Volary – Dramatické chvíle zažila v neděli večer sedmatřicetiletá žena z Kolínska. Spolu se svými dvěma syny ve věku sedm a deset let vyrazila okolo poledne z Volar na výlet. Za cíl své cesty si vybrali Boubínský prales.
Praha – Po dvojici mladých zlodějek, které předvedly doslova ukázkovou znalost chmatáckého řemesla, pátrají již dva měsíce pražští policisté. Přesně od 3. února, kdy v podvečer dotyčné udeřily v prodejně s obuví v obchodním domě na Václavském náměstí. Tehdy 43leté zákaznici uzmuly kabelku, v níž byly doklady, platební karta a 3,5 tisíce korun. Podruhé „úřadovala" zlodějka ve stejné prodejně v závěru měsíce – 28. února. Obětí se tedy stala 41letá maminka s dítětem, která přišla o kabelku s peněženkou obsahující několik stokorun, doklady – a také dva mobilní telefony.
Chrudim – V pátek před půl devátou večer přijali místní strážníci oznámení od obsluhy čerpací stanice OMV v Chrudimi, že zde mladý muž do vozidla tmavé barvy natankoval za tři sta korun pohonné hmoty a následně bez zaplacení ujel směrem na Slatiňany.
Dillí – Výpověďmi prvních svědků dnes začal soudní proces s šesticí Indů, kteří před dvěma týdny znásilnili švýcarskou turistku před zraky jejího spoutaného manžela. Indická prokuratura obžalovaným ve věku 20 až 25 let klade za vinu, že v centrálním státě Madhjapradéš znásilnili 39letu Švýcarku a že ji a jejího manžela okradli. V případě odsouzení podle agentury DPA stráví až 20 let ve vězení.
Paříž – Ve Francii pokračuje pátrání po zmizelém českém podnikateli, který byl zřejmě 6. března unesen na jihu Francie. Podle dnešní informace serveru listu Nice-Matin vyšetřovatelé v pátek prohledali vilu, kde pohřešovaný dvaasedmdesátiletý Petr Vlach údajně strávil tři dny po svém příletu do Nice. Žádné další nové informace o jeho osudu francouzské zdroje neuvádějí.
New York – Americká společnost Apple podala v září 2011 patent na displej mobilního telefonu rozšířený a natažený přes okraje přístroje. Informovala o tom dnes agentura AP. Prototyp podobného telefonu představil letos na výstavě elektroniky v Las Vegas hlavní konkurent Applu, korejská společnost Samsung Electronics.
Kolín - Kolínský odbor dopravy, kterým nedávno otřásl korupční skandál, kdy vysocí úředníci legalizovali kradená auta, bude mít nového šéfa. Stane se jím Miroslav Babák, do pozice nastoupí 2. dubna. Potvrdil to kolínský místostarosta Tomáš Růžička.
Milevsko - Policisté vozidlo zadrželi v Písku. Má výborný přehled o vozidlech, která se v obci pohybují. A to se vyplatilo. Díky všímavému obyvateli policisté rychle dopadli mladíky, kteří ve čtvrtek odpoledne přepadli čerpací stanici v obci u Milevska.
Kolín - Kolínský odbor dopravy bude mít nového šéfa. Odborem nedávno otřásl korupční skandál, kdy vysocí úředníci legalizovali kradená auta. Novým šéfem se stane se Miroslav Babák, do pozice nastupuje 2. dubna.
Cheb - V tento den také do TyfloCentra zavítali lidé z výrobního družstva Spektrum Praha, kteří představili speciální kamerové či stolní zvětšovací lupy pro slabozraké a mnoho dalších pomůcek pro zrakově postižené.
Paříž/Praha – Francouzská policie a také policisté v dalších evropských zemích pátrají na žádost svých českých kolegů po dvaasedmdesátiletém českém podnikateli, který byl pravděpodobně unesen v Nice na jihu Francie. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování. Česká policie bližší informace o případu neposkytla.
Karviná – Svůj vztek vůči soudním vykonavatelům nechala naplno propuknout sedmatřicetiletá žena z Karviné. Když exekutoři přišli do jejího bytu v ulici Zakladatelské, tak jim nejen nadávala, ale dokonce je fyzicky napadla. Jednomu z nich přivřela nohu do dveří a způsobila mu tak zranění malíčku. V bytě pak úředníkovi vyrazila kameru z ruky tak, že spadla na zem. Pošlapáním žena techniku poškodila.
Praha - Skupina, kterou policie v pondělí zadržela kvůli krácení daní při obchodech s elektronikou, způsobila podle kriminalistů škodu 450 milionů korun. O dalších zhruba 200 milionů se prý pachatelé zkrátit daň pokusili. Všech 19 zadržených detektivové následně obvinili, sdělil dnes novinářům šéf protikorupční policie Tomáš Martinec. Podle něho bylo 14 lidí dnes dopoledne vzato do vazby. Rozsahem prý šlo o jeden z největších zásahů v historii české policie.
Liberecký kraj - Liberečtí záchranáři se dočkali. Dostali nové auto do výjezdové skupiny na letišti. Zároveň se záchranáři při zásahu lépe dorozumí. Díky dotaci si mohli pořídit radiostanice. „Vozidlo jsme pořídili z fondu hejtmana ještě v loňském roce, do provozu se uvádí teď," upřesnil ředitel záchranky Stanislav Mackovík.
Liberecký kraj - Liberečtí záchranáři se dočkali. Dostali nové auto do výjezdové skupiny na letišti. Zároveň se záchranáři při zásahu lépe dorozumí. Díky dotaci si mohli pořídit radiostanice.
Liberecký kraj - Liberečtí záchranáři se dočkali. Dostali nové auto do výjezdové skupiny na letišti. Zároveň se záchranáři při zásahu lépe dorozumí. Díky dotaci si mohli pořídit radiostanice.
Chrudimsko – Zesměšňování a ponižování prostřednictvím sociálních sítí, výhružné SMS zprávy nebo e-maily. Klasická šikana dostala společně s rozvojem internetu a sociálních sítí nový rozměr.
Volyně – Strakoničtí kriminalisté pátrají po svěřenkyni Dětského domova ve Volyni Anně Červeňákové, která odjela v pondělí 18. března v 6.34 hodin autobusem do Strakonic, kde navštěvuje učiliště. Do školy však nedorazila a nevrátila se ani zpět do domova.
Rakovník – Šedesát podvedených a škoda dvě stě dvacet tisíc korun. Takovou bilanci má prozatím na svědomí osmadvacetiletá žena z Rakovnicka, matka dvou dětí. Ta na inzerentních webových stránkách nabízela zboží za velmi podezřele nízké ceny, zboží však nikdy zákazníkům neodeslala. Nyní už je ve vazební věznici v Praze. Za vším jsou prý obrovské dluhy ženy.
Nový Šaldorf-Sedlešovice - Nechceme žádné domy před vinnými sklepy. Zastavte všechny kroky směřující k plánované výstavbě. Nechte krajinu v okolí sklepů takovou, jaká byla a je dosud. Takový vzkaz posílají novošaldorfští vinaři představitelům Nového Šaldorfa-Sedlešovic. Kvůli zamýšlené stavbě rodinných domů v oblasti Modrých sklepů.
Katar - Dnes budu pokračovat ve vyprávění o zdejší svatbě. Nevěsta si vzala někoho z Al-Thani rodiny, což je emírův kmen, a proto se svatba, tedy pouze její oslava, konala v hotelu Hilton. Vše bylo na vysoké úrovni.
Karviná - Neuvěřitelnou drzostí oplýval zloděj, kterého domkař načapal na svém pozemku a uvěřil jeho báchorce o tom, že je mu zima, má hlad a hledá místo k noclehu.
Nový Šaldorf-Sedlešovice - Nechceme žádné domy před vinnými sklepy. Zastavte všechny kroky směřující k plánované výstavbě. Nechte krajinu v okolí sklepů takovou, jaká byla a je dosud. Takový vzkaz posílají novošaldorfští vinaři představitelům Nového Šaldorfa-Sedlešovic. Kvůli zamýšlené stavbě rodinných domů v oblasti Modrých sklepů.
Mělník - Parkovací systém Pango, který nabízí řidičům možnost platit parkovné v mělnickém centru bez hotovosti přes mobilní telefony, v úvodním týdnu provozu využilo skoro osmdesát lidí. Přes padesát z nich opakovaně, deset dokonce každý den. Ostatní řidiči zůstali věrni parkovacím automatům.
Mělník – Parkovací systém Pango, který nabízí řidičům možnost platit parkovné v mělnickém centru bez hotovosti přes mobilní telefony, v úvodním týdnu provozu využilo skoro osmdesát lidí. Přes padesát z nich opakovaně, deset dokonce každý den. Ostatní řidiči zůstali věrni parkovacím automatům.
Bratislava – Český turista a slovenský horský vůdce zemřeli o víkendu v lavině ve Vysokých Tatrách. Těla obou mužů našli horští záchranáři v noci na dnešek pod horou Satan, informovala horská záchranná služba. V krátké době je o druhé lavinové neštěstí v Tatrách – v pátek zemřel v nejvyšším pohoří na Slovensku jeden ze dvou horolezců, jež také zasypala masa sněhu.
Ústí nad Labem - „Centrálo, máme tady kód 46," hlásí vysílačka v taxikářově autě. „Tady trojka, přebírám," ozve se jiný hlas. „Sakra, to zase budou dělat prohlídky, musím ten fet nechat doma, nebo mě zavřou," vrčí taxikář. Vzápětí pokračuje ve skenování rádiových frekvencí, tentokrát úřadu šerifa.
Brno – Syn slavného herce Vladimíra Menšíka Petr dluží brněnskému magistrátu za nájemné kavárny nesoucí jméno jeho otce. Od listopadové výpovědi prostory ve Veselé ulici v centru Brna nevyklidil, město na něj proto nedávno podalo žalobu. Vadí mu především to, že kavárnu odmítá opustit.
Manila - Filipínskou pobočku finského výrobce mobilních telefonů Nokia povede Čech Karel Holub. Informoval o tom tamní list Manila Standard Today. Holub podle něj v telekomunikacích působí šestnáct let, z toho u Nokie strávil osm.
Praha - Celkový objem plateb prostřednictvím mobilního telefonu v tuzemsku loni vzrostl o desetinu na téměř 2,5 miliardy korun. Nejpoužívanější jsou platby prostřednictvím SMS. Oznámila to Asociace provozovatelů mobilních sítí.
Brno – Syn slavného herce Vladimíra Menšíka Petr dluží brněnskému magistrátu za nájemné kavárny nesoucí jméno jeho otce. Od listopadové výpovědi prostory ve Veselé ulici v centru Brna nevyklidil, město na něj proto nedávno podalo žalobu. Vadí mu především to, že kavárnu odmítá opustit.
Jiřice - Drogu metamfetamin a mobilní telefony měl podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dodávat vězňům za úplatu pracovník jiřické věznice na Nymbursku. Inspekce vězeňského pracovníka stíhá pro zneužití pravomoci.