Znojmo – Malířka, pocházející ze Znojma, zahájila v neděli svou výstavu obrazů v nákupním centru Freeport na Hatích. Jde o olejomalby na netradičním podkladu – umakartu. Výtvarná díla tak přečkají údajně i tisíc let.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Historicky první obchodní centrum ve Zlínském kraji Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích se dočká rozšíření. Práce na přístavbě, které začaly na konci ledna, by měly být dokončeny nejpozději v červnu. Celkové investiční náklady na projekt, označovaný jako Centro 4, se pohybují kolem 50 milionů korun. Původní plocha se rozroste o 4 tisíce metrů čtverečních.
Stříbro – Až do Prahy na výstavu se dostala kresba pětatřicetiletého stříbrského výtvarníka Petra Šrédla. Ten obsadil jednu z předních příček v republikové soutěži a jeho dílo Nezkrotná zdobilo halu jednoho pražského obchodního centra.
Bystrc /FOTOGALERIE/ – Chátrající budova starého nákupního střediska Letná v Černého ulici v brněnské Bystrci je trnem v oku některým místním obyvatelům. Prázdná stavba je v dezolátním stavu.
Nový Jičín - Vzdálené hučení strojů, ševelení žaluzií, otírajících se o zbytky skel či rámů ve větru, všudepřítomné trámy, desky, plechy a obrovské hromady cihel a dalšího stavebního materiálu. Leckterý obyvatel Nového Jičína si jen tiše povzdechne.
Odry - Na konci roku 2008 rozhodli oderští zastupitelé o uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě se společností Lidl, jež měla ve svých podmínkách nejen výstavbu obchodního centra, ale také zvelebení autobusového nádraží.
Brno – Kvůli odkládání projednávání nového brněnského plánu se do variant jeho konceptu vloudily chyby. Zakonzervovaný plán totiž nedbal na pozdější změny.
ČR - Zákaznické věrnostní programy plánují v Česku spustit další velcí obchodníci, aby tímto způsobem zvýšili loajalitu nakupujících, kterou oslabila hospodářská krize.
Mladá Boleslav - Kriminalita v lokalitě Severního Města v Mladé Boleslavi poblíž hypermarketu Kaufland, to je jeden z největších problémů, který trápí místní obyvatele. Lidem se nelíbí množství bezdomovců a zlodějů, kteří často kradou i přímo v samotném nákupním centru.
Kolín - Zatímco jinde proti výstavbě dalších supermarketů brojí, tam, kde není ani jeden, po něm naopak volají. Jedním z takových míst je kolínské Zálabí.
Brno /VIZUALIZACE/ - Oblast u Zvonařky není podle všech variant návrhu územního plánu vhodná pro stavbu největšího brněnského nákupního centra. Podle prvních optimistických plánů investorů se už letos mělo v Brně otevřít největší obchodní centrum ve městě pojmenované Aupark.
Ostrava/ROZHOVOR/ - Stále příjemně naladěná a usměvavá. Tak, alespoň na mě, působí ředitelka největšího obchodního centra na Moravě a ve Slezsku. Když začala Avionu šéfovat, nebylo jí ještě ani třicet. „Což znamená nejen to, že to musí mít v hlavě pořádně srovnané, ale i to, že si umí zjednat respekt,“ říkám si těsně předtím, než na rozhovor do obchodního centra vyrážím.
Dobruška /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Požár v prodejně oděvů na náměstí F.L. Věka v Dobrušce na Rychnovsku způsobil ve středu večer škodu za zhruba tři miliony korun.
Drysice – V Drysicích pošta zrušila svou pobočku. Teď tam zaniklo i výdejní místo. Obyvatelé jsou tak v některých případech odkázaní na poštu v Pustiměři.
Ústí nad Labem – Jedno vítězství a jednu porážku přivezli basketbalisté Jiskry Domažlice ze severu Čech, kde o víkendu absolvovali další dvojzápas II. ligy mužů. Nejprve v sobotu vyhráli na palubovce posledního týmu tabulky USK Slavie Ústí nad Labem, o den později však podlehli Teplicím. V tabulce tak Domažličané klesli až na třetí příčku, když nasbírali stejně bodů jako vedoucí Teplice a druhý Písek, ale mají horší skóre.
Plzeň – Výtvarné práce svých žáků představí 25. základní škola ve Chválenické ulici v Plzni. Vystaví je v Galerii InterCora, kterou zřídila stejnojmenná společnost ve svém novém obchodním centru Area Bory.
Opava – Společnost Develon bere vybudování obchodního centra Breda & Weinstein s 26 tisíci čtverečními metry pronajímatelných ploch vážně. S UniCredit Bank a Komerční bankou podepsala před několika dny smlouvu o projektovém financování, která obě banky staví do role dvou rovnocenných věřitelů.
Blanensko - Už letos na jaře najdou Adamovští práci v tamním novém obchodním centru. Třeba supermarket Albert nabere dvacet lidí. Další várka pracovních míst přibude příští rok.
Adamov - Už letos na jaře najdou Adamovští práci v tamním novém obchodním centru. Třeba supermarket Albert nabere dvacet lidí. Další várka pracovních míst přibude příští rok.
Prostějov – Přímo pod okny prostějovské radnice vypukne v sobotu ve čtyři hodiny taneční rej. Aktivisté zde uspořádají Ples pro budoucnost, jímž chtějí upozornit na fakt, že se zrušením Společenského domu bez náhrady zanikne největší sál pro konání plesů a dalších společenských akcí.
Vyškov – Neznámý pachatel se rozhodl přilepšit si v jednom vyškovském nákupním centru. Do vozíku naložil třiaosmdesát luxusních bonboniér, množství čokolád, několik balíčků kávy, kakaa a dětské piškoty.
Novojičínsko - Každé z devíti měst na Novojičínsku vydává pro své občany městský zpravodaj. Vesměs vychází v měsíčních intervalech, ale například v Kopřivnici najdou lidé radniční noviny každý týden.
Orlová, Ostrava -Po dvou maratonských závodech doma uspěli ostravští vytrvalci i na jihu Čech. Adéla Esentierová z Baláž Extreme Team Ostrava nenašla přemožitelku mezi ženami, Milan Adamec (MK Seitl Ostrava) doběhl v absolutním pořadí závodu mužů na druhé příčce a tréninkový i životní partner nejlepší z žen – Roman Baláž – opět potvrdil stabilní výkonnost třetím místem.