
Ve Frymburku se saunovalo o závod
Frymburk – Horko, pocení, pára, bylinkové vůně, fyzický, ale i duchovní zážitek. To všechno mohli zažít návštěvníci Sauna Herbal Cupu, který vznikl v roce 2013 a letos poprvé se konal na břehu Lipna.
Frymburk – Horko, pocení, pára, bylinkové vůně, fyzický, ale i duchovní zážitek. To všechno mohli zažít návštěvníci Sauna Herbal Cupu, který vznikl v roce 2013 a letos poprvé se konal na břehu Lipna.
Sušice – Mladá stolní tenistka Helena Sommerová se na Slovensku zúčastnila dalšího turnaje ze světového okruhu Slovak Cadet Open.
Karviná – Házenkáři karvinského Baníku vyrazili v sobotu směr Balatonfüred. Ve městě u známého maďarského letoviska se pokusí otočit kormidlem dějin a vybojovat pro Karvinou skupinovou fázi EHF Cupu.
Maďarský předseda vlády Viktor Orbán musí řádně vysvětlit rozhodnutí své země udělit politický azyl bývalému makedonskému premiérovi, který byl odsouzen za korupci. Na twitteru to ve středu napsal Johannes Hahn, eurokomisař pro evropskou sousedskou politiku a rozhovory o rozšíření. Informovala o tom agentura Reuters.
Chomutov - Už potřiatřicáté se do Chomutova sjelo dvanáct tanečních párů, aby bojovaly na Chomutovském tanečním gala aneb Velké ceně Chomutova o první místo v kategoriích standardních a latinskoamerických tanců.
Karviná – Osm gólů do sítě maďarského Balatonfüredu stihl v prvním utkání házenkářského EHF Cupu křídelník karvinského Baníku Jan Zbránek. Karviná doma prohrála těsně 33:34, ale Zbránek hledal na zápase hlavně pozitiva.
Centrální banky kupují nejen víc zlata než v posledních letech, ale objevila se i řada nových odběratelů. Například Polsko a Maďarsko jako první země Evropské unie, které od počátku století nakoupily zlato, informoval portál Zlato.cz. Český zlatý poklad se od rozdělení federace naopak neustále tenčí.
Trojice borců reprezentovala oddíl Vzpírání Šumperk na Velké ceně Holešova v nadhozu. Do města ve Zlínském kraji se v sobotu 10. listopadu vydali bojovat o co nejlepší výsledek Tomáš a Ladislav Pliskovi, společně s mladým Zbyňkem Košťákem. Na medaile nedosáhli, ale ani tak nemuseli věšet hlavy.
Karviná – Na klubové úrovni Jan Užek podobný zápas ještě nehrál.
Maďarsko se stává vyhledávanou turistickou destinací nejen pro majestátní krásu hlavního města Budapešti s honosnou stavbou parlamentu nad Dunajem, ale i díky léčivým pramenům. Maďarsko se navíc dá objevovat celoročně, v létě se můžete buď oddávat plavání v oblíbeném Balatonu, či se toulat vinařskými oblastmi se středomořských nádechem. V zimě vás okouzlí pompézností vánočních trhů a dopřát si můžete i venkovní koupání v jednom z mnoha termálních království.
Čtvrtý ročník oblíbené přehlídky designu se opět uskuteční v Ostravě. Meet Design Ostrava uvede špičkové produktové designéry z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. V areálu Dolní oblasti Vítkovic potrvá od 23. – 25. listopadu.
Karviná – Hráče karvinského Baníku čeká v neděli házenkářský svátek. V prvním zápase 3. kola Poháru EHF hostí silný maďarský celek Balatonfüredi KSE.
Maďarský minstr zahraničí Péter Szijjártó dnes v Praze poděkoval českému kolegovi Tomáši Petříčkovi (ČSSD) za postoj české Sněmovny, která kritizovala doporučení Evropského parlamentu (EP) zahájit proti Maďarsku řízení kvůli vážnému porušení hodnot EU. Řekl to dnes po jednání se svým českým kolegou. Oba ministři také vyzvedli význam spolupráce v rámci visegrádské skupiny (V4), do níž patří ještě Slovensko a Polsko.
Tachovsko – Král nebes orel mořský opět létá nad Tachovskem. Jde o zachráněného samce, kterému po sežrání poštovního holuba uvízl v žaludku jeho ornitologický kroužek.
Linec - V Ansfeldenu otevřeli největší rakouský „park motoriky“, pohybu, na 20 000 metrech čtverečních.
Chrudim - První zápas ze tří, první výhra. Chrudimští futsalisté mají za sebou kvalitní vstup do domácího turnaje v rámci elitní fáze Ligy mistrů. Po rozpačitém začátku proti Lidě zvítězili nad běloruským mistrem 4:0 a jejich šance na postup začíná nabírat reálnějších kontur.
Pražští kriminalisté hledají muže, který v několika evropských bankách vybral z cizího účtu v přepočtu více než půl milionu korun. Pachatel by mohl být Čech, uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté proto dnes zveřejnili fotografii podezřelého a žádají veřejnost o pomoc při určení jeho totožnosti.
Cisterciácká pečeť. Takový název s všeslibujícím názvem nese mezinárodní soutěž a výstavy mešních a košer vín na Velehradě, o niž letos už v 11. ročníku soutěží domácí i zahraniční producenti zmíněných špičkových vinných moků.
Jižní Morava – Spojení z jihu Moravy až do malé vesnice v Rumunsku si v budoucnu snadno vyhledají lidé na stránkách Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Ten se zapojil do mezinárodního projektu Linking Danube, jehož cíl je propojit vyhledávače spojů v oblasti Podunají.
Kolín /ROZHOVOR/ - Loňská nepovedená sezona je minulostí. Nyní se o slovo přihlásila nová a do ní futsalisté SKP Kolína vstupují v lepším rozpoložení a s minimálními změnami v kádru. „Cílem je podávat mnohem lepší výsledky než v loňské sezoně a pokusit se dostat do play off, které se odehraje poprvé v historii divize,“ nastínil cíle do sezony trenér Michal Škopek.
Čeští antikváři budou moci i nadále prodávat své knihy do zahraničí přes portál AbeBooks.com, který patří americkému internetovému gigantu Amazon. Portál chtěl ke konci listopadu s některými zeměmi přerušit spolupráci, po protestu iniciovaném jedním z pražských antikvariátů, který získal celosvětovou podporu, ale své rozhodnutí změnil.
/INFOGRAFIKA/ Blíží se svatomartinské hody, k těm neodmyslitelně patří víno a pečená husa. Ale víte proč zrovna na svatého Martina 11. listopadu? „Svátky svatých se světí na den, kdy zemřeli – v ten den se vlastně narodili pro nebe,“ vysvětlil datum Ján Halama, kolínský farář.
Střední Čechy – Blíží se svatomartinské hody; k těm neodmyslitelně patří víno a pečená husa. To ví přece každý; ale víte proč? Sv. Martina slavíme 11. listopadu. „Svátky svatých se světí na den, kdy zemřeli – v ten den se vlastně narodili pro nebe,“ vysvětlil datum Ján Halama, kolínský farář.
Růstový trend návštěvnosti Zlínského kraje, zahájený před šesti lety, pokračuje i nyní. Ve středu 7. listopadu o tom informoval Český statistický úřad.
Vláda příští týden probere materiál o tom, že Česko nepřistoupí ke globálnímu paktu OSN o migraci. Sdělil to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve řekl, že úmluva stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací, výhrady k dokumentu dával najevo i Petříček. Od smlouvy loni ustoupily USA, podepsat ji odmítly Rakousko a Maďarsko.
Kolín /ROZHOVOR/ - Loňská nepovedená sezona je minulostí. Nyní se o slovo přihlásila nová a do ní futsalisté SKP Kolína vstupují v lepším rozpoložení a s minimálními změnami v kádru. „Cílem je podávat mnohem lepší výsledky než v loňské sezoně a pokusit se dostat do play off, které se odehraje poprvé v historii divize,“ nastínil cíle do sezony trenér Michal Škopek.
Liberec – Rammstein, AC/DC, Kiss, Nirvana a Metallica. Skupiny, nad jejichž jmény zaplesá srdce každého metalového fanouška. Jejich nejúspěšnější revival bandy se sejdou na jednom pódiu a uvedou publikum do varu. Home Credit Arena v Liberci bude hostit 15. prosince unikátní akci s názvem FestRevival 2018.
Tábor - Trojice mladých reprezentantů Suaquaclubu Delfín Tábor si to o víkendu namířila na tradiční štaci do Zlína.
Karviná – Rivalita mezi oběma kluby je od devadesátých let minulého století obrovská.
Kde je stánek s levným lahvovým pivem? A kde prodejna se suvenýry Postřižinského pivovaru a řadou předmětů připomínajících Bohumila Hrabala? To se v posledních týdnech ptají místní i fanoušci nymburského piva z celé republiky, kteří si právě na tyto služby zvykly. Na místě velkého objektu u silnice nyní nestojí nic. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout původní stav před demolicí.
Nevšední odměnu mají za vítězství v nadcházejícím víkendovém utkání v nejvyšší soutěži proti Opavě slíbenou fotbalisté Sigmy Olomouc.
Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.
Nevšední odměnu mají za vítězství v nadcházejícím víkendovém utkání proti Opavě slíbenou fotbalisté Sigmy Olomouc.
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude navrhovat, aby Česko po vzoru Maďarska a Rakouska nepřistoupilo ke globálnímu paktu Organizace spojených národů (OSN) o migraci. Vláda by o tom měla jednat příští týden, uvedl její předseda. Postoj k paktu chce ještě probrat s představiteli ČSSD. Babiš ve shodě se svým rakouským protějškem Sebastianem Kurzem uvedl, že pakt stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jeho ustanovení umožňují rozdílný výklad.
Hodně specifickou odměnu mají za vítězství v nadcházejícím víkendovém utkání proti Opavě slíbenou fotbalisté Sigmy Olomouc. Pokud doma Slezský FC porazí, bude se servírovat pravý maďarský guláš.
Orlický deník - Osmý bubenický festival ve Vysokém Mýtě je minulostí.
Kladruby - Jako premiant třídy nemusel rodák z jemenského hlavního města Sanaa, Jehad Al Balol, na vojnu. Místo ní po gymnáziu rok učil a na žádosti o místo svého dalšího vzdělávání, napsal Německo, Maďarsko a Polsko.
Nymburk – Kde je stánek s levným lahvovým pivem? A kde prodejna se suvenýry Postřižinského pivovaru a řadou předmětů připomínajících Bohumila Hrabala? To se v posledních týdnech ptají místní i fanoušci nymburského piva z celé republiky, kteří si právě na tyto služby v posledních desítkách let zvykly. Na místě velkého objektu u silnice nyní nestojí nic.
Do případu vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové mohou být zapleteni dva muži z Maďarska, od jednoho z nich mohl pachatel získat vražednou zbraň. Vyplývá to z materiálů policie, které má k dispozici maďarský portál hvg.hu. Předmět doličný se doposud nenašel.
Hradec Králové - Dlouhý žebřík opřený o budovu staré hradecké radnice, v roce 1918 c. k. okresního a krajského soudu, na něm hasič s barvou přemalovává znak Rakouska-Uherska. O kus dál v Zieglerově ulici studenti orla strhávají a hází do Labe. Tak v Hradci končilo mocnářství.
Horšovský Týn - Zabijačkové hody. Maso v různých podobách ovládlo včera historické náměstí v centru Horšovského Týna.
Jižní Čechy – Hlavním hostem jarních slavností v Linci budou příští rok jižní Čechy. Představí turistickou nabídku, gastronomii, řemesla, podniky a kulturu.
Brno – Zklamáním skončilo úvodní vystoupení basketbalistek KP Brno v letošním ročníku EuroCupu v Miškolci. Úřadující český vicemistr nedokázal maďarskému soupeři sekundovat a prohrál jednoznačně 59:77. „Potkal nás výpadek ve druhé čtvrtině, který ovlivnil konečný stav. Když s kvalitním soupeřem prohráváte o dvacet bodů, těžko se to dotahuje. Udělali jsme sérii chyb v obraně, nepadalo nám to z dálky ani zpod koše,“ pravila třiatřicetiletá brněnská pivotka Edita Šujanová.
Středoevropská univerzita (CEU), založená americkým miliardářem a filantropem maďarského původu Georgem Sorosem, se přestěhuje z Budapešti do Vídně. Univerzita je, stejně jako samotný Soros, dlouhodobým cílem útoků ze strany maďarské vlády premiéra Viktora Orbána. Informoval o tom list Financial Times.
Visegradská čtyřka (V4), jejímiž členy jsou Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, musí hrát i konstruktivní roli, a ne se pouze vymezovat vůči iniciativám Evropské unie. Na dnešní konferenci ke stému výročí vzniku československé diplomacie v Černínském paláci se na tom shodli ministři zahraničí Česka a Slovenka Tomáš Petříček (ČSSD) a Miroslav Lajčák (Smer-SD). Oba považují V4 za legitimní formát spolupráce, který spojuje historicky a kulturně blízké státy.
Buenos Aires, Brno – Zlatá a stříbrná. Střelba na koš basketbalistce Žabin Kateřině Galíčkové svědčí. V zářijovém mistrovství Evropy do osmnácti let tuto disciplínu zcela opanovala. V říjnu na olympiádě mládeže v argentinském Buenos Aires ve stejné dovednosti urvala druhou příčku.
Miškolc – Úvodní utkání druhé nejprestižnější evropské soutěže EuroCupu se basketbalistkám KP Brno nevydařilo. V Maďarském Miškolci prohrály vysoko 59:77.
Brno – V nejvyšší domácí soutěži vyhrály všech úvodních pět duelů, teď je na řadě mezinárodní výzva. Basketbalistky Králova Pole Brno vstupují ve středu na palubovce maďarského Miškovce do letošního ročníku EuroCupu. „Čeká nás těžký soupeř a holky musí přepnout na vyšší stupeň. Jsou ale automaticky motivované, každá se chce předvést a neudělat blamáž,“ zmínil trenér celku David Zdeněk.
V nejvyšší domácí soutěži vyhrály všech úvodních pět duelů, teď je na řadě mezinárodní výzva. Basketbalistky Králova Pole Brno vstupují na palubovce maďarského Miškovce do letošního ročníku EuroCupu.
Lukavice - Ode této do příští středy bude v Lukavici přístupná unikátní putovní panelová výstava ze sbírek Východočeského muzea zvaná Zbraně československých legionářů.