesně to, co si před odvetou přáli.
Ostrava - Pět vyhledávacích a záchranných týmů z České republiky, Polska, Maďarska a Estonska se zapojilo do velkého mezinárodního cvičení „Ostrava 2008“, které tento týden začalo v moravskoslezské metropoli. Podívejte se na video z ukázek cvičení.
Praha, Ústí nad Labem - Bývalý ústecký primátor a současný ministr zemědělství Petr Gandalovič v rozhovoru pro Českou televizi připustil svůj možný odchod z vlády. V rozhovoru pro Ústecký deník ovšem řekl, že není zdaleka rozhodnuto.
Praha/ Ústí nad Labem - Bývalý ústecký primátor a současný ministr zemědělství Petr Gandalovič v rozhovoru pro Českou televizi připustil svůj možný odchod z vlády. V rozhovoru pro Deník ovšem tvrdí, že není zdaleka rozhodnuto.
Liberec - Do evropského poháru dnes naskočí volejbalisté Dukly Liberec. Díky svému triumfu v Českém poháru získali právo startu v Poháru CEV, což je druhá nejvýznamnější soutěž po Lize mistrů. V úvodním zápase 1. kola se Liberečtí utkají od 18 hodin doma s maďarským vicemistrem Dunaferr Dunaújváros.
Liberec - Abadá Capoeira Liberec startovala na 3. ročníku otevřeného mistrovství republiky, které se uskutečnilo v Hradci Králové.
Jihlava - Devátý ročník Axis Cupu je už minulostí. Ten svými výkony vyšperkoval půltucet účastníků z olympiády v Pekingu, nejvíce o sobě dal vědět slovenský reprezentant Luboš Križko.
Hradec Králové - V 3. čtvrtletí 2008 bylo vyrobeno 148 755 tun masa v jatečné hmotnosti. V tomto množství bylo zastoupeno 51,9 % vepřového, 13,3 % hovězího vč. telecího a 34,8 % drůbežího masa. Výroba masa celkem se meziročně snížila o 3,0 % a nákup mléka klesl o 1,1 %. (ZPRÁVA ČSÚ)