Kreativ

ŠTÍTEK: ocenění

Z oslav v Kostelní Lhotě, když se stala Vesnicí roku 2022.

Kostelní Lhota je nejlepší v Evropě. Jako první česká obec vyhrála Cenu obnovy

Obrovský úspěch, jaký se zatím žádné jiné české obci nepodařil. To má na svém kontě Kostelní Lhota, která tento týden získala prestižní ocenění Evropská cena obnovy vesnice 2024. V soutěži za sebou nechala dalších 20 obcí z celé Evropy, které předtím uspěly v národních soutěžích Vesnice roku. To se v historii evropských klání zatím žádné jiné české obci nepodařilo.

Za svůj vstřícný přístup k pacientům zdravotní sestra Věra Suchá obdržela titul Sestra roku.

Sestra roku zachraňuje životy z invalidního vozíku. Trpí roztroušenou sklerózou

Věra Suchá je zdravotnice celým svým srdcem. Za svůj výjimečně vstřícný přístup k pacientům získala jako jediná v historii oba tituly Sestra roku a Sestra mého srdce. Od svých osmnácti let však trpí roztroušenou sklerózou, která ji po opakovaně prodělaném covidu upoutala na invalidní vozík a způsobuje jí velké bolesti. Svá ocenění si právem zaslouží i z toho důvodu, že dělá vše pro to, aby vstala a mohla se ke svým pacientům vrátit v plné síle. „Jsem sestra, do práce musím,“ říká Věra Suchá. Víc, než musí, ale chce.

Zleva – Radek Jaroš (horolezec a člen Klubu Fair Play při českém olympijském výboru), Libor Musil, (zakladatel a současný místopředseda LIKO-S) a Jana Vítková (partner TPA).

Gentlemanská firma roku 2024: vyhrála společnost z Vyškovska

Ocenění Gentlemanská firma roku 2024 získala v uplynulých dnech výrobní a stavební společnost LIKO-S, která jako první v Evropě začala vyrábět interiérové příčky. Firma sídlící ve Slavkově u Brna je dále lídrem na trhu v budování zelených fasád a interiérových živých stěn, na jejichž systém získala patent.

Mezigenerační aktivity prospívají dětem i seniorům

Hradecké seniorcentrum dostalo ocenění za mezigenerační aktivity

Hradecké seniorcentrum SeneCura se nově může pochlubit dalším oceněním. Kromě Značky kvality získalo nyní ocenění za mezigenerační aktivity od od neziskové organizace Mezi námi. Značka Mezigeneračně je odměnou za aktivní a dlouhodobé propojování generací, tedy tolik přínosnému setkávání dětí a klientů domova. 

Patnáct oceněných žáků.

Žáci převzali ocenění v synagoze. Jirkov vyzdvihl 15 talentovaných školáků

Nejúspěšnější žáci jirkovských škol byli ve středu 19. června oceněni na slavnostním ceremoniálu v synagoze. Patnáct vyznamenaných školáků převzalo pamětní listy, květiny a dárky z rukou starostky Dany Havlátkové Jurštakové. Nominace na ocenění byly podány řediteli škol a zahrnovaly různé oblasti vzdělání.

Horní Ředice jsou vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku.

Vesnicí roku Pardubického kraje se staly Horní Ředice

Vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku si Horní Ředice na Pardubicku zopakovaly po 22 letech. Obec porazila dalších osmnáct přihlášených obcí z Pardubického kraje a získala Zlatou stuhu. Oslavy proběhnou v srpnu při slavnostním předávání ocenění.

Obec Dolní Lhota je Vesnicí roku 2024 Zlínského kraje.

Vesnicí roku Zlínského kraje je Dolní Lhota. Máme šikovné lidi, chválí starosta

Letošním vítězem soutěže Vesnice roku Zlínského kraje se stala Dolní Lhota. Porazila devět přihlášených obcí a získala Zlatou stuhu. „Jsme rádi, že jsme mohli ukázat, jak šikovné a obětavé občany u nás v obci máme. Bez nich by nebyla Dolní Lhota tím, čím je,“ říká k ocenění Jaroslav Masař, starosta Dolní Lhoty. Vítězství místní oslaví společně v srpnu při slavnostním předávání ocenění.

Nejlepší „chléb mladých“ peče letos velkopavlovické pekařství

Nejlepší „chléb mladých“ peče letos velkopavlovické pekařství

/FOTO/ V letošním ročníku soutěže Chléb roku zabodovalo Břeclavsko. Pekařství Křivka z Velkých Pavlovic se podařilo získat ocenění v kategorii Chléb mladých. „První emoci, co jsem cítil, byla hrdost. Nepopsatelná hrdost na celý tým pekařství,“ popsal výhru Petr Křivka.

Zástupci Muzea jihovýchodní Moravy s cenou Gloria Musaealis; květen 2024

Cena Gloria Musaealis patří Ploštině. Obnova památníku je Muzejním počinem roku

Právem hrdí mohou být pracovníci Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Rekonstrukce památníku Ploština, který pod muzeum spadá, získal hlavní cenu Gloria Musaealis v kategorii nejlepší muzejní počin roku 2023. Přesně po 10 letech tak muzeum navázalo na prestižní ocenění získané v roce 2013 za vytvoření expozice Princip Baťa.

Zdeněk Horyna říká, že základem úspěchu je pohodový kolektiv.

Pracuje v Albertu už přes čtvrt století a říká, že nikdy nemyslel na změnu

Týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí. V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců. Ti nejlepší z nich se díky nominaci svých kolegů pak mohou dočkat ocenění Zlatý Albert, které se každoročně vyhlašuje na slavnostním galavečeru v Praze.

Ceny města Český Krumlov budou předány ve čtvrtek 6. června od 18 hodin v českokrumlovské Synagoze.

V Synagoze v Krumlově budou předány Ceny města. Zvána je široká veřejnost

Ve čtvrtek 6. června od 18 hodin jsou všichni občané města zváni na slavnostní vyhlášení a ocenění laureátů na Cenu města za rok 2023 do českokrumlovské synagogy. O tom, kdo pětici ocenění dostane, rozhodli na základě nominací zastupitelé města na dubnovém jednání. Podívejte se, kdo ceny v krumlovské synagoze dostane tentokrát. 

Iktové centrum Nemocnice Sokolov získalo ocenění. Ilustrační foto.

Iktové centrum Nemocnice Sokolov získalo prestižní ocenění za špičkovou péči

Iktové centrum Nemocnice Sokolov dosáhlo významného mezinárodního uznání. Evropská iktová organizace ESO udělila centru své nejvyšší ocenění, což potvrzuje špičkovou úroveň péče a vynikající výsledky v léčbě cévních mozkových příhod. Toto prestižní ocenění převzal MUDr. Aleš Novák, vedoucí Iktového centra Nemocnice Sokolov

Tetín na Jičínsku

Tetín bude reprezentovat kraj v celostátním kole Vesnice roku

Obec Tetín na Jičínsku se stala vítězem krajského kola Vesnice roku 2024. Hodnotitelská komise ocenila její aktivní propojování historické zástavby s moderními potřebami venkova i pokrokovost v oblasti odpadového hospodářství a rozvoj energetického managementu. Vedle toho porota udělila další ocenění obcím, mezi nimiž je Pilníkov na Trutnovsku, Světí na Hradecku nebo Hejtmánkovice na Náchodsku. Do soutěže se letos přihlásilo 11 obcí.

Premiér Petr Fiala ocenil české hokejisty, kteří získali titul mistrů světa.

Slavit budu, dokud manželka svolí, říká Stránský. Hokejisty ocenil premiér Fiala

Premiér Petr Fiala udělil týmu hokejistů, kteří o víkendu získali zlato na domácím mistrovství světa, pamětní medaili Karla Kramáře. Hokejisty přivítal dnes po poledni v zahradě pražské Kramářovy vily. V krátkém poděkování zdůraznil, že svým výkonem posílili národní hrdost, dodali naději a dobrý pocit spoustě lidem v České republice. Jako častý návštěvník hokejových zápasů zmínil, že mistrovství osobně hodně prožíval a přineslo mu radost.

Setkání zaměstnanců nemocnic Plzeňského kraje na hradě ve Švihově a předání ocenění Srdce NPK.

Zaměstnanci krajských nemocnic byli na hradě ve Švihově oceněni za jejich práci

Zaměstnanci nemocnic Plzeňského kraje v pondělí zaplnili areál hradu ve Švihově. Konalo se tam nejen jejich setkání, ale také si někteří z nich za svůj přístup k práci převzali ocenění Srdce Nemocnic Plzeňského kraje. Vrcholem akce s doprovodným programem byl koncert skupiny ABBA.cz na jejichž hity se pracovníci řádně roztančili.

Jaromír Jágr a Jaroslav Pouzar byli uvedeni do Síně slávy IIHF.

Jágr znovu vyznamenán. V dějišti mistrovství světa byl uveden do Síně slávy IIHF

Další velké pocty se dostalo Jaromíru Jágrovi. Česká legenda, která i ve dvaapadesáti letech krouží v kladenském dresu po extraligovém ledě, byla v Praze, dějišti letošního mistrovství světa, uvedena do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Kromě něj byli vyznamenáni i bývalí českoslovenští reprezentanti Jaroslav Pouzar a Igor Liba.

„Ztracená pomněnka“ poprvé v Libereckém kraji

Vitální senior dostal ocenění Zlatá pomněnka. Jako první v Libereckém kraji

Všímavost i empatii projevil začátkem letošního roku devětašedesátiletý vitální senior Miroslav Synek ze Cvikova. Za pomoc zraněnému a pohřešovanému chlapci obdržel ve středu 22. května v rámci projektu „Ztracená pomněnka“ věcný dar s certifikátem. Stal se prvním takto oceněným v Libereckém kraji. Jedná se o společný projekt Policie České republiky a Slavia pojišťovny, ve kterém bylo už předáno téměř deset ocenění v celé České republice.

Eva Mušinská se stará o výchovu učňů půl století.

Eva Mušinská: Mám dobrý pocit z toho, kolika mladým jsme ukázali možnosti a směr

Týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí. V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců. 

Pavel Gorka s rodinou při převzetí ocenění Zlatá jeřabina.

Třebíč vyhrála Zlatou jeřabinu. Získal ji opravený dům v židovské čtvrti

Bývala to téměř ruina, nyní je ten dům ozdobou Blahoslavovy ulice v třebíčské židovské čtvrti a navíc i nemovitou kulturní památkou. A také držitelem Zlaté jeřabiny, tedy ocenění, které mu tento týden udělil Kraj Vysočina. „Je to ohromná pocta nejen pro mě, ale i pro rodinu, která mě v opravě toho domu podporuje, dům samotný a také město Třebíč,“ sdělil majitel zmíněného domu Pavel Gorka.

Jako dva horníci se na turnaji v Ostravě 2019 radovali z 2. místa Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner. Vloni české jedničky vybojovaly v Mexiku titul mistrů světa a letos byly uvedeny do Síně slávy Českého volejbalu. Za pár týdnů se do Ostravy vrátí.

Jde o Paříž! V Ostravě budou zářit olympijské hvězdy i čeští mistři světa

/FOTOGALERIE/ Na turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro nechyběli ani jednou, za pár týdnů přijedou plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner do Dolních Vítkovic už pošesté. Kromě pozice českých jedniček poprvé jako úřadující mistři světa, kteří byli minulý týden uvedeni do Síně slávy Českého volejbalu. Od 6. do 9. června budou bojovat o železnou trofej pro vítěze, kterou zatím nezískali, na písku pod vysokou pecí skončili třikrát druzí (2019, 2021, 2022) a dvakrát čtvrtí (2018, 2023).

František Odstrčil z Hlinska získal historicky první ocenění Ztracená pomněnka.

Pátrání po seniorovi u Studnic bylo úspěšné. Voják obdržel Ztracenou pomněnku

Lidé ještě mají v paměti intenzivní pátrání po pohřešovaném osmaosmdesátiletém seniorovi ze Studnic na Chrudimsku, který se v únoru ztratil v okolí Hlinska. Ačkoliv nezbývalo moc naděje, muže objevil třicetiletý voják z povolání František Odstrčil. Policie ČR ve spolupráci se Slavia pojišťovnou, a.s. mu udělila první ocenění Ztracená pomněnka v Pardubickém kraji.

Vojtěch Včelička z píseckého obvodního oddělení převzal na Hradě ocenění.

Vojtěch Včelička z píseckého obvodního oddělení převzal na Hradě ocenění

V pátek 17. května se uskutečnilo v prostorách Pražského hradu slavnostní vyhlášení výsledků prestižní ankety Policista roku 2023. V kategorii Sportovec roku uspěl také písecký policista z obvodního oddělení Vojtěch Včelička, který si před dvěma měsíci převzal ocenění i v anketě Nejúspěšnější sportovec Písecka.

Na Pražském hradě získal 3. místo v kategorii Policista roku vedoucí obvodního oddělení Bechyně František Filip.

Šéf policie z Bechyně získal na Hradě ocenění. Slouží už přes 45 let

V pátek 17. května se uskutečnilo v prostorách Pražského hradu slavnostní vyhlášení výsledků prestižní ankety Policista roku 2023. Jedno z ocenění, a to 3. místo ve stejnojmenné kategorii Policista roku získal npor. František Filip, vedoucí obvodního oddělení Bechyně. Díky jeho více než pětačtyřicetileté práci u policie patří na jihu Čech ke dvěma nejdéle sloužícím mužům zákona.