ATLETIKA: V baráži nejlepší z druholigistů
Litomyšl - Mezistátní utkání ČR – Maďarsko – Slovinsko se uskuteční už 20. září.
Litomyšl - Mezistátní utkání ČR – Maďarsko – Slovinsko se uskuteční už 20. září.
PLZEŇ - Představením souborů z Chorvatska, Srbska, Brna a Karlových Varů začal včera 16. ročník mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni.
Praha - Kam za sportem v Praze?
Olomouc -I přesto, že léto ještě neskončilo, lidé si už začínají kupovat podzimní a zimní dovolenou. Při nákupu zájezdu takzvaně na první moment (first minute) si totiž mohou vybrat přesně to, co očekávají, a navíc i ušetří.
SOKOLOV, RANSHOFEN- Úspěšně skončilo vystoupení mladých vzpěračů Rotavy a Sokolova na mezinárodním turnaji v rakouském Ranshofenu
Boskovice - Profesionální hasiči zBoskovic již podruhé uspěli na mezinárodní soutěži ve vyprošťování osob na Slovensku.
Hodonínsko - Lidé mohou na jihu Moravy stále častěji nacházet vzácné druhy hmyzu. Podle odborníků je příčinou změna klimatu. Během let k nám mohou přijít i štíři.
Kolín/ V pondělí volno, v úterý odjezd z Kolína. Stejně začínal pro kolínské basketbalisty i minulý týden. Tentokrát ale vycestují na podstatně delší dobu. Čeká je nejdříve šest dnů na Slovensku, potom tři dny v Maďarsku a další tři dny zase na Slovensku.
Olomouc - I přesto, že léto se s námi ještě nerozloučilo, lidé si už teď začínají kupovat podzimní a zimní dovolenou. Při nákupu zájezdu takzvaně na první moment si totiž mohou vybrat přesně to, co od dovolené očekávají a navíc i ušetří.
Olomouc/ I přesto, že léto se s námi ještě definitivně nerozloučilo, lidé si už teď začínají objednávat zimní dovolenou. Při nákupu zájezdu takzvaně na první moment si totiž mohou vybrat přesně to, co od dovolené očekávají a navíc i ušetří.
Brno - Nelichotivá je statistika o extremismu v České republice pro jižní Moravu a Brno.
Stará Paka - Starostka Věra Hlostová jmenovala v pátek čestným občanem Staré Paky zdejšího rodáka, výtvarníka Jiřího Rybu, který se právě dnes dožívá sedmdesáti let (narozen 8.9. 1938).
Stará Paka - Starostka Věra Hlostová jmenovala v pátek čestným občanem Staré Paky zdejšího rodáka, výtvarníka Jiřího Rybu, který se právě dnes dožívá sedmdesáti let (nar. 8. 9. 1938).
Přerov - (FOTOGALERIE) Z přerovského výstaviště se v sobotu 6. zářílinula vůně kotlíkových gulášů a tekl tu i pěnivý mok proudem. Konal se zde totiž už druhý ročník Svátku gulášů a piva. Do areálu zavítaly na čtyři tisíce návštěvníků.
Přerov -(FOTOGALERIE)Z přerovského výstaviště se v sobotu linula vůně kotlíkových gulášů a tekl tu i pěnivý mok proudem. Konal se zde totiž už druhý ročník Svátku gulášů a piva. Do areálu zavítaly na čtyři tisíce návštěvníků.
Mikulov - (VIDEO) - Jubilejní ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila hostil od pátku až do neděle Mikulov. Vděčnému publiku se představili pěvečtí nadšenci z Polska, Maďarska, Slovenska a také České republiky, včetně domácích Virtuosi di Mikulov.
Vyškov - Náročnější milovníci zpěvu a hudby v perfektním a originálním provedení z regionu slaví svátek. Vyškov totiž už počtvrté hostí festival dětských pěveckých sborů ZpívejFest.
Před lety Petru Janečkovi tleskali fotbaloví fanoušci po celé Evropě. Dnes prosí o cigaretu kolemjdoucí, kteří raději dělají, že ho nevidí.
Ostrava - Na mezinárodním sympoziu v Hornickém muzeu v Ostravě–Petřkovicích už se rýsují pod rukama umělců z několika kontinentů velmi působivá sochařská díla.
Krásná Lípa - Na jubilejním desátém srazu se sešlo 32 motocyklů Čechie - Böhmerland
Smíchov- Žhavé slunce, divoká hudba a těla roztančená v rytmu samby, člověk se mohl v sobotu na Smíchově cítit jako v brazilském Riu.
Ústí nad Labem - Hudební festival Střekovská Mumie 2008 v sobotu 6. září na hradě Střekově nabídne návštěvníkům především elektronickou hudbu skupin Midi Lidi, Bullerbyne či Magnetik, českou hip hopovou špičku Vladimira 518, ústecké nováčky Nauzea orchestra a řadu dýdžejů.
Květná - Osmiletý motokrosař Petr Kolaja stále sbírá jedno vítězství za druhým. Naposledy nenašel soupeře při dvou závodech Mezinárodního mistrovství Slovenska a Maďarska a také při dalším díle českého šampionátu Mitas Junior Cup.
Krásná Lípa - Rekordních třicet dva Čechií se letos sjelo do Krásné Lípy na jubilejní desátý mezinárodní sraz motorových kol Čechie – Böhmerland. A všichni zájemci, kteří se do Krásné Lípy a jejího okolí přijeli těmito motocyklovými krasavci pokochat, se měli opravdu na co těšit.
Ústí nad Labem - Hudební festival Střekovská Mumie 2008 v sobotu 6. října na hradě Střekově nabídne návštěvníkům především elektronickou hudbu skupin Midi Lidi, Bullerbyne či Magnetik, českou hip hopovou špičku Vladimira 518, ústecké nováčky Nauzea orchestra a řadu dýdžejů.
Ústí nad Labem - „Třeba vyhrajeme ve sportce a uděláme na hradě v pátek Radiohead a v sobotu Björk,“ s optimismem hledí do budoucnosti Petr Kuneš, pořadatel akce. Letos si ale ještě „musí vystačit“ s tím nejlepším z nezávislé české hudební scény
Olomouc - Stará sportovní pravda vypraví o tom, že obhájit prvenství je vždy těžší, než jej vyhrát napoprvé. Obhajovat dokonce dva triumfy budou v nadcházející sezoně házenkářky DHK Zora Olomouc. Tu začnou již v sobotu.
Mikulov - Výroční ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila hostí od pátku 5. září do neděle 7. září Mikulov. Představí se na něm sbory z Polska, Maďarska, Slovenska, ale i místní umělci.
Nové Dvory, Přibyslav - Hasiči jsou atraktivní artikl a jejich technika jakbysmet. Hasičský festival Pyro Car 2008, který minulý víkend hostilo přibyslavské letiště, to jednoznačně potvrdil. Cestu za hasiči si totiž našlo na pětadvacet tisíc návštěvníků.
Velká Bystřice - Řemeslný jarmark, krojovaný průvod, ochutnávka tradičních hanáckých jídel, ale především vystoupení folklorních souborů od nás a ze zahraničí zaplní o víkendu zámecké náměstí ve Velké Bystřici. Devatenáctý ročník festivalu Lidový rok zpestří koncert skupiny Fleret a zpěvačky Jarmily Šulákové a rovněž dvě originální výstavy.
Kolín/ O posledním prázdninovém víkendu se na pražské Julisce sešli na atletickém mistrovství České republiky nejlepší muži a ženy do 22 let. Po loňském skvělém úspěchu, kdy si start vybojovalo 11 kolínských atletů a ti získali 6 medailí, byla letošní očekávání skromnější.
Ostrava - Na začátku nové divadelní sezony dostalo Národní divadlo moravskoslezské pozvání k hostování na druhém ročníku Festivalu divadel střední Evropy, který se koná tento týden v Košicích.
Praha - Po deseti letech by se mohl opět konat hokejový šampionát v Česku.
Kroměříž - Stovky lidí směřujících do kroměřížského kina Nadsklepí. Tak to už od minulého čtvrtka denně vypadá odpoledne i večer kolem zmíněného biografu.
Liberec - Na známé přehradě se plaval poslední díl ze seriálu Mistrovství České republiky v orientačním potápění, letos na Seči zřejmě naposledy, protože podmínky jsou mizerné - jak kvůli ubytování, tak i kvůli vodě.
Chrudim - Letošní slavnosi začnou již v pátek tradičními obžínkami.
Brusel - Zmizelo vám dítě nebo jste objevili pohřešované? Pak si zapamatujte nouzovou linku 116000. Jednotné číslo pro hlášení nezvěstných dětí má začít fungovat ve všech zemích Evropské unie. Má ale potíže, státy ho nezavádí.
Přerov - V největší hospodu na Moravě se promění tuto sobotu 6. září areál Výstaviště v Přerově. Koná se zde akce s názvem Zubrfest, která je spojená se čtvrtým ročníkem Mistrovství ČR ve vaření kotlíkových gulášů.
Přerov - V největší hospodu na Moravě se promění tuto sobotu areál Výstaviště v Přerově. Koná se zde akce s názvem Zubrfest, která je spojená se čtvrtým ročníkem Mistrovství ČR ve vaření kotlíkových gulášů.
PLZEŇ - Před plzeňským krajským soudem v pondělí stanul jednatřicetiletý Kosovský Albánec Sokol Mujaj. Obžaloba jej viní z podílu na organizovaném obchodu s nemalým množstvím kokainu.
Zlín - Sobotní dopolední průvod všech účastníků byl asi největším tahákem 14. ročníku zlínského mezinárodního festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů.
Strakonice - Do příkrého stoupání Podsrpu se sune vozítko, které tak mile představil herec Josef Abrhám v roli knihkupce Dalibora Vrány, který se rozhodne přijít k penězům co by falešný číšník v slavné komedii Ladislava Smoljaka Vrchní prchni – nefalšovaný hadraplán, za jehož řidítky sedí pohodář Kamil Florián z Hladova na Vysočině. Stačí jen malé gesto, na temeni Podsrpu zastavuje a už domlouváme krátký rozhovor.
Mikulov - Jubilejní desátý ročník festivalu alternativní hudby Eurotrialog o víkendu ovládl Mikulov. Zatímco v pátek se program odehrával i v pro Eurotrialog nezvyklých prostorách Ditrichštejnské hrobky, v sobotu naplnili muzikanti hudbou přírodní amfiteátr. Tady kromě pódia vystupovali i v postaveném šapitó.
Rýmařov - Říkají si elektroničtí sportovci: profesionální hráči počítačových her. Několik desítek příznivců novodobého fenoménu nedávno bojovalo v Rýmařově.
Zlín - Sobotní dopolední průvod všech účastníků byl asi největším tahákem 14. ročníku zlínského mezinárodního festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů. Policie kvůli němu 30. srpna na několik hodin také uzavřela část třídy Tomáše Bati, kterou umělci procházeli.
Rychnov n. K. - Na letošním ročníku tradičního rychnovského klání se nad čtyřiašedesáti poli sešly více než dvě stovky hráčů.
Karlovy Vary — Tři možné posily basketbalistek karlovarské Lokomotivy mohli fanoušci vidět ve středu v přípravném testovacím zápase s táborskou Slovankou.
Břeclav - Ve skupině C mezinárodní Superligy stolních tenistek jsou jasnými favority na postup do finálové šestice maďarský Spartacus Kecskemét a přední český celek MSK Břeclav.
Východní Čechy - Známý fotbalový expert Jaroslav Hřebík se po třech letech opět objevuje na trenérské scéně. Začal vést reprezentační „osmnáctku“.
Nový Bydžov - Jen co skončilo středeční utkání reprezentace do 18 let proti Maďarsku (1:2), už pospíchal do Edenu sledovat souboj o Ligu mistrů mezi Slavií a Fiorentinou.