Těžká nehoda osobního auta na takzvané “slušovické dálnici“ v katastru obce Veselá na Zlínsku zaměstnala hasiče v neděli 16. dubna. Řidič s fabií čelně narazil do stromu a podle prvních informací zůstal zaklíněný ve voze.
Auto převrácené na střeše mimo silnici a dva zranění lidé. To je výsledek dopravní nehody, která se stala v sobotu hodinu po poledni na silnici II. třídy u obce Rymice na Kroměřížsku.
/FOTO/ Pětatřicítka byla dnes samá nehoda. Vedle trojnásobné tragédie u Koclířova a další smrtelné nehodě motorkáře u Vysokého Mýta se stala odpoledne nehoda také u Nedošína na výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto. Ta naštěstí neměla tak vážné následky.
Krumlovští dopravní policisté žádají o pomoc svědky nehody z konce března, k níž došlo na silnici II/160 mezi Českým Krumlovem a Větřním, nedaleko „velké zatáčky“ u Barevné skály. Řidiči se neshodnou v tom, jak se nehoda stala, a tak policie hledá ty, kdo by mohli do věci vnést jasno.
/FOTO, VIDEO/ Při čelní srážce BMW a Audi u Koclířova na Svitavsku zemřeli dnes dopoledne tři muži, další dva lidé utrpěli vážná zranění. Frekventovaná silnice I/35 je uzavřena.
/AKTUALIZACE/ Dvaaosmdesát dopravních nehod a osm případů zaplavených komunikací nebo spadlých stromů zaznamenali policisté na jihu Moravy od páteční půlnoci až do osmé hodiny večerní. Lidé v kraji čelí problémům v souvislosti s nepříznivým počasím a vytrvalým deštěm.
Hanácká dálnice D46 u Prostějova, byla ve čtvrtek krátce po poledni jako vrakoviště. Půl hodiny po poledni napálil dvaašedesátiletý řidič pod vlivem do svodidel u sjezdu Prostějov jih. Krátce na to, se na opačném konci města u sjezdu sever srazilo hned pět aut.
U vážné dopravní nehody tří osobních vozů zasahovali záchranáři ve čtvrtek odpoledne v Rožnově pod Radhoštěm. Jeden z účastníků kolize se těžce zranil, na místě přistál i vrtulník letecké záchranné služby.
Vyšetřování nehody vrtulníku, při níž v roce 2021 na Aljašce zemřel i český miliardář Petr Kellner, se protáhlo, protože více než rok trvalo, než se z horské oblasti podařilo vyzvednout důležité součásti stroje. ČTK to sdělil americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB), který má vyšetřování na starosti. To se nyní blíží ke konci. Závěrečnou zprávu by měl úřad dokončit a zveřejnit v létě.
Třiatřicetiletý irský jezdec Craig Breen zemřel při nehodě během testování před Chorvatskou rallye, čtvrtým dílem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jeho tým Hyundai Motorsport uvedl, že havárie se stala po poledni místního času. Spolujezdec James Fulton vyvázl bez zranění.
/VIDEO/ Muž, který v pondělí 10. dubna srazil v Jihlavě pár s kočárkem na přechodu pro chodce, pracuje jako profesionální řidič u dopravního podniku v Jihlavě. Podle ředitele podniku jde o zaměstnance, který má jako řidič třicetileté zkušenosti.
/FOTO, VIDEO/ Lednovou havárii horkovodů z opatovické elektrárny způsobila výrobní vada. Zprávu nyní zveřejnily Elektrárny Opatovice (EOP). Potrubí staré 40 let popraskalo koncem ledna na třech místech a porucha postihla 60 tisíc domácností na Hradecku a Pardubicku. Otázkou ale zůstává, proč prasklo potrubí v jednom okamžiku hned na třech místech.
/VIDEO/ Havárie na vodovodním potrubí krátce před Velikonocemi připravila o vodu více než patnáct tisíc Jihlavanů. K poruše došlo pod starým Brněnským mostem u zoologické zahrady. Mezi lokality, kde jsou obyvatelé Jihlavy nejvíce ohroženi poruchami, patří Bedřichov i historické centrum města.
V alkoholovém opojení nezvládl řidítka sedmapadesátiletý cyklista, který se nevyhnul střetu s autobusem. Nehoda se stala v úterý dopoledne na křižovatce ulic Hranická a Popovická v Předmostí.
Policisté hledají řidiče vozidla světle hnědé barvy, který v sobotu 8. dubna nedal přednost v jízdě a vjel do dráhy jiného vozu. Druhý řidič poté musel reagovat a havaroval, pravděpodobný viník nehody odjel pryč.
/FOTOGALERIE/ Jednotka ostravských hasičů ze stanice Zábřeh od úterního rána zajišťuje dodávku elektrického proudu v Městské nemocnici Ostrava (MNO). V jednom z pavilonů došlo k havárii na přívodu teplé užitkové vody.
Pokojné velikonoční svátky z pohledu dopravních přestupků hlásí policisté z Olomouckého kraje. Přistiženo bylo několik řidičů pod vlivem, řešeno bylo 45 dopravních nehod a na pokutách se vybralo 151 tisíc korun.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ U Slaného na silnici I/7 u Netovic se stala tragická dopravní nehoda. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, krátce před 14. hodinou se zde čelně srazilo nákladní auto s osobním. Jeden člověk při nehodě zemřel, druhý vyvázl bez zranění. „Jedna osoba utrpěla zranění natolik vážná, že na místě zemřela,“ sdělila mluvčí ZZS Monika Nováková.
/FOTO/ Převrácený kamion, vysypaný štěrk, zraněný řidič a omezení pro další šoféry. Taková je bilance nehody dvou nákladních aut, která se odehrála v úterý 11. dubna v Želkovicích.
Během prodlouženého velikonočního víkendu vyhasly na silnicích České republiky dva lidské životy. Celkem se stalo bezmála šest set nehod. Nejvíce se bouralo v Moravskoslezském kraji a v Praze. I v úterý ráno došlo kvůli husté mlze k hromadné havárii sedmi vozidel na dálnici D1 před Klimkovickým tunelem ve směru od Olomouce na Ostravu.
/FOTOGALERIE/ Hromadná nehoda 14 aut, která si vyžádala sedm zraněných, v úterý po ránu ochromila dopravu na ostravské části dálnice D1. Stala se před Klimkovickým tunelem. Svou roli zřejmě sehrálo i počasí v podobě mlhy. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
romadná nehoda 14 aut, která si vyžádala sedm zraněných, v úterý po ránu ochromila dopravu na ostravské části dálnice D1. Stala se před Klimkovickým tunelem. Svou roli zřejmě sehrálo i počasí v podobě mlhy. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Více než sto mrtvých si vyžádalo počtem obětí nejtragičtější letecké neštěstí na území Švýcarska, ke kterému došlo před padesáti lety. Letadlo společnosti Invicta International Airlines číslo 435 při pokusu o přistání ve sněhové bouři narazilo do blízké hory. Podle vyšetřovatelů nehodu zapříčinila série chyb pilotů. Později se zjistilo, že kapitán měl problémy už dříve - pilotní licenci se mu povedlo získat až na devátý pokus.
Jakékoliv závěry k nehodě helikoptéry na Aljašce v březnu 2021, při níž tragicky zahynul český miliardář Petr Kellner a další čtyři lidé, jsou nyní předčasné. V prohlášení zaslaném ČTK to sdělila vdova po podnikateli Renáta Kellnerová. Rodina podle ní nemůže potvrdit informace některých médií, které se nedávno pokusily o částečnou rekonstrukci okamžiků po havárii. Aljašský list Anchorage Daily News napsal, že po havárii vrtulníku byl Kellner nejméně dvě hodiny živý a snažil se uklidnit dalšího přeživšího, Čecha Davida Horvátha. Listu to řekla advokátka Horvátha, který jako jediný nehodu přežil, Tracey Knutsonová.
Český miliardář Petr Kellner byl po havárii vrtulníku na Aljašce v březnu roku 2021 nejméně dvě hodiny živý a snažil se uklidnit dalšího přeživšího, Čecha Davida Horvátha. Podle aljašského listu Anchorage Daily News to řekla advokátka Horvátha, který jako jediný nakonec nehodu přežil, Tracey Knutsonová. Kellnerova rodina požádala soud o prošetření nehody a možného zpoždění v záchranných pracích.
Až budou pardubičtí hasiči referovat o Velkém pátku roku 2023, asi jim jako první na mysl přijde obec Slatiňany. Jen během pár hodin tu totiž pomáhali u dvou podobných havárií.
Ve Frankenmarktu (okr. Vöcklabruck) zavinil 42letý Čech ve středu odpoledne dopravní nehodu. Na cestě na St. Georgen vyjel v 17.50 ze silnice, přejel louku, oplocení a narazil do stromu.
/AKTUALIZACE, FOTO/ Stále v šetření policistů zůstává víkendová nehoda v Hodoníně, při níž auto vlétlo do zdi hřbitova. Místo její části tam zůstává jen červenobílá páska, ležící cihly a střepy. Na místo posledního odpočinku tak bez zábran doléhá hluk z nyní rušné silnice spojující město s Rohatcem.
/TÉMA DENÍKU/ Přibrzdit rychle jedoucí řidiče má plánované měření rychlosti na sjezdu z dálnice D1 nedaleko Brna. „Důvodem je snaha o snížení počtu nehod a zároveň dosažení vyšší bezpečnosti, zejména vyšší pozorností řidičů a zvýšenou plynulostí provozu," vysvětlila Deníku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.
Denní teploty sice zatím k vodě nelákají, ale rekreační vodáci už netrpělivě vyhlížejí začátek nové sezony. Ta bude letos oproti těm předchozím zásadně jiná. Milovníci kánoí či raftů mohou totiž sjíždět vybrané tuzemské řeky bez nákladní dopravy pod mírným vlivem alkoholu bez obav ze statisícové pokuty. V Česku totiž od března platí novela zákona o vnitrozemské plavbě, která vůdcům malých bezmotorových plavidel prolamuje nulovou toleranci alkoholu.
Jako v začarovaném kruhu si museli v úterý připadat přerovští policisté, kteří vyjížděli v rychlém sledu ke dvěma dopravním nehodám po sobě. Obě se staly v rozpětí pěti minut na frekventované ulici Velké Novosady v Přerově.
Více dopravních nehod a vyšší škody. Zemřelo při nich 12 osob a těžká zranění utrpělo 78 lidí. Tak dopadl, co se týče nehodovosti na silnicích, v loňském roce Karlovarský kraj. Stalo se v něm 2652 dopravních nehod, což představuje ve srovnání s ostatními regiony třetí nejvyšší meziroční nárůst, přesně o 7,5 procenta.
/FOTOGALERIE/ Z důvodu havárie vodovodního řadu je od středy 5. dubna do odvolání přerušen jednosměrný provoz tramvají v úseku Palmovka - Tusarova / U Průhonu a v úseku Vltavská - Bílá labuť.
Manažer vodního hospodářství společnosti Energoaqua Jan Stachovec dnes u vsetínského okresního soudu odmítl, že by firma mohla způsobit havárii na řece Bečvě z neděle 20. září 2020. Vyplývá to podle něj z výsledků kontrol, které pracovníci podniku po otravě řeky ve firmě udělali.
Přelouč, Žamberk a Holice byly vloni podle statistiky České pojišťovny Generali z hlediska dopravního provozu nejnebezpečnější města v Pardubickém kraji. Pardubice se v přehledu umístily na pátém místě žebříčku 14 krajských měst.
Kde se řidiči na Vysočině setkávají nejčastěji se závažnými následky nehod? Podle indexu Generali České pojišťovny je takovým místem v kraji město Telč. Hned za ní se umístila Světlá nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem. Nejlépe ve srovnání naopak dopadla Chotěboř, Moravské Budějovice nebo Nové Město na Moravě. Smrtelné nehody se staly na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku.
Hradec Králové měl loni nejbezpečnější silnice ze všech krajských měst. Vyplývá to z výsledků žebříčku Indexu bezpečnosti od Generali České pojišťovny za rok 2022. Pojišťovna v Hradci evidovala 797 nehod, z nichž pouze tři byly s vážným zraněním.
/VIDEO/ Mezi poražené se dostalo Brno s bezpečností na silnicích uvnitř města. Mezi krajskými městy obsadilo druhou nejhorší příčku v indexu, který za loňský rok dala dohromady Generali Česká pojišťovna. Zástupci společnosti o výsledcích informovali v úterý.
/FOTO/ Hned ke třem nehodám na Hradecku spěchali hasiči v pondělí odpoledne. Zaměstnal je náraz kamionu do svodidel na D11, nehoda dvou náklaďáků a osobního vozu i auto nad potokem.