Ve čtvrtek v půl desáté večer havarovala u Lubníku na Lanškrounsku naložená Škoda Fabia, výsledkem je pět zraněných, z toho dva těžce. Auto vyjelo ze silnice z neznámých důvodů, skončilo v příkopě s vysklenými skly.
Místní ho začali nazývat zakletým úsekem a někteří z nich dokonce říkají, že by si zde nezaparkovali ani kolo. Během posledního roku se zde totiž staly tři navlas stejné dopravní nehody. Řidič, který usnul, přejel do protisměru, a zde zboural vše, co mu stálo v cestě. Zajímavé je, že jde o jeden a ten samý úsek měřící zhruba 50 metrů. A samotné místo nárazu je vždy totožné. Zakletý úsek to ovšem nebude. Jde totiž o unavené řidiče, kteří usedli za volant a přemohl je mikrospánek.
Policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, která se staly v úterý 20. a v pondělí 26. srpna na Písecku. Nevšimli jste si někoho, kdo z těchto míst od nehody ujel?
/FOTO/ Na svědky vážné dopravní nehody, která se stala v Hodoníně na okraji pěší zóny u Měšťanské ulice, se nyní obrátili policisté. Řidič osobního auta vyjel mimo silnici, přičemž srazil projíždějící cyklistku a zastavil se až o sloup veřejného osvětlení.
Dopravní nehoda zbrzdila centrum Jihlavy v úterní odpolední špičce. O půl páté se na silnici II/602 na ulici Hradební srazila dvě auta. Jeden z řidičů skončil v jihlavské nemocnici.
Září patří na silnicích k nejrizikovějším měsícům v roce. Kvůli návratu žáků do škol a do ulic přibývá dopravních nehod s účastí dětí do čtrnácti let. Jen za poslední čtyři roky zemřelo při takových nehodách dvaapadesát lidí. Nejčastěji jsou to děti spolucestující v autě, chodci a cyklisté. Odborníci proto radí děti nejen učit pravidla bezpečného pohybu kolem silnic, ale také si s nimi předem projít trasu do školy a vysvětlovat možná rizika.
K vážné opravní nehodě došlo v úterý 27. srpna odpoledne mezi Lipničkou a Dolním Městem na Havlíčkobrodsku. Osmnáctiletý řidič škodovky najel do dřevěného altánu u silnice a zranil tři děti.
Dvě osobní auta se srazila ve středu ráno u Dražůvek poblíž Kyjova. Při nehodě utrpěl zranění jeden člověk, podle informací Deníku muž. Záchranná služba ho odvážela do nemocnice. Kolize se stala kolem půl osmé.
Narazit do zaparkovaného auta, když to jeho majitel nevidí, a rychle zmizet. Hned dva takové případy šetří během srpna prachatičtí dopravní policisté. Informoval o tom mluvčí policie Miroslav Šupík s tím, že hledají svědky obou nehod.
Nebezpečí srážky se zvěří nehrozí pouze v hlubokých lesích. Své o tom ví řidička skútru, která havarovala poté, co u Mladé Boleslavi nedobrzdila před srnkou.
O nehodě motocyklu se zraněním v Třebešově na Rychnovsku informovalo ve středu ráno Centrum dopravních informací a hasiči v hlášení událostí, u nichž zasahovali. Úterní večerní nehoda na tahu I/11 pak měla pro motorkáře tragické následky.
Muž bezmála čtyři desítky let jezdí s osobními i nákladními vozy. Na Karlovarsku coby profesionální řidič vozí cestující v autobuse. Najel milion kilometrů bez nehody. Chvilka nepozornosti ale skončila tragédií.
Klatovští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při objasnění dopravní nehody, při níž na Klatovsku vyletěl ze silnice řidič motocyklu Harley Davidson a musel být převezen do nemocnice v Plzni. Policie hledá jak řidiče auta, které bylo havárii přítomno, ale nezastavilo, tak svědky havárie.
Na kruhovém objezdu u Šedivce na silnici I/11 mezi Jablonným a Žamberkem se dnes dopoledne bouralo. Střetla se tu dvě osobní auta, jeden řidič byl zraněn. Je to třetí nehoda od loňského počátku července.
Bezmála čtyři desítky let jezdí s osobními i nákladními vozy, poslední roky na Karlovarsku vozí coby profesionální řidič cestující v autobuse. Najel milion kilometrů bez nehody. Ale stačila chvilka nepozornosti a skončilo to tragicky.
Dálnice D2 na trase Lanžhot–Brno je průjezdný pouze jedním jízdním pruhem. Dopravu omezila nehoda tří nákladních aut, která se stala krátce po půl čtvrté odpoledne.
Dopravní nehodu autobusu s osmi cestujícími a osobního auta zaznamenali policisté přes linku 158 policisté v pondělí 26. srpna v půl jedné odpoledne. K události došlo na silnici 1108 nedaleko obce Choratice.
Rychlost, nedání přednosti a nesprávný způsob jízdy. Tak to byly nejčastější příčiny dopravních nehod, ke kterým došlo v minulém týdnu v Ústeckém kraji. Nejvíce se bouralo na Ústecku (28 nehod) a naopak nejméně na Děčínsku (13 nehod).
Ve čtvrtek došlo v Jablonci nad Nisou k dramatické honičce, když řidič modrého Fordu vjel do pěší zóny a pokusil se uniknout strážníkům. Incident začal před budovou České spořitelny a vyústil v nehodu na křižovatce ulic Kamenná, Smetanova a Hasičská. Případ je nyní v šetření.
/FOTO/ V budově mateřské školy na ulici Rodkovského 2b v Blansku, kterou v červenci zasáhla havárie vodovodu, se pracuje na dokončení oprav. Vysoušení a renovace prostor pomalu finišují, a děti se tak mohou do svých tříd vrátit hned se začátkem školního roku, tedy v pondělí 2. září. Provoz šaten však zůstane ještě omezen.
/FOTO, VIDEO/ Nákladní vozidlo poškodilo v Kladně v sobotu v podvečer most u podjezdu dvou základních škol ve Vodárenské ulici. Nikdo nebyl zraněn. Provoz pod mostem byl po nehodě obnoven. Na lávku pro pěší se ale z bezpečnostních důvodů vstupovat nesmí. Zákaz platí do odvolání.
S rostoucí popularitou cyklistiky v letních měsících se zvyšuje i počet nehod na cyklostezkách a silnicích. Statistické údaje ukazují alarmující nárůst vážných úrazů a úmrtí mezi cyklisty, přičemž většina obětí neměla na hlavě přilbu. Dopravní experti zdůrazňují, že nošení helmy může výrazně snížit riziko fatálních následků.
Záchranářský vrtulník musel v pátek odpoledne letět do Dolan u Klatov k nehodě osobního auta, které přímo v obci skončilo v příkopu na boku, opřené o plot.
Neuplynulo ještě ani osmačtyřicet hodin a provoz na silnici mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví u Mělnického Vtelna zastavila další nehoda. V pátečním odpoledni se tam srazilo osobní auto s dodávkou.
/VIDEO/ Místem vážné dopravní nehody se stala Národní třída v Hodoníně. Jak už Deník informoval, motorkář se tam střetl s přecházející ženou. Kolize se odehrála ve čtvrtek odpoledne mimo přechod pro chodce. Do města kvůli ní letěl i vrtulník záchranky. Incident mezi řadou místních vyvolal diskuzi o tom, kdo se v centru města chová více riskantněji.
Hned tři nehody se staly během čtvrtku 22. srpna na Šumpersku a Jesenicku. Ve dvou z nich figurovali motorkáři. Tři lidé se zranili. Pro teprve sedmnáctiletou dívku letěl k Libině dokonce záchranářský vrtulník.
Čtvrteční den se stal tragickým na českých silnicích, kde došlo k 264 nehodám. Smutnou bilanci tvoří šest mrtvých, včetně dvou motocyklistů, a šest vážně zraněných. Mezi oběti byli také řidiči v Libereckém kraji.
Ve čtvrtek 22. srpna 2024 se sokolovští dopravní policisté ocitli uprostřed dramatické honičky, která začala u obce Staré Sedlo a skončila až v Karlových Varech. Řidič osobního auta značky Ford nereagoval na výzvu k zastavení a začal ujíždět.
/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek kolem půl třetí odpoledne se mezi Břasy a Kříšemi stala dopravní nehoda. Řidič při ní nezvládl levotočivou zatáčku a narazil autem do stromu.
Na šlendriánství pracovníků, kteří dělají v Pačejově kanalizaci, doplatili tamní obyvatelé. Kvůli nekvalitní práci prasklo potrubí, uzavřeli šoupě, o čemž nikomu neřekli, a lidé byli bez vody.
Sokolovští kriminalisté pátrají po svědcích nehody, která se stala 15. července 2024 u Luhu nad Svatavou. Při střetu motorového vlaku s traktorem došlo k materiálním škodám, ale nikdo nebyl zraněn. Policie žádá veřejnost o pomoc při objasnění okolností této dopravní nehody.
Čtvrteční dopoledne v Libni zahalila tragédie. Nákladní vozidlo tam totiž srazilo chodkyni. Ta utrpěla zranění natolik vážná, že nehodu nepřežila. Řidič náklaďáku od místa nehody ujel, policii se ho podařilo po třech hodinách dohledat.
Iniciativa Dám respekt, kterou před čtyřmi lety založili Roman Kreuziger a Peter Sagan, se zaměřuje na zvýšení respektu mezi cyklisty a řidiči na českých silnicích. S rostoucím počtem cyklistů je důležité šířit osvětu a snižovat počet nehod, kterých je ročně kolem čtyř tisíc. Na ČEZ Lipno Sport Festivalu si návštěvníci mohou vyzkoušet jízdu pod vlivem alkoholu ve virtuální realitě a lépe pochopit rizika spojená s konzumací alkoholu před jízdou.
/VIDEO, MAPA/ Mendlovo náměstí, pisárecká křižovatka, ulice Koliště, Kounicova, Lidická, Cejl nebo obecně širší centrum města. Tato a další brněnská místa považují cyklisté za lokality, které jsou pro ně v Brně nejrizikovější. Vyplývá to z výsledků ankety, kterou uveřejnili zástupci brněnského magistrátu minulý týden.
Ve středu 21. srpna odpoledne došlo k tragické dopravní nehodě v plzeňské průmyslové zóně Borská pole, konkrétně na křižovatce ulic Univerzitní a U Panasoniku. Motorkář se tam střetl s nákladním vozem. Přestože svědci nehody i profesionální hasič, který byl náhodou na místě, okamžitě přispěchali na pomoc, řidiče motocyklu se zachránit nepodařilo.
Za Berounem se ve středu 21. srpna střetla dvě osobní auta. U nehody zasahovali kromě policie i hasiči. Příčiny a okolnosti nehody jsou nyní v šetření policistů.
Řidička Citroenu Xara nezvládla v pondělí ráno řízení na mokré vozovce a narazila do stromu. K nehodě přispěla i její únava. Řidička a její nezletilý spolujezdec byli převezeni do nemocnice. Policie nadále vyšetřuje okolnosti havárie.
Záchranné složky vyjely k nešťastné dopravní nehodě do ulice Českomoravská v pražské Libni. Tramvaj zde srazila chodce, který zůstal po srážce pod vozem zaklíněn. Vyprostit ho museli hasiči. Utrpěl vážný úraz hlavy.