Slavkov u Brna – Na čerpací stanici ve Slavkově u Brna narazil do auta, ale od nehody ujel. Událostí, která se stala ve čtvrtek v deset hodin dopoledne, se aktuálně zabývá vyškovská policie.
Cheb - Koupit si zpátky svoje věci mohl okradený cizinec. Případ začal ve chvíli, kdy mu osmatřicetiletý muž ukradl klíče od jeho vozidla, které zaparkoval v Chebu u jednoho z obchodních domů.
/VIDEO/ Policisté pátrají po dvou dívkách, které si z fast foodu odnesly zapomenutou tašku s mobilním telefonem. Celá událost se odehrála 25. července ve večerních hodinách.
Moderní trh se dožaduje crossoverů ve všech možných velikostech. A proto se „SUV“ kúry dostává i těm autům, u kterých bychom to ani nečekali. Třeba Kia uvede brzy na trh malé Picanto v "terénně" pojaté verzi X-Line.
Kladno - Držitel permanentky si na hokeji v Kladně může od nové sezony objednat pivo a párek přes mobilní telefon a o přestávku ho bez fronty vyzvednout. To bude jedna z nejzajímavějších novinek, které markentingové oddělení Rytířů na sezonu připravuje. Je jich ale mnohem víc a v rozhovoru je představuje tiskový mluvčí klubu Vít Heral.
Benešovsko - Podvodníci oslovují prostřednictvím falešných facebookových profilů uživatele, které se následně pokusí připravit o peníze. Tento problém je celorepublikový, také policisté z Benešovska zaregistrovali podvodné pokusy na sociální síti. Prozatím jich bylo jen několik ohlášeno, policisté se ale domnívají, že jich bude daleko více, jen je lidé neoznámili.
Teplice - V teplické prodejně elektra uzavřela 22letá žena se společností, poskytující nebankovní půjčky smlouvu o spotřebitelském úvěru na nákup mobilního telefonu v hodnotě přes 22 tisíc korun.
Asi hodinu byl uzavřen terminál 1 na letišti Václava Havla. Důvodem byl nález podezřelého zavazadla. Na místo dorazil pyrotechnik, který nakonec zjistil, že zavazadlo neobsahuje výbušninu. Policisté opatření ukončili před 17 hodinou.
Jaroměř - Peníze, doklady, mobilní telefony a další věci zmizely z vozidel účastníků víkendového závodu v extrémním zdolávání překážek v okolí josefovské pevnosti. Po dosud neznámém pachateli či pachatelích nyní pátrají policisté z obvodního oddělení v Jaroměři.
Ministerstvo vnitra spustilo aplikaci, která má lidem pomoci při řešení důležitých životních situací. Obsahuje návody, jaké instituce musejí lidé navštívit pro vyřízení různých dokladů, navigaci k nejbližším úřadu či na služebnu policie. Program „Co dělat když…“ si lidé mohou zadarmo stáhnout do mobilních telefonů, k dispozici bude také na internetu.
Policistům se podařilo objasnit dvě noční přepadení, k nimž došlo v Hulvákách a v Moravské Ostravě. V obou případech jim pomohli pachatele také najít svědci, kteří zareagovali na výzvy.
Učitelé a žáci by od září měli být lépe chráněni proti šikaně ve školách. Začne platit úprava školského zákona, podle které by ředitelé škol měli zajistit ochranu učitele i dětí před fyzickým násilím i psychickým nátlakem. Ministerstvo školství také připravilo novou metodiku k prevenci a řešení šikany a kyberšikany, aby ředitelé věděli, jak v konkrétních situacích postupovat.
Praha - Učitelé a žáci by od září měli být lépe chráněni proti šikaně ve školách. Začne platit úprava školského zákona, podle které by ředitelé škol měli zajistit ochranu učitele i dětí před fyzickým násilím i psychickým nátlakem. Ministerstvo školství také připravilo novou metodiku k prevenci a řešení šikany a kyberšikany, aby ředitelé věděli, jak v konkrétních situacích postupovat.
Brno - Dvakrát udeřil svého kamaráda pěstí do obličeje a zlomil mu čelist. Potom ho navíc okradl o peníze, mobilní telefon a řetízek. Takového jednání se podle Krajského soudu v Brně dopustil Zoltán Kučera. Slovák žijící v Česku si ve středu vyslechl rozsudek. Sedm let vězení a osmileté vyhoštění ze země.
Pošlete z mobilu SMS zprávu a máte rázem parkování zaplaceno? V rámci regionu mají lidé takovou službu k dispozici jen v Kroměříži, Holešově a Bystřici pod Hostýnem: a jak Deník zjistil, využívá ji jen málokdo.
Strakonice - O kabelku s peněženkou, mobilním telefonem, fotoaparátem, platební kartou a osobními doklady, přišla v neděli 20. srpna odpoledne žena, která ji zapomněla v jedné ze strakonických ulic.
Obyvatelé přízemních bytů v havířovském Šumbarku nemohou spát s pootevřenými okny. V noci na úterý se do jednoho bytu neslyšně dostal zloději, kteří okradli spící nájemníky.
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Se začátkem školního roku nastoupí do škol mnoho nových prvňáčků. Z jejich nové role ale častěji bývají nervóznější jejich rodiče. Nejen o tom, jak se k novým školákům chovat, ale i o dnešním školním prostředí jako takovém, si s Deníkem popovídala ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje Jaroslava Štětinová.
Čemu se čeští řidiči věnují za volantem, kdy by jejich jedinou starostí mělo být věnovat se řízení? Telefonování, líbání, jídlu, pití nebo kouření. Naplno se řízení vozidla věnují jen dvě procenta řidičů. Většina lidí za volantem telefonuje, případně usměrňuje děti nebo se líbá s partnerem či partnerkou. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos.
Třebíč - Těsně před prázdninami nechala radnice v Třebíči nainstalovat na přestupní terminál takzvanou chytrou lavičku. K jejím funkcím patří kromě odpočinku také nabití mobilu nebo bezplatné připojení k WiFi.
Ať už jste doma a necháváte auto na ulici, nebo jste se svým vozem vyrazili na dovolenou a parkujete u hotelu, vždy se ve vzduchu vznáší nepříjemná hrozba krádeže či vykradení. Samozřejmě, že můžete mít své auto nastokrát pojištěné, ale i tak je odcizení auta nebo věcí v něm vždy zážitkem, který prožít nechcete.
/ANKETA/ Každý druhý prvňáček vyrazí v září do školy vybaven mobilním telefonem, tabletem, chytrými hodinkami nebo jiným přenosným elektronickým zařízením.
Stará Knížecí Huť – Kvůli vzácným orchidejím a další květeně se musí posekat louky ručně. Proto už několik let se do Josefova údolí nedaleko zaniklé obce Stoupa sjíždějí zahraniční dobrovolníci.
Praha - Na sobotu (26. srpna) se těší všichni milovníci kočkovitých šelem. Zoo Praha totiž prvně návštěvníkům představí paterčata gepardů, která se narodila v polovině května. Doposud byla v zázemí, ale od soboty, kdy proběhnou jejich křtiny, budou i s matkou k vidění ve výběhu gepardů v dolní části zoo. Na neděli pak připadne loučení s prázdninami.