
Pod zemí je až milion tun lithia, těžba by zaměstnala stovky lidí
Ústecký kraj - Do Krušných hor by se mohli vrátit horníci. Těžili by surovinu pro baterie do mobilních telefonů. Do hor postupně přijíždějí nové vrtné soupravy geologického průzkumu.
Ústecký kraj - Do Krušných hor by se mohli vrátit horníci. Těžili by surovinu pro baterie do mobilních telefonů. Do hor postupně přijíždějí nové vrtné soupravy geologického průzkumu.
Most - Některé rodiny schovávají zboží z regálů u mimin. Mladík ukradl při zkušební jízdě Hondu, kterou Mostečanka nabízela přes internet. Policie oznámila i další případy.
Kryry - Nařízení se týká i spádových obcí Strojetice, Stebno a Běsno.
Klatovsko – Dva společné rysy měli výherci právě skončené jarní Tip ligy čtenářů Klatovského deníku – získaná cena nebyla pro žádného z nich prvním úspěchem v soutěži a ani jeden z medailistů po odehrání zápasů posledního třináctého kola nevěřil, že by se mohl umístit na stupních vítězů. Příčinou byly nečekané výsledky, které způsobily, že bodová bilance posledního kola byla u všech výherců záporná.
Londýn - Skupina 26 dětí se dnes ztratila v mlze při výletu v horské oblasti Walesu. Tři záchranářské týmy je po několika hodinách usilovného pátrání v lokalitě Brecon Beacons nakonec našly a odvezly do bezpečí. Podle britských médií byly děti dopraveny do nejbližší nemocnice na pozorování.
/FOTOGALERIE/ Nezvyklý zásah, související s protékající vodou ve věžovém domě, si ve středu dopoledne na své konto připsali ostravští hasiči. Stalo se tak v ulici Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce.
Plzeň - Václav Beneš, Lucie Puláková a Veronika Šobrová si v úterý z obchodu Expert Elektro na Borech odnesli elektroniku za vítězství v Tip lize Deníku.
Most - Z mladého Mostečana, který patřil k úklidovému týmu, se vykluboval zločinec.
Českolipsko - Dejte pozor na své věci, do rekreačních oblastí s létem jdou i nekalé živly.
Rožmberk nad Vltavou - Turistům ze stanu v kempu zmizela kabelka s telefonem a penězi.
Vskutku, reklama, která zaujme. Myslíte, že s ní má majitel podniku v České ulici úspěch?
Sokolov - Incident, kdy došlo k popálení muže, který byl mezi diváky sobotní soutěže ohňostrojů v Sokolově, vyšetřuje policie. Kriminalisté hledají svědky události, jejich případné záznamy v mobilech a další zraněné osoby. Zdravotníci kromě popáleniny ošetřovali ještě další tři osoby. Jejich zranění by však neměla mít souvislost se zmíněným incidentem.
Rapotice – Třebíčští kriminalisté zaznamenali opravdový úspěch. Ve spolupráci s vězeňskou službou Věznice Rapotice rozkryli organizovanou skupinu pachatelů, kteří se dopouštěli drogové trestné činnosti. Rozsáhlý zátah provedli policisté minulý týden.
Pardubice - Každý den je v České republice vykradeno v průměru skoro dvacet domácností. Zejména před odjezdem na dovolenou byste měli myslet na zabezpečení svého domu či bytu. V roce 2015 byl srpen měsícem s druhým nejvyšším počtem vloupání.
Třebíčsko – Třebíčští kriminalisté zaznamenali opravdový úspěch. Ve spolupráci s vězeňskou službou Věznice Rapotice rozkryli organizovanou skupinu pachatelů, kteří se dopouštěli drogové trestné činnosti.
Sokolov – Popálila pyrotechnika při soutěži ohňostrojů v Sokolově jen jednoho člověka nebo zranění utrpěl i někdo jiný? Policie v pondělí vyhlásila pátrání po svědcích nešťastné události. Deník o ní včera informoval.
Rakovník – Třiadvacetiletá žena z Rakovnicka je podezřelá z toho, že ukradla mobilní telefon z kamionu.
Koryčany – Někdy během čtvrtka vnikl neznámý zloděj do bytového domu v Koryčanech. „Zaměřil se na byt ve čtvrtém patře a využil toho, že nikdo nebyl doma," podotkla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. V ložnici zloděj sebral peníze a kameru, v obývacím pokoji tablet a v kuchyni dva mobilní telefony.
Praha /GALERIE/ - Na Nové scéně Národního divadla v pátek proběhl 16. ročník předávání Cen Ď, českých cen určených mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Cenu Ď pro mecenáše českých zoologických zahrad převzal generální ředitel společnosti REMA Systém David Vandrovec za projekt „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa", který je realizován ve spolupráci se Zoo Praha.
Olomouc – Největší běžecká akce v Olomouckém kraji v sobotu nepříláká jenom sportovce, ale i zloděje, kteří budou chtít využít davů. Kromě dopravních omezení se hanácká metropole dočká rozsáhlých bezpečnostních opatření.
Přerov – Obětí surového napadení se stal teprve šestnáctiletý mladík, na kterého zaútočila za bílého dne v Přerově skupinka pachatelů. Případ se stal ve středu krátce před třetí hodinou odpoledne v Teličkově ulici v Předmostí.
Dvacet inteligentních zastávek, dobíjecí místa a rozšíření linky. To jsou hlavní změny v MHD, které avizoval Jaromír Walaski.
Chomutov - Sportovec se inspiroval Cestou proti bolesti mladého Jirkovana Milana Dzuriaka.
Trutnovsko, Semilsko - Řidič zatroubil, kluk se lekl a skřížil autobusu cestu. Zraněn byl naštěstí jen lehce.
Němčicko – Nákupy přes internet se nevyplatily pětadvacetiletému muži z Němčicka.
Praha - Besip zahájil kampaň proti telefonování za jízdy z mobilních telefonů, které odvádí pozornost řidiče od řízení. Řidič telefonující za jízdy s mobilem u ucha je pětkrát nebezpečnější než disciplinovaný řidič a podle statistik nehodovosti je stejným rizikem pro ostatní účastníky provozu jako šofér s 0,8 promile alkoholu v krvi. Na dnešním setkání s novináři to řekl vedoucí oddělení Besip na ministerstvu dopravy Martin Farář. V rámci kampaně bude Besip zájemcům při zkušebních jízdách mimo provoz předvádět, jak málo se soustředí na řízení při psaní sms.
Praha - O levnější, byť ne až tak docela originální mobilní telefony honosící se logy iPhone nebo Samsung, je zájem. Nasvědčují tomu alespoň zjištění celníků z pražské Ruzyně, kteří zajišťují kontroly na celní poště v Praze 5. Mezi zajištěnými padělky značkového zboží mají právě napodobeniny žádaných mobilních telefonů významné postavení, potvrdila Šárka Miškovská z ruzyňského celního úřadu.
Policisté obvodního oddělení v Karviné-Mizerově prověřují přečin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Rousínov – Vyškovští, slavkovští i šlapaničtí policisté, strážníci z Rousínova i dobrovolní hasiči z Habrovan a Rousínova. Ti všichni se o víkendu zapojili do pátrání po ztraceném starším muži. Hledali v okolí Habrovan, Olšan, Vítovic i Viničných Šumic. „Osmašedesátiletý muž odešel v sobotních dopoledních hodinách na procházku se psem do lesa poblíž rousínovských Vítovic. Ztratil však orientaci a zabloudil," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.
Znojmo - Krádeže věcí oznámili o uplynulém víkendu hosté dvou barů ze Znojemska. Jeden případ se odehrál v noci na sobotu na Mariánském náměstí. „Devatenáctiletá žena z Brněnska uvedla, že měla po celou dobu kabelku u sebe a držela ji. Přesto jí někdo v nestřeženém okamžiku odcizil uložený mobilní telefon. Způsobenou škodu vyčíslila na deset tisíc korun," informovala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.
Praha - Vedení hlavního města v úterý vybere nového ředitele pro střední průmyslovou školu Na Třebešíně, kterou poznamenala šikana a smrt učitelky. Odvolaného ředitele nahradí od července ve funkci školní inspektor Luboš Bauer. V koncepci, kterou předložil radním, plánuje Bauer „rekonstrukci týmu vedení školy" a personální audit.
Vyškov – Začalo to hádkou, skončilo vazbou. Mezitím vyškovští kriminalisté zjišťovali, kdo stojí za zmlácením a okradením osmadvacetiletého muže na začátku května ve vyškovských Smetanových sadech. K rozepři dvou mužů před jednou z diskoték došlo brzy ráno. „Mladšího z nich se zastal jeho známý, který osmadvacetiletého muže následně v parku několikrát fyzicky napadl pěstmi a kopy. Přitom mu vzal peníze a mobilní telefon. Ten mu poté, co zjistil, že ho nemůže zprovoznit, vrátil. Několik stovek korun si však nechal a utratil," popsala rozepři mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.
Mirošov - I přesto, že se blíží konec roku, postoj vedení školy je jasný
Kostelec nad Orlicí – V úterý podala na obvodním oddělení policie Kostelec nad Orlicí žena oznámení o podvodu.
Třebíčsko - Desítky srnčat zahynou na Třebíčsku krátce po svém narození. Nedokážou totiž utéct před žacími stroji zemědělců, kteří ve stejném období sečou louky. „Traktorista se o tom srnče-ti dozví, až když zarachotí v bubnu sekačky," řekl myslivecký hospodář honitby Kožichovice Josef Ven-hoda. Letos tam zbytečně zahynulo osm srnčat.
Liberec - Facky a rány pěstí do obličeje. Liberecká policie řeší čtyři okradené ženy během čtyř dnů. Z toho dvě byly zlodějem fyzicky napadeny.
Přerov – S prosbou o spolupráci se policie obrací na veřejnost, která vyhlásila pátrání po jednatřicetiletém Václavu Zahradníkovi z Přerova. Muž se dopustil trestné činnosti proti měně a platebním prostředkům.
Kraslice - Moderní technologii, speciální kogenerační jednotky, instalují energetici v prostorách vodohospodářské Kraslické městské společnosti (KMS). Díky nim dojde ke zvýšení efektivity provozu zdrojů tepla. V konečné fázi se pak domácnosti mohou těšit na snížení ceny tepla.
Žďársko - Několik hodin strachu, ale nakonec radost a úleva. Na tísňovou linku zavolala v úterý večer před 21. hodinou zneklidněná matka dvou dcer. Operátorovi se svěřila s tím, že své děti už od 17.30 nemůže najít.
Výkleky – Škodu za téměř devadesát tisíc korun způsobil zloděj dvaapadesátiletému muži, kterému v úterý mezi druhou a šestou hodinou vykradl dodávku. Poškozený zaparkoval automobil značky Ford v okrajové části obce Výkleky, nedaleko lomu.
Rotava – Policie dopadla lupiče, který minulý týden ve středu přepadl na ulici v Rotavě pětatřicetiletého muže. Útočník ho surově zbil a okradl o mobil a peníze. V rukou policie skončil jednadvacetiletý muž ze Sokolova. Tomu nyní hrozí až deset let vězení.
Praha – Každý pátý učitel se stal obětí kybernetického útoku, nejčastěji na sociálních sítích, ale také prostřednictvím mobilního telefonu, e-mailu, veřejného chatu a internetových stránek. Systematická kyberšikana ale tak rozšířená není.
„Vím, že jsem selhal. Neměl jsem mu říkat o svých osobních problémech," řekl u soudu bývalý příslušník vězeňské služby.
Policisté obvodního oddělení v Orlové prověřují případ krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Vysokomýtsko – Jak informoval web www.ceskomoravskepomezi.cz, vyhlášena je soutěž Kouzelné putování Českomoravským pomezím, která provází po nejzajímavějších místech této turistické oblasti.
Program, který se učí rozumět zvukům. Aplikace jež pomůže při střelbě v budově. A nový způsob mobilních plateb. Tyto projekty zabodovaly v soutěži Nápad roku.
/FOTOGALERIE/ Kolem sto padesáti lidí se v sobotu přišlo podívat do třinecké knihovny na slavného amerického spisovatele Roberta Fulghuma.
Kostelec nad Orlicí – Šla pro rohlíky a nestačila se divit. Středeční odpolední nákup se totiž změnil v pěkně nepříjemnou podívanou. Rychnovskému deníku se ozvala jedna svědkyně, která byla přímo na místě incidentu, ke kterému došlo v jednom kosteleckém marketu.
Kostelec nad Orlicí - Šla pro rohlíky a nestačila se divit. Středeční odpolední nákup se totiž změnil v pěkně nepříjemnou podívanou. Rychnovskému deníku se ozvala jedna svědkyně, která byla přímo na místě incidentu, ke kterému došlo v jednom kosteleckém marketu.
Za dobrotu na žebrotu. O pravdivosti známého přísloví se tento týden přesvědčil lékař jedné z ostravských nemocnic. Okradla ho pacientka, kterou krátce předtím operoval. Pachatelku se podařilo záhy dopadnout.