Ostrava - V průběhu jara příštího roku by měla být otevřena další část ostravského Avion Shopping Parku. V nejnavštěvovanějším nákupním centru v Moravskoslezském kraji přibude osmašedesát nových obchodů.
Šenov u Nového Jičína - Plánovaná stavba hypermarketu v Šenově u Nového Jičína se o pár měsíců opozdí. Vedení obce počítá se zahájením výstavby obchodního střediska, oproti původní polovině příštího roku, až v lednu roku 2009.
LIBEREC - Parkování u libereckého obchodního centra Nisa, známého mezi lidmi spíše jako Hypernova, je od čtvrtka pohodlnější. V dolní části areálu se pro zákazníky otevřel obří parkovací dům, kde je místo až pro tisíc vozů. Částečně se tak vyřešil problém s dopravními kolapsy, které u centra vznikaly právě kvůli nedostatku parkovacích míst.
Kroměříž - Hned několik změn čeká příští rok železniční dopravu v Kroměříži. Kromě přímých spojů do Zlína ve městě přibude i nová zastávka za zimním stadionem.
Ostrava - V průběhu jara příštího roku by měla být otevřena další část ostravského Avion Shopping Parku. V nejnavštěvovanějším nákupním centru v Moravskoslezském kraji přibude osmašedesát nových obchodů.
POTŮČNÍK - Opuštěné tovární areály představují těžko řešitelný problém v řadě měst a obcí. Příkladem je Zábřeh a v něm bývalé areály textilních firem Perla nebo Hedva. Areál Moravolenu uprostřed Šumperka se podařilo proměnit v obchodní centrum Korzo a podobně šťastný osud potkal teď po letech chátrání i bývalou textilku v Potůčníku na Hanušovicku.
Ostrava - Případ mezinárodního gangu, který se před Okresním soudem v Ostravě zodpovídá ze závažných drogových zločinů, zřejmě jen tak brzy neskončí. Proces zahájený v létě letošního roku musel být již několikrát odročen, naposledy tento týden ve čtvrtek 6. prosince.
OLOMOUC - Velká olomoucká nákupní centra Olympia a Olomouc City změnila letos majitele. Zákazník by změnu neměl nijak pocítit. Někteří prodejci by ji však přivítali.
PLZEŇ - Otevření obchodního centra Plaza zřejmě ulehčilo práci strážníkům, kteří sloužili ve středu večer. Vyplývá to z vyjádření jejich mluvčí Jany Pužmanové. Podle ní byla totiž letošní Mikulášská nadílka ve srovnání s loňským rokem nezvykle klidná.
Slovácko - Nápor pouličních prodejců očekávají poslední dny před Vánocemi strážníci ve městech na Slovácku. Potvrzují to velitelé městské policie ve Starém Městě i v Uherském Brodě. Nepovolené obchodování mají podle nich na svědomí především Romové a Slováci.
PLZEŇ - Až šest let po první zmínce o nákupním centru v areálu bývalého výstaviště se dnes(5. 12.)podařilo toto centrum otevřít. První lidé mohli do dlouho očekávané Plaza Plzeň v Přemyslově ulici vejít v 17 hodin a tisíce Plzeňanů toho využily.
BRNO - Sto čtyřicet tři. Nejedná se o číslovku vyjadřující výšku školou povinného dítěte, či váhu člověka, který si rád dopřeje. Jde o rychlost, kterou brněnští strážníci v pondělí naměřili jednatřicetileté ženě z Vyškovska.
BRNO - Sto čtyřicet tři. Nejedná se o číslovku vyjadřující výšku školou povinného dítěte, či váhu člověka, který si rád dopřeje. Jde o rychlost, kterou brněnští strážníci v pondělí naměřili jednatřicetileté ženě z Vyškovska.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vánoční stromky lidé nakupovali již během prvního adventního víkendu 1.-2. prosince. Většina obchodníků však začne s jejich prodejem tento týden. Stromky mohou lidé koupit na parkovištích u obchodních center, u supermarketů, čerpacích stanic a zahradnictví.
PLZEŇ - Možností dobít si předplatné na městskou hromadnou dopravu 24 hodin denně v samoobslužném terminálu je od minulého týdne více než dosud. Plzeňské městské dopravní podniky totiž zprovoznily šest dalších přístrojů: na centrálním autobusovém nádraží, na konečné trolejbusu č. 16 v Doubravce, v pasáži obchodního centra Globus – Chotíkov a v obcích Třemošná, Horní Bříza a Chrást.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vánoční stromky lidé nakupovali již během prvního adventního víkendu. Většina obchodníků však začne s jejich prodejem tento týden. Stromky mohou lidé koupit na parkovištích u obchodních center, u supermarketů, čerpacích stanic a zahradnictví.
ZLÍN - Na kapesní krádeže a vykrádání aut na parkovištích ve Zlíně se nyní více zaměří Policie ČR. Preventivně bezpečnostní akce odstartovala o víkendu a potrvá až do konce roku.
ZLÍN - Na kapesní krádeže a vykrádání aut na parkovištích ve Zlíně se nyní více zaměří Policie ČR. Preventivně bezpečnostní akce odstartovala o víkendu a potrvá až do konce roku.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Na kapesní krádeže a vykrádání aut na parkovištích bude ve Zlíně nyní více zaměřena Policie ČR. Preventivně bezpečnostní akce odstartovala o víkendu a potrvá až do konce roku.
ÚSTÍ NAD LABEM - Již tradiční Anketa týdne se tento týden bude věnovat potřebnosti nových obchodních center. Anketu týdne vždy naleznete na neměnné adrese ustecky.denik.cz/anketa.
ZLÍN - Na kapesní krádeže a vykrádání aut na parkovištích bude ve Zlíně se nyní více zaměří Policie ČR. Preventivně bezpečnostní akce odstartovala o víkendu a potrvá až do konce roku.
STARÉ MĚSTO - Zděšení zavládlo před časem mezi obyvateli Starého Města. V novém obchodním centru Stop Shop ve Východní ulici měl totiž vzniknout podnik s hazardními hrami. Odmítavé postoje lidí podpořila i radnice.
Je deset hodin dopoledne a vnekuřácké kavárně Bar-Bánek by jablko nepropadlo. Všechny stoly jsou obsazeny maminkami a okolo nich se batolí a pobíhají děti. Je to skoro spodivem, když uvážíme, že Bar-Bánek je vprovozu teprve od února, a přestože se nachází vcentru Hradce Králové, je poněkud zastrčený ve dvoře obchodního centra Jitřenka. Ale jak vidět, na návštěvnost to vliv nemá.
KRALUPY - Na špatné podmínky drůbeže ve velkokapacitních chovech poukáže prosincová výstava nazvaná Svobodní jako ptáci, kterou ve svém zázemí v nákupním centru Máj na Palackého náměstí pořádá místní ekologické centrum spolu se sdružením Děti Země.
ÚSTÍ NAD LABEM - Lidé kupují léky ve velkém do zásoby, začínají nám docházet. Tak měly před časem bít na poplach některé z lékáren. To ovšem nyní v ústeckých lékárnách vůbec neplatí.
TEPLICKO - S blížícími se vánočními svátky zvyšují severočeští celníci na příhraničních tržnicích kontrolní činnost. Cílem je zamezit prodeji padělků, které mají na stánku především vietnamští prodejci. Informoval o tom Jiří Nejedlý, mluvčí severočeských celníků.
PLZEŇ - Přestupková komise Úřadu městského obvodu Plzeň 2 bude řešit zinscenovaný únos mladíka, který se odehrál letos 7. října poblíž nákupního centra Olympia.
OLOMOUC - Podpořit malé pacienty hemato – onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci může každý, kdo si zakoupí vánoční hvězdu. Lidé si mohou tuto kytku koupit v Galerii Caesar a od konce týdne i na dalších místech ve městě.