Kraj ocenil nejlepší neprofesionální knihovny
Žďársko - Titul Knihovna Vysočiny 2015 získala letos obecní knihovna v Olešné. Tamní knihovník Josef Dvořák o ni s láskou pečuje už od roku 1999.
Žďársko - Titul Knihovna Vysočiny 2015 získala letos obecní knihovna v Olešné. Tamní knihovník Josef Dvořák o ni s láskou pečuje už od roku 1999.
Strakonice – Referáty z duelů prvoligového B-týmu žen basketbalistek Strakonic.
Teplice - Teplická AGC Flat Glass Czech, největší evropský výrobce plochého skla, bodovala v další soutěži. Tentokrát firma získala Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost mezi největšími zaměstnavateli regionu. O vítězství rozhodla především dlouhodobě nadstandardní péče o zaměstnance a podpora potřebných v rámci regionu Ústeckého kraje.
Chomutov – Slevu na městskou hromadnou dopravu pro příští rok je možné si vyřídit už dnes. Od 1. ledna budou jezdit senioři starší sedmdesáti let a dárci krve zdarma.
Liberec - Na internetu se objevila petice za vyjádření nesouhlasu s Cenou za odvahu pro bývalou manažerku Severáčku.
Pelhřimov – Letos byl k datu pátého října, celosvětového dne učitelů, zahájen dvacátý třetí ročník ankety Zlatý Ámos, soutěže o nejoblíbenějšího učitele.
Mělnicko - Dejte hlas tomu, o kom se domníváte, že dokáže podat pomocnou ruku, že má srdce na správném místě, dodává světu kolem pozitivní energii, rozdává radost a dobrou náladu. Projekt středočeských Deníků "Řád srdce" je v plném proudu. Nyní je na řadě okresní hlasování, v němž můžete podpořit nominované kandidáty z Mělnicka.
Město již po deváté obhájilo kategorii B v projektu Zdravých měst, v roce 2017 by se vedení města chtělo ucházet dokonce o nejvyšší příčku, a to kategorii A.
Slaný - Jednou z osobností, kterou čtenáři Kladenského deníku nominovali na ocenění Řád srdce, je i dlouholetá zdravotní sestra slánské městské nemocnice Jaroslava Beznosková.
Praha – Rocková skupina Kabát zakončila letošní úspěšný rok převzetím multiplatinové desky za prodej alba Do pekla/Do nebe. Podle manažera skupiny Radka Havlíčka se prodalo přes 50.000 CD. Platinové album se v ČR uděluje již za 6000 prodaných nahrávek. Oceněná kapela v pátek absolvuje poslední letošní vystoupení v brněnském hudebním klubu Sono.
Liberec - Na internetu se objevila petice za vyjádření nesouhlasu s Cenou za odvahu pro bývalou manažerku Severáčku.
Poděbrady - Dobrovolní dárci krve získali svá ocenění v podobě Janského medailí a křížů
Štrasburk – Novým držitelem Sacharovovy ceny za svobodu myšlení se dnes stal vězněný saúdskoarabský bloger Raíf Badáví. Z rukou předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze ocenění pro svého manžela převzala ve Štrasburku Insáfa Hajdarová. Badáví si v současnosti odpykává desetiletý trest v saúdskoarabském vězení.
Znojemsko – Domov důchodců Morava v Šanově, ale také penzion Relax ve Vranově nad Dyjí a znojemská společnost Zenes. To je trojice podniků, které Sdružení českých spotřebitelů ohodnotilo cenou Spokojený zákazník: To propůjčuje sdružení na dva roky nejlepším podnikatelům.
Blansko – Když se na Blanensku pohřešuje člověk nebo je potřeba najít zmizelé auto, řeší to policista Lubomír Lepka. Šestapadesátiletý nadpraporčík je vrchním inspektorem na oddělení obecné kriminality v Blansku, kde se věnuje hlavně problematice pátrání. Od krajského policejního ředitele Leoše Tržila převzal ocenění nejlepší jihomoravský policista roku 2015.
Hořovice – Jak sama Jarmila Gruntová říká, nominace na Řád srdce pro ni hodně znamená.
Třebechovice pod Orebem - Začátkem prosince se v Rychnově nad Kněžnou - Habrové konal poslední 12. závod automobilových modelů Speed Challenge ročníku 2015.
Sedlčany – V obřadní síni Městského úřadu Sedlčany poděkoval v pondělí 14. prosince sedlčanský starosta Jiří Burian Miluši Pávové za to, že vede městskou kroniku nepřetržitě 45 let. K tomu, aby v této práci pokračovala i v dalších letech jí požádali spolu se starostou také místostarosta Miroslav Hölzel a tajemník městského úřadu Vojtěch Hlaváček. Podobné cti se dostalo také Blance Tauberové, ředitelce Městské kniíhovny v Sedlčanech, za úspěchy, které se svými kolegyněmi knihovnicemi dosahuje v posledních letech v celostátní soutěži Knihovna roku.
Valašské Klobouky – Za Valašským mikulášským jarmekem stojí nezištná a obětavá práce mnoha lidí, kteří pro svou skromnost mnohdy zůstávají v pozadí, avšak svým podílem jsou pro jarmek nedocenitelní.
Brandýs nad Orlicí – Čilé důchodce mají i v Brandýse nad Orlicí. Místní klub seniorů si totiž na konci listopadu letošního roku připomněl třicet let od svého založení.
Londýn - Je někdo lepší? Na evropském greenu asi ne. Ostatně, dokazuje to i poslední ocenění. Golfista Rory McIlroy byl potřetí za poslední čtyři roky vyhlášen nejlepším hráčem roku na European Tour.
Ústí nad Labem - Ocenění za mimořádné výsledky v různorodých oblastech dostaly desítky studentů a zaměstnanců univerzity.
Jičínsko – Už pošesté letos Sdružení českých spotřebitelů vyhlašovalo soutěž s názvem Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje, která oceňuje místní podnikatele. Díky osobitému přístupu ke klientům se tak zajímavého ocenění dočkala hned desítka z jednatřiceti nominovaných.
Kunovice – Cenu města Kunovice obdržela ve čtvrtek 10. prosince tamní starostka Ivana Majíčková z rukou prvního kunovického starosty Jiřího Demla.
Hořice – Laureátem ocenění Osobnost Hořic se pro rok 2015 stal Jan Bílek – dirigent hudebního tělesa Dalibor.
Svojkov - Jiřina Tomšová ze Svojkova získala krajské ocenění za celoživotní přínos knihovnictví.
Kateřinice – Vyhlášený řezník Milan Žabčík z Kateřinic si připsal další významný úspěch. V celostátním finále ankety Živnostník roku 2015, kam postoupil jako vítěz krajského kola, získal třetí místo.
České Budějovice - Slzy dojetí, potlesk vestoje, vyznání svému městu. Devět osobností dostalo v pondělí při slavnostním večeru na českobudějovické radnici ocenění od primátora Jiřího Svobody.
Praha - Podruhé za sebou získal Jan Kuf ocenění Pětibojař roku. V anketě Českého svazu moderního pětiboje skončil na druhém místě olympijský vítěz David Svoboda a třetí byla Kufova partnerka ze zlatého světového mixu Natálie Dianová. V kategorii 5P pro pětibojařské talenty zvítězil Marek Grycz.
New York - Světová tenisová jednička Serena Williamsová získala od amerického časopisu Sports Illustrated ocenění Sportovní osobnost roku 2015. Čtyřiatřicetiletá Američanka letos ovládla tři grandslamy a vyhrála 53 z 56 zápasů ve dvouhře. Až překvapivá semifinálová porážka s Italkou Robertou Vinciovou ji připravila o šanci na kalendářní Grand Slam.
Mladoboleslavsko - Dejte hlas tomu, o kom se domníváte, že dokáže podat pomocnou ruku, že má srdce na správném místě, dodává světu kolem pozitivní energii, rozdává radost a dobrou náladu. Projekt 'Řád srdce' je v plném proudu. Nyní je na řadě okresní hlasování, v němž můžete podpořit nominované kandidáty z Mladoboleslavska.
Kladensko - Dejte hlas tomu, o kom se domníváte, že dokáže podat pomocnou ruku, že má srdce na správném místě, dodává světu kolem pozitivní energii, rozdává radost a dobrou náladu. Projekt středočeských Deníků "Řád srdce" je v plném proudu. Nyní je na řadě okresní hlasování, v němž můžete podpořit nominované kandidáty z Kladenska.
Berlín - Film Mládí italského režiséra Paola Sorrentina v sobotu večer získal v Berlíně hlavní cenu Evropské filmové akademie (EFA). Toto drama se stalo nejen nejlepším evropským snímkem letošního roku, ale uspělo i v kategoriích režie a nejlepší herec. Naopak divácká porota vybrala jako nejlepší film španělský kriminální snímek La Isla mínima. Česká nominace se v žádné kategorii letos neobjevila.
Náchod – Už po jedenadvacáté ocenil Okresní fotbalový svaz (OFS) v Náchodě jedince, kteří svůj život zasvětili nejpopulárnější kolektivní hře světa – fotbalu.
Česká Lípa - Romana Žatecká předala Poděkování starostky osmi lidem za přínos pro město Česká Lípa.
Svržno – Úspěch v celostátním klání zaznamenal Dvůr Svržno. V silné konkurenci získal 5. místo v anketě Farma roku 2015.
Nymburk - Představovat lidem, a zejména rodičům z Nymburka Martinu Kučerovou, má asi stejný význam, jako vysvětlovat Afričanovi, co je to slunce.
Mikulůvka,Valašské Meziříčí – Novým čestným občanem města Valašské Meziříčí se ve čtvrtek stal keramik a po listopadu 1989 také komunální politik, sedmdesátiletý Karel Hauser. V uvedený den o tom rozhodli zastupitelé města. Ocenění převezme Karel Hauser z rukou představitelů města na začátku příštího roku.
Indianapolis - Americký plavec Matt Grevers překonal na mítinku v Indianapolisu světový rekord v krátkém bazénu na 100 metrů znak. Čtyřnásobný olympijský vítěz časem 48,92 sekundy zlepšil o dvě setiny dosavadní maximum krajana Nicka Thomana z roku 2009.
Havířov – Hudba, zpěv, tanec a také povídání. To vše patřilo k sobotnímu odpolednímu vystoupení havířovského Folklorního souboru Vonička v Domě PZKO v Havířově-Bludovicích.
Liberec - Bývalá manažerka Severáčku dostala cenu za odvahu od Protikorupčního fondu. Vedení sboru tvrdí, že neoprávněně.
Časopis Time zvolil osobností uplynulého roku německou kancléřku Angelu Merkelovou. Dali byste jí také svůj hlas?
Litoměřice, Praha - Společnost HENNLICH patří mezi nejvíce odpovědné firmy v Česku. Litoměřická strojírenská firma získala 2. místo v soutěži Podnikáme odpovědně v kategorii malých a středních podniků.
Slavkov u Brna – Musela vařit naživo před několika odbornými porotci a k tomu lépe než čtrnáct podobně nadaných mladých talentů z celé republiky. Kristína Čurejová z Integrované střední školy ve Slavkově u Brna svůj postup do finále gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare uhájila se ctí. Skončila na třetím místě.
Plzeň – Dlouholetý ředitel Městské charity v Plzni Pavel Janouškovec obdržel začátkem prosince z rukou primátora Martina Zrzaveckého nejvyšší ocenění pro pracovníky v sociálních službách, Zlatého anděla 2015.
Kopčany, Náchodsko – Ve slovenských Kopčanech se na sklonku listopadu konalo slavnostní vyhlášení výsledků motocyklového Mistrovství a Přeboru České republiky přírodních okruhů 2015. Pro ocenění si do Kopčan zajeli i regionální jezdci.
Příbram - Vedení Hornického muzea Příbram má opět důvod k radosti. Ve čtvrtek totiž muzeum navštívil letošní stotisící návštěvník.
Teplicko - Na slavnostním vyhlášení výsledků v celorepublikové anketě Dobrovolní hasiči roku 2015 se zadařilo dvěma sborům z Teplicka.
Pelhřimov – Na seznam držitelů Cen města Pelhřimova přibudou další jména.
Praha – Cenu Alice Garrigue Masarykové za práci v oblasti lidských práv převzala Marie Gottfriedová, ředitelka základní školy v Trmicích na Ústecku. Ocenění, které od roku 2004 uděluje americká ambasáda, jí předal americký velvyslanec Andrew Schapiro.